Ginny Napořád

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Odzbrojující román o autistické dívce, která si se světem nerozumí, přestože se o to snaží celým svým srdcem. Ginny je třináct a bydlí v adoptivní rodině. K snídani musí mít přesně devět kuliček hroznového vína, všechno chápe doslovně a zbožňuje seznamy. Na předním místě jejího nejdůležitějšího seznamu stojí: Utéct zpátky k mámě a postarat se o panenku. Její odhodlání a strach, že se panence, kterou před čtyřmi lety nechala v kufru pod postelí, něco zlého stalo, ji pohání napřed s urputností, která je zprvu nepochopitelná a posléze fascinující. Román Benjamina Ludwiga byl v USA hodnocen jako nejslibnější debut roku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347303/big_ginny-naporad-fB6-347303.jpg 4.4411
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Ginny Moon, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (126)

Kniha Ginny Napořád

popeluška
20. listopadu

Moc pěkně napsaná kniha o autistické dívence. Kniha se mi moc líbila, velké díky autorovi :-)

Datr1
07. října

Skvělá knížka! Rozhodně doporučuji.


evilunicorn
20. září

Originální hrdinka a neotřelý námět na příběh činí z téhle knihy nevšední čtenářský zážitek.Zřejmě díky tomu, že autor čerpal ze své vlastní zkušenosti je příběh podán lidsky a citlivě, ale zároveň v některých chvílích až téměř thrillerově. Krásné nahlédnutí pod pokličku z názvem autismus.No výbordelně!

ajaworld
22. srpna

Tak to je mazec ! Prostě, jak říká Ginny "výbordelně".

andrea4468
20. dubna

Velice zajímavý příběh. Pokud se člověk nesetká s autismem, tato kniha mu dokáže velmi hezkým příběhem nastínit, co tato nemoc obnáší.

d.oliee
20. března

Zatím nejlépe zpracovaná kniha z pohledu autisty jakou jsem četla.

1bublina
09. března

Kniha mě ze začátku štvala. Štvala mě Ginny, protože byla posedlá svou Mimi pannou a touhou se o ní postarat. Dokonce tak moc, že si kvůli tomu způsobovala problémy ve své adoptivní rodině Napořád. A pak jsem pochopila.. Potom mě začaly štvát rodiče Napořád, hlavně máma na pořád, která reagovala často až nepřiměřené. Ale na druhou stranu to lze pochopit, protože máma Napořád nevěděla, co se Ginny odehrává v mozku.
ČV 2021 - 15. Kniha, jejíž název je i jménem hlavní postavy.

AnetaR.
03. března

Kniha se mi velmi líbila. Ginny Napořád mne svým příběhem strhla již od samého začátku, chvílemi to bylo jako číst napínavý thriller. U postav velmi oceňuji, že nejsou pouze černobílé, ale snaží se žít dle svého (snad dobrého) přesvědčení, někdy to jde lépe, někdy hůř.

Ačkoliv o Ginny víme, že je to dívka s autismem, zpočátku se mi zdály některé situace poněkud nerealistické - později jsem se však dočetla, že i samotný autor Benjami Ludwig vychovával adoptovanou teenagerku s autismem, čímž si kniha získala mou ještě větší důvěru :)

1