Dokonalý cizinec

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román, který by neměl uniknout žádnému fanouškovi Zmizelé nebo Dívky ve vlaku! Známé dokumentaristce Catherine Ravenscroftové se zničehonic objeví na nočním stolku záhadný román. Do té doby úspěšná a navenek vyrovnaná žena jako by se rázem propadla do zlého snu! Kniha se sice tváří jako fikce, do nejmenších podrobností však popisuje dávný den, kdy se Catherine stala nositelkou tíživého tajemství – tajemství, o němž věděl už jen jediný člověk na světě. A ten je dnes přeci mrtvý. Minulost rázem ožívá, Catherine se hroutí svět jak domeček z karet a jedinou možností, jak z téhle pasti vyklouznout, je dokázat, co se ten den opravdu stalo......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287488/big_dokonaly-cizinec-v7X-287488.jpg 3.81091
Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Disclaimer, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (301)

Kniha Dokonalý cizinec

85098211
14. října

Musím přiznat, že se kniha po lehce pomalejším rozjezdu již jen těžko odkládá a čte se jedním dechem. Minulost se plynule prolíná s přítomností a čtenář se nestačí divit, cože si to autorka vymyslela za příběh ;-). Já za sebe jsem se stále ptala sama sebe, jaké tajemství Catherine celá léta skrývala a proč se raději už tenkrát nesvěřila manželovi. To by mělo být v dobrém vztahu samozřejmé, no ne? ;-) Ale jinak se mi linka, kterou vypráví právě ona, moc líbila. Horší to bylo se Stephenem Brigdestockem, který je autorem oné knihy, která se Catherine objeví na nočním stolku. Ten mi byl bytostně nesympatický a dá se říct, že se to nezměnilo až do konce. A také u Jonathana (když se na závěr ukáže, co se tenkrát před dvaceti lety stalo ve skutečnosti), jsem si říkala, že tady jablko nepadlo daleko od stromu... Kniha jako celek na mne působila spíš neveselým dojmem, možná dokonce až lehce depresivně, i když je to jinak výborně napsaný a originálně vymyšlený příběh. A přesně z tohoto důvodu jí dávám plný počet ;-).
PS: Ale že ta kniha, kterou Catherine dostala, byla hnusná! Fujtajbl!

Lucc93
22. července

Skvělá kniha. Opravdu jsem zezačátku uvěřila tomu, že Catherine svého manžela podvedla a byla mi kvůli tomu dost nesympatická. Po přečtení se mi pohled samozřejmě úplně obrátil. Upřímně jsem tohle od knihy vůbec nečekala, myslela jsem si, že to bude více kriminální, ale bylo to pro mě příjemné překvapení. Velmi podařený psychologický thriller.


Anastazie0810
17. července

Zajimavě napsané, napínavé a tajemné. Za mě 4*

anezur33
02. července

Četla jsem i lepší knihy.ale zamotané to bylo dobře.

MirkaProk
18. června

Tak tato kniha se mi nelíbila. A jelikož neodkládám knihy nedočtené, tak jsem ji nakonec přelouskala, ale do čtení jsem se musela vyloženě nutit. Znovu už bych ji nikdy číst nechtěla.

Ulrika
05. června

Těžko se do knihy začíná..a musím přiznat, že jsem občas preskakovala. Psychologický román, ale thriller určitě ne.

ladyxx
29. května

Kniha je docela tenká, v kratších kapitolách se střídají 2 časové linie i forma vypravování (v ich-formě nám do své hlavy dává nahlédnout Stephen, v er-formě sledujeme konání Catherine, jejího manžela Roberta a syna Nicholase). S postavami se dá sympatizovat a většinou i pochopit jejich reakce. Slabinou příběhu je, že se snaží pokrýt mnoho psychologicky závažných témat, ale u žádného nejde do přiliš hluboké analýzy. Naprosto mlhavé je vše okolo Jonathana, a vzhledem k tomu, že je hlavním hybatelem příběhu, děj nepůsobí zcela přesvědčivě. I navzdory tomu se dá číst, je ale pesimistická, a nedoporučila bych ji brát do ruky při špatné náladě. Ignorujte anotaci, která je dosti nepřesná.

MišusWinner
16. dubna

Kniha mě pohltila, přečetla jsem ji během dvou dnu. Kniha byla napsána jednoduše a dobře se četla i když byla ve dvou dějích. Ke konci rozuzlení a samotný konec jsem nečekala.

1 ...