Dokonalý cizinec

Dokonalý cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287488/bmid_dokonaly-cizinec-v7X-287488.jpg 4 1173 321

Román, který by neměl uniknout žádnému fanouškovi Zmizelé nebo Dívky ve vlaku! Známé dokumentaristce Catherine Ravenscroftové se zničehonic objeví na nočním stolku záhadný román. Do té doby úspěšná a navenek vyrovnaná žena jako by se rázem propadla do zlého snu! Kniha se sice tváří jako fikce, do nejmenších podrobností však popisuje dávný den, kdy se Catherine stala nositelkou tíživého tajemství – tajemství, o němž věděl už jen jediný člověk na světě. A ten je dnes přeci mrtvý. Minulost rázem ožívá, Catherine se hroutí svět jak domeček z karet a jedinou možností, jak z téhle pasti vyklouznout, je dokázat, co se ten den opravdu stalo...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Disclaimer , 2015

Aneleh
14.11.2017 5 z 5

Trochu jsem se bála krvavého thrilleru, protože to opravdu nemusím. Ale nakonec to byl můj šálek kávy, protože šlo spíše o napínavé psychologické drama, kde postupně vyplývá na povrch, jak to vlastně všechno bylo. Musíte přemýšlet a každá další kapitola vás znovu překvapí. Postavy se vám proměňují před očima tím, co zažívají, pořád jste udržováni v napětí a konec je také nečekaný.

KarolinaU
12.11.2017 odpad!

Kniha se mi nelíbila. Hlavní hrdinka byla podle mě nudná a nezajímavá. Také mi připadalo, že autorka zachází až moc do nechutností. Můžete mi věřit, že jsem se dost těšila, až knihu dočtu.

Salinka
05.11.2017 4 z 5

Už je to více jak tři měsíce co jsem knihu dočetla a pořád mám z ní takové smíšené pocity... napsané je to velmi dobře, je to čtivé, zajímavé a rozhodně nečekané. Dvě linie příběhu nevadily, postupně se spojovaly a jednotlivé věci se rozplétaly. To co se opravdu stalo je vysvětlené až na konci knihy a musím říct, že jsem sice čekala, že to bude jinak než v "knize", ale toto jsem nečekala a tak nějak jsem z toho měla "divný" pocit...
Líbil se mi styl psaní, je to místy zavádějící, ale dobře promyšlené, že si čtenář myslí, že ví a ono to je vlastně jinak :-)
Určitě jsem ráda, že jsem knihu četla, ale vracet se k ní asi nebudu, ještě, že jsem si ji jen půjčila v knihovně.

Barsine
02.11.2017 3 z 5

Dobrý :-). Celkem nečekaný zvrat, byl tak důkladně dlouho držen pod pokličkou, že by mě to asi ani za mák nenapadlo..jakože..cítila jsem se oklamána. Každopádně, začalo mě to více bavit od druhé poloviny. Ale doporučím dále, proč ne :-)

Dresia
01.11.2017 5 z 5

Za mě dobrý, úplně mě to pohltilo.

veronika9143
01.11.2017 4 z 5

Mě se kniha líbila, sice měla ještě rezervy, proto čtyři hvězdy, ale určitě nebyla špatná. Za to obálka, ta je luxusní i celá kniha, to se zase musí nechat.

lifeoptimist
30.10.2017 4 z 5

trošku jsem tušila, jak to nakonec bude, tudíž také trošku zklamání, ale i tak docela zajímavé spíše tak 3 a něco *

ddkk
30.10.2017 3 z 5

Začínám být podezíravá k označení knih "bestseller", po několika zkušenostech vnímám takové knížky jako ty, které je potřeba hlavně dobře prodat. Možná jim křivdím...Dokonalý cizinec mne přímo nezklamal, bylo to nakonec napínavé čtení, ale na pět hvězdiček to pro mne nebylo...

