Zvěsti

Nevlastní bratři Kryštof a Tomáš nedovedou najít společnou řeč, Karin pochybuje o lásce ke svému majetnickému příteli, Julián se trápí nevěrou rodičů, Matyáš tají před ostatními svůj vztah, a Daniela se jen snaží zapomenout... Před půl rokem bylo v nedalekém lomu nalezeno tělo jejich spolužáka Erika. Policie se přiklonila k vraždě, pachatele ale nedopadla. Nešťastná událost se ze všech nejvíc podepsala na Erikově bratrovi Matyášovi. Když dojde ve městě k další tragédii, nikomu není jasné, zda se tentokrát jednalo o nehodu, či neúspěšný pokus o další vraždu. Mohlo by to nějak souviset s Erikovou smrtí? Co když je odpovědný někdo, koho znají, někdo, koho považují za přítele? Co se tehdy v noci opravdu stalo? Česká heavy contemporary od autora thrilleru Pamatuj na smrt....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460937/big_zvesti-U50-460937.jpg 4.6107

Kniha Zvěsti

Shaxx

Zvěsti obsahují přehršel postav, které většinou hned v úvodu svého vyprávění mají potřebu sdělit, jakou barvu očí mají: kovově modré, oči barvy černý melasy, kalně hnědé, blankytně modré, oči barvy kalené oceli... To bylo první, co mi přitáhlo pohled. A ne v dobrém. Takové popisy hned v úvodu u velkého množství postav mi přišly nejenom zbytečné, ale taky amatérské. Na konci stejně už čtenář nebude vědět, jaké oči ta a ta postava měla (a hlavně je to jedno). Upřímně, v postavách jsem se ztrácela (a to mi většinou nedělá problém zorientovat se ve větším počtu hrdinů). Pořád jsem tápala nad klučičími částmi, kdo že je kdo a co má za problém. Samotné postavy by se totiž daly rozdělit podle svých problémů a trablů, které je trápí.
A že to není jen tak obyčejné puberťácké trápení.. Sešla se tu parta teenagerů, jejichž největším problémem není akné nebo špatné známky ve škole, ale skutečné tragédie v osobním životě. Na mě toho dramatu bylo až moc. Některé příběhy byly už přitažené za vlasy (zejména Daniela s mamkou).
Je to psáno čtivě, nicméně občas se v textu vyskytne věta, která je neohrabaně sestavená a občas i dialogy působí křečovitě.
Napříč celou knihou se táhne detektivní linka v pozadí (nikdo po ní cíleně nejde, ale k rozuzlení dojde) a zakončení téhle dějové linie na mě působí, že je šité horkou jehlou.

Damonka12

Skvělá kniha, všem moc doporučuji. Hrozně hezky se čte.

TomTomis
22.12.2021

I tato kniha od autora mě bavila. Líbilo se mi, jak si pohrává se čtenářem, jak buduje vztahy mezi postavami. Četlo se jedním dechem. Prima odpočinková knížka, která si ovšem klade i důležité otázky života. Myslím, že neurazí ani staršího čtenáře.

mysak518
19.12.2021

Skvělá kniha bavila celou dobu akorát jsem měl zmatek ve jménech kdo je kdo než jsem se zorientoval

gleti
02.12.2021

každý z mladých hrdinů tají něco, co ho velice poznamenalo, a přestože v závěru dochází k určité očistě vnímání světa, je to teprve první krok směrem k dospělosti.

GYROTOURBILLON
27.11.2021

Ano, kniha je aktuální všemi tématy dnešní doby.
Určitě zkousnu autorovu první knihu , ale i tu třetí.
AN. nás donutil se zamyslet i nad obyčejnými problémy.
Nad naši nicotností.
Věřím, že Zvěsti z mé hlavy jen tak neodezní.

Knihomolka97
19.11.2021

Od autora jsem četla Pamatuj na smrt a zařadila ji mezi TOP knihy loňského roku. Na Zvěsti jsem se nesmírně těšila a jsem také nadšená! Měla jsem přečteno na jeden zátah za 2 hodinky a něco, nemohla jsem se odtrhnout. Autor mě neustále udržoval ve střehu.

Příběh je vyprávěn z pohledu více postav, což ze začátku může být trošku zmatečné, ale mně to vůbec nevadilo, naopak mě to tím víc bavilo a vlastně i "nutilo" číst dál a dál. Každá z postav reší nějaký svůj osobní problém (sex.orientaci, nezdravý vztah a podobně), navíc ve vzduchu neustále visí záhadná smrt jejich spolužáka.

Všechno se krásně prolínalo, vše do sebe zapadalo a bylo to napínavé až do samého konce. A nechyběla i mírná romantika, což vítám. Plný počet * !

Beetlejuice
03.10.2021

Z počátku může kniha překvapit vícero postavami, ale než knihu stihnete dočíst, bude vám jasné, že si to příběh prostě a jednoduše vyžadoval. Autor se s tímto úkolem velmi dobře poradil, postavy a situace skvěle sepsal a výsledkem je čtivá a moderní heavy contemporary. A navíc od českého autora. Z první knihy Pamatuj na smrt, též od Aleše Novotného, jsem byl nadšený a právě nadšení se mě drží i po přečtení této knihy. Přidávám se tedy k jeho věrným čtenářům.