anndrra anndrra komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Věděla jsem do čeho jdu a s tím jsem knihu otevřela. Byla to slušná nálož a ještě chvíli mi bude trvat než na ni přestanu myslet. Coby matka mám vztek a těžko se mi hledá pochopení pro jinou matku a matku té matky. Kniha je napsaná skvěle. Vzbuzuje ty správné emoce, je uvěřitelná. Pokud máte nervy na tak náročné čtení, rozhodně knihu doporučuji.

04.05.2024 5 z 5

Třpytící se město Třpytící se město Lenka Bandurová

"Měl bys vědět, že...
některé návraty nejsou možné.
Že...
prázdná místa vždy někdo zaplní.
Že...
kde bývalo mnoho, nezůstalo nic.
Že...
zaprášené vzpomínky důvěru neobnoví.
Že...
hluché ozvěny srdce, se zpět nevracejí.
A že...
ticho je mou odpovědí."
Asi půjdu trochu proti proudu, ale mně se ta knížka líbila. Nedokážu říct, jestli to je tím, kolik špatných recenzí jsem na ni četla a tedy jsem moc nečekala nebo tím, že je prostě dobře napsaná, byť redaktor svou práci rozhodně mohl zvládnout líp, nicméně určitě bych ji zpátky do knihkupectví vracet z důvodu reklamace nechtěla, jak někdo psal.
První stránky jsem sice četla s mírně povytaženým obočím, ale později jsem se přestala zbytečně soustředit na to, co zapomněl redaktor opravit, kde to korekce nebo sazba moc nezvládla a užívala jsem si jenom ten okouzlující a krásný svět, který Lenka vymyslela a opravdu dobře popsala.
Určitě jsem neměla pocit, že Lea se chová jako dvanáctiletá holka (jednu doma mám) a většinu času jsem se do ní dokázala velmi dobře vžít.
Pořád přemýšlím, proč tolik ošklivé kritiky, když co do příběhu, dostal se mi v posledních letech do ruky nespočet výrazně horších knih a nikdo se po nich tak moc nevozil. ????
Takže za sebe říkám,vybodni se na recenze a udělej si vlastní názor, pokud nestuduješ češtinu na vejšce, nejsi hnidopich a máš ráda romantiku, pohádky a magické světy, lehký a někdy trochu naivní humo,r Lea Honor tě potěší, ale POZOR, je to série a dvojka v nedohlednu ????
Btw, mám pocit, že tam začne později trochu přituhovat a příznivci násilí by se možná konečně mohli dočkat nějakého toho skutečného válečného konfliktu s litry krve a spoustou mrtvých.

01.09.2020 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Musím se přiznat, že ze začátku mě to moc nebavilo, ale když jsem překonala určitý bod a na scéně se objevil Tate, už jsem knihu skoro nedokázala odložit. Námět mi maličko připomínal knihy od Virginie Andrewsové, která patří k mým oblíbeným autorkám, ale tady bylo mnohem víc nostalgie. Místy to bylo skoro až snové. Zbožňuju tu knihu pro její jedinečné popisy. Pro Kyiny emoce. Jsem čtenář, co trpí na dialogy, tady jich vlastně zase tolik nebylo a vůbec mi to nevadilo. U posledních kapitol mi pak zvlhly oči, což se mi moc nestává a odhalení na konci vlastně nebylo tak překvapivé, ale to autorka asi zamýšlela. Miluju tuhle knihu a těším se na film.

03.04.2022 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Vždycky, když dočtu nějakou knihu od Jojo, říkám si:
Jak je to možný? Jak to, že přišla s dalším originálním nápadem? Kulisou tak perfektní, že se do ní člověk musí zamilovat i kdyby ho vůbec nezaujal příběh postav uvnitř, který je (jak to už v jejích knihách bývá) především romantického rázu. V téhle knize navíc nenajdete jen jeden, ale hned dva páry, kterým budete fandit od začátku do konce.
Hvězdy v temné noci navíc na rozdíl od Krasojezdkyně nebo Než jsem tě poznala nemají ten dlouhý a dost nudný úvod, ne ne, tady se něco děje od samého začátku, což výrazně zvyšuje i čtivost příběhu.
Knihu nemůžu hodnotit jinak než 5 * z 5 a rozhodně ji doporučím všem ženám, co už odrostly YA (nebo si od něj chtějí odpočinout jako já), mají rády romantiku a taky trochu té historie, ale obejdou se bez erotiky a prvoplánových klišé.

