Dokonalý cizinec

Dokonalý cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287488/bmid_dokonaly-cizinec-v7X-287488.jpg 4 1173 321

Román, který by neměl uniknout žádnému fanouškovi Zmizelé nebo Dívky ve vlaku! Známé dokumentaristce Catherine Ravenscroftové se zničehonic objeví na nočním stolku záhadný román. Do té doby úspěšná a navenek vyrovnaná žena jako by se rázem propadla do zlého snu! Kniha se sice tváří jako fikce, do nejmenších podrobností však popisuje dávný den, kdy se Catherine stala nositelkou tíživého tajemství – tajemství, o němž věděl už jen jediný člověk na světě. A ten je dnes přeci mrtvý. Minulost rázem ožívá, Catherine se hroutí svět jak domeček z karet a jedinou možností, jak z téhle pasti vyklouznout, je dokázat, co se ten den opravdu stalo...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Disclaimer , 2015

Dymond
10.08.2017 5 z 5

Ze začátku byl vcelku pomalý rozjezd, ale pak to dostalo spád a od půlky to byla otázka jednoho večera...

hasta
02.08.2017

Kniha se četla sama, měla zajímavý příběh s málo postavami, což beru jako pozitivum a byla bez zbytečných a zdlouhavých keců kolem. Asi v půlce knihy jsem si myslela, že znám hlavní pointu příběhu, ale nebyla to úplně pravda, takže jsem později byla překvapená.
Kniha mě bavila od začátku do konce.

zdenkapt
31.07.2017 5 z 5

Kniha přečtena jedním dechem, zajímavý konec. Těším se na další knihu od autorky

KnihomolkaMari
30.07.2017 4 z 5

Do děje této knihy jsem se vtáhla téměř okamžitě a postupně jsem byla šokována tolika novými informacemi, které vyplynuly najevo. Kniha se mi líbila ale mám z ní velice zvláštní pocit. Ve chvíli kdy jsem přečetla poslední větu a knihu zavřela tak jako kdyby se celý ten příběh ztratil. Tím chci říci, že kniha ve mne nenechala ani malou stopu a to mne mrzí. Musím si skoro násilně připomínat děj této knihy. A mám též pocit jako bych kniha nečetla a většina informací se mi jaksi vykouřila z hlavy.

KarolinaU
25.07.2017 odpad!

Mě se kniha nelíbila. Děj mi připadal velmi jednoduchý. Také se mi nelíbilo, že jsem již od začátku znala pronásledovatele. Za mě je to hodně veliký palec dolů

Aimee1
17.07.2017 4 z 5

Poměrně dobrá kniha, originální už tolik není, ale to je zřejmé už z anotace - knih vezoucích se na vlně popularity překvapivých thrillerů jako Zmizelá nebo Dívka ve vlaku, je už opravdu hodně. Nicméně dobře se četla (rychle) a je to taková lehká oddechová četba. Ideální pro hltače bestsellerů.

whiolet
12.07.2017 3 z 5

Díky velkým písmenkům a relativně krátkým kapitolám se kniha četla velmi rychle. Není to žádné náročné čtení ani bůhví jak originální,tudíž opět nechápu proč je to označeno nálepkou bestseller.
Nakonec kniha vyústila v zajímavý konec, který jsem nečekala, zde totiž platí pravidlo nic není tak ,jak se na první pohled zdá.

nikola2817
11.07.2017 3 z 5

Zápletka se mi líbila, kniha byla čtivá. Řekla bych že i napínavá, ale napínavá pro mě byla tak zhruba do půlky. Pak mě chvílemi až rozčilovalo, že se jakoby dlouho nic nedělo, rozčilovala mě i hlavní hrdinka. No a konec byl dobrý, překvapivý. Ale "něco" mi v tom příběhu chybělo.

