BetyN. - Příspěvky

Otevřené dveřeOtevřené dveřeB. Matthews

Tato kniha je určená starším čtenářům než jsem já, ale i tak se mi líbila. Je to krásný a silný příběh. Autorka se v některých částech mohla více rozepsat. Hlavní hrdinka Rose mi chvílemi lezla na nervy, hlavně ke konci knihy, ale na druhou stranu jsem jí chápala.

26.12.2016

Oheň a plamenOheň a plamenJ. Han

První díl jsem považovala za průměrný dívčí románek, čtení na jedno odpoledne. Ani mě nebavil a nevtáhl do děje. Myslela jsem si, že takto se bude vyvíjet i zbytek série, jednoduché počtení pro holky, neškodné války na střední. Jsem mile překvapena!
Druhý díl mě zatáhl do děje od prvních stránek. Postavy jsou lépe vykresleny, konečně jsem si našla ty svoje oblíbené a naopak neoblíbené. Autorky stále píší skvěle chytlavě a stále je to oddechové, ale už to není jen typický průměrný románek, jak se nám snaží namluvit anotace. Kniha přerostla v něco jiného, originálnějšího, jedinečného. Má spoustu zvratů a če se rychle. A postupně se dopracujeme ke skutečně nečekanému drsnému konci. Konec mě opravdu dostal a je takovou třešničkou na dortu. Do třetího dílu se máme na co těšit, jsem zvědavá s čím autorky přijdou. Nemůžu se dočkat...

12.03.2018

SirénaSirénaK. Cass

Opět jsem si knihu zamilovala. Je to krásné, odpočinkové čtení.

01.03.2017

Vánoční zázrakVánoční zázrakJ. Asher

Milé vánoční čtení se sympatickými postavami, které čtenáře naladí na vánoční notu. Místy ploché, předvídatelné nebo přitažené za vlasy, ale čert to vem, mě to bavilo.

26.12.2017

Vězeň noci a mlhyVězeň noci a mlhyA. Blankman

Skvělá kniha. Dobře napsaná, poutavá a napínavá, proto jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Překvapilo mě, jak moc jsem z ní nadšená, protože jsem to nečekala. Hlavní hrdinka byla sympatická a i ostatní postavy se mi líbili a byli skvěle vykreslené. Milostná linka mi nevadila. Doporučuji a doufám, že bude přeložen i další díl.

10.06.2017

Odpusť mi. MeganOdpusť mi. MeganA. Rushton

Obálka je velice vydařená a zaujme. Je to čtivé, ale poklidné, žádná velká akce. Autorka píše hezky, ale do knihy se dalo dostat více napětí. Řeší se zde mezilidské vztahy, šikana, pocity, myšlenky. Líbili se mi postavy, které jsou uvěřitelné a mají zajímavé charaktery. Po čase příběh nabere neočekávaný směr. Konec pro mě překvapivý. Jedná se o silný příběh, slzička ukápla a donutilo mě to trochu se o knize zamyslet. Bohužel tam autorka nakousla pár věcí, které nedořešila a to mi vadilo asi nejvíce. (Nedozvěděli jsme se: jak to bylo s Grace, proč byla Sadie taková. Tyhle věci, i když jsou úplně vedlejší, mě vždycky zajímají.)

22.06.2017

Nebe je všudeNebe je všudeJ. Nelson

Z knihy mám velmi smíšené pocity. Kniha mě zaujala svou obálkou.
Na jednu stranu jsem se ze začátku nemohla začíst a příběh je o tématu, kterým se zabývá řada knih, takže to ve výsledku není ani nějak originální. Ale autorka velmi pěkně píše a bylo to hezké a oddychové čtení.

12.12.2016

ŠepotáníŠepotáníA. Howard (pseudonym)

Úžasná kniha! Bavila mě a přečetla jsem jí jedním dechem. Krásně vymyšlené. Celá kniha je velmi zvláštní. Zelené písmo mi vůbec nevadilo.

20.01.2017

Poslední tajemství – Záhada jezera Loch NessPoslední tajemství – Záhada jezera Loch NessR. Dübell

Jednoduchá kniha na odpočinek. Hezký příběh, pro mladší čtenáře.

27.01.2017

Zloděj bleskuZloděj bleskuR. Riordan

Od začátku čtení jsem věděla, že toto bude "láska na první větu". Kniha je zajímavá, čtivá, místy vtipná a okamžitě vás přenese do děje. Pozitivně hodnotím kontakt mezi hlavní postavou/vypravěčem a čtenářem. Čtení je napínavé a je těžké se od knihy odtrhnout.

