Anička.pa Anička.pa komentáře u knih

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Nejdříve jsem se bála, že kniha bude spíše pro mladší dívky, ale ani nedokážu vyjádřit, co ve mě kniha vše zanechala :-) Přečteno za jeden den. Krásné a oddychové čtení na léto :-) Kniha se četla dobře, hezky napsaná a různé kresby byli krásným doplnění knihy. Rozhodně doporučuji a těším se až shlédnu filmové zpracování.

12.08.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Skvělá kniha a úžasný nápad :-) Od knihy jsem se nemohla ani na chvíli odtrhnout. Začala jsem Veronikou a začala bych s ní i znovu. Oba příběhy mě velmi zaujali, neumím posoudit, který se mi líbil více. Každý v sobě měl něco jiného, co mě na příběhu zaujalo. Jen u Jáchyma mě mrzel ten rychlý konec, přivítala bych kdyby byl rozvinutý.

11.08.2017 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Začátek jsem naprosto hltala, při každé osobě mě nutilo přemýšlet kdo mohl asi Míšu postřelit, když jsem se dostávala k prostředku už mě kniha tolik nebavila, přišlo mi to špetku přetažený. Konec byl zas o trochu lepší, až tedy na otevřený konec, který mě naštval. Zbytečně vše okolo natažené a konec pak o ničem. Co bude dál s rodinou, najde je Míša? Konec prostě chybí..
Ani žádná z postav mi nebyla extra sympatická. Četla se sice dobře a rychle, přečteno za 5 dní, ale žádný dojem ve mě nezanechala.

03.08.2017 3 z 5

Kniha mě úplně očarovala, líbilo se mi námět s cestováním v čase. Vůbec bych se nebránila filmovému zpracování :-)

27.07.2017 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Bajky se mi líbili, hezké a zajímavé doplnění. Chvílemi jsem si díky komentářům přišla , jako bych opravdu v kouzelném světě žila :-) Škoda, že to bylo tak krátké, než jsem se stihla začíst, kniha byla u konce.

26.07.2017 5 z 5

Hříšný kanec Hříšný kanec Simona Monyová (p)

Klasika od Monyové. Kniha opět nezklamala, jen v některých pasážích mi byla hlavní hrdinka trochu nesympatická, ta její oddanost za každou cenu.

26.07.2017 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Kniha se mi velmi líbila, ale nějak jsem si to pořádně nedokázala spojit s prvním dílem. Možná je to i dlouhou dobou, co jsem dočetla první díl. Každopádně se mi příběh líbil, Jojo Moyes opět nezklamala :-) Klidně bych i přivítala třetí díl, kde by jsme se dozvěděli jak to s Louisou, Samem a vlastně s celou její rodinou ještě dopadne :-)

16.07.2017 5 z 5

Čas zapomnění Čas zapomnění Sharon Guskin

Samotný příběh se mi velmi líbil, některé kapitoly mi však přišly zbytečné (především o Andersonovi). Jinak mohu jen doporučit :-)

07.07.2017 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Od knihy jsem čekala daleko víc. V příběhu mi chyběla nějaká pořádná zápletka.. Příběh o trojčatech a jejich životech, takové oddechové čtení na dovču

01.07.2017 3 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Knihu bych rozdělila na dvě části. U první jsem se nemohla zastavit, knihu jsem přímo hltala. Postupně však děj klesal a už se mi do knihy moc nechtělo a spíše jsem se přemlouvala. Konec mě, ale zas překvapil. U knihy mi také vyhovovali krátké kapitoly a styl psaní.

28.05.2017 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Nejdřív se mi do knihy moc nechtělo, ale jakmile jsem ji otevřela, nemohla jsem se od ní odtrhnout! Opravdu úžasné :-) Neskutečně skvěle promyšlený svět, postavy a ten slovník, no prostě jsem jen žasla :-) Nemůžu se dočkat druhého dílu, co si pro nás autorka připraví, jaké nížiny budou a jak si Ilan poradí se svým tajemstvím.

22.04.2017 5 z 5

Jednou tě najdu Jednou tě najdu Carrie Elks

Jednoduchý příběh, já jsem si u něj skvěle odpočinula. Taková jedna velká slaďárna. Postavy mi byly velmi sympatické, především Richard, pan dokonalý :-D Konec už byl total mega slaďárna, která na mě byla až moc..

10.04.2017 3 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Tato trilogie se mi velmi líbila! Poslední díl se mi četl velmi dobře, nemohla jsem se od knihy odtrhnout, zvlášť když se ocitli v ďábelském akru. Konečný boj mě již tolik nezaujal. Konec však byl hezký, přesně tak jak jsem si ho představovala :-)

26.03.2017 5 z 5

Šalamoun a královna ze Sáby Šalamoun a královna ze Sáby Siegfried Obermeier

Díky muzikálu, který jsem letos navštívila jsem se rozhodla k této knížce. Muzikál byl nádherný a ani kniha nezklamala. Krásný historicky román.

13.03.2017 5 z 5

Ty, ja a tí druhí Ty, ja a tí druhí Fionnuala Kearney

Nic náročného na čtení, ale ani nijak tato kniha neuchvátila. Příběh z lidského života, kdy jedné rodině se díky manželovým tajnostem zhroutí jejich životy.

26.02.2017 3 z 5

A co kdyby to bylo jinak? A co kdyby to bylo jinak? Laura Barnett

Na knihu jsem se velmi těšila, nadchnulo mě téma, a to 3 rozdílné verze jedné dvojice. Bohužel mě kniha trochu zklamala. Velmi jsem se ztrácela v příbězích a než jsem se stihla vžít do dané verze, ocitla jsem se na další stránce zas v druhé verzi. Jednotlivé příběhy jsem si proto musela napsat na papírek, kde jsem měla vypsané kdo s kým je v jaké verzi. Kapitoly byli velmi krátké, bylo by lepší odvyprávět nejdříve první, druhou a třetí, než-li takhle na přeskáčku.

12.02.2017 3 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Z knihy jsem nadšená! Určitě doporučuji všem milovníkům pejsků. Kniha je psaná jednoduchým stylem, žádné náročné čtení, z pohledu pejska. Chvílemi jsem se smála někdy zase plakala :-) Od první stránky při pohledu na svého pejska stále přemýšlím, co se jí asi honí v hlavě a jaké je její poslaní :-) Napadá mě zatím jediné, a to chytání tenisáků :-D :-)
Už se těším na filmové zpracování, snad nezklame :-)

29.01.2017 5 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Jedním slovem dokážu vyjádřit tuto kniha: ÚŽASNÁ!!! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, přečteno za jeden den. Velmi silný a emotivní příběh. Vůbec si nedokážu představit, že by mě něco takového potkalo.
Už se těším na filmové zpracování, které si ihned pustím.
DOPORUČUJI!

20.11.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Bábovky se mi líbily :-) První dva příběhy asi i nejvíce a popravdě bych ocenila i více, kdyby kniha byla pouze o těchto dvou hrdinkách. Ale i přesto mě kniha nezklamala a četla se mi dobře. Jediné, co má za mě velké mínus je konec knihy.

23.10.2016 4 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Knihu jsem četla velmi pomalu a rozkouskovaně. Námět mě hrozně navnadil, když jsem si přečetla obálku, nemohla jsem se dočkat čtení. Jenže samotný příběh mě hrozně zklamal, chvílema jsem si myslela, že knihu ani nedočtu. Některé části se mi líbily (například scény v internátě), ale pak nastávaly převážně ty nudné pasáže. Určitě se ke knize již nevratím.

04.10.2016 2 z 5