Anička.pa Anička.pa komentáře u knih

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

I přesto, že knihu jsem díky své kolegyni znala dávno před seriálem, jsem se k příběhu dostala až po shlédnutí seriálu. Knihu beru jako přijemné oddechové čtení, při kterém vůbec nemusíte přemýšlet. Zpočátku mě kniha velmi bavila a v druhé polovině už tolik ne. Několikrát jsem se nachytala, jak hltám rychlé stránky, abych měla knihu za sebou.

06.08.2021 3 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Velmi silný příběh. Často se mi tajil dech. Nenapadlo mě, co vše se může ještě v této době dít, a že se takto vůbec dá žít. Autorku velice obdivuji, za to jak vše zvládla a kam až se vypracovala.

06.08.2021 5 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Super, pohodové letní čtení, u kterého se zasmějete a hezky odpočinete na pláži :-) Mnoho situací bylo sice předvídatelných, ale to mi vůbec nevadilo. Příběh byl čtivý a postavy velice sympatické.

06.08.2021 4 z 5

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Knihu jsem si chtěla dlouho přečíst, přečetla a ani pořádně nevím, co k tomu napsat. Komentář píši měsíc po přečtení a musela jsem si přečíst anotaci, abych si vůbec připomněla o čem příběh byl. Kniha o vztahu dvou mladých lidí, nevím, co si z knihy odnést. Nemám z ní vůbec žadné pocity, nevím jestli jsem ty postavy měla vůbec ráda a ani nevím, zda jsem příběh správně pochopila.

06.08.2021 2 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

(SPOILER) Panečku, to bylo opravdu něco! Pokaždé, když si čtu anotace od této autorky, říkám si, ale tak dám tomu šanci, Hoover ještě nezklamala a opět tomu nebylo jinak. Nevím, jak to dělá, ale každá kniha mě úplně vtáhne do děje a tato nebyla výjimkou.

Všechny postavy jsem si naprosto zamilovala. Moc se mi líbilo zasazení deníků, kde Lili vzpomínala na Atlasa a když se pak objevil v příběhu, byl pro mě jako postava naprosto TOP, takový pan božský :-) Ryleho jsem zpočátku také milovala, ale pak když přišel ten první moment, toho zlého, jsem se jen říkala ne prosím ne. Od té chvíle jsem nevěděla, zda ho mám stále ráda nebo už jen nenávidím. Celý příběh byl krásný, čtivý a zajímavý.
Jediné, co mi trochu místy na příběhu vadilo, bylo jak jsou všichni strašně úspěšní, bohatí a pracují jen tak z nudy.

06.08.2021 5 z 5

Holka, kterou kdysi znal Holka, kterou kdysi znal Tracey Garvis Graves

Když jsem si přečetla anotaci, nečekala jsem, že se uvnitř toho všeho bude schovávat tak krásný příběh! Všichni hrdinové mi byli velmi sympatičtí a kniha se četla jedním dechem. Konec byl také jízda, kdy jsem nemohla přestat číst a se zatajeným dechem otáčela listy.

27.01.2021 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

I když mi to přišlo krátké, bylo hezké se alespoň na chvíli vrátit za Animant a panem Reedem :-) Některé pasáže mi však přišly zbytečně dlouhé a moc mě nebavily, chtěla jsem spíše více psaní o hlavních hrdinech. Celkové zpracování knihy se mi líbilo, ty ilustrace byly krásné!

24.01.2021 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Poslední díl, skvělé zakončení. Byla to úžasná série! :-)

21.01.2021 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Příjemná a oddechová kniha, která zaručeně vykouzlí úsměv na tváři a donutí Vás se zamyslet nad svým životem :-)

12.01.2021 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Colleen Hoover nezklamala, zatím každá z knih, po které jsem od této autorky sáhla, byla skvělá četba. Četlo se hezky, líbilo se mi střídání linky minulosti a současnosti, v jedné chvíli jsem hrozně chtěla vědět, jak dopadne jeden děj, pak se to zas obrátilo. Šíleně moc se také chcete dozvědět, proč ten Miles nechce nic víc, žádnou lásku a tak čtete, čtete a najednou jste u konce. Konec napsaný dle pohledů téměř všech hlavních postav, mě nadchlo. Kniha není naročným čtením, chvílemi trošinku červená knihovna, ale od Coollen, je to vše tak dobře podané, že je za mě celá kniha super :-)

10.11.2020 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Páni, to byla zase jízda :-) Příběh plný zvratů. Líbilo se mi, že díky čtvrtohrám jsme měli možnost poznat další vítěze hladových her, kteří mi byli velmi sympatičtí, především Finnick. Ten konec? Nevidět film a ještě k tomu čekat takovou dobu na poslední díl, bych se asi zbláznila. To byl jediný okamžik, kdy jsem za shlednutí filmů byla ráda a nemusela žít takovou dobu v tom, co bude dál. Okamžitě se vrhám na třetí díl :-)

