Dokonalý cizinec

Dokonalý cizinec

Román, který by neměl uniknout žádnému fanouškovi Zmizelé nebo Dívky ve vlaku! Známé dokumentaristce Catherine Ravenscroftové se zničehonic objeví na nočním stolku záhadný román. Do té doby úspěšná a navenek vyrovnaná žena jako by se rázem propadla do zlého snu! Kniha se sice tváří jako fikce, do nejmenších podrobností však popisuje dávný den, kdy se Catherine stala nositelkou tíživého tajemství – tajemství, o němž věděl už jen jediný člověk na světě. A ten je dnes přeci mrtvý. Minulost rázem ožívá, Catherine se hroutí svět jak domeček z karet a jedinou možností, jak z téhle pasti vyklouznout, je dokázat, co se ten den opravdu stalo......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/287488/dokonaly-cizinec-v7X-287488.jpg 3.9792

Disclaimer (2015)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

Andrea.vomelova

Kniha se mi moc líbila, byla napínavá až do konce! Přečteno za jeden den.

ArwenAragorn

Příběhu jsem úplně propadla, je plný tajemství, která měla zůstat navždy ukryta a nečekaných zvratů, které nutí rychle obracet stránky. Opravdu překvapivý je pak konec.
Dokonalý cizinec je dokonalý psychologický thriller (mám pocit, že poslední dobou mám na výborné psychothrillery štěstí).
Oceňuji také originální obálku knihy, která je velice nápaditě vyvedena v souvislosti s dějem.

katka9574

A mně se příběh líbil moc - je tedy pravda, že do cca 80. stránky jsem byla trošku v rozpacích, co že je to zase za slátaninu, ale jsem ráda, že jsem vytrvala :-) Opravdu ne vše je vždy takové, jak na první pohled vypadá. Doporučuji!

andysek88

Nebavilo. Příliš strojene, příběh předvídatelny.

jiri77

Kniha s výbornou čtivostí. Děj se pomalu odkrývá a nechává čtenáře v napětí. Čím více jsem se začítal ,tím více mě kniha k sobě připoutala a nemohl jsem skončit,dokud jsem nebyl na konci,který byl opravdu skvělý a překvapivý.

zuzca.h

Příběh, u kterého se přesvědčíté, že ne vše je tak, jak se na první pohled zdá. Kniha má spád, a čte se v podstatě sama.

lucie2371

Moc krásná kniha. Po chvíli čtení se děj krásně rozběhl a byl napínavý. Závěr knihy mě hodně překvapil. Určitě doporučuji.

Analady

Příběh, u kterého dlouho nebudete vědět, co se stalo. Události se odkrývají velmi pozvolna. Poslední dílek zapadne opravdu až na konci knihy. Kniha se čte velmi dobře, udržovala mě v napětí. Jediné, co bych jí mohla vytknout, je konec, který byl zbytečně rozvleklý. Jinak naprostá spokojenost.

Kekik

Jsem ráda, že jsem se tentokrát nenechala odradit nízkým hodnocením, a knihu si koupila. Nelituji. Je perfektní. Již jen ten dokonalý přebal. A uvnitř je kniha stejně tak úžasná. Originální.
K příběhu: čtivý, zajímavý, napínavý. Autorka nás dost natahuje. Co kdo komu řekl, zavolal, napsal,...udělal...na to si vždy musíme pár řádků, stránek, kapitol...počkat... ovšem to čekání za to stojí. Autorčina prvotina u mě obstála.

Kuki007

Pro mě byla kniha obrovským zklamáním. Nebylo to ani tím připodobněním k Dívce ve vlaku nebo Zmizelé (přičemž ta první jmenovaná se mi absolutně nelíbila a ta druhá byla skvělá), které je za mě jenom marketingový tah, ale celkově mě ten příběh a hlavní zápletka zklamala.
Na druhou stranu co se psychologie postav týče, ta byla zvládnuta skvěle a autorka krásně ukázala, jak se dá na jednu událost pohlížet z vícero úhlů a jak lehce dojde k úplné záměně reality. Bohužel ale musím hodnotit průměrem, thriller na který jsem se těšila to není ani z rychlíku a i když je to takové uvěřitelné rodinné drama, přece jen mi něco chybělo, abych mohla hodnotit výš.

RHorse

Přečteno jedním dechem za jedno dopoledne. Velmi poutavá knížka. Ale zpočátku bylo hned jasné, že autorka zatajuje hlavní část příběhu a že rozuzlení se čtenář dozví až v úplném závěru. A moc mi to kličkování kolem faktů nesedělo, mám radši plynulejší příběhy, ne tak na sílu vykonstruované. Co ovšem oceňuji, je prokreslení charakterů postav, to se autorce také povedlo.

Jája92

Další kniha, která byla nadhodnocena. Bohužel.

i.stefany

Tahle knížka se mi moc líbila. Nezařadila bych ji mezi thrilery, pro mě to bylo psychologické drama. Autorce se moc povedl námět a dokonale ho rozpracovala. Člověk si ani nedokáže uvědomit, jak určité věci mohou být viděny různými pohledy. Skvělá práce.

Maryjane3315

Kniha se mi líbila, od poloviny sem se od ní nemohla odtrhnout, jak poutavá byla. Mohu jen doporučit.

Janča089

Knihu jsem bohužel četla s většími přestávkami a nejspíš právě kvůli tomu, nemohu hodnotit plným počtem hvězd. Přímé řeči v knize opravdu moc nebylo, ale nevadilo mi to, díky krátkým kapitolám děj ubíhal svižně. Oceňuji originálnost příběhu! Doporučuji.