monii8
11.07.2017 3 z 5

Musím se přiznat, že jsem asi čekala více. Nesedl mi styl psaní a přišlo mi, že se v knize dlooooouho nic neděje a zajímavé je to až ke konci. Do většiny knížek se začtu a vcítím hned ze začátku, ale v tomto případě se tak nestalo a bylo pro mě těžké se vůbec prokousat začátkem. Ke konci mi naopak přišlo, že se všechno až moc rychle vysvětlilo a hlavně mi přišlo divné, že ten stařec (omlouvám se, nemohu si vzpomenou na jméno) hlavní hrdince vše tak rychle uvěřil a úplně otočil svůj pohled na syna, kterého celou dobu obhajoval a mstil. Nevím, nevím.. dávám 3 hvězdy, úplný propadák to přeci jen nebyl :)

skubby
10.07.2017 4 z 5

Pěkný příběh, čtivá, lehce psaná...

Eleanorra
09.07.2017 3 z 5

Přečteno v podstatě na jeden zátah. Udrželo si to svou napínavost až do konce, i když se už velmi záhy dalo vytušit, kudy se bude děj ubírat.
Snad všechny postavy podléhaly totálně unáhleným reakcím, zvlášť v závěru už vyšilovali opravdu všichni. Stephen po letech zaslepenosti, které ho vedly k nenávistným činům, náhle během jednoho rozhovoru prozře a učiní naprosto fatální kroky. Během děje vyvstává otázka nejasné viny, tragických důsledků a odpovídajícího trestu, i ne/možností odčinění trestu a odpuštění.

Manifest blech
25.06.2017 odpad!

Celkem lehce psané drama o velmi úzkostné historii. V polovině jsem z děje byla rozpolcená a na konci smutná. Určitě přečtěte.

Jitkarka
23.06.2017 5 z 5

Přečteno během chvilky, kniha mě zaujala, vtáhla a nepustila. To je přesně šálek mé kávy. Super a doporučuji...

Sate
18.06.2017 odpad!

Kniha přečtena během několika dní, ale nedá se moc říct, že by mě nějak zaujala. První polovina knihy nebyla nějak zábavná a konec také nebyl zase tak skvělý. Nic méně už jsem četla i horší knihy.

chudobkah
17.06.2017 3 z 5

První půlku knihy jsem četla asi tři měsíce, prokousat se přes ni byl docela záhul. Nakonec jsem byla ráda, že jsem se dostala k druhé půlce. Konečně mě čtení chytlo, konečně jsem pochopila, o co jde. Rozuzlení zajímavé a konec překvapivý. Od Dokonalého cizince jsem čekala víc, ale vyložené zklamání to nebylo.

allyce
13.06.2017 3 z 5

Půl knihy jsem si říkala, ať už se konečně něco děje.... Chování hlavní hrdinky mě spíše rozčilovalo, než aby mi jí bylo líto. Pak vyšlo téměř vše najevo a začalo to být zajímavé. No a závěr byl překvapivý, není všechno tak, jak se to jeví. Rozhodně to není napínavý thriller, ale spíš zajímavý vzorek chování jedinců v určité situaci.

Moncii93
09.06.2017 5 z 5

Kniha mne velice zaujala. Celou jsem jí přečetla za 2 dny. Velice napínavé s překvapivým koncem. :)

Jana09
06.06.2017 5 z 5

Super počtení - krátké kapitoly, které vás nutí číst dál. Pohledy z několika stran a úžasná obálka.
Doporučuji :-)

chanahd
01.06.2017 5 z 5

Kniha se mi četla dobře. A konec je opravdu překvapivý.

Simmminek
29.05.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila. Četla jsem jedním dechem a neustále mě něco překvapovalo. Krátké kapitoly způsobily, že jsem knihu přečetla opravdu rychle, protože po každé kapitole jsem si řekla, tak ještě jednu, a tak to pokračovalo...
Chválím také obálku knihy, která je pro mně jedna z nejhezčích.