Dokonalý cizinec

Dokonalý cizinec

Román, který by neměl uniknout žádnému fanouškovi Zmizelé nebo Dívky ve vlaku! Známé dokumentaristce Catherine Ravenscroftové se zničehonic objeví na nočním stolku záhadný román. Do té doby úspěšná a navenek vyrovnaná žena jako by se rázem propadla do zlého snu! Kniha se sice tváří jako fikce, do nejmenších podrobností však popisuje dávný den, kdy se Catherine stala nositelkou tíživého tajemství – tajemství, o němž věděl už jen jediný člověk na světě. A ten je dnes přeci mrtvý. Minulost rázem ožívá, Catherine se hroutí svět jak domeček z karet a jedinou možností, jak z téhle pasti vyklouznout, je dokázat, co se ten den opravdu stalo......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/287488/dokonaly-cizinec-v7X-287488.jpg 3.9705

Disclaimer (2015)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

shay
předevčírem

Úžasná kniha! Celou dobu se zdá děj naprosto jasný a na konci přijde vysvětlení, které bylo opravdu nečekané. Doporučuji.

zoew
15. listopadu

Kvůli trochu vleklému začátku ubírám jednu *, děj se rozběhl až někde kolem 70. stránky a pak už to jelo. Nicméně se mi to líbilo mnohem víc, než Zmizelá, ke které je román přirovnáván a která je, dle mého názoru silně přeceňovaná. V Dokonalém cizinci mi přišli postavy více reálné a zápletka uvěřitelnější, nejsou to takoví "magoři" jako ve Zmizelé.

Aneleh
14. listopadu

Trochu jsem se bála krvavého thrilleru, protože to opravdu nemusím. Ale nakonec to byl můj šálek kávy, protože šlo spíše o napínavé psychologické drama, kde postupně vyplývá na povrch, jak to vlastně všechno bylo. Musíte přemýšlet a každá další kapitola vás znovu překvapí. Postavy se vám proměňují před očima tím, co zažívají, pořád jste udržováni v napětí a konec je také nečekaný.

KarolinaU
12. listopaduodpad!

Kniha se mi nelíbila. Hlavní hrdinka byla podle mě nudná a nezajímavá. Také mi připadalo, že autorka zachází až moc do nechutností. Můžete mi věřit, že jsem se dost těšila, až knihu dočtu.

Salinka
05. listopadu

Už je to více jak tři měsíce co jsem knihu dočetla a pořád mám z ní takové smíšené pocity... napsané je to velmi dobře, je to čtivé, zajímavé a rozhodně nečekané. Dvě linie příběhu nevadily, postupně se spojovaly a jednotlivé věci se rozplétaly. To co se opravdu stalo je vysvětlené až na konci knihy a musím říct, že jsem sice čekala, že to bude jinak než v "knize", ale toto jsem nečekala a tak nějak jsem z toho měla "divný" pocit...
Líbil se mi styl psaní, je to místy zavádějící, ale dobře promyšlené, že si čtenář myslí, že ví a ono to je vlastně jinak :-)
Určitě jsem ráda, že jsem knihu četla, ale vracet se k ní asi nebudu, ještě, že jsem si ji jen půjčila v knihovně.

Barsine
02. listopadu

Dobrý :-). Celkem nečekaný zvrat, byl tak důkladně dlouho držen pod pokličkou, že by mě to asi ani za mák nenapadlo..jakože..cítila jsem se oklamána. Každopádně, začalo mě to více bavit od druhé poloviny. Ale doporučím dále, proč ne :-)

Dresia
01. listopadu

Za mě dobrý, úplně mě to pohltilo.

veronika9143
01. listopadu

Mě se kniha líbila, sice měla ještě rezervy, proto čtyři hvězdy, ale určitě nebyla špatná. Za to obálka, ta je luxusní i celá kniha, to se zase musí nechat.

lifeoptimist

trošku jsem tušila, jak to nakonec bude, tudíž také trošku zklamání, ale i tak docela zajímavé spíše tak 3 a něco *

ddkk

Začínám být podezíravá k označení knih "bestseller", po několika zkušenostech vnímám takové knížky jako ty, které je potřeba hlavně dobře prodat. Možná jim křivdím...Dokonalý cizinec mne přímo nezklamal, bylo to nakonec napínavé čtení, ale na pět hvězdiček to pro mne nebylo...

Suzie1994

Kniha mě v táhla do děje. Dělalo mi kolikrát velký problém se od ni odtrhnout. Spokojenost.

korenka

Zajímavý námět, kniha mne držela v napětí celou dobu. jak to dopadne? Kdo o tom všem věděl? Líbila se mi.

