Dokonalý cizinec

Dokonalý cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287488/bmid_dokonaly-cizinec-v7X-287488.jpg 4 1173 321

Román, který by neměl uniknout žádnému fanouškovi Zmizelé nebo Dívky ve vlaku! Známé dokumentaristce Catherine Ravenscroftové se zničehonic objeví na nočním stolku záhadný román. Do té doby úspěšná a navenek vyrovnaná žena jako by se rázem propadla do zlého snu! Kniha se sice tváří jako fikce, do nejmenších podrobností však popisuje dávný den, kdy se Catherine stala nositelkou tíživého tajemství – tajemství, o němž věděl už jen jediný člověk na světě. A ten je dnes přeci mrtvý. Minulost rázem ožívá, Catherine se hroutí svět jak domeček z karet a jedinou možností, jak z téhle pasti vyklouznout, je dokázat, co se ten den opravdu stalo...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Disclaimer , 2015

adnov
24.10.2018 2 z 5

Sice čtivé, ale snad všichni se chovali tak nereálně. Jak mohla hl.postava tvrdit, že je ta kniha o ní? Jak mohla tak podrobně popisovat "pravdu"? Jak mohla C. odejít z domu, aniž něco řekla na svou obranu? Stále jsem se ptala proč? Ale nikoli kvůli tomu jak to bylo a jak to dopadne...to bylo (skoro) jasné.

Lindulinek
20.10.2018 5 z 5

Za mě skvělá kniha. Výborně vymyšlený příběh a závěr jsem vůbec nečekala.

ivana02
18.10.2018 4 z 5

Zajímavá. Vůbec jsem netušila, že je vlastně všechno jinak. Četlo se velice hezky, thriller to není, spíše napínavý společenský román.

haaabi
17.10.2018 3 z 5

Taková ta knížka, kterou můžete mít rozečtenou měsíce a nezapomenete o čem je. Málo postav, jednoduchý děj,... Třetí hvězdičku dávám za to, že ten konec jsem fakt nečekala.

pavlinka0250
13.10.2018 5 z 5

Tak tohle mě chytlo hned od začátku.
Čtivé, napínavé, zamotané, překvapivý závěr.

Evišťátko
10.10.2018 4 z 5

Silný příběh o tom, že není v životě vše takové jak se většině na první pohled zdá. O síle rodičovské lásky, o důvěře, zradě, bolesti... Najde se tam téměř vše. Jen jedna podstatná věc mi chyběla. Lepší propracovanost jednotlivých postav. Ne že by byly úplně odfláknuté, ale s ohledem na příběh jsem právě toto postrádala.

lucie5078
07.10.2018 5 z 5

Napínavé od začátku do konce.

márčina
24.09.2018 4 z 5

Zajímavá kniha. Celkové rozuzlení děje mě poměrně překvapilo.

Veronika.Lap
17.09.2018 4 z 5

Super dovolenková knížka, který neurazí, ale ani nijak závratně nenadchne. Prolínání dějů se mi moc líbilo i když v průběhu knihy na mě ten stařík působil až tak moc mimo, že mi to přišlo spíš až přehnané. Rozuzlení děje je nicméně zajímavé a líbilo se mi.

Brambu
24.08.2018 3 z 5

Bylo to zajímavé. Příběh, kde hlavní slovo mají dvě rodiny a jedna velká ztráta. Rodiny, které mají jen jedno dítě, syna a znamená pro ně vše. Tedy až dokud nezjistí, co je ten jejich syn vlastně zač. A pak se začnou dít věci. Rozhodně to bylo chytlavé a bavilo mě to, ale nic světoborného od toho nečekejte. Zkrátka čtivě napsané a příjemně napínavé. Co dodat na závěr? Ó jak mocné dokáže být tajemství...

lenuskav
19.08.2018 3 z 5

docela predvidatelny, jako trochu napeti tam bylo,ale bestseler bych z toho opravdu neudelala..

