Devět dní

Věřit a nepochybovat. Lee Parker věří, Sera Trantorová věří – pouze každý něčemu jinému. Vleklé války nejen že měly fatální dopad na tvář přírody, ale rozdělily lidstvo na dva nesmiřitelné tábory. Životním krédem kněžích je askeze. Hlavními hodnotami jsou čistota, zbožnost a také absence citu. Proti této nesmyslné víře stojí Povstalci, kteří bojují za návrat původního světa. A jejich přesvědčení je neméně houževnaté, jak brzy na vlastní kůži pocítí Parker, nejlepší voják z elitní jednotky Jestřábů a vykonavatel kněžské vůle, který má jasný úkol: přivést do Citadely Povstalkyni Seru živou. Ovšem ani Seřiny pevně vštěpované morální zásady nezůstanou ušetřeny tvrdé zkoušky. Brzy však oba shledají, že uprostřed nezmapované divočiny budou muset čelit novému nebezpečí – záhadnému atmosférickému jevu známému jako Růžová bouře, z jejíchž purpurových blesků dosud nevyšel nikdo živý. Budou Sera s Leem první a budou to ještě vůbec oni? Otočil se snad svět naruby, nebo byl takový i předtím? Dva úhly pohledu, dvě přesvědčení. A pravda ukrytá někde úplně jinde....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358751/big_devet-dni-KDs-358751.jpg 4.1258

Kniha Devět dní

Renatas

Knihu jsem náhodou objevila stát v knihovně vedle Naslouchače. Překvapila mě velmi příjemně. Má spád, zajímavý děj, příjemně a rychle se čte. Ihned jdu pro pokračování..

pogmanka

Ze začátku jsem se nemohla do knížky začít, ale brzy se mi to povedlo a už jsem četla bez zastavení a fandila hlavním hrdinům. Líbil se mi svět vyobrazený v knize, i postupná změna postav a odhalování některých věcí. Pěkná oddechovka, kterou jsem zhltla za dva dny.

bekule
28.12.2021

4,5
Postapo sci-fi je můj velmi oblíbený žánr a Devět dní mě v rámci žánru nezklamalo.
Těžko se sice ubránit srovnání s Naslouchačem , mohlo by zdát že Devět dní je vzhledem k věku hlavních postav dospělejší variantou jenže ten Naslouchač je přeci jen propracovanější a temnější.

Agrenej
01.12.2021

V prvé řadě bych chtěl zdůraznit, že podle anotace bych si tuhle knížku nikdy nepořídil, nejsem cílová skupina. Ale když se mi dostala do rukou rovnou i s druhým dílem, rozhodl jsem se ji dát šanci.
Nic jsem od toho nečekal a moc jsem toho nedostal. Svět vypadal zajímavě, ale nedostal moc prostoru. Hlavní postavy mi k srdci moc nepřirostly, ale to se stává.
Nakonec jsem musel dost váhat, ohledně hodnocení. Připadalo mi to lepší než na dvě hvězdy, ale dával jsem tři hvězdy knížkám, které mě bavily přeci jen o něco více. Proto nakonec dvě hvězdy.
Hurá na druhý díl. :-)

Malarkey
11.11.2021

V rámci mého čtecího vzdělávání jsem ještě nenarazil na ryzí české dystopické post-apo s lehkým young adult nádechem. Devět dní je tak pro mě novinka a musím říct, že novinka vysloveně povedená. Je teda pravda, že u prvních sto stránek jsem bojoval sám se sebou. Byť jsou pro budoucí vývoj příběhu nezbytné, pořád je to vlastně o romanci, která působí stejně osudově, jako když ve Stmívání Bella potkala Edwarda. No a když už jsem to, joo, chtěl zklamáním odložit, rozjela se akce, která nebrala konce až do samotného závěru. Dění v ní ve mně udělalo solidní základ pro to chtít si přečíst další díl. Dystopický svět sice nijak nevyčnívá od jiných, ale má v sobě atributy povedeného románu, který mě hodně zajímá, jak se vyvine.

Hanjimka
23.10.2021

Četla jsem jako audioknihu, a příběh mě zaujal. Těšila jsem se jak celý příběh dopadne. Už se těším na další díl.

mondulinecka
04.10.2021

Nebylo to špatné, ale Naslouchači se to zdaleka nevyrovnalo. První část, po které je vlastně kniha pojmenovaná mě asi bavila víc, pokračování ale ještě zvážím.

lenka7679
12.06.2021

Já si teď hluboce sahám do svědomí a přiznávám, že jsem do nedávné doby české autorky zkrátka míjela. Nevím proč jsem si myslela, že nemohou psát tak dobře, jako zahraniční autoři.
Kniha je skvělá, čtivá, děj svižně ubíhá, žádné zdržování. Příběh je poutavý a pro mě je kniha bez vztahů suchá.