Doufejme v to nejlepší

Když mu naposledy přeje dobrou noc, netuší, že je to naposledy. Nejspíš by do svých slov vložila víc energie. Ani on ji nezastaví, když ji vidí odcházet. Místo toho upřeně sleduje obrazovku počítače. Oba si myslí, že se ráno uvidí. To se ale nestane. Neuvidí se už nikdy. Carolina najednou zůstane úplně sama s malým synkem a musí se vyrovnat nejen s žalem a smrtí partnera, ale také s vlastním životem, novými vztahy a jejich nemilosrdnými očekáváními....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404076/doufejme-v-to-nejlepsi-HUd-404076.jpg 3.5141
Vydáno, Kniha Zlín

Låt oss hoppas på det bästa, 2018

Kniha Doufejme v to nejlepší

Ctenar1202
11.10.2020

Kniha od Caroline Setterwallové o tom, jak se vyrovnávala s nečekanou smrtí manžela.
Kniha byla zajímavá. Hodně, hodně o pocitech o vlastním vyrovnávání se s osudem. Možná bych ji spíš nazvala deníčkem. Autorky mi bylo líto i mě děsně štvala.

lenka31
25.08.2020

Silný příběh,zpověď mladé ženy,která se vypisuje z bolestivé události,někdy kniha působí velmi depresivně.

mekkejla
28.07.2020

První část knihy byla jen čistá bolest, zmar a bezmocnost. Věřím, že vše bylo zachyceno autenticky a opravdu se to nečetlo lehce. Potom přišel vzlet a nakonec pád snad ještě horší, který opět doprovázela smrt, i když nenarozené bytosti... Knihu ani hrdinku nelze klasicky kritizovat, protože jde v podstatě o deník. Jak můžeme soudit něčí pocity a rozhodnutí?! Já budu jen doufat, že už má v životě konečně to, co sama považuje za to nejlepší.

Efča59
04.05.2020

Bohužel jsem měla velká očekávání, která nebyla na 100% naplněna. Bojovala jsem spíše s první části, druhá mi přišla zajímavější a donutila mě k zamyšlení, že člověka nemá cenu do něčeho tlačit proti jeho vůli.

Sjuzz
21.04.2020

Je to smutná kniha, možno až depresívne smutná. Napriek tomu sa čítala veľmi dobre hneď od začiatku a miestami bol problém prestať čítať.
Kniha je písaná striedaním minulosti s prítomnosťou a to ma baví.
Povaha a city hlavnej hrdinky sú tak skvelo opísané, že má človek pocit, akoby to prežíval s ňou.
Aj keď nekončí happyend-om, končí sa dobre...

Kris.Tyna
13.04.2020

První třetinu knihy jsem slupla jako malinu, pak to bylo už horší. Už to tu někdo zmiňoval, ale vadila mi povaha hlavní hrdinky. Jak sobecky natlačila svého muže někam, kam od vůbec nechtěl, bez sebemenšího ohledu na něj, všechno naplánovala podle sebe. Stěhování, koupě bytu, další stěhování, dítě... Popravdě sama to pak ke konci knihy zažila, jaké to je, když tě někdo tlačí kam nechceš a musím říct, že jsem jí to přála. Znovu si knihu nepřečtu.

Monni
25.03.2020

Noooo... bohužel musím dát jen 3*... Doufala jsem, že to bude ,,lepší". Autorka neboli hlavní hrdinka mi prostě nesedla. Celou dobu jsem si říkala, že ona a Aksel spolu vůbec neměli být, natož mít spolu dítě. Styl psaní mi taky neseděl a kniha mohla být ukončena jakmile se dozvěděla na co vlastně Aksel zemřel. Osobně bych za to dala asi hvězdičku navíc, protože zbytek mě jen ubíjel a ,,nebavil". Na druhou stranu si mohla na konci zkusit jaké to bylo pro Aksela, když ho pořád tlačila do něčeho co nechtěl.

Rozhodně chápu jak musí být strašné přijít o partnera, kterého miluje a navíc má malinké dítě, se kterým si po narození nevěděla rady, ale taky si myslím, že se klidně mohla jen vypsat do deníku tak, jak do knihy a nechta si to hezky uložené jen pro sebe v šuplíku, popř. pro rodinu a nedělat z toho knihu. Můj názor.

Galaty
19.03.2020

No...jak jsem se na knihu velmi těšila, tak o to větším zklamáním pro mě byla. Nedovedu si představit, jak musí být náhlá ztráta partnera, či jiné blízké osoby, těžká a zdrcující. Muselo to být opravdu velmi těžké, jenže tak těžké, že se s tím autorka nemůže vyrovnat ještě dnes (alespoň tak to na mě pusobí) to nikdy není...Čas zahojí všechny rány a podpora přátel a rodiny, která se autorce dostávala, urychlí vypořádání se se ztrátou určitě. Hrozně mi vadilo, že se C. Stetterwall neustále v knize lituje, obzvlášť v pasážích, které věnuje vzpomínkám se zesnulým manželem. A přitom nám v knize v podstatě ukázala, jak příšerná partnerka byla. Zahodila i šanci na nový život s novým, milujícím partnerem, se kterým mohla mít to, po čem spousta žen touží. Uff, ne, prostě ne.