31.12.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nevím, co napsat...právě jsem knihu dočetla. Když jsem ji otvírala, věděla jsem, že mě nečeká idylická romance, ale doslova esenci křivdy,bolesti, neštěstí a ironie osudu jsem nečekala. Cítím se neuvěřitelně smutná a plná vzteku i navzdory smířlivému konci. Jediné, co nechápu a za co se na Hanu zlobím, je ta její neuvěřitelná naivita, kterou si uchovávala až do chvíle než ji zlomili. Jak mohla nevidět a neslyšet? Nebo úmyslně přehlížela to co se kolem ní dělo. ????

19.07.2019 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Co říct. Tohle je byla typická CoHO. Člověk se dojímá, brečí, směje a čte a čte a najednou je ráno

07.04.2022 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Páni! Vždycky, když dočtu nějakou knihu od CoHo jsem rozložená na molekuly (jedinou výjimkou je Pravda nebo lež, ta se nepovedla). Ona ty emoce tak strašně dobře umí! Byla to zase jízda.

09.06.2022 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Přiznávám, že jsem od knihy nic moc nečekala. Přesněji, čekala jsem jen zábavnou oddechovku, stejně jako u Hořím pro tebe. Jenže jsem dostala mnohem víc. Má to opravdu hloubku, ale zároveň to neztrácí na čtivosti. Rozhodně doporučuji.

10.05.2022 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Skvělá kniha. Do poslední kapitoly jsem si nebyla jistá tím, jak asi skončí. Silný příběh o velké lásce a silné ženě

27.01.2023 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Dočetla jsem poslední knihu od CoHo, která je u nás přeložená do češtiny a je normálně k sehnání... A teď nevím, co se životem :-( Někdo může tvrdit, že vztah Sky a Deana je toxický... No jako je. Je úplně stejně normálně toxický jako jakýkoli jiný intenzivní vztah dvou vášnivých lidí v prvních několika měsících a oni to mají ještě opepřené o všechny ty špeky, co jim autorka do života nadělila. Za mě to bylo super čtení a moc mě bavilo.

12.08.2022 5 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Tahle knížka překvapila. Nečekala jsem nic. Po přečtení prvních stran jsem si navíc říkala: Aha, další variace na odstíny. Jenže pak se to celé otočilo. Ano jistá podobnost tam byla, ale jen nepatrná a v závěru můžu říct, že tohle mě bavilo mnohem víc než nějaká panenská upejpavá Ana a dominantní pan Grey. Obě hlavní postavy měli totiž hloubku a chovali se logicky i pochopitelně. Nakonec přečteno jedním dechem. Doporučuji všem romantickým duším, kterým nevadí trochu erotiky.

07.12.2021 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Musím říct, že jsem v šoku. Čekala jsem tuctovou romanci a dostala originální nářez.

29.10.2022 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Začátkem se člověk musí trochu probojovat, což je normální, autorka musela vystavět svět, abychom se v něm vyznali a pak už to byla jenom jízda :-)

05.02.2021 4 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Kniha skončila v mém košíku a potažmo knihovně čistě jen kvůli té nádherné obálce. Samotná anotace a skutečnost, že se děj odehrává v New Orleans a na nedaleké cukrové plantáži, mě pak jen utvrdily v tom, že té koupě rozhodně nebudu litovat.
A nelituju!
Romantický příběh Jonase a Clary je inspirovaný příběhem Fantoma opery (muzikál je moje srdcovka) a autorka ho uchopila na výbornou, přičemž nezapomněla do textu vkládat více i méně nápadné odkazy, takže jsem prakticky od samého počátku byla nadšená.
Až se budu jednou cítit tak trochu pod psa, ale ne zas moc, jenom tak lehce, až budu mít dojem, že je celý svět proti mě, tak se s ní zavřu do ložnice a nevylezu, dokud nedočtu poslední stranu, protože mi po ní zůstal v břiše takový ten příjemný hřejivý pocit.