Torino
18.08.2018 2 z 5

Tato knížka mě nezaujala... Tak rozhodně bych jí nenazvala thrillerem, to jako první věc. Ale mě prostě celkově nebavila. První část byla moc zdlouhavá a celkem nezajímavá. Chápu, že díky této části jsme měli dokonale poznat charaktery postav, ale když vás to poznávání nebaví a je napsáno nezáživně, tak je to na prd.
Druhá část, kde se děj už měl rozjíždět, jsem byla k příběhu stále apatická. Na můj vkus to byl až moc vykonstruovaný příběh, ve kterém se autorka celou dobu snažila některé věci neříkat na přímo a kličkovat kolem nich... No a svátečnímu čtenáři to nevadí, já už mám něco přečteno, takže jsem tu "lest" prokoukla. Bylo mi jasné, že příběh nebude z nějaké části takový, jak je nám předkládán. Měla jsem v hlavě několik variant, jak se příběh může zvrtnout. Tam, kam nakonec děj dospěl, jsme neodhadla, ale zase mi to přišlo jako nejméně zajímavé. Nechci spoilerovat, tak jen napíši, že námět zápletky by nebyl špatný, kdyby se kniha držela svého označená thriller.
Co mě také poměrně dost štvalo, bylo neustálá změna vypravěčů a skákání v časových linkách. To jsou prvky, které se v knihách běžně používají, ale tady jsem se v tom nedokázala zorientovat...
Nicméně k tomu pozitivnímu je nutné říct, že kniha zajímavě popisuje fakt domýšlení a obranný mechanismus mozku před něčím opravdu ošklivým. Prostě když nechceme, tak něco nevidíme, nad něčím se nezamyslíme, něco nevnímáme...

Heluše852
31.07.2018 5 z 5

Hezká knížka, zajímavá zápletka, překvapivé rozuzlení

Januli
03.07.2018 3 z 5

Vlažný začátek, který mě chvílemi nutil knihu odložit, ale i přesto jsem četla dále, ale ani tak mě kniha nijak moc neoslovila. Něco mi tam prostě chybělo...

Alethea_k
03.07.2018 5 z 5

Páni! Měla jsem po dlouhé době chuť na něco, u čeho se budu trošku bát, budu napnutá jak kšandy a nebudu vědět, co si mám o postavách myslet. Tady se mi dostalo všeho. Retrospektivní zatahování čtenáře do děje bylo zvoleno dle mého správně. Autorka dávkovala informace tak, aby mě to nutilo neustále číst. Nenávidím popisy, tady jsem je zbožňovala. Vlastně nemám, co bych vytkla. A doufám, že si brzy opět přečtu něco tak chytlavého.

Allena24
27.06.2018 4 z 5

Ke čtení knihy mne přilákal zajímavý obal. V příběhu mně zaujalo, jak se my lidé chováme, když si myslíme, že víme ... njn jsme přesvědčeni o své pravdě a pak se dějou věci.

TamaraKrejčí
26.06.2018 4 z 5

Dobré čtení. Jen mi vadil zdlouhavý začátek a konec asi taky. Téma, zápletka, rozuzlení dobrý, ale některé pasáže mi tam přišly zbytečné.

Andrea.vomelova
11.06.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, byla napínavá až do konce! Přečteno za jeden den.

ArwenAragorn
22.05.2018 5 z 5

Příběhu jsem úplně propadla, je plný tajemství, která měla zůstat navždy ukryta a nečekaných zvratů, které nutí rychle obracet stránky. Opravdu překvapivý je pak konec.
Dokonalý cizinec je dokonalý psychologický thriller (mám pocit, že poslední dobou mám na výborné psychothrillery štěstí).
Oceňuji také originální obálku knihy, která je velice nápaditě vyvedena v souvislosti s dějem.

katka9574
17.05.2018 4 z 5

A mně se příběh líbil moc - je tedy pravda, že do cca 80. stránky jsem byla trošku v rozpacích, co že je to zase za slátaninu, ale jsem ráda, že jsem vytrvala :-) Opravdu ne vše je vždy takové, jak na první pohled vypadá. Doporučuji!