Ginny Napořád

Odzbrojující román o autistické dívce, která si se světem nerozumí, přestože se o to snaží celým svým srdcem. Ginny je třináct a bydlí v adoptivní rodině. K snídani musí mít přesně devět kuliček hroznového vína, všechno chápe doslovně a zbožňuje seznamy. Na předním místě jejího nejdůležitějšího seznamu stojí: Utéct zpátky k mámě a postarat se o panenku. Její odhodlání a strach, že se panence, kterou před čtyřmi lety nechala v kufru pod postelí, něco zlého stalo, ji pohání napřed s urputností, která je zprvu nepochopitelná a posléze fascinující. Román Benjamina Ludwiga byl v USA hodnocen jako nejslibnější debut roku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/347303/ginny-naporad-fB6-347303.jpg 4.5119

Ginny Moon (2017)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Francesca14
včera

Knihu jsem četla hrozně dlouho, některé dny mi jen ležela na stolku a já neměla nejmenší chuť ji číst. Myslela jsem, že ji ani nedočtu, protože ačkoliv mě to téma zajímalo, kniha mě nebavila. Nezačetla jsem se. Ale byla jsem zvědavá, jak to dopadne, Ginny jsem si vlastně docela oblíbila a vzhledem k tomu, že mě jak autismus, tak adopce zajímají, nakonec jsem u knihy vydržela. Myslím, že hlavní postava je velmi dobře a realisticky zpracovaná a že kniha je určitě zajímavá a je skrze ní možné trochu nahlédnout do tohohle světa. Její "rodiče Napořád" mě často štvali, ale myslím, že kdo si tím neprošel, nemůže to pochopit a Ginny jsem přála šťastný konec. Kniha mě sice moc nebavila, ale nelituju toho, že jsem ji přečetla.

kneslova
předevčírem

slušně napsaná kniha, už jsem jich na toto téma pár přečetla a tato je tak nějak v průