Devět dní

Devět dní https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358751/bmid_devet-dni-KDs-358751.jpg 4 300 94

Devět dní série

Věřit a nepochybovat. Lee Parker věří, Sera Trantorová věří – pouze každý něčemu jinému. Vleklé války nejen že měly fatální dopad na tvář přírody, ale rozdělily lidstvo na dva nesmiřitelné tábory. Životním krédem kněžích je askeze. Hlavními hodnotami jsou čistota, zbožnost a také absence citu. Proti této nesmyslné víře stojí Povstalci, kteří bojují za návrat původního světa. A jejich přesvědčení je neméně houževnaté, jak brzy na vlastní kůži pocítí Parker, nejlepší voják z elitní jednotky Jestřábů a vykonavatel kněžské vůle, který má jasný úkol: přivést do Citadely Povstalkyni Seru živou. Ovšem ani Seřiny pevně vštěpované morální zásady nezůstanou ušetřeny tvrdé zkoušky. Brzy však oba shledají, že uprostřed nezmapované divočiny budou muset čelit novému nebezpečí – záhadnému atmosférickému jevu známému jako Růžová bouře, z jejíchž purpurových blesků dosud nevyšel nikdo živý. Budou Sera s Leem první a budou to ještě vůbec oni? Otočil se snad svět naruby, nebo byl takový i předtím? Dva úhly pohledu, dvě přesvědčení. A pravda ukrytá někde úplně jinde.... celý text

Veronica.Key
26.02.2019 4 z 5

Moc se mi líbila myšlenka světa, který autorka vymyslela. Děj mi přišel ze začátku trochu chaotický, ale ocenila jsem, že jakmile jsem knihu otevřela, měla jsem pocit, že jsem nasedla do rozjetého vlaku.

Holister
01.02.2019 4 z 5

zajímavý počin nové české autorky

tlllk
14.01.2019 4 z 5

Malo to spád a charakterové postavy, mierne predvídateľný dej, samotná myšlienka zabijaka v rukách cirkvi v postapokalyptickej spoločnosti zas taká originálna nebola (Ľavá ruka boha). Len verím že táto séria dopadne lepšie, tá prvá išla od 10 k 5.

imarvin
31.12.2018 5 z 5

Osudové setkání dvou zcela odlišných lidí Parkra a Sery v novém, zřejmě postapokalyptickém světě, je velmi příjemným překvapením a debutem mladé české autorky. Každá z postav má úplně jiný svět, jiné názory, jinou víru. A přesto tyto dva něco neskutečně spojuje. Parádní jízda plná akce, kde není čas na zdlouhavé popisování a děj se žene neustále kupředu a vy se nemůžete jednoduše od čtení odtrhnout. Přesně můj šálek kávy!

JindraH
15.12.2018 3 z 5

Ze začátku hodně zajímavé, ale postupem doby jsem se musel nutit do čtení.

Markysek45
07.11.2018 4 z 5

Žádné zbytečné cavyky nebo okecávání. Autorka nás hodí přímo do děje a s postavami se seznamujeme až v průběhu. Flashbacky jsou nenásilné a do děje se hodí. Jediné výtky bych měla k začátku, kdy oba dva zbytečně řeší, jak je ten druhý krásný, a potom k až moc rychlé změně Parkera. Každopádně se neskutečně těším na únor, kdy by měl vyjít další díl.

Jeegles
14.10.2018

Knížka se mi nelíbila. Naprosto nelogické jednání hlavní hrdinky, které jde někdo po krku a ona ho nechá přežít, přestože si je vědoma toho, že on je mnohem schopnější než ona a brzo ji vystopuje... mi přijde hloupé a působí to na mě jako prostá umělá příprava na následující romanci. Myšlenky na líbání se s nepřítelem, u kterého je zatím přesvědčená, že ji má zajmout a odvést, dávají stejný dojem.

gad
28.09.2018 5 z 5

Je to napínavé, má to spád, mně se to četlo skvěle. Konec zůstal v některých záležitostech otevřený, takže očekávám pokračování.

zluk
03.09.2018 4 z 5

Poměrně příjemný, čtivý počin, který jako prvotina vůbec není špatný. Hrdinové jsou sympatičtí a člověk má tendence jim fandit. Příběh vtáhne poměrně přirozenně do děje a potom ubíhá bez nějakých brzd až do konce.

