Anička.pa Anička.pa komentáře u knih

Za mě skvělá kniha plná podstatných informací, které jsem ráda, že po přečtení knihy vím. Moc se mi i líbilo, jak byla kniha proložena zajímavými studiemi. Od teď vím, jak je důležité dodržovat spánkovou hygienu a né jako dřív, kdy jsem spánek brala jako druhořadou věc. Tuto knihu by jsi měl přečíst snad úplně každý!

25.11.2019 5 z 5

Doufejme v to nejlepší Doufejme v to nejlepší Carolina Setterwall

Asi jsem od knihy čekala trochu něco jiného, ale příběh mě vůbec nezklamal, právě naopak. Je to opravdu reálně a lidsky popsaný příběh. Líbilo se mi, jak zde byly vylíčené myšlenky, se kterými jsem se občas i ztotožňovala. Obdivuji autorku za to, že se se čtenáři dokázala takto podělit o veškeré své pocity, a to ať byly jakékoliv.

04.11.2019 5 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Zajímavá kniha podaná vyprávěním autistické holčičky. Příběh se mi četl opravdu dobře, bez nějakých dlouhých popisů či dialogů. Hlavní hrdinka Ginny i společně s její náhradní maminkou mě sice v některých pasážích trochu rozčilovali, ale převažovala lítost a smutek. Jsem ráda, že jsem se k této knize dostala, a že si teď alespoň trochu dokážu představit, co se těmto lidem může všechno odehrávat v hlavě a jak vidí svět oni.

27.09.2019 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha se četla velmi dobře, sice je příběh v mnoha případech předvídatelný, dozvíte se třeba skoro už v půlce, kdo za tím stojí, ale i tak mě to od knihy neodradilo a ba naopak, mě zajímalo, co bych se ještě více mohla dozvědět. A ten konec? Nevím, přišlo mi to zbytečně navíc, a nebo k tomu alespoň mohl autor dodat, jak to se všemi dopadlo..

25.08.2019 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Chvílemi jsem byla trochu zmatená, a nevěděla co si myslet, ale jinak se mi kniha líbila. Na vraha jsem měla podezření skoro hned od začátku, ale i tak mě konec překvapil.

28.07.2019 3 z 5

Jenom lidé Jenom lidé Sylvain Neuvel

Skvěle zakončení! Celá tato triologie mě pohltila, líbil se mi styl knihy, postavy, proulnutí s mimozemským světem a ani nechyběla super akce :-) Doporučuji!

17.07.2019 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Třetí díl jsem četla poměrně s velkou pauzou a tak mi i chvíli trvalo než jsem si trochu vybavilo, co proč a jak. Ale lepší zakončení jsme snad nemohli čekat, neustále se něco dělo, ani chvíli jsem se nenudila. Rozhodně tato trilogie stojí za přečtení, nezlobila bych se ani za další pokračování :-)

18.06.2019 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Ze začátku jsem moc knihu nepobírala, očekávala jsem nějaká úvod, kdy by mi autorka přiblížila, co se vlastně stalo, co obnáší tento režim. Naštěstí, díky seriálu, ze kterého jsem viděla alespoň kousek, jsem si to dokázala představit. Každopádně po chvíli jsem se do příběhu zcela ponořila a děsila se představy, že by něco takového mohlo nastat. Určitě se pustím i do seriálu!

18.06.2019 4 z 5

Asi není, co k tomu více dodat, než je níže. Kniha mě přilákala díky novému seriálu, chtěla jsem se dozvědět více. Kniha představovala různé pohledy lidí, které prožili tuto hrůzostrašnou katastrofu a dokázali o tom promluvit. Náročné čtení, kdy jsem si u některých příběhů musela dát pauzu a vstřebat to.

