Krutý měsíc přehled

Krutý měsíc
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521080/bmid_kruty-mesic-64ddfea4863b1.jpg 4 159 159

Detektivka s prvky thrilleru od oceňované autorky románu Znič to jméno. Druhé covidové Velikonoce. Zemi svírají nejpřísnější epidemická pravidla včetně zákazu nočního vycházení. Přesto se Tamara uprostřed noci probudí v autě na lesní cestě. Je celá od krve a z posledních hodin si nic nepamatuje. Netuší, čí je ta krev, ani kam zmizel její čtrnáctiletý syn Ben. Vesnici v Lužických horách, kde trávila matka se synem sváteční víkend, posedne paranoia. Kam až vedou kořeny spletitého případu? A podaří se chlapce najít, než se po něm nadobro slehne zem?... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krutý měsíc. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (49)

Márinka
04.06.2024 4 z 5

Bylo jen otázkou času, kdy se (nejen) v literatuře objeví téma covidového lockdownu. Zákaz pohybu, v podstatě uvěznění lidí na jednom místě, hraje v příběhu důležitou roli. Nutí obě vypravěčky - měšťačku Tamaru a venkovanku Betynu - najít si k sobě cestu. Také proto, že jejich děti i přes jejich odpor už na ni vyšly. Navíc, i když to jedna ještě netuší, obě spojuje jedno neštěstí.

Autorka postupně nejen odhaluje poslední události, ale zároveň také odkrývá pozadí dvacet let staré tragédie. A světe div se, všechno souvisí se vším... I přes postupné dávkování informací brzy zjistíme, kdo je hlavní padouch, a o něco později vnímavý čtenář odhalí i pachatele. Přesto se na konci dočkáme alespoň jednoho překvapení.

pavčape
03.06.2024 5 z 5

Dost dobře napsaná detektivka. Četla se velmi dobře, u knížky jsem se ani chvíli nenudila. Občas sice trošku zdlouhavější vyprávění, ale nic fatálního. Vraha čtenář samozřejmě tipne správně už v průběhu děje, k souvislostem jsem se musela pročíst. Být tam trochu víc krve, nezadá si se severskou detektivkou.
PS: vrátit se do kovidového období bylo taky dost psycho...


Katania
02.06.2024 5 z 5

Pěkný krimi thriller s napínavým dějem. Určitě bych doporučila.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Pohřbení andělé, Závěj a další knižní novinky (44. týden)

29.10.2023


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Ocenění knihy (1)

2024 - Magnesia Litera (Litera za detektivku)


Kniha Krutý měsíc v seznamech

v Právě čtených11x
v Přečtených189x
ve Čtenářské výzvě35x
v Doporučených12x
v Knihotéce89x
v Chystám se číst248x
v Chci si koupit56x
v dalších seznamech4x