Devět nocí

Hrozba byla zažehnána. Bezprostřední nebezpečí pominulo. Sera a Lee mohou konečně žít své životy, tak, jak si je ve vidině svobody vysnili. Jenomže tam, kde mělo zářit hrdinství, zůstalo v očích lidu selhání. Prosperita Bloku upadá, zatímco Citadela svírá Sabrii v ještě krutější formě diktatury. Bez elektřiny se lidské potřeby rychle mění v boj o koryto a povstalecké praktiky se až příliš začínají přibližovat těm citadelským. A když je cena za normální život pro Leeho příliš vysoká, rozhodne se Sera zaplatit ještě vyšší. Osud Sabrie leží v rukou toho, kdo se první dostane k memoáru. Zničit. Zachránit. Zneužít. Každá strana má jiné úmysly. Jenomže kolik těch stran vlastně je??...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401329/big_devet-noci-A5P-401329.jpg 4.3122

Kniha Devět nocí

Renatas

Perfektní pokračování Devíti dní. Nabízí zajímavé zamyšlení nad fanatismem, náboženstvím, tíze rozhodování a zodpovědnosti.

Hanjimka

Dost dobré. První díl se mi sice líbil malinko víc, ale tento se dostal taky hodně vysoko. Napínavé až do konce.

iwosh

Nebylo to špatné, ...

anndrra
19.05.2021

Nechce mi rozebírat detaily, kvůli spojlerům, tak napíšu jen: Dobré to bylo. Můžu dostat ještě?

Vknihách
21.12.2020

Po dočítaní e-knihy Devět dní som si vravela, čo také zaujímavé môže byť v pokračovaní tohto príbehu. Avšak Strachotová ma veľmi príjemne prekvapila. Máme tu napätie takmer na každej strane, neuveriteľné zvraty,kopec akčných scén,rozvinutie (ne)vzťahu Sery a Leeho, neskutočné politické machinácie,prevraty,boje, nové vzťahy a nové postavy… Štýl písania autorky mi veľmi sedí a opäť,ako v prvej časti,aj tu sa striedajú uhly pohľadu, nie sme zaťažovaní zbytočnými a zdĺhavými opismi a charakery postáv sú (takmer) vždy jednoznačné(pretože z niektorých mi narastajúcim počtom strán padla sánka). Veľkolepé finále knihy podtrhoval zvrat za zvratom! Perfektná dráma! Doslova som sa o postavy bála a očakávala len to najhoršie. Určite vám túto sériu odporúčam

kolby
25.11.2020

Spočiatku vznikal dojem, že emocionálno-teenagersko-romanticko-hysterická linka bude leitmotívom celej "dvojky", po preklopení sa cez druhú polovicu knižky sa to celé pretransformovalo do absolútnej brutálne nadupanej pecky plnej skvelej akcie, bojových scén, vojenskej taktiky. Labúžo. To pravé orechové. Klobúk dolu pani Strachotová (v ďalšom románe o kus menej tej nevyzretej romantiky, bo ma picne, prosííím)

knihomolkajanca
30.10.2020

(+ SPOILER) Jelikož jsem první díl slupla jako malinu, netrvalo dlouho a do mé knihovničky přibyl i tento kousek. A musím říct, že jsem jej opět přelouskala bleskovou rychlostí. Autorka prostě píše čtivě, a tak vám stránky ubíhají pod rukama jedna za druhou.

Co se týče příběhu, přišel mi zajímavý, nechybělo pár nečekaných zvratů a dostatek akce. Přestože někdo hodnotí první část jako rozvláčněnou, musím říct, že mi trochu klidu nevadilo. Protože jakmile došlo ke zlomu, akce už nepřestala až do konce.
Už v prvním díle mi obě hlavní postavy byly sympatické, a tak jsem byla zvědavá, jak se to se Serou a Leem vyvrbí dále. Musím říct, že na mě nakonec v této romantické lince bylo možná trochu moc obratů, jestli spolu Sera a Lee budou nebo ne. Někdy mi to přišlo pochopitelné, ale zvlášť na začátku mi oba chováním připomínali spíše puberťáky než dospělé. Nicméně nevadilo mi to natolik, aby to pokazilo celkový dojem z knihy.

Z dalších postav musím rozhodně vyzdvihnout otce Felebiuse, se kterým jsme se setkali již v prvním díle. Za mě rozhodně skvělá postava a mimo hlavní postavy možná i nejzajímavější - z prvního dílu spíše zákeřná, ve druhém tak nějak nevíte, co si o něm vlastně myslet, ale své činy si rozhodně dokáže obhájit.
Trochu mě mrzelo, že Ronald a Amélie byli tak průhlední a snadno jsem dokázala odhadnout, že Amélie ve finále sehraje velkou roli. Také odhalení Améliiny totožnosti mě příliš nepřekvapilo.

Pokud jsem to správně pochopila, tak by tohle měl být závěrečný díl, což mě osobně docela mrzí, jelikož si myslím, že by ještě bylo o čem psát. Osobně by mě docela zajímalo, jak to se Sabrií a povstalci vlastně všechno dopadne. A taky jsem milovník dlouhých knih i sérií, takže mě docela mrzelo, že jsem se musela se Serou a Leem rozloučit tak brzy. V budoucnu se ke knihám určitě ještě vrátím a jsem ráda, že jsem na ně vlastně úplně náhodou narazila a našly si své místečko u mě v knihovně.

linda_pauer
30.05.2020

Druhý díl se mi líbil víc, než první. Už kvůli tomu, že jsem dostala odpovědi na svoje otázky z prvního :D Celkově se to ale líp četlo - autorka prostě umí psát. Na tomhle příběhu se mi hrozně líbí, že věci tam nejsou jen černé a bílé. Někdy i dobří lidé musí dělat špatné věci - budí to dojem skutečnosti. A člověka do donutí s postavou přemýšlet..