29.01.2021 5 z 5

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

Tak tohle se opravdu povedlo, na prvotinu je to fakt mazec a jdu si rovnou objednat Devět nocí, protože mi zůstalo spousta nezodpovězených otázek. Myslím, že kniha by si zasloužila mnohem víc pozornosti

09.05.2021 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Asi budu sežrána, ale mně se to nelíbilo. A nejen to, nebavilo mě to. Znáte ten pocit, když vyrazíte do kina na filmovej hit a pak hodinu a půl koukáte na hodinky jestli už bude konec? Tak takhle jsem se cítila při čtení Malychina. Přemýšlela jsem proč a tady jsou možné důvody:
1.fekální humor fakt nevyhledávám a tady ho bylo příliš
2.postavám sice bylo mezi 25 a 30, ale chovali se na 14-16let
3.atmosféra koncertů byla nevyužitá
4.chování Gaby někdy absolutně postrádalo logiku
Pro mě tedy byla kniha zklamáním roku, což mě mrzí. Kladně hodnotím nápad a vztah Gaby a Eliho, který mě na knize jediný bavil, romance byla tak rozvleklá, že jsem kýžený první polibek málem přehlídla. Takže ve mně nevzbudilo žádné emoce, když se ti dva dali konečně dohromady. Sorry, ale je to tak.
Btw, kdo normální, plnoletej a příčetnej by komukoliv strkal nasliněnej malíček do ucha? Wtf. Ani ze srandy, blé.

04.07.2020 2 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Skvělá kniha. Skvělý příběh. Skvělí hlavní hrdinové. Ačkoli Kenna byla možná chvílemi až příliš soucitná, empatická, chápavá a odevzdaná. I tak mě kniha dostala a zhltla jsem ji za pár hodin. Nemohla jsem ji odložit.

25.06.2023 5 z 5

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

Ještě, že jsem měla u sebe oba díly a mohla jsem v jednu v noci plynule navázat tam, kde jsem skončila. Konec je totiž absolutně otevřený a příběh napínavý, jak kšandy a přestože jsem od začátku tušila, jakým směrem povede, rozhodně mě MOC bavil.

15.08.2022 5 z 5

Smrdutý kojot Smrdutý kojot Rosana Zvelebilová

Musím dát za pravdu PrincaListicka v tom, že je to vlastně romantický příběh... Ehm, ale romantický příběh plný vtipných, ale zcela vážně míněných sprosťáren, pro někoho možná už šokujících scén a místy explicitně popsaného násilí... Tolik varování pro citlivé duše. A teď doporučení pro všechny milovníky Tarantina - tohle chcete číst, protože je to jako film, který se vám odehrává před očima a je někdy tak bizarní, že nevíte, jestli žasnout nebo se smát, brečet, případně se znechuceně odvracet, protože Ros žádnou z hlavních postav nešetří. A vy je budete mít rádi. Všechny. Protože jsou vlastně všichni ňuňu. Osobně mám nejradši Wintona, který se dost vypracoval a Xenii.

12.08.2022 5 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Kniha Příběh slunečnice je vlastně taková milá lovestory se dvěma dějovýma linkama. Jedna je ze současnosti, další z 2. světové války. Oba příběhy se prolínají v okamžiku, kdy hlavní hrdinka Natálie spadne z kola a skončí v nemocnici, tady jí totiž další pacientka Heda začne vyprávět životní příběh své sestry Evy...
S odstupem času, kdy už trochu opadlo prvotní nadšení musím říct, že ačkoli Evin příběh byl poutavý, Natálie mě chytla malinko víc. Celkově mi styl hodně připomínal knihy od Ruty Sepetys, pokud ji tedy máte rádi, Slunečnice vás nezklame.
Knihu bych doporučila klidně i mladším čtenářkám ve věku 15+, ale nezklame ani jejich babičky. Je to taková univerzálka, která potěší každého, kdo má rád romantiku a chce se nechat "pohladit po duši".
Co v knize není: sex, vraždy ani jiné násilí, nejsou tam žádné přehnaně dramatické scény a hádky, a přesto jsem ji nedokázala odložit, dokud jsem neminula poslední tečku za větou.

05.05.2022 5 z 5