Dokonalý cizinec

Dokonalý cizinec

Román, který by neměl uniknout žádnému fanouškovi Zmizelé nebo Dívky ve vlaku! Známé dokumentaristce Catherine Ravenscroftové se zničehonic objeví na nočním stolku záhadný román. Do té doby úspěšná a navenek vyrovnaná žena jako by se rázem propadla do zlého snu! Kniha se sice tváří jako fikce, do nejmenších podrobností však popisuje dávný den, kdy se Catherine stala nositelkou tíživého tajemství – tajemství, o němž věděl už jen jediný člověk na světě. A ten je dnes přeci mrtvý. Minulost rázem ožívá, Catherine se hroutí svět jak domeček z karet a jedinou možností, jak z téhle pasti vyklouznout, je dokázat, co se ten den opravdu stalo......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/287488/dokonaly-cizinec-v7X-287488.jpg 3.9748

Disclaimer (2015)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

Jája92
předevčírem

Další kniha, která byla nadhodnocena. Bohužel.

i.stefany

Tahle knížka se mi moc líbila. Nezařadila bych ji mezi thrilery, pro mě to bylo psychologické drama. Autorce se moc povedl námět a dokonale ho rozpracovala. Člověk si ani nedokáže uvědomit, jak určité věci mohou být viděny různými pohledy. Skvělá práce.

Maryjane3315

Kniha se mi líbila, od poloviny sem se od ní nemohla odtrhnout, jak poutavá byla. Mohu jen doporučit.

Janča089

Knihu jsem bohužel četla s většími přestávkami a nejspíš právě kvůli tomu, nemohu hodnotit plným počtem hvězd. Přímé řeči v knize opravdu moc nebylo, ale nevadilo mi to, díky krátkým kapitolám děj ubíhal svižně. Oceňuji originálnost příběhu! Doporučuji.

Adso

Je pravda, že začátkem se člověk musí asi víc prokousávat a knihu ihned neodložit. Alespoň v mém případě to tak bylo. Následuje však napínavý příběh, u kterého je již dopředu cítit, že nemůže dopadnout dobře takřka pro nikoho. Jen do poslední chvíle nevíte proč.

kosilka

Ze začátku mi dělalo velké potíže se začíst, nemám ráda u knih popisy a absenci přímé řeči (té je v knize opravdu pomálu). Několikrát jsem uvažovala o tom, že knihu odložím, ale nakonec jsem to nechtěla vzdát. Kniha mě skutečně začala bavit a zajímat okolo 100. stránky a pak jsem si ji už pouze užívala a na styl psaní autorky si zvykla. Musím vyzdvihnout zajímavé a přitom vlastně obyčejné téma ze života, příběhu se určitě dá uvěřit. Moc oceňuji způsob, jakým autorka dávkovala informace čtenáři. Není to typ knihy, kdy je celou dobu příběh přímo skvělý a koncem se to naprosto zkazí. Zde byl držen po celou dobu od začátku do konce vyrovnaný výkon a to také rozhodlo o tom, že dávám knize plný počet hvězd. Téma i postavy výborně vykreslené. Emoce, myšlenky, myšlenkové pochody, zamyšlení, úvahy... Velmi povedené dílo. Zanechalo ve mně zvláštní pocity i atmosféru a na knihu, jak očekávám, asi nezapomenu, jako na jiné, kdy se podívám na název a už si ani nedokážu vybavit, o čem to bylo. Jsem opravdu ráda, že jsem knihu dočetla, palec nahoru!

Kaja01

Kniha mě velmi příjemně překvapila! Byla čtivá a asi od poloviny jsem se nemohla odtrhnout.

Agatha84
17.12.2017

Celkem pravidelně se začíná opakovat to, že pokud je kniha v "modrém" hodnocení, jsem více než příjemně překvapena. A to je i tento případ, kdy autorka dávkuje informace pozvolna (někdy až příliš), zato s rozmyslem. Krimi ani thriller nečekejte, spíše takový psycho rodinný příběh, který vtáhne a nepustí. A když už si myslíte, že víte, pořádně se spletete :)

IVANA0123
09.12.2017

Knížka mi moc nesedla. Možná závěr a druhá část to trochu vylepšila, ale na začátku jsem se hodně trápila. Námět nebyl špatný, tak dávám 3*.

mack12
06.12.2017

Věrohodný a zajímavý děj. Přesně to, co bych od daného žánru čekala!

shay
20.11.2017

Úžasná kniha! Celou dobu se zdá děj naprosto jasný a na konci přijde vysvětlení, které bylo opravdu nečekané. Doporučuji.

zoew
15.11.2017

Kvůli trochu vleklému začátku ubírám jednu *, děj se rozběhl až někde kolem 70. stránky a pak už to jelo. Nicméně se mi to líbilo mnohem víc, než Zmizelá, ke které je román přirovnáván a která je, dle mého názoru silně přeceňovaná. V Dokonalém cizinci mi přišli postavy více reálné a zápletka uvěřitelnější, nejsou to takoví "magoři" jako ve Zmizelé.

Aneleh
14.11.2017

Trochu jsem se bála krvavého thrilleru, protože to opravdu nemusím. Ale nakonec to byl můj šálek kávy, protože šlo spíše o napínavé psychologické drama, kde postupně vyplývá na povrch, jak to vlastně všechno bylo. Musíte přemýšlet a každá další kapitola vás znovu překvapí. Postavy se vám proměňují před očima tím, co zažívají, pořád jste udržováni v napětí a konec je také nečekaný.