Suzie1994
25.10.2017 5 z 5

Kniha mě v táhla do děje. Dělalo mi kolikrát velký problém se od ni odtrhnout. Spokojenost.

korenka
24.10.2017 4 z 5

Zajímavý námět, kniha mne držela v napětí celou dobu. jak to dopadne? Kdo o tom všem věděl? Líbila se mi.

bara1447
11.10.2017 3 z 5

Na to, že to má být thriller, tak jsem ani na chvíli nepocítila takový ten pocit napětí. Konec příběhu byl sice zajímavý a překvapil mě, ale že by mě knížka nadchla, to říct nemůžu.

jana79
07.10.2017 3 z 5

Dobře napsaná kniha a ještě lepší konec příběhu. Po dlouhé době detektivka u které od začátku netušíte, kam se příběh vyvine. Četla jsem jedním dechem a doporučuji radši číst doma ať nezapomenete vystoupit z dopravniho prostredku :)

hana2111
28.09.2017 3 z 5

Spíše příběh plný vnitřních pochodů hlavní hrdinky, psychologické drama než thriller. Zajímavé čtení na dlouhé zimní večery, ale asi nic, k čemu se budu ráda vracet,

terkamucka
06.09.2017 3 z 5

Nápad na děj dobrý,to jediné na knize mne upoutalo. Bohužel se kniha táhla a nebyla zpracována dle mých představ... dost velké zklamaní

MadyDollar
04.09.2017

Každopádně to není žádný thriller, ale spíše ženské drama. I přesto, že podobná díla příliš nemusím, tohle mě udrželo. Po každé kapitole jsem musel na další se slovy "Co bude dělat dál?". :)

ctenarkaEva
24.08.2017

Zajímavý příběh, spíše psychologické drama než thrilller o tom, že ne všechno je tak, jak na první pohled vypadá. Začátek byl zajímavý, nemohla jsem se od čtení odtrhnout, střední část ubíhala pomaleji a konec byl překvapující.

veruzz_
16.08.2017 2 z 5

Nic moc...Sice nápad dobrý, ale tak nějak mě to do děje nevtáhlo. Kladně hodnotím tajemství, které se ruku v ruce nese celým příběhem....Taktéž nechápu označení nálepkou Bestseller... Přijde mi, že poslední dobou je takto označena každá druhá kniha a čtenáři jsou pak spíše zklamaní :-(

DoDidDone
15.08.2017 1 z 5

Líbilo se mi posledních padesát stránek, jinak pro mě docela nuda. :/
Nemám prostě rád, když se postavy věnují sobě, pocitům a příběh se nikam neposouvá. Sice jsem celou dobu netušil, kdo za to celé může (za což má autorka velké plus), ale nemůžu říct, že by mě kniha nějak extra ovlivnila a vyrazila dech. Spíš jsem rád, že je přečtená.
Co mě ale velmi iritovalo, byl jednoduchý styl psaní. Ještě nikdy jsem neměl u nějaké knížky chuť ji přepsat, protože některé věty se opravdu nedaly číst.
Nápad mi připadá fajn- taková kniha v knize :), ale způsob podání mi nevyhovoval. Takový průměrný čtení...

Katys96
15.08.2017

No pokud mám být upřímná tak nechápu to označení bestseller.
Knížka se četla fajn,byla dobře napsaná ale ten děj!Když jsem ji držela v ruce říkám páni to bude něco, ale buď jsem měla velká očekávání nebo to prostě nebylo dobré.
Pro mě prostě průměr,žádná dramatická zápletka,žádná postava se kterou bych se mohla ztotožnit a naopak žádná postava kterou bych mohla nenávidět.
Ač nejsem velký fanda Dívky ve vlaku měla lepší zápletku a vyvrcholení než Dokonalý cizinec.

jana.susa
12.08.2017 2 z 5

Me se nelibila..(((( Nevtahla do deje, cetla jsem ji na,silu'..Neoslovila