Čas zapomnění

Čas zapomnění

Strhující a dojemný román o naději, že je možné přemoci smrt, ztrátu a zapomnění. Noah je chytrý čtyřletý chlapec, ale přesto je z něj jeho maminka Janie zoufalá. Její syn tvrdí, že jeho matkou je někdo jiný, na svůj věk má nepochopitelně rozsáhlé znalosti a nevysvětlitelný strach z vody. Po řádce specialistů, kteří si s Noahem nevědí rady, se Janie nakonec rozhodne navštívit dr. Andersona, odborníka na reinkarnaci a život před životem. Doktor Anderson dokončuje na toto téma knihu a v Noahovi vidí poslední důležitý kousek skládačky. Pátrání je zavede až před dveře ženy, jejíž syn se už sedm let pohřešuje… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/315691/cas-zapomneni-rH7-315691.jpg 492

The Forgetting Time (2016)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Petule.k93

Zajimave tema. Sice jsem knihu cetla delsi dobu,ale libila se mi a nejak si nedovedu predstavit, ze by se neco takoveho mohlo stat.

micha-ella

Protože knížku na obálce doporučuje Jodi Picoultová, sáhla jsem po ní bez prolistování. Líbila se mi. Příběh všech postav je dobře napsaný a jde o téma, které mě zajímá - ráda bych věřila, že se životy opakují. Jen konec knížky mi připadal jako nastavovaná kaše, možná by bylo lepší nechat ho otevřený ať si čtenář jednotlivé osudy domyslí sám.

katka.oo

Zajímavé nevšední téma, čtivé, za mě ano a doporučuji.

Chytuš

Vzhledem k tomu, že téma reinkarnace je pro mě už od malička úplně normální a spadá do mého vidění světa (spíš nechápu, proč je tohle téma pro dost lidí neuvěřitelné), děj jsem proto nepovažovala za nijak šokující. Víc než na příběh jsem se tak soustředila na formu a ta mi (alespoň ze začátku) moc nesedla. Oceňuji pěkné poselství z konce knihy, konečně hlavní postavy přišly na to, co je skutečně důležité - ne babrání se v minulých životech (nebo v základní otázce jestli vůbec byly nebo ne), ale to, jak prožíváme své životy právě teď...

Beky

Příjemné, napínavé čtení s originálním námětem "reinkarnace". Pro mne velice příjemné čtení a hodně překvapivý konec ...

Anička.pa

Samotný příběh se mi velmi líbil, některé kapitoly mi však přišly zbytečné (především o Andersonovi). Jinak mohu jen doporučit :-)

Vanouska

Doporučuji :-)

Jitkarka

Nebudu se tu zbytečně rozepisovat. Příběh pěkný, zajímavý... Bavilo a doporučuji :)

dominikB951

Pro mě to bylo neobvyklé téma, ale příjemně překvapila!

Liduka

Samotný děj knihy se mi moc líbil. Autorka ale často odbočovala od hlavní linie a doplňovala ji nezáživnými kapitolami z života jednotlivých postav, což mě nutilo k tomu, abych je přeskakovala. Hlavně mě nudily kapitoly o Andersonovi. Další případy reinkarnace se mi však líbily. Konec mi přišel trochu moc roztahaný a autorka jej měla ukončit dříve. Více jak tři a půl hvězdičky dát nemohu.

janina pako

Velmi zajímavá kniha, nikdy bych nevěřila, že si může někdo pamatovat svůj předchozí život, hlavně teda děti, jak pak poznají, že to byl on, že tam bydlel, že měl rád t a to. Zároveň obdivuji maminky, nechtěla bych být v kůži anio jedné. Nedovedu si to představit. Knihu doporučuji

Reňulka Š

Líbil se mi příběh, jehož prožitek však až rušily příběhy z "výzkumu reinkarnace", které jsem ke konci úplně přeskakovala, jelikož byly všechny téměř totožné.