KarolinaU
12.11.2017odpad!

Kniha se mi nelíbila. Hlavní hrdinka byla podle mě nudná a nezajímavá. Také mi připadalo, že autorka zachází až moc do nechutností. Můžete mi věřit, že jsem se dost těšila, až knihu dočtu.

Salinka
05.11.2017

Už je to více jak tři měsíce co jsem knihu dočetla a pořád mám z ní takové smíšené pocity... napsané je to velmi dobře, je to čtivé, zajímavé a rozhodně nečekané. Dvě linie příběhu nevadily, postupně se spojovaly a jednotlivé věci se rozplétaly. To co se opravdu stalo je vysvětlené až na konci knihy a musím říct, že jsem sice čekala, že to bude jinak než v "knize", ale toto jsem nečekala a tak nějak jsem z toho měla "divný" pocit...
Líbil se mi styl psaní, je to místy zavádějící, ale dobře promyšlené, že si čtenář myslí, že ví a ono to je vlastně jinak :-)
Určitě jsem ráda, že jsem knihu četla, ale vracet se k ní asi nebudu, ještě, že jsem si ji jen půjčila v knihovně.

Barsine
02.11.2017

Dobrý :-). Celkem nečekaný zvrat, byl tak důkladně dlouho držen pod pokličkou, že by mě to asi ani za mák nenapadlo..jakože..cítila jsem se oklamána. Každopádně, začalo mě to více bavit od druhé poloviny. Ale doporučím dále, proč ne :-)

Dresia
01.11.2017

Za mě dobrý, úplně mě to pohltilo.

veronika9143
01.11.2017

Mě se kniha líbila, sice měla ještě rezervy, proto čtyři hvězdy, ale určitě nebyla špatná. Za to obálka, ta je luxusní i celá kniha, to se zase musí nechat.

lifeoptimist
30.10.2017

trošku jsem tušila, jak to nakonec bude, tudíž také trošku zklamání, ale i tak docela zajímavé spíše tak 3 a něco *

ddkk
30.10.2017

Začínám být podezíravá k označení knih "bestseller", po několika zkušenostech vnímám takové knížky jako ty, které je potřeba hlavně dobře prodat. Možná jim křivdím...Dokonalý cizinec mne přímo nezklamal, bylo to nakonec napínavé čtení, ale na pět hvězdiček to pro mne nebylo...

Suzie1994
25.10.2017

Kniha mě v táhla do děje. Dělalo mi kolikrát velký problém se od ni odtrhnout. Spokojenost.

korenka
24.10.2017

Zajímavý námět, kniha mne držela v napětí celou dobu. jak to dopadne? Kdo o tom všem věděl? Líbila se mi.

bara1447
11.10.2017

Na to, že to má být thriller, tak jsem ani na chvíli nepocítila takový ten pocit napětí. Konec příběhu byl sice zajímavý a překvapil mě, ale že by mě knížka nadchla, to říct nemůžu.

jana79
07.10.2017

Dobře napsaná kniha a ještě lepší konec příběhu. Po dlouhé době detektivka u které od začátku netušíte, kam se příběh vyvine. Četla jsem jedním dechem a doporučuji radši číst doma ať nezapomenete vystoupit z dopravniho prostredku :)

hana2111
28.09.2017

Spíše příběh plný vnitřních pochodů hlavní hrdinky, psychologické drama než thriller. Zajímavé čtení na dlouhé zimní večery, ale asi nic, k čemu se budu ráda vracet,

terkamucka
06.09.2017

Nápad na děj dobrý,to jediné na knize mne upoutalo. Bohužel se kniha táhla a nebyla zpracována dle mých představ... dost velké zklamaní

MadyDollar
04.09.2017

Každopádně to není žádný thriller, ale spíše ženské drama. I přesto, že podobná díla příliš nemusím, tohle mě udrželo. Po každé kapitole jsem musel na další se slovy "Co bude dělat dál?". :)

ctenarkaEva
24.08.2017

Zajímavý příběh, spíše psychologické drama než thrilller o tom, že ne všechno je tak, jak na první pohled vypadá. Začátek byl zajímavý, nemohla jsem se od čtení odtrhnout, střední část ubíhala pomaleji a konec byl překvapující.

veruzz_
16.08.2017

Nic moc...Sice nápad dobrý, ale tak nějak mě to do děje nevtáhlo. Kladně hodnotím tajemství, které se ruku v ruce nese celým příběhem....Taktéž nechápu označení nálepkou Bestseller... Přijde mi, že poslední dobou je takto označena každá druhá kniha a čtenáři jsou pak spíše zklamaní :-(

DoDidDone
15.08.2017

Líbilo se mi posledních padesát stránek, jinak pro mě docela nuda. :/
Nemám prostě rád, když se postavy věnují sobě, pocitům a příběh se nikam neposouvá. Sice jsem celou dobu netušil, kdo za to celé může (za což má autorka velké plus), ale nemůžu říct, že by mě kniha nějak extra ovlivnila a vyrazila dech. Spíš jsem rád, že je přečtená.
Co mě ale velmi iritovalo, byl jednoduchý styl psaní. Ještě nikdy jsem neměl u nějaké knížky chuť ji přepsat, protože některé věty se opravdu nedaly číst.
Nápad mi připadá fajn- taková kniha v knize :), ale způsob podání mi nevyhovoval. Takový průměrný čtení...