Baruska.ska Baruska.ska komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Hezka kniha a dobre napsany pribeh ze soucasnosti. Je to uveritelne, jakoby se to delo na poliklinice u nas.
Rada si prectu i dalsi knihy od autorky.

02.05.2024 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Nevim proc, ale kniha me nezaujala. Vubec se me nedotkla. Ani pribeh, ani hlavni hrdinka.
Prislo mi to vsechno povrchni, plytke, psane velmi jednoduchym stylem.
Nevim, jestli to mel byt zamer, spis jde k bezny autorcin styl.
Kniha se nelibila ani moji mamce, od ktere jsem ji dostala. Dohromady dve hvezdy.

28.04.2024 2 z 5

Šikmý kostel 3 Šikmý kostel 3 Karin Lednická

Doctena posledni cast romanove kroniky.
Strhujici pribeh.
Nedychate, jen ctete.
Vynikajici.
Pridam se k ostatnim ctenaru a musim napsat : smekam a tleskam.

02.05.2024 5 z 5

Smutne cteni, skvele napsane.

28.04.2024 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Romanticky pribeh jako vysity, ale necekejte zadna klise.
Zapalte svicky, kapesniky k ruce a kdyz se ponoris do pribehu, vyplivne vas az na konci.
5-ti hvezdickova romantika. Doporucuji, a tez vsechny knihy autorky.

04.05.2024 5 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Tato detektivka se mi libila. Byla jemna jako pohlazeni. Nebyl to zadny brutalni, drsny a super napinavy krimi pribeh, ale prijemne plynouci, z ceskeho prostredi. Duraz autorky byl na psychologii postav a popisy vzajrmnych vztahu, coz se dobre cetlo. Dej odsypal, prolog se hezky na zaver uzavrel s epilogem a pachatele jsem neuhodla.
Jsem mile prekvapena, ze autorka, povolanim lekarka, dokazala tak zkusene napsat peknou ceskou detektivku.
Vysoke hodnoceni je zaslouzene.

04.05.2024 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Knihu jsem si koupila pred odletem na dovolenou na doporuceni knihkupce, a musim rict, ze to bylo dobre doporuceni. Ne teda pro moji rodinu, kdyz misto cachtani v mori jsem zustavala pod slunecnikem a cetla cetla, dokud jsem se nedozvedela, jak to bylo.
Skvele, napinave cteni. Doporucuji, nejen na dovolenou.

01.05.2024 5 z 5

Na smrť Na smrť Jozef Karika

Nadherna, silna kniha. Jedna z nejlepsich.

28.04.2024

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Hezky napsaná kniha na neveselé téma.
Jedna z nejlepších od autorky, všem doporučuji.

20.05.2024 5 z 5

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Au. Tak toto se hodne nepovedlo.
I na tuto knihu me nalakala reklama, ALE. V knize se dlouho nic nedelo. Postavy jen povrchne konverzovaly. Prvni strany zacaly ctive, ale knize chybel dej, a text byl zahlcen spostou opakujicich se slov, frazi a zbytecnych dialogu. A nejvetsim mnozstvim pridavnych jmen, jaky jsem kdy v nejake knize zaznamenala. Po 200 stranach uz nudil k smrti. Kdyz se to na konci rozbehlo, bylo mi uz uplne jedno, co se postavam v minulosti stalo. A to by v dobre knize nemelo.
Zaver vse vysvetli, ale nadzvednul svou absurditou.
Autorka asi chtela sokovat, ale cele to pusobi neverohodne, kostrbate napsane. Vysoka hodnoceni nechapu.

04.05.2024 odpad!

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Kateřina Tučková psát umí. A moc dobře.
Její knihy odvypráví příběh lehounce, poučí a přitom vyvolají a zanechají silné emoce. Četla jsem, že tuto knihu čeká televizní zpracování, tak se na to těším. Stejně jako na další aurorčinu knihu.

18.05.2024 5 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Hezka jednohubka.
Utla knizka zacina serii detektivek inspirovanych Erbenovou Kytici a autorka na malem prostoru rozehrala nevesele tema. Zase jedna pekna, ceska detektivka.

04.05.2024 4 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Moc hezka, oddechova detektivka, zadna strikajici krev a nasili.
Ctive, logicke a napinave az do konce.
Doporucuji a jdu pro dalsi dil.

01.05.2024 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Zajimava zapletka, par postav, zvedavost nutila cist stale dal a dal. Rozuzleni bylo prekvapive. Velmi ctiva oddychovka.

28.04.2024 4 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Parádní psychologický thriller. Logický, uvěřitelný, napínavý, čtivý a neodložitelný až do konce.

07.05.2024 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Pohodová oddechovka ze života, která se četla sama.
Knihy pana Hartla doporučuji.

20.05.2024 4 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Kniha se cetla celkem hezky, ale pribeh byl misty zbytecny rozvlekly. Sluselo by mu zkraceni na polovinu.
Takto je to za 3-4 hvezdy, za dobrou zapletku, pejska a bramboraky a hezkou cestinu.

04.05.2024 3 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Moc hezke cteni, cetlo se jednim dechem. Autorku jsem dosud neznala, ale urcite si prectu i dalsi knizky autorky. Doporucuji

02.05.2024 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Zadne velke nadseni se u mne po precteni teto knihy nekonalo. Prislo mi to nudne, porad se vse opakovalo a tocilo v kruhu a misty mi to prislo i pritazene ta vlasy.
Autorku mam rada, ale ma i lepsi knihy.

28.04.2024 3 z 5

Hezky napsane, porad poucne a platne i do dnesnich dnu.

28.04.2024 4 z 5