Šalamoun a královna ze Sáby

Německý romanopisec se v historickém příběhu navrací do starověku, k osudům legendárních postav krále Šalamouna a královny ze Sáby. Bilkis Balmaka je nejen krásnou ženou, ale i uvážlivou a oblíbenou panovnicí říše Sába. Když se doslechne o nebývalé moudrosti židovského krále Šalamouna, okamžitě se za ním vypraví do Jeruzaléma, kde je velkolepě přivítána. Dvojice je k sobě přitahována vzájemnými sympatiemi a nakonec zahoří i láskou, rozloučení je však neodvratné a královna se navrací do Sáby s darem, který nosí v sobě. V historickém žánru se autor pohybuje bez problémů, takže i tato výprava do starověkého Jeruzaléma je napsána čtivě a přitom zasvěceně, se smyslem pro legendy i historická fakta....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11685/big_salamoun-a-kralovna-ze-saby-iUk-11685.jpg 4.146
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Salomo und die Königin von Saba, 2004

Kniha Šalamoun a královna ze Sáby

andrii24

Zříš, člověče. Pár, na kterém exotický šál vlaje. Říší šíří, kříží vášně modré krve, až se podaří oslabit ty hříšně rudé, zákeřně zakořeněné, horké jedy.

rampapa
30.04.2020

Krásný příběh.

denib
28.05.2017

Na jednu stranu cítím obdiv k autorovi, který jen ze střípků informací o údajné královně ze Sáby dokázal napsat takovou knihu. Na druhou stranu si toho podle mě přibásnil tolik, že se jí zdráhám nazvat historickým románem. I když jiná škatulka pro to asi není. Kniha je napsaná čtivou, srozumitelnou formou. U cizích pojmů čtenář nijak netápe, co znamenají. Některé věci mi ale připadaly natolik nepravděpodobné, nebo spí nepředstavitelné, že mě to vytrhovalo z děje a kazilo požitek ze čtení. Může to být mou nevědomostí. Nicméně budu hodně váhat, jestli si od autora přečtu i něco jiného.

jupiterka999
13.05.2017

Velké překvapení pro mě. Opravdu nádherně napsané, poutavé a navíc pravdivé.
Je až neuvěřitelné jak přesný tento příběh je popsán.
Jen mi tam chybí věštby, protože právě proto královna ze Sáby přijela k Šalamounovi. Bylo jí totiž divné, že všichni králové u ní byli kvůli předpovědím budoucnosti a on jediný nepřijel. Vztah se vyvinul samozřejmostí, protože tito dva prostě patřili a patří k sobě i nyní.
Možná se Vám, kteří čtete můj komentář budete divit jak to vím. Vidím minulé životy a rozhodně nepatřím mezi ty, kteří si na toto jen hrají.
Takže proto mohu potvrdit, že příběh v této knize je opravdu nádherně a pravdivě napsaný zkrátka až na ty věštby.

Jaruš7
23.03.2017

Titul je historickým pojmem, tak tajemství o jejich vztahu od romanopisce byl darem a stál za to, kouzlo historie je velmi působivé.

Anička.pa
13.03.2017

Díky muzikálu, který jsem letos navštívila jsem se rozhodla k této knížce. Muzikál byl nádherný a ani kniha nezklamala. Krásný historicky román.

DasaN
16.11.2016

Krásný příběh o historických postavách, který se příjemně čte.

Datecka
06.04.2016

Krásně psaný příběh od mého oblíbeného autora.