15.02.2017

Můj život u sousedůMůj život u sousedůH. Fitzpatrick

Úžasná a pohodová knížka!

02.04.2017

ScarletScarletM. Meyer

Toto hodnotím mnohem lépe něž první díl. Nebylo to předvídatelné, naopak je zde spoustu zajímavých zvratů. Je to napínavé a místy i akční. Ale stejně jako první díl i čtivé a milé. Doporučuji a těším se na další díl.

07.05.2017

CaravalCaravalS. Garber

Samotná myšlenka hry na hranici magie a reality je neotřelá a zajímavá. Bohužel zpracování za nápadem značně pokulhává. Kniha je psána jednoduše a nesmírně čtivě, proto se čte rychle a zhtla jsem ji během tří dnů. Otázkou je, jestli je jednoduchý styl psaní plus nebo mínus. Mně by se ke knize hodil spíše poetičtější styl.

Dalším mínusem se pro mě stala upjatá a naivní hlavní hrdinka. Navíc ke všem nápovědám přišla fakt jak slepá k houslím. Postavy mě většinou nepřirostly k srdci tedy kromě Juliana. A dále mě zajímal Legenda, velmi dobrá tajemná postava. Žádně extra tajemná megická atmosféra v knize taky nebyla, bohužel.

Na druhou stranu jsme se dočkali spousty zvratů, ať už překvapivých nebo odhadnutelných. Konec mě osobně přesvědčil o tom, že Caraval stál za přečtení, protože konečně nabírá na akčnosti, atmosféře a většina zvratů na konci je výborná. Dokazuje, že autorka to měla promyšlené. Taky nemůžu popřít, že by mě kniha kdykoliv během čtení nudila.

Mrzí mě, že autorka z tak senzačního nápadu nevykřesala mnohem víc, protože potenciál tam byl obrovský.

18.05.2018

Hvězdy nad hlavouHvězdy nad hlavouM. Meyer

Povinnost pro milovníky Měsíčních kronik. Je to hezká hořkosladká třešnička na dortu téhle senzační série. Tahle kniha sice nebyla dokonalá jako některé předchozí díly, ale jako milovnice této série ocením jakýkoliv střípek Měsíčních kronik. Některé povídky se mi líbily více, některé byly slabší. Každopádně poslední povídka fungující jako epilog dostala jako jediná ze všech pět hvězdiček.

30.04.2018

Harry Potter a Ohnivý pohárHarry Potter a Ohnivý pohárJ. K. Rowling

Po čtvrté s Harry Potterem v Bradavicích... Jsem sice toho názoru, že by jako zhodnocení stačila dvě slova: prostě Harry, ale pokusím se napsat trošku víc. Tento díl velmi rozšiřuje celý čerodějnický svět. Objevují se v něm jak naši staří dobří známí, tak i nové postavy. Toto velkolepé dílo nabízí vrchovatě humoru, laskavosti a napětí. Upřímně obdivuji autorčiny vypravěčské schopnosti. Autorka nakousne i několik vážnějších témat, což oceňuji. Temnosti zde narozdíl od předchozích dílů přibývá. Příběh plyne od první stránky a čte se jedním dechem. Nezbývá než se s napětím pustit do dalších dílů. ❤

25.06.2018

Písečníci a bludný asteroidPísečníci a bludný asteroidV. Dvořák

Kniha Písečníci a bludný asteroid je skvělá. Hodně mi připomínala první díl Harryho Pottera, ať už atmosférou, některými postavami a zápletkami nebo tím, jak moc mě pohltila. Ale autor přinesl i hodně svých a originálních nápadů. A ilustrace už jsou jen takovou třešničkou na dortu.

Kočky útočíKočky útočíS. Andersen

Pokud se Vám líbily předchozí komiksy Sarah Andersen, nemusíte se bát, že vás kniha Kočky útočí zklame. Pokud nečekáte čistě nebo hlavně kočičí tématiku. Té tu není o moc víc (možná úplně stejně) jako v předchozích komiksech. Já jsem se smála od začátku až do konce, protože humor autorka mi je nesmírně sympatický. Může to být i vhodný dárek pro nějakou potrhlou kamarádku, protože ta se v tom jistě najde.

Slunce je také hvězdaSlunce je také hvězdaN. Yoon

Tak tohle jsem nečekala... Kniha mě absolutně vtáhla do děje a naprosto dostala. Za mě jde určitě o jednu z nejlepších romantických knih pro teenagery. Zpracovává celou řadu zajímavých a komplikovaných témat, ale podává to zábavně a srozumitelně. Autorka má jedinečný styl psaní. V mých očích je Slunce je také hvězda lepší než Všechno úplně všechno.