Šárka5875

Musím říct, že jsem z této knihy tak trochu nešťastná. Velmi jsem se na ni těšila, ale nenaplnila tak docela má očekávání. Téma reinkarnace je bezpochyby zajímavé a neotřelé, ovšem zpracování příběhu mi úplně nesedlo. Ústřední příběh se pochopitelně točí kolem Noemka a jeho zvláštních zážitků. Další kapitoly se okrajově věnují doktoru Andersonovi. Nejenom jeho práci, ale také osobnímu životu. A poslední část věnuje autorka Denise, matce chlapce, o kterého před lety přišla. Kapitoly jednotlivých postav se v románu střídají. Dále jsou do knihy zapracovány příběhy z Andersonova vědeckého výzkumu, týkající se reinkarnace. A právě tyto příhody mě tak nějak moc nebavily. Možná by stačil jeden, dva, pro dokreslení děje. Přišly mi v podstatě hodně podobné a docela mě rušily ve vnímání Noemkova příběhu.
Zkrátka jsem se s knihou dost prala. Nejsem člověk, který tvrdí, že je reinkarnace nemožná, protože co my víme, co je mezi nebem a zemí. V těchto soudech bývám opatrná. Takže pro mě bylo toto téma velmi zajímavé, ale ke konci knihy mi přišel příběh čím dál méně uvěřitelný. Obsahoval pasáže, při kterých mi bylo až do pláče a mrazilo mě, potom ale také části, které mi přišly trochu přitažené za vlasy. Takže jsem celkově z knihy rozpačitá. Netvrdím, že je špatně napsaná, jen mně konkrétně prostě úplně nesedla.
Přestože já sama nejsem z knihy úplně nadšená, zkuste si ji vy přečíst. Pokud nejste zapřísáhlí realisté, a nad reinkarnací jste třeba někdy přemýšleli, pusťte se do knihy a udělejte si svůj názor. Možná vám příběh sedne víc než mně. Námět je rozhodně originální, neotřelý. Snad jsem jenom já sáhla po knize v nevhodnou dobu.

hajrys

Věřím .... Věřím, že se vše děje podle nějakého plánu. Věřím, že si děti vybírají své rodiče, Věřím, že si každý musí prožít své a dokud to nepochopí, dál se neposune. Já věřím ..... ale vás nikdo věřit nenutí ....

Lkova

"Váš čtyřletý syn má vzpomínky na věci, které nezažil, a chce zpátky k mámě... jiné, než jste vy." Nepodívala jsem se na anotaci, nehledala jsem recenze, prostě mi stačila tahle jedna věta, a měla jsem jasno. Očekávala jsem zajímavou a neobvyklou knihu. To jsem taky dostala a k tomu ještě něco navíc. Takže jsem spokojená, doporučuji.

postrach

Dostala jsem se k posledním sto stranám knihy.Noe,konečně našel, svého vraha v předchozí m životě.On sám i jeho maminka,znají konečně pravdu a budou snad moct vést,normální ,klidnýživot.Snad najde klid i zavražděný chlapec a jeho rodina.Anderson,vyřešil,svůj poslední případ a snad,dokončí i svou knihu,než jeho život,definitivně skončí?Těším se na závěr knihy.

postrach

Kniha se mi moc líbí od první stránky,Hrozně mě chytla.Místy až strašidelná.Na převtělování,jsem nikdy neveřila.Příběh malého Noema a jeho maminky a také ostatních postav se mi moc líbí a zaujal mě.Kniha je skvěle napsaná a okamžitě se stala,mou favoritkou.

Jane417

Moc pěkné a zajímavé čtení. Příběh se četl dobře. Autorka velmi hezky zpracovala téma minulých životů, reinkarnace a pohledů různých lidí na toto téma. Lidí, kteří v převtělení duše věří, začnou věřit, musí věřit, ale také těch, kteří jsou k tomuto tématu skeptičtí. S oběma maminkama jsem soucítila a s malým Noem vše prožívala.

Leňulaaa

Velmi zajímavá kniha. Četla se jedním dechem, nečekala jsem, že mě toto téma zaujme ale byla úžasná!