Anastazie0810

Tak konec jsem absolutně nečekala...čtivé se zdlouhavým začátkem.

bara1447

Na to, že to má být thriller, tak jsem ani na chvíli nepocítila takový ten pocit napětí. Konec příběhu byl sice zajímavý a překvapil mě, ale že by mě knížka nadchla, to říct nemůžu.

jana79

Dobře napsaná kniha a ještě lepší konec příběhu. Po dlouhé době detektivka u které od začátku netušíte, kam se příběh vyvine. Četla jsem jedním dechem a doporučuji radši číst doma ať nezapomenete vystoupit z dopravniho prostredku :)

hana2111

Spíše příběh plný vnitřních pochodů hlavní hrdinky, psychologické drama než thriller. Zajímavé čtení na dlouhé zimní večery, ale asi nic, k čemu se budu ráda vracet,

terkamucka

Nápad na děj dobrý,to jediné na knize mne upoutalo. Bohužel se kniha táhla a nebyla zpracována dle mých představ... dost velké zklamaní

MadyDollar

Každopádně to není žádný thriller, ale spíše ženské drama. I přesto, že podobná díla příliš nemusím, tohle mě udrželo. Po každé kapitole jsem musel na další se slovy "Co bude dělat dál?". :)

ctenarkaEva

Zajímavý příběh, spíše psychologické drama než thrilller o tom, že ne všechno je tak, jak na první pohled vypadá. Začátek byl zajímavý, nemohla jsem se od čtení odtrhnout, střední část ubíhala pomaleji a konec byl překvapující.

veruzz_

Nic moc...Sice nápad dobrý, ale tak nějak mě to do děje nevtáhlo. Kladně hodnotím tajemství, které se ruku v ruce nese celým příběhem....Taktéž nechápu označení nálepkou Bestseller... Přijde mi, že poslední dobou je takto označena každá druhá kniha a čtenáři jsou pak spíše zklamaní :-(

DoDidDone

Líbilo se mi posledních padesát stránek, jinak pro mě docela nuda. :/
Nemám prostě rád, když se postavy věnují sobě, pocitům a příběh se nikam neposouvá. Sice jsem celou dobu netušil, kdo za to celé může (za což má autorka velké plus), ale nemůžu říct, že by mě kniha nějak extra ovlivnila a vyrazila dech. Spíš jsem rád, že je přečtená.
Co mě ale velmi iritovalo, byl jednoduchý styl psaní. Ještě nikdy jsem neměl u nějaké knížky chuť ji přepsat, protože některé věty se opravdu nedaly číst.
Nápad mi připadá fajn- taková kniha v knize :), ale způsob podání mi nevyhovoval. Takový průměrný čtení...

Katys96

No pokud mám být upřímná tak nechápu to označení bestseller.
Knížka se četla fajn,byla dobře napsaná ale ten děj!Když jsem ji držela v ruce říkám páni to bude něco, ale buď jsem měla velká očekávání nebo to prostě nebylo dobré.
Pro mě prostě průměr,žádná dramatická zápletka,žádná postava se kterou bych se mohla ztotožnit a naopak žádná postava kterou bych mohla nenávidět.
Ač nejsem velký fanda Dívky ve vlaku měla lepší zápletku a vyvrcholení než Dokonalý cizinec.

jana.susa

Me se nelibila..(((( Nevtahla do deje, cetla jsem ji na,silu'..Neoslovila

Dymond

Ze začátku byl vcelku pomalý rozjezd, ale pak to dostalo spád a od půlky to byla otázka jednoho večera...

hasta

Kniha se četla sama, měla zajímavý příběh s málo postavami, což beru jako pozitivum a byla bez zbytečných a zdlouhavých keců kolem. Asi v půlce knihy jsem si myslela, že znám hlavní pointu příběhu, ale nebyla to úplně pravda, takže jsem později byla překvapená.
Kniha mě bavila od začátku do konce.

zdenkapt

Kniha přečtena jedním dechem, zajímavý konec. Těším se na další knihu od autorky

KnihomolkaMari

Do děje této knihy jsem se vtáhla téměř okamžitě a postupně jsem byla šokována tolika novými informacemi, které vyplynuly najevo. Kniha se mi líbila ale mám z ní velice zvláštní pocit. Ve chvíli kdy jsem přečetla poslední větu a knihu zavřela tak jako kdyby se celý ten příběh ztratil. Tím chci říci, že kniha ve mne nenechala ani malou stopu a to mne mrzí. Musím si skoro násilně připomínat děj této knihy. A mám též pocit jako bych kniha nečetla a většina informací se mi jaksi vykouřila z hlavy.

KarolinaU
25. červenceodpad!

Mě se kniha nelíbila. Děj mi připadal velmi jednoduchý. Také se mi nelíbilo, že jsem již od začátku znala pronásledovatele. Za mě je to hodně veliký palec dolů

Aimee1

Poměrně dobrá kniha, originální už tolik není, ale to je zřejmé už z anotace - knih vezoucích se na vlně popularity překvapivých thrillerů jako Zmizelá nebo Dívka ve vlaku, je už opravdu hodně. Nicméně dobře se četla (rychle) a je to taková lehká oddechová četba. Ideální pro hltače bestsellerů.

whiolet

Díky velkým písmenkům a relativně krátkým kapitolám se kniha četla velmi rychle. Není to žádné náročné čtení ani bůhví jak originální,tudíž opět nechápu proč je to označeno nálepkou bestseller.
Nakonec kniha vyústila v zajímavý konec, který jsem nečekala, zde totiž platí pravidlo nic není tak ,jak se na první pohled zdá.