Psí slib

Všichni psi jednou přijdou do nebe. Nejinak je tomu i s Baileym, který se zde po několika prožitých životech plných dobrodružství setkává s milovaným páníčkem Ethanem. Jsou spolu šťastní, jenže na zemi žije smutný chlapec upoutaný na invalidní vozík a pomoct mu může jedině moudrý pes se starou duší. A to je další poslání pro našeho Baileyho, které je o to složitější, že si po návratu na svět nepamatuje nic z předchozích zkušeností a zapomene i na Ethana. Život asistenčního psa není právě lehký a Bailey musí vynaložit veškerý um a porozumění, aby svému novému pánovi pomohl nejen fyzicky, ale aby ho podpořil především duševně. Úkolu se však zhostí co nejlépe a se ctí. Pomáhá a vrací do životů zkroušených lidí radost, lásku a naději. A Ethan? Ten na něj přece čeká…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434452/big_psi-slib-5Au-434452.png 4.687

Psí poslání / Psie poslanie 3.

Literatura světová, Romány, Příroda, zvířata

Vydáno: , Ikar (ČR)

A Dog's Promise, 2019

Kniha Psí slib

Mondaika

Přiznám se, že kdybych nečetla pár posledních stránek před koncem dala bych i plný počet hvězd...., ale ty mi prostě nesedly...
Současně jsem také nebyla nadšená z "životů Lacey" a ten poslední jako Janji už byl moc....a to jak si kluci Bruc a Grant "předávaly holky" (Každý s každým)

Jinak mě příběh ze začátku hned pohltil a četl se úplně sám... Bezpodmínečná a oddaná láska Baileyho byla vážně jako krásný sen.... Naznačení problémů spojeným s nelegálními psími zápasy nebo nahrazení lidské síly za né vždy vhodnou strojní sílu... I nevzdávání se a víra, že invalidní lidé mají naději se uzdravit... A spoustu dalšího... bylo jen velké plus...

Gracinka

Nejméně podařená kniha série. Už to bylo moc. V příběhu byly mezery a ta fenka se převtělovala nějak moc často. Nesedělo to do časové osy. A ten konec? To už bylo hodně přitažené za vlasy.

Holly.W

Nádherné završení celé trilogie. Opět se setkáváme s psím hrdinou z minulých dílů, který má v této knize důležitý úkol - starat se nejen o svého lidského chlapce, ale i o jednu psí slečnu. Krásné sledovat nejen osudy psího hrdiny ale i lidí v jeho životě. Jako velká milovnice pejsků jsem knihou byla nadšená stejně jako minulými díly. Krásný, dojemný příběh, i slzička ukápla.
Kéž by byl i o téhle knize natočen film. A kéž by byla časem i další kniha.

Sarah11

Byla jsem trochu skeptická, jestli mě Cameron i do třetice dostane (Psí domov jsem ještě nečetla, ale teď už o něm nepochybuji), ale on to opět dokázal. Psí slib je nádherný srdceryvný příběh, který se ale nezabývá pouze psí láskou, ale otevírá spoustu zajímavých a důležitých témat, ať už se jedná o problematiku přehrad, "bojových" plemen, nahrazení lidské pracovní síly stroji, život člověka upoutaného na invalidní vozík nebo čínskou kulturu.
Baileyho jsme si jistě oblíbili všichni, ale mně opět přirostli k srdci i naši lidští hrdinové. Smála jsem se společně s nimi, fandila jim, byla smutná, když si procházeli něčím těžkým... A to je přesně to, co od skvělé knihy očekávám. Na konci samozřejmě ukápla i slzička. Myslím, že lepší závěr jsme si nemohli přát.
P.S. Jen doufám, že to podobně funguje i s kočkami. Moc bych si přála, aby se k nám naše kočičí dušička, která odešla velmi brzo, vrátila.

18LenkA12
19.10.2021

Srdceryvný příběh, plný dobrodružství, zvratů a emocí. Koloběh života se uzavírá a vše končí tak jak má. Neskutečné zakončení této série. Všem můžu jen a jen doporučit

martisko3
30.09.2021

Slabší než předchozí díly, dojetí jako v předchozích knihách se nekonalo, ale pro milovníka psů i tak za 5* (a za obálku!).

Danuše7
04.09.2021

Opět nádhera. Psí duše je hluboká a určitě nesmrtelná.

Nikola086
18.07.2021

Přečteno jedním dechem. Cameron opět nezklamal. Jeho příběhy zahřejí u srdce, po tvářích se budou kutálet slzy, ale vždy si u těchto knih odpočinete. Nechybělo i trochu vzrušení. Knihu jistě ocení každý psí milovník.