Pryskyřice přehled

Pryskyřice
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431591/bmid_pryskyrice-PhU-431591.jpg 4 341 341

Malá Livie vyrůstá se svými rodiči izolovaně na malém dánském ostrůvku. Původní venkovská idyla a šťastný život v souladu s přírodou netrvají věčně. Otec rodiny Jens Haarder svou rodinu sice miluje, ale několik nešťastných událostí ho natolik poznamená, že se život na ostrůvku změní spíše v horor. Haarder v domě a kolem něj hromadí tuny harampádí a svoji rodinu včetně Livie zcela odřízne od okolního světa. Kdo by chtěl jeho způsob života narušit, se zlou se potáže… Haarder se nezastaví ani před vraždou. Livie nechodí do školy a nikdy si nehraje s jinými dětmi, zato umí perfektně střílet z luku. Ona i její matka Marie otce zpočátku podporují, postupně se ho ale začínají i trochu bát a jeho paranoidní svět se jim víc a víc zajídá. Důmyslně nastražené pasti kolem domu ale brání komukoliv z vnějšího světa se přiblížit a pomoci jim… Pryskyřice je román o lásce a přírodě, ale i o trápení, strachu ze ztráty, paranoidním vnímání světa a nezamýšleném zlu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Vendeta
Originální název:

Harpiks , 2015


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pryskyřice. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (125)

tamara1351
19.05.2024 5 z 5

Shoduji se také s většinou čtenářů.Velmi zajímavé,neodložitelné i přes morbidnosti a nechutnosti,které jsou podány tak laskavě a citlivě,protože zde se šílenství mísí s láskou,etické a mravní zákony se stírají vlivem strachu z osamění i opuštění a hlavní hrdina vytváří normy nové ,pokřivené svým šílenstvím.

Baruska.ska
07.05.2024 5 z 5

Parádní psychologický thriller. Logický, uvěřitelný, napínavý, čtivý a neodložitelný až do konce.


LuckaK.088
25.04.2024 5 z 5

Psychologický thriller, který vás vtáhne do čtení hned první větou a těžko se odkládá. Příběh Jense Haardera, jehož svět neutvářely stejné systémy a pravidla jako u většiny ostatních lidí. Člověka, který až příliš miloval svou rodinu a přírodu, a jehož fascinovala pryskyřice, která pro něj v sobě skrývala něco zároveň uzdravujícího, smrtícího i ochranného. A mezi tím vším stojí jeho dcera - tichý, učenlivý a osamocený pozorovatel.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Ocenění knihy (1)

2016 - Glasnyckeln (Skleněný klíč)


Kniha Pryskyřice v seznamech

v Právě čtených7x
v Přečtených397x
ve Čtenářské výzvě90x
v Doporučených43x
v Knihotéce257x
v Chystám se číst243x
v Chci si koupit45x
v dalších seznamech2x