Nejtemnější úsvit

Nejtemnější úsvit https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399017/bmid_nejtemnejsi-usvit-8Xf-399017.jpg 4 332 332

Charlotte se stalo to nejhorší, co se může matce přihodit – když se na vteřinu podívala jinam, kočárek s jejím půlročním synem zmizel. I po deseti letech je chlapec stále pohřešovaný a zdrcená Charlotte se plně soustředí na svou práci. Stala se z ní úspěšná pneumoložka, která však odmítá léčit děti, protože nesnese pobyt v jejich blízkosti. Nic nedokáže zaplnit to prázdné místo, které v ní zanechala ztráta dítěte… Jenže pak potká Portera Reese, mladého a okouzlujícího podnikatele, který si v životě taky prošel peklem. Mají jeden pro druhého pochopení a Charlotte má najednou dojem, že konečně něco cítí. Něco vzrušujícího, co už dlouho necítila… naději. Naději na budoucnost, která nebude mít podobu noční můry. Naději, že by mohla zase někoho milovat… Porter je ale otcem dvou dětí a jeho nemocný syn zoufale potřebuje Charlottinu pomoc.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Darkest Sunrise , 2017


více info...

Přidat komentář

Han-nah
28.04.2024 4 z 5

Noční můra všech maminek, kdy jim zmizí jejich dítě. Smutný, velice emotivní a bolestný příběh Charlotte . Porter sám vychovává své děti, syn je velice vážně nemocný. Dva zlomení lidé, kteří žijí každý ve své bolesti , temnotě a nejistotě, jak se jejich život bude vyvíjet dál. Co pro ně bude znamenat společné setkání? Je to , jak výbuch, naděje dostat se z temnoty, ale .... Čtenář začne tušit a závěr knihy jej utvrdí.

Jirinamac
20.04.2024 5 z 5

Od začátku knížky jsem byla napnutá, jak toto dopadne a teď je nutné se okamžitě začíst do pokračování. Sice tušíte, ale......


bezzink
15.04.2024 4 z 5

Clovek by se mel skoro dle anotace bat, ze to bude moc niterne a srdcervouci, ale neni tomu uplne tak. Urcite autorka pise hodne ctive, ale stejne to na me nema takovy dopad, jaky je asi zamyslen. Nijak extremne me to netrizni a to ja jsem na breceni u knih fakt expert. :)) Pochopila jsem uz u knihy Z popela, ze se autorka snazi sokovat, ale je to celkem pruhledne. Kazdopadne nechci spoilerovat. Jinak mi to dost pripomina film Ztraceni v mori.

Damaj
04.04.2024 5 z 5

Nesuď knihu podle obalu, tak to o této knize skutečně platí. Od autorky jsem četla Psáno s lítostí a Psáno s nadějí, a moc se mně její knihy líbily. Kolem této jsem chodila několik let, domnívala jsem se, že se bude jednat o nějaký erotický román - podle obalu. Ale. Knížku jsem měla přečtenou během 2 dní, nešlo se od ní odtrhnout a už se těším na díl druhý. Sice tam bylo několik scén, až příliš mnoho popisovaných a daly by se vynechat. Ale jinak super čtenářský zážitek. Tak zamotané, že čtenář netuší, co se stane, lépe řečeno stalo.

KatyM.
03.01.2024 5 z 5

Opět další povedená kniha Aly Martinez. Velmi povedená, čtivá kniha. Příběh Charlotte a Portera, dvou lidí, kterým osud nebyl příznivě nakloněn. Kniha rozdělena na 2. díly.

luculi
10.10.2023 4 z 5

KNIHY JSEM ČETLA ZÁROVEŇ, TAKŽE BUDE STEJNÝ TEXT U OBOU...

Obvykle se těmto knihám, s nějakým tím párem, na obálce vyhýbám. Očekávám totiž nějakou těžkou romantiku nebo erotiku, což není zrovna četba v mém zájmu. Sem tam trochu romance zvládnu, ale spíše ve formě historického románu, než abych četla lechtivou literaturu. Nicméně tady jsem po přečtení anotace udělala výjimku.

I když tu samozřejmě jde i o vztah a ty (ne)postelové scény tu jsou a ne málo, tak se příběh věnuje i jiným tématům. Porter a Charlotte v životě zažili peklo. Každý v jiném duchu, ale oba to značně poznamenalo. Když se ale potkají, je tu určitá naděje na uzdravení. Jenže život není jednoduchý a všem obtížím není konec.

Hodně se tu probírala temnota a světlo. To, jak si je každý nese v sobě životem, jak každý s nimi bojuje jinak. Někoho to zlomí, někoho posílí. Někdo ztratí naději, někdo se nevzdává. Oba dva hrdinové v sobě nachází útěchu, ale i další bolest. Není to jednoduché, tak jako samotná existence.

Nečekejte to příliš obyčejné. Ano, děj sice není nijak složitý, ale ty neustálé změny nálad byly jako na horské dráze. Nikdy nevíte, jestli už je to konečně všechno, nebo se zase něco nepokazí. Jedna velká emoční jízda. A když jsem v jednu chvíli čekala, že díky vývoji jejich vztahu, to už musí být jen dobře, vzápětí jsem byla vyvedena z omylu a druhá kniha byla jako chodit bosky po střepech.