18.06.2019 5 z 5

Úžasné! :-) Kniha na jedno odpoledne, kdy se mi při čtení v hlavě promítal celý film. Bylo to skvělé připomenutí filmu, který byl také dokonalý. Jen asi stejně jako u prvního dílu, je mi líto, že je kniha v podobě scénáře, a né formou příběhu, kde bychom se mohli dozvědět něco navíc, než je ve filmu. Co se týče grafické stránky knihy, je to opravdu nádhera, každý obrázek jsem si užívala :-)

06.06.2019 5 z 5

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Příjemná kniha, u které jsem si odpočinula :-) Romantický, veselý i chvílemi smutný příběh jedné velké rodinky, u které mi všichni její členové byli velmi sympatičtí. Konec sladký, možná trochu až moc, ale proč ne :-) Určitě to nebude poslední kniha od této autorky!

04.06.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Patrik Hartl je můj oblíbený autor. Na tuto knihu jsem se tedy i velmi těšila. Všechny příběhy různých postav mě bavili, chvílemi veselé, ale i smutné. Pohodové čtení :-)

30.05.2019 4 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Nenacházím slov k této knize, nějak si nevím rady, co si z této knihy odnést. Myšlenka zajímavá, škoda, že byla tak strohá. Hlavní postava mi byla spíše nesympatická, některé její úvahy však zajímavé.
Co se týče grafické stránky knihy, tak ta je opravdu vydařená.

19.05.2019 2 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Poslední díl mě zcela pohltil, a to hned od první stránky. Louisa Clarkova je skvělá postava a její příběh byl skvělý. Na konci příběhu a konkrétně při poslední větě jsem si hrozně moc přála aby příběh ještě nekončil a já mohla dál žít společně s Louisou její dobrodružství, které mě ani na chvilku nepřestalo bavit ♥

19.05.2019 5 z 5

Probuzení bohové Probuzení bohové Sylvain Neuvel

Za mě o malinkato slabší než první díl, od kterého jsem se nemohla ani na chvilku odtrhnout. Samozřejmě i druhý díl sebou nese zajímavá překvapení a důvod návštěvy mimozemské rasy mě velice zaujala.
Jsem zvědavá na další díl, ale zároveň mám i obavy aby už to vše nebylo přetažené.

24.02.2019 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha mě zcela pohltila, někdy jsem měla až mráz do po zádech. Do posledních stran jsem vůbec netušila, jak kniha dopadne a závěr mě překvapil :-) A co asi čeká další nájemkyni Astrid? To by mě opravdu zajímalo :-)

14.09.2018 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Sice nejsem milovník koní, ale knihu od Jojo Moyes jsem si nemohla nechat ujít. A jsem ráda, že jsem ji do ruky vzala. Příběh byl čtivý, postavy velmi sympatické, jen se Sarah jsem občas bojovala a někdy mi její chování vadilo. Konec sice přeslazený, ale po tom všem jsem ho i uvítala :-)

06.09.2018 4 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Povídky byli zajímavé, některé mě bavili více, některé zas o dost méně. Hned první povídka o kanibalech mě zaujala až vyděsila a říkala jsem si, co může přijít po tomhle :-D Naštěstí už povídky nepokračovaly v takovém hrůzostrašném duchu.
Asi nejzajímavější povídkou pro mě byla samozřejmě o první Ymbryně, která hezky doplnila triologii :-) Bylo by fajn, kdyby vznikly další knihy spojené s podivnými dětmi.

12.07.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jsem ráda, že jsem knihu vzala do ruky. Tuhle tématiku moc nečtu, a tak jsem se bála, zda se mi bude vůbec líbit. A byla ÚŽASNÁ!!! Ze začátku jsem si říkala, proč se to jmenuje Hana, když vlastně je to o někom jiném. Jakmile však začala vyprávět svůj příběh Hana, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Moc se mi líbilo, jak teprve během příběhu jsem dostávala další vysvětlení a zjištovala nové věci a tudíž i nový obrázek na některé postavy. Opravdu skvěle promyšlený příběh.
Jsem nadšená, kniha je krásná, ale zároveň velmi smutná.

09.07.2018 5 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Na tuto knihu jsem se těšila, kort poté veškeré propagaci. Je to takové oddechové čtení, které zfouknete během jednoho dne. Jak již bylo několikrát zmíněno, v první novele bylo až moc vulgarismů. Druhá byla o dost lepší, četla se a i mě bavila daleko více.

02.07.2018 3 z 5