Saphira
27.07.2018

Knížka mě do sebe vtáhla super dějem, je velmi pěkně napsaná, a i když mě Sera někdy štvala, příběh se mi moc líbil. Je to taková oddychová postapo kniha, ale přiznám se, že konec, a tím myslím júplně poslední stránku, se mi fakt nelíbil a doufám, že spisovatelka brzy napíše pokračování, protože i mě by zajímaly ty odpovědi, nejen Leeho :)

southpaw
26.07.2018 5 z 5

Přiznám se, že postapo můžu a propracovaný a skvěle vymyšlený svět "Devíti dnů" mi absolutně sedl. Příjemně vyvážená směs akce, napětí, romantiky, za mě prostě ano! :-) Kdyby autorka chtěla napsat pokračování, přinejmenším jednu prodanou knihu má jistou. :-)

OldřichHanton
22.07.2018 3 z 5

Devět dní je klasická Young Adult dystopie o lásce dvou mladých lidí, každého z jiné znepřátelené frakce, v postapokaliptickém světě. Přestože se jedná o autorčinu prvotinu, je napsaná poctivě a četla se mi docela dobře, přestože se autorka nevyvarovala mnoha žánrových klišé a jisté předvídatelnosti. Těm co je tato knížka určena se líbit asi bude, ale Já na to mám bohužel už asi špatný věk a pohlaví. :-)

Airin
29.06.2018 5 z 5

Tako kniha pro mě byla příjemným překvapením. Už od první stránky na Vás dýchne akční atmosféra, která Vás doprovází až do konce knihy. V každé kapitole se neustále něco děje a Vy jen přemýšlíte, co dalšího si pro Vás autorka připravila. Postapokalyptický svět se mi líbil, především nebezpečná džungle a všechny její nástrahy, včetně Růžové bouře. Devět dní je opravdu promyšlená a důkladně připravená kniha a mohu ji doporučit nejenom milovníkům postapokalyptických románů :))

Melic
29.06.2018 2 z 5

Přiznám se, že mě kniha nebavila. Vinu na tom nese hlavně postava Sery, která mě doslova otravovala. Když si odmyslíme exotičnost vykresleného světa budoucnosti, zbude nám taková akční love story. Věřím, že čtenářkám se bude líbit více než čtenářům. Za mě jen 2 *.

Siwan
26.05.2018 3 z 5

Až na to, že i všichni z Expendables by mohli hlavní hrdince a ostatně i hrdinovi závidět schopnost přežít nepřežitelné, tak děj knihy svižně ubíhá a především část s jeskyní mě bavila dost. Jinak co se postapo týká, tak pro mě tak nějak ne úplně uvěřitelné, možná propracované, nevím...prostě mi tam něco úplně nesedělo.
Ale to je spíš taková drobnost, na kterou se v dobře ubíhajícím ději dá snadno zapomenout.

Kikimora
09.05.2018 4 z 5

Super kniha, která vtáhne dějem, ale....
Občas jsem se ztratil v tom, co se děje a snažil jsem se zas chytit tu správnou "nit", abych se do čtení zase zakousl...
Někdy to v knize vypadalo, jako bych si zavřel oči a ocitl se přímo v ději knihy, až na to, že se v knize člověk občas ztratil tak super, doporučuji! :)

MahtielM
02.04.2018 3 z 5

Knížka mě úplně neuchvátila, ale ani neurazila. Přišlo mi to nasazované na klasický scénář, kdy bych očekávala větší akci a momenty překvapení. Vzhledem k tomu, že se jedná o autorčinu prvotinu, tak jsem zvědavá, zda se to v příštích dílech rozjede.

Bašťák
28.03.2018 4 z 5

Wow - to se rozhodně spíše povedlo a to jako že hodně. Po přečtení se u mě dostavil velmi intenzivní pocit, že jsem právě zhlédl nějakou nadupanou akční (áčkovou) filmovou záležitost. Postapokalyptický svět je docela uvěřitelný a dostatečně "šílený" až někdy zamrazí. První díl (no musí být další, jinak by to nedávalo smysl) otevře několik otázek a linií, které nejsou do konce vysvětleny, tak uvidíme. Nejlepší pasáže knihy jsou podle mě ty "putovní" kdy hlavní hrdinové "procházejí krajinou". Způsob útěku z citadely mi přišel již malinko neuvěřitelný (pokud tedy lze v sci-fi něco takového namítat.) Závěr naštěstí spláchne pochybnosti. Děkuji za tuto knihu, řadím v knihovně někam k mým oblíbeným sériím jako Silo a Metro.

nai.ivka
27.03.2018 4 z 5

Super začátek série, už aby byl další díl. Nechce se mi věřit, že to je prvotina.

Channach
12.03.2018 4 z 5

Kdybych to neviděla na vlastní oči, neuvěřím, že příběh Devět dní vzešel z českého pera. Jedná se debut talentované, mladé autorky Zuzany Strachotové. Z pohledu do Sabrie (a naší možné budoucnosti) mně běhá mráz po zádech. Neskutečná brutalita pod rouškou ctnosti, bezcitnost tam, kde by měl být cit. Dala bych 4,5*. Více v recenzi v záložkách - Chrudimka.cz.