Doufejme v to nejlepší

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když mu naposledy přeje dobrou noc, netuší, že je to naposledy. Nejspíš by do svých slov vložila víc energie. Ani on ji nezastaví, když ji vidí odcházet. Místo toho upřeně sleduje obrazovku počítače. Oba si myslí, že se ráno uvidí. To se ale nestane. Neuvidí se už nikdy. Carolina najednou zůstane úplně sama s malým synkem a musí se vyrovnat nejen s žalem a smrtí partnera, ale také s vlastním životem, novými vztahy a jejich nemilosrdnými očekáváními....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/404076/doufejme-v-to-nejlepsi-HUd-404076.jpg 4.122
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Kniha Zlín
Orig. název:

Låt oss hoppas på det bästa (2018)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Doufejme v to nejlepší

Přidat komentář
Sabča92
20. května

Sice jsem od knihy čekala trošku něco víc románového, ale to vůbec nevadí! Kniha mě nesmírně vzala za srdce a já si u ní hodněkrát poplakala. Biografický příběh samotné autorky mi vyrazil dech. Chápu, že někteří mohou cítit nesympatie k hlavní postavě. Ale právě její chyby ji tvořily natolik lidskou. Se závěrem jsem nesouhlasila a přála si, aby vše dopadlo jinak. Jinak tleskám a vřele doporučuji :-)

salamandrina
17. května

Musím říct, že ta kniha mě mile překvapila. Často jsem s hlavní postavou nesouhlasila, často mě něčím rozčilovala, ale na druhou stranu bylo velmi osvěžující poznávat její myšlenkový pochody, protože jsou tak lidský a s mnoha jsem se naopak velmi ztotožňovala. Myslím, že se člověku nemusí stát přesně, co jí - jde o ztráty všeobecně a vyrovnávání se s nimi. Jedinou výtku mám a to je obal knihy - fialové třpytky? Jako vážně?

LucinQa77
11. května

Skvělá kniha.

Dresia
29. dubna

Dobře napsané. Ztráta milovaného člověka je to nejhorší, co může být. Na druhou stranu, spousta žen se dočká opuštění "živým" partnerem, a taky se s tím musí nějak vypořádat, aniž by všichni kolem chodili po špičkách.

Adriana.82
25. dubna

Dostala jsem za uši - emočně za uši - a sedám si na zadek .... !!! Hodně dlouho jsem v ruce neměla tak srdcervoucí knížku ...

JanaDor
14. dubna

Jedná se o skvěle napsaný autobiografický román, za což autorku velmi obdivuji. I když mi byla chvílemi nesympatická, ale jako moc. Jenomže mohu někoho soudit za to, co jsem si neprožila a doufám, že nikdy neprožiju? Nemůžu. Takže je to síla, jak otevřeně svůj příběh podala. Je zde spoustu pocitů, včetně těch negativních od zoufalství, přes sobeckost po pochopení. Je to upřímná sonda do člověka, který si prožil osobní tragédii.

pankaplan
10. dubna

@bookcase: Ta duforma je v poslední době nějak v módě :)

bookcase
07. dubna

Tohle zacloumalo emocemi. Psáno v du formě, což ještě znásobí prožitek z četby. Syrové, smutné, cítíte frustraci hlavní hrdinky. Ona sama příliš sympatií nevzbuzuje, působí panovačně a hystericky, i když ji v podstatě chápu, co prožila, to s člověkem zamává. Jak jsem pochopila, je to příběh samotné autorky, tím víc smekám, protože se nevylíčila právě nejpříjemněji, odhalila své nejnitěrnější pocity a vylíčila i své horší povahové vlastnosti.