Jolina

Zajímavé pojetí a vhled do možnosti bytí před bytím a po bytí. Složitost tématu byla čtivě zpracovaná, zajímavé prolínání pohledů dvou matek, odborníka, ale také otce zesnulého syna. A myslím, že kolikrát si člověk v životě řekne, že tu situaci už zažil, že mu to zažití něco připomíná...

PeM

Tohle téma není pro mě nové, tudíž v této knize jsem se soustředila hlavně na příběh....abych pravdu řekla, nechtěla bych být v kůži ani jedné z mamin....

Safienka

Kdo věří, své si najde. Kdo nevěří, možná ani nedočte a nebo bude natolik zvědav, že se na konec přeci jen dostane. Já si to užila i přes začátkové drhnutí. Určitě zajímavé téma s uvedenými skutečnými příběhy.

DasaN

S touto tématikou jsem se setkala poprvé a musím říct, že mě opravdu zaujala. Líbilo se mi jak autorka toto kontroverzní téma zpracovala. Úplně jsem cítila zoufalství ženy jejíž syn mluví o jiné matce než je ona a také i dilema, mezi tím jestli má uvěřit synovi nebo lékařům, kteří tvrdí že je to psychiatrická nemoc.

cedos

Vždycky se snažím napsat svůj komentář bezprostředně po dočtení knihy. Chci mít pocit, že je to pod tíhou dojmů každého příběhu. Teď jsem trošku rozpačitá .... ta knížka mě dostala a tak nějak stále nutí k zamyšlení. Není to o tom, zda věřit či nevěřit v reinkarnaci, i když kdo z nás někdy neměl pocit deja vu ? A přesto, více než o tajemnu lidského bytí, mě přiměla kniha přemýšlet, jak se chováme vzájemně k sobě, k přírodě, k planetě, jak nakládáme s tou "lidskou láskou" a jak je důležité jí ve svém, tom současném životě mít. Jsem spíše čtenářkou thrillerů, ale tahle knížka se mi moc líbila a mohu jí doporučit.

abicka

Dočetla minulý týden. Zajímalo mě téma, nezklamala jsem se. Čtivé, zvláště pro ženy.

zdazilek

Kniha se mi líbila. Byla jsem na ni zvědavá a určitě mě nezklamala. Chvilku jsem měla strach, že bude chtít chlapec zůstat u té druhé mámy a Janie zůstane sama. Určitě stojí za přečtení.

veronika9143

Je to úplně jiná kniha, než na jaké jsem zvyklá číst. Popravdě jsem z ní měla dost divný pocit a občas mi přeběhl až mráz po zádech. Musím ale uznat, že se mi líbila a vytkla bych jí jenom to, že mi chyběl časový úsek jeho raného dětství. Ještě je také dobré, že autorka dává právo výběru, věříš nebo má své vysvětlení...

tulipa

O reinkarnaci jsem už pár knížek přečetla, například Život před životem od Moodyho či Mnoho život, mnoho mistrů od Briana Weisse. Možná proto mi knížka přišla chvílemi nezajímavá a některé pasáže jsem opravdu jenom očima přelétla, jelikož mě nudily. Samotný příběh Noeho byl zajímavý a moc se mi líbil, ostatní postavy v knize už mi tak zajímavé nepřišly. Věřím ale, že si kniha najde své čtenáře.

Chensie

Velmi propracovaná kniha s opravdu zajímavým tématem, proložená úryvky z knih doktorů, kteří se reinkarnací zabývali. Dojemný příběh Noema je procítěný mateřskou láskou. Nic přímočarého, ale krásně propletený hlubokomyslný román, ve kterém nejde pouze o reinkarnaci.
Recenze: http://svet-mezi-radky.blogspot.cz/2017/01/recenze-cas-zapomneni-sharon-guskin.html

JanaDor

Celkově to bylo velmi pozoruhodné. Je zde zpracováno nevšední téma, které je citlivě podané. Hodně jsem se vžila do Janie, protože mi jí bylo líto jako matky. Svého syna miluje a to že se trápí, ji trápilo taky. Postavy jsou zde dobře vykresleny.
Pokud vás zaujalo téma převtělení a chcete se o něm dovědět přirozenou cestou příběhu, určitě si knihu přečtěte.