05.11.2020 5 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Velmi příjemný, milý a zábavný příběh :-) Skvěle jsem se u toho odreagovala. Bylo skvělé v tomto chmurném počasí a divné době strávit pár chvil u moře s velmi sympatickými hlavními hrdiny :-)

02.11.2020 5 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Kniha se mi velmi líbila, bála jsem se aby to na mě nebylo takové odborné a bavilo mě. A naopak, kniha se mi četla velmi dobře, vše bylo popsáno srozumitelně a nestalo se mi, že bych něčemu nerozuměla. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a získala tak pohled jinýma očima. Bylo skvělé, že každý ten mýtus byl doplněn zajímavým příběhem s terapeutovny. S autorem jsem se setkala poprvé a věřím, že né naposledy, určitě se přesunu k souvisejícímu podcastu, který v komentářích byl doporučen :-)

27.10.2020 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Obdobně jako u prvního dílu, jsem nadšená. Krásný příběh plný hlubokých myšlenek. Hlavní postavy také nezklamaly, oba jejich příběhy mě bavili. Jen mě trochu mrzelo, že zde nebyla více zobrazena Juliet. Doufám tedy, že se ještě setkáme třeba s jedním dílem, kde budou už všichni pospolu :-)

21.10.2020 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Vůbec jsem nečekala, že se do tohoto příběhu tak zamiluju. Bylo to opravdu krásné, plné krásných a hlubokých myšlenek. Obě hlavní postavy i jejich nejlepší přátelé mi přirostli k srdci a jsem tedy nadšená, když jsem zjistila, že pokračování je právě o jednom z nich. Není to typická romantická kniha, jak jsem si dle obálky myslela, ale je to příběh, kde se pojednává o ztrátě blízkých osob, vztazích v rodinách a předsudcíh. Opravdu doporučuji!

12.10.2020 5 z 5

Já nevím, asi jsem od knihy čekala úplně něco jiného. Moc mě to neoslovilo a tudíž ani nebavilo. Knihu jsem dočetla s tím, že jsem stále očekávala nějakou tu pecka. Každopádně musím říci, že autorku obdivuji, že takhle šla do toho z ničeho nic stát se letuškou a rok být na cestách, některé pasáže byly úsměvné a věřím, že si musela užít mnoho zajímavých a zábavných zážitků :-)

02.10.2020 2 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Nechápu jak jsem tak dlouho mohla otálet s přečtením knih. Byla to naprostá bomba a mě jen mrzí, že jsem jako první viděla filmy a až s velkým odstupem se pustila do knih. Knihu bych si určitě užila daleko více bez filmové předlohy. Každopádně bylo to úžasné, ten vytvořený svět, postavy a děj. Od začátku knihy jsem příběh hltala a nemohla se od ní odtrhnout.
Když to tedy jen lehce porovnám, tak jediný, kdo mi po přečtení nesedí v obsazení filmové role je Peeta, kterého si teď představuji zcela jinak. I Katniss mi byla v knize daleko více sympatičtější, taková více citlivá. Ve filmu jsem si na Katniss musela chvíli zvykat. Jinak mě i docela překvapilo, že se knižní a filmová verze od sebe moc nelišila.
Určitě doporučuji bylo to skvělé a já už se vrhám na další díl :-)

29.09.2020 5 z 5

Bhútán, má láska Bhútán, má láska Tereza Boučková

Můj první cestopis a byla to jízda, nejraději bych sedla do letedla a odletěla směr Bhútán. Zpočátku jsem přítele neustále zahlcovala informacemi ,,veděl jsi, že...". Velmi se mi líbili zajímavé vsuvky. Trochu jsem postrádala mluvení s místními, a vyprávění o jejich životech. Ale jinak celé dobrodružství na kolech bylo krásně popsané.

24.09.2020 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Knihy jsem se bála, všude jsem četla všelijaké recenze, jak silný je to příběh, který dovede k slzám. Ano, je tomu přesně tak. Zpočátku jsem se trochu ztrácela a říkala jsem si, jestli mě to bude vůbec bavit. Záhy jsem se však do příběhu ponořila. Všechny postavy jsou dokonale vykreslené až máte pocit, že po otevření knihy ožívají. Je to velmi smutný a silný příběh, který Vám zlomí srdce.

16.09.2020 5 z 5

Inferno Inferno Lisa Jane Smith

Nemohu říct, že mě série nebavila, přece jenom jsem došla do úplného konce, ale už nejsem cílová skupina těchto knih. Každopádně jsem hledala odreagování a tato série to zcela splnila.

07.09.2020 4 z 5