P.S. Líbíš se miP.S. Líbíš se miK. West

Kasie West to umí. U jejích knih máte zaruku dobré romantické oddechovky pro teenagery. Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale nakonec to hodnotím velmi pozitivně. Bavilo mě to a to je jediný důvod, proč se do knih Kasie West pouštím.

Navždy s láskou, Lara JeanNavždy s láskou, Lara JeanJ. Han

První díl této série miluji, ale druhý mě zklamal. Proto jsem trojku přečetla po více než dvou letech od dvojky. A překvapivě to vůbec nevadilo. I když jsem se toho bála, nakonec jsem si tuto knihu moc užila a bavila mě. Vůbec nejde o zbytečné natahování úspěšné série. Právě naopak. Doporučuji, tahle série (ač druhý díl tolik nemusím) stojí za to.

Nedej seNedej seR. Rowell

Za mě super! Knihu jsem si užila, zasmála jsem se a moc se mi líbila. Přála jsem si, aby nikdy neskončila! ♥

22.11.2016

Adéla na svatbě královny MargotAdéla na svatbě královny MargotS. Edgar

Já osobně z knihy tak nadšená nejsem, naopak.
Podle anotace jsem očekávala, že se kniha bude odehrávat především v minulosti, ale více jak z poloviny se děj odehrává v současnosti a daleko více pojednává o problémech hlavní hrdinky s rodiči a kamarády. A když už je tam něco z minulosti, tak je to nepropracované, nudné a nezajímavé. Nechápu proč se kniha jmenuje takto a taky nechápu anotaci, která člověka naláká na něco, co v knize nenajde.
Já ale knize dávám 2*, protože nechci knihu hodnotit podle názvu a anotace. Děj odehrávající se v současnosti není špatný, ale mě nějak nezaujal. Námět je super, ale zpracování...

26.11.2016

SlzaSlzaL. Kate

Kniha mě zaujala nádhernou obálkou, zvláštní anotací a názvem. A musím říct, že mě nezklamala. Kniha a autorčin styl psaní je zvláštní a to se mi právě líbilo. Námět je originální. Kniha má určitě své kouzlo v tom, že anotace moc neprozrazuje o čem kniha je. Čtení bylo zajímavé a zábavné, doporučuji. Těším se na další díl.
Recenze na mém blogu: http://hlavavknize.blog.cz/1612/co-muzou-zpusobit-slzy

21.12.2016

Já nejsem neviditelnáJá nejsem neviditelnáM. Sedgwick

Knihu jsem měla přečtenou za jeden víkend. Čte se velmi, velmi rychle. Více času vám nezabere.
Je to hodně oddychové čtení, ale zároveň tam jsou složitější myšlenky. Děj byl velmi jednoduchý. Moc se mi líbil námět, ale bylo tam málo akce. Konec také nic moc. Příjemné čtení na odpočinek, nic víc, nic míň.

16.01.2017

Den co denDen co denD. Levithan

Kniha je velmi originální. Námět je skvělý a zpracování též. I když v polovině knihy děj trochu pokulhával. Konec hodnotím jako povedený.

03.02.2017

Mrazivý oheňMrazivý oheňA. Hocking

Podlehla jsem krásné obálce této knihy. Ale rozhodně toho nelituji, protože se mi to líbilo. I když nás kniha spíše seznamuje se světem, kde se příběh odehrává a není tam moc akce. Pro mě je to skvělý úvodní díl. Kupodivu se mi líbili i postavy této knihy i s hlavní hrdinkou. Povedená kniha a těším se na další díly!
Spíše 3,5*/5*

06.02.2017

DreamologieDreamologieL. Keating

Moje očekávání byla sice možná o něco větší, ale i tak je kniha skvělá. Snový a svěží příběh, který se mi líbil. Příjemné čtení na odpočinek!

17.02.2017

14-14 Přátelství napříč staletími14-14 Přátelství napříč staletímiS. Edgar

Nádherná knížka! Skvělé postavy, čtivě napsané a zábavné.

02.06.2017

Řvi potichu, bráchoŘvi potichu, bráchoI. Březinová

Kniha se mi líbila. Dobře napsaná a zajímavá.

09.06.2017

Bitva o labyrintBitva o labyrintR. Riordan

Četla jsem zatím všechny předchozí díly, ale tento byl z nich nejlepší. Spoustu napětí, zvratů, vtipných i smutných a dojemných momentů. MILUJU TUHLE SÉRII.

20.06.2017

1 2 3