Čas zapomnění

Čas zapomnění https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315691/bmid_cas-zapomneni-rH7-315691.jpg 4 211 79

Strhující a dojemný román o naději, že je možné přemoci smrt, ztrátu a zapomnění. Noah je chytrý čtyřletý chlapec, ale přesto je z něj jeho maminka Janie zoufalá. Její syn tvrdí, že jeho matkou je někdo jiný, na svůj věk má nepochopitelně rozsáhlé znalosti a nevysvětlitelný strach z vody. Po řádce specialistů, kteří si s Noahem nevědí rady, se Janie nakonec rozhodne navštívit dr. Andersona, odborníka na reinkarnaci a život před životem. Doktor Anderson dokončuje na toto téma knihu a v Noahovi vidí poslední důležitý kousek skládačky. Pátrání je zavede až před dveře ženy, jejíž syn se už sedm let pohřešuje…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Forgetting Time , 2016

postrach
26.03.2017 5 z 5

Dostala jsem se k posledním sto stranám knihy.Noe,konečně našel, svého vraha v předchozí m životě.On sám i jeho maminka,znají konečně pravdu a budou snad moct vést,normální ,klidnýživot.Snad najde klid i zavražděný chlapec a jeho rodina.Anderson,vyřešil,svůj poslední případ a snad,dokončí i svou knihu,než jeho život,definitivně skončí?Těším se na závěr knihy.

postrach
13.03.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbí od první stránky,Hrozně mě chytla.Místy až strašidelná.Na převtělování,jsem nikdy neveřila.Příběh malého Noema a jeho maminky a také ostatních postav se mi moc líbí a zaujal mě.Kniha je skvěle napsaná a okamžitě se stala,mou favoritkou.

Jane417
09.03.2017 4 z 5

Moc pěkné a zajímavé čtení. Příběh se četl dobře. Autorka velmi hezky zpracovala téma minulých životů, reinkarnace a pohledů různých lidí na toto téma. Lidí, kteří v převtělení duše věří, začnou věřit, musí věřit, ale také těch, kteří jsou k tomuto tématu skeptičtí. S oběma maminkama jsem soucítila a s malým Noem vše prožívala.

Leňulaaa
05.03.2017 5 z 5

Velmi zajímavá kniha. Četla se jedním dechem, nečekala jsem, že mě toto téma zaujme ale byla úžasná!

Jolina
26.02.2017 4 z 5

Zajímavé pojetí a vhled do možnosti bytí před bytím a po bytí. Složitost tématu byla čtivě zpracovaná, zajímavé prolínání pohledů dvou matek, odborníka, ale také otce zesnulého syna. A myslím, že kolikrát si člověk v životě řekne, že tu situaci už zažil, že mu to zažití něco připomíná...

PeM
24.02.2017 5 z 5

Tohle téma není pro mě nové, tudíž v této knize jsem se soustředila hlavně na příběh....abych pravdu řekla, nechtěla bych být v kůži ani jedné z mamin....

Safienka
23.02.2017 4 z 5

Kdo věří, své si najde. Kdo nevěří, možná ani nedočte a nebo bude natolik zvědav, že se na konec přeci jen dostane. Já si to užila i přes začátkové drhnutí. Určitě zajímavé téma s uvedenými skutečnými příběhy.

DasaN
11.02.2017 4 z 5

S touto tématikou jsem se setkala poprvé a musím říct, že mě opravdu zaujala. Líbilo se mi jak autorka toto kontroverzní téma zpracovala. Úplně jsem cítila zoufalství ženy jejíž syn mluví o jiné matce než je ona a také i dilema, mezi tím jestli má uvěřit synovi nebo lékařům, kteří tvrdí že je to psychiatrická nemoc.