Adso

Je pravda, že začátkem se člověk musí asi víc prokousávat a knihu ihned neodložit. Alespoň v mém případě to tak bylo. Následuje však napínavý příběh, u kterého je již dopředu cítit, že nemůže dopadnout dobře takřka pro nikoho. Jen do poslední chvíle nevíte proč.

kosilka

Ze začátku mi dělalo velké potíže se začíst, nemám ráda u knih popisy a absenci přímé řeči (té je v knize opravdu pomálu). Několikrát jsem uvažovala o tom, že knihu odložím, ale nakonec jsem to nechtěla vzdát. Kniha mě skutečně začala bavit a zajímat okolo 100. stránky a pak jsem si ji už pouze užívala a na styl psaní autorky si zvykla. Musím vyzdvihnout zajímavé a přitom vlastně obyčejné téma ze života, příběhu se určitě dá uvěřit. Moc oceňuji způsob, jakým autorka dávkovala informace čtenáři. Není to typ knihy, kdy je celou dobu příběh přímo skvělý a koncem se to naprosto zkazí. Zde byl držen po celou dobu od začátku do konce vyrovnaný výkon a to také rozhodlo o tom, že dávám knize plný počet hvězd. Téma i postavy výborně vykreslené. Emoce, myšlenky, myšlenkové pochody, zamyšlení, úvahy... Velmi povedené dílo. Zanechalo ve mně zvláštní pocity i atmosféru a na knihu, jak očekávám, asi nezapomenu, jako na jiné, kdy se podívám na název a už si ani nedokážu vybavit, o čem to bylo. Jsem opravdu ráda, že jsem knihu dočetla, palec nahoru!

Kaja01

Kniha mě velmi příjemně překvapila! Byla čtivá a asi od poloviny jsem se nemohla odtrhnout.

Agatha84
17.12.2017

Celkem pravidelně se začíná opakovat to, že pokud je kniha v "modrém" hodnocení, jsem více než příjemně překvapena. A to je i tento případ, kdy autorka dávkuje informace pozvolna (někdy až příliš), zato s rozmyslem. Krimi ani thriller nečekejte, spíše takový psycho rodinný příběh, který vtáhne a nepustí. A když už si myslíte, že víte, pořádně se spletete :)

IVANA0123
09.12.2017

Knížka mi moc nesedla. Možná závěr a druhá část to trochu vylepšila, ale na začátku jsem se hodně trápila. Námět nebyl špatný, tak dávám 3*.

mack12
06.12.2017

Věrohodný a zajímavý děj. Přesně to, co bych od daného žánru čekala!

shay
20.11.2017

Úžasná kniha! Celou dobu se zdá děj naprosto jasný a na konci přijde vysvětlení, které bylo opravdu nečekané. Doporučuji.

zoew
15.11.2017

Kvůli trochu vleklému začátku ubírám jednu *, děj se rozběhl až někde kolem 70. stránky a pak už to jelo. Nicméně se mi to líbilo mnohem víc, než Zmizelá, ke které je román přirovnáván a která je, dle mého názoru silně přeceňovaná. V Dokonalém cizinci mi přišli postavy více reálné a zápletka uvěřitelnější, nejsou to takoví "magoři" jako ve Zmizelé.

Aneleh
14.11.2017

Trochu jsem se bála krvavého thrilleru, protože to opravdu nemusím. Ale nakonec to byl můj šálek kávy, protože šlo spíše o napínavé psychologické drama, kde postupně vyplývá na povrch, jak to vlastně všechno bylo. Musíte přemýšlet a každá další kapitola vás znovu překvapí. Postavy se vám proměňují před očima tím, co zažívají, pořád jste udržováni v napětí a konec je také nečekaný.

KarolinaU
12.11.2017odpad!

Kniha se mi nelíbila. Hlavní hrdinka byla podle mě nudná a nezajímavá. Také mi připadalo, že autorka zachází až moc do nechutností. Můžete mi věřit, že jsem se dost těšila, až knihu dočtu.

Salinka
05.11.2017

Už je to více jak tři měsíce co jsem knihu dočetla a pořád mám z ní takové smíšené pocity... napsané je to velmi dobře, je to čtivé, zajímavé a rozhodně nečekané. Dvě linie příběhu nevadily, postupně se spojovaly a jednotlivé věci se rozplétaly. To co se opravdu stalo je vysvětlené až na konci knihy a musím říct, že jsem sice čekala, že to bude jinak než v "knize", ale toto jsem nečekala a tak nějak jsem z toho měla "divný" pocit...
Líbil se mi styl psaní, je to místy zavádějící, ale dobře promyšlené, že si čtenář myslí, že ví a ono to je vlastně jinak :-)
Určitě jsem ráda, že jsem knihu četla, ale vracet se k ní asi nebudu, ještě, že jsem si ji jen půjčila v knihovně.

Barsine
02.11.2017

Dobrý :-). Celkem nečekaný zvrat, byl tak důkladně dlouho držen pod pokličkou, že by mě to asi ani za mák nenapadlo..jakože..cítila jsem se oklamána. Každopádně, začalo mě to více bavit od druhé poloviny. Ale doporučím dále, proč ne :-)

Dresia
01.11.2017

Za mě dobrý, úplně mě to pohltilo.

veronika9143
01.11.2017

Mě se kniha líbila, sice měla ještě rezervy, proto čtyři hvězdy, ale určitě nebyla špatná. Za to obálka, ta je luxusní i celá kniha, to se zase musí nechat.

lifeoptimist
30.10.2017

trošku jsem tušila, jak to nakonec bude, tudíž také trošku zklamání, ale i tak docela zajímavé spíše tak 3 a něco *