Občas už to bylo trošku silné kafe, ale je fakt, že ve skutečnosti by to bylo hotové peklo, které si nedovedu představit. Chvíli se budete smát vtipným pasážím, které následně přerostou ve vztek, beznaděj, smutek a nevěřícnost, až zase zpátky k radosti a humoru a pořád dokola. Docela mě to dostalo, i když přesně nedokážu říct čím. Každopádně na závěr můžu jen říct, že oba díly zvládnete přečíst za dva dny, ti rychlejší za den. Odtrhnout se nedalo...

patricia8137
29.08.2023 5 z 5

Kniha NAJTEMNEJŠÍ ÚSVIT je prvou časťou strhujúceho, iskrivého dvojdielneho románu pre ženy od bestsellerovej autorky. Príbeh je rozprávaný z pohľadu hlavných postáv Charlotte a Portera - tak sú pomenované aj jednotlivé kapitoly. Obľúbila som si ich, páčili sa mi ich rozhovory, uškŕňala som sa pri ich čítaní. Prežívala som s nimi každé trápenie, smútok, pocit viny. Klobúk dole pred autorkou, ktorá dokáže autenticky popísať negatívne aj pozitívne emócie. Knihu som začala čítať neskoro večer a než som zaspala, prečítala som štvrť knihy. Hneď ako som sa zobudila, mojou prvou myšlienkou bolo otvoriť knihu a pokračovať v čítaní, čo som aj, samozrejme, urobila. Po 4 hodinách nepretržitého čítania som sa dostala na koniec knihy. Po dočítaní som 5 minút pozerala so zaslzenými očami do steny. Po prežitom šoku som išla objednať druhú časť knihy. Keby som ju mala doma, hneď by som sa do nej pustila, keďže kniha mala otvorený koniec. Túto knihu budem odporúčať všetkým, príbeh Vás chytí za srdce, rovnako ako mňa. Aj z najväčšej temnoty a smútku sa môže zrodiť láska.

Radimka
07.08.2023 3 z 5

Tak jsem váhala nechat si ji nebo nenechat. Začátek se mi líbil a i se to dobře četlo, ale pak se často začalo objevovat slovo temnota a příběh začal být strašně nereálný, tak šla. Škoda, mohlo to bejt dobrý. A hrdina byl sympatický chlapík

MAU256
09.07.2023 4 z 5

Příběh, který je plný boleti, lásky a statečnosti. Obdivuji hlavní hrdiny, jak se s tím vším snaží vyrovnat. Určitě jdu hned do druhého dílu, protože potřebuji prostě vědět, jak to s nimi dopadne.

princesse
04.07.2023 3 z 5

No to neee ... Přesně jsem věděla kam to směřuje. Čtivé to bylo, ale na mě moc deprese a dost náhod najednou a dvě knihy? Proč? Krásně by šel příběh vměstnat do jedné a myslím, že by to bylo ku prospěchu věci. Ale ano ... dobře se to četlo. Podívám se i po druhém dílu.

Raislin
11.06.2023 5 z 5

Nádherný příběh plný boleti, lásky a statečnosti. Prožívala jsem všechny tyto emoce. Obdivuji hlavní hrdiny, jak si s tím poradili. Věřím, že se ke knize zase vrátím. Dle mého názoru rozhodně stojí za přečtení.

cukrovka
14.05.2023 4 z 5

Čtivě napsaná romantika, která má zajímavý příběh útočící na naše city. Škoda, že je rozepsán do dvou dílů.

Kanimůra2
29.01.2023 3 z 5

Kniha mě nenadchla. Do druhého dílu pouze proto, abych zjistila, jak to dopadne

Olous1
20.12.2022 3 z 5

Plně souhlasím s komentářem mé knižní přítelkyně Mandlevest. Určitě dobře napsané,ale nevzalo mě to za srdce a do dalšího dílu nejdu.70%.

Michelleee
29.08.2022 5 z 5

Přečteno hodně rychle. Nepouštějte se do toho, pokud nemáte druhý díl u sebe!
Určitě originální a emotivní příběh co Vás dostane. Já osobně si neumím představit ani jednu situaci. Takový konec jsem čekala, ale stejně jsem napnutá a jdu hned na pokračování.

anndrra
15.08.2022 5 z 5

Ještě, že jsem měla u sebe oba díly a mohla jsem v jednu v noci plynule navázat tam, kde jsem skončila. Konec je totiž absolutně otevřený a příběh napínavý, jak kšandy a přestože jsem od začátku tušila, jakým směrem povede, rozhodně mě MOC bavil.

Jeanine8
06.07.2022 5 z 5

Moc povedené!

EvikU.
21.05.2022 5 z 5

No do pr... To je síla, smršť emocí, smutku, deprese, temnoty, protože ji i jeho potkalo v životě něco, před čím nemůžou utéct, velká bolest, kterou musí překonat, ale nejde to. Protože jde o jeho ženu a jejího syna.

Jen spolu se jim to snáší líp, protože oba si prošli peklem a dokáží se vcítit do pocitů toho druhého.

Ale Bože ten KONEC!! Pokračování v druhém díle a já nemám druhý díl u sebe! To ne. Napínavý, nutně musím sehnat druhý díl. Kniha se čte sama, je tak uvěřitelná až to bolí. Doporučuji.

evineckY
17.05.2022 5 z 5

Tak to je něco ! Neuvěřitelný příběh .
Chudák Porter - spadl do toho, ani nevěděl jak, vytrpěl si za tři životy a kolik ho ještě čeká.
A i když věřím v dobrý konec, přesto jsem napnutá.

moma08
28.04.2022 5 z 5

Tuhle knihu jsem vzala do ruky a úplně se do ní ponořila až jsem jí měla během pár chvil přečtenou.
Tohle byl neuvěřitelný příběh, úplně mě dostal.
Porter byl fakt úžasný, jeho život není teda vůbec lehký a dle konce ani nebude. Zamilovala jsem se do něj.
Charlotte se zasekla někde hodně v minulosti, bylo mi jí líto, neměla to lehké, neumím si to představit a doufám, že vše dobře dopadne.
Každopádně jsem velice ráda, že jsem na tuhle knihu narazila.