cedos
09.02.2017 5 z 5

Vždycky se snažím napsat svůj komentář bezprostředně po dočtení knihy. Chci mít pocit, že je to pod tíhou dojmů každého příběhu. Teď jsem trošku rozpačitá .... ta knížka mě dostala a tak nějak stále nutí k zamyšlení. Není to o tom, zda věřit či nevěřit v reinkarnaci, i když kdo z nás někdy neměl pocit deja vu ? A přesto, více než o tajemnu lidského bytí, mě přiměla kniha přemýšlet, jak se chováme vzájemně k sobě, k přírodě, k planetě, jak nakládáme s tou "lidskou láskou" a jak je důležité jí ve svém, tom současném životě mít. Jsem spíše čtenářkou thrillerů, ale tahle knížka se mi moc líbila a mohu jí doporučit.

abicka
07.02.2017

Dočetla minulý týden. Zajímalo mě téma, nezklamala jsem se. Čtivé, zvláště pro ženy.

Michaela91
01.02.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila. Byla jsem na ni zvědavá a určitě mě nezklamala. Chvilku jsem měla strach, že bude chtít chlapec zůstat u té druhé mámy a Janie zůstane sama. Určitě stojí za přečtení.

veronika9143
31.01.2017 4 z 5

Je to úplně jiná kniha, než na jaké jsem zvyklá číst. Popravdě jsem z ní měla dost divný pocit a občas mi přeběhl až mráz po zádech. Musím ale uznat, že se mi líbila a vytkla bych jí jenom to, že mi chyběl časový úsek jeho raného dětství. Ještě je také dobré, že autorka dává právo výběru, věříš nebo má své vysvětlení...

tulipa
30.01.2017 3 z 5

O reinkarnaci jsem už pár knížek přečetla, například Život před životem od Moodyho či Mnoho život, mnoho mistrů od Briana Weisse. Možná proto mi knížka přišla chvílemi nezajímavá a některé pasáže jsem opravdu jenom očima přelétla, jelikož mě nudily. Samotný příběh Noeho byl zajímavý a moc se mi líbil, ostatní postavy v knize už mi tak zajímavé nepřišly. Věřím ale, že si kniha najde své čtenáře.

Chensie
26.01.2017 5 z 5

Velmi propracovaná kniha s opravdu zajímavým tématem, proložená úryvky z knih doktorů, kteří se reinkarnací zabývali. Dojemný příběh Noema je procítěný mateřskou láskou. Nic přímočarého, ale krásně propletený hlubokomyslný román, ve kterém nejde pouze o reinkarnaci.

JanaDor
25.01.2017 4 z 5

Celkově to bylo velmi pozoruhodné. Je zde zpracováno nevšední téma, které je citlivě podané. Hodně jsem se vžila do Janie, protože mi jí bylo líto jako matky. Svého syna miluje a to že se trápí, ji trápilo taky. Postavy jsou zde dobře vykresleny.
Pokud vás zaujalo téma převtělení a chcete se o něm dovědět přirozenou cestou příběhu, určitě si knihu přečtěte.

kate333
24.01.2017 4 z 5

Zajímavé téma, poutavý a dojemný příběh chlapce ... Nutilo mě se zamyslet, jestli je možné, že by se takové věci mohly dít, a věřím tomu, že část pravdy v tom bude :)... Mě se kniha moc líbila, jediné co mě trošku rušilo byly dějové odchylky - vkládání jiných příběhů...ale jako celek hodnotím za 4*.. :)

vltavínka
21.01.2017 5 z 5

Mně se knížka moc líbila, silné téma. Hezky zpracované, hodně emocí a věcí k zamyšlení. Přijetí smrti a smíření s osudem.

Susanah
29.12.2016 3 z 5

No za mna slabsi priemer..cca do polovice som vynechavala cele kapitoly a dejovej linii to nijak neublizilo..potom uz to bolo lepsie,miestami dojimave a miestami mrazive..ale posledne kapitoly boli navyse pre mna..poslednych 30 tran bolo podla mna uplne zbytocnych ..Mala som vysoke ocakavania ktore sa nenaplnili

prestiggio
04.12.2016 4 z 5

precitane lahko a rychlo. cakala som vsak trochu viac napätia. ale inak dobra

reinkarnace psychologické romány psychologické příběhy

Autorovy knížky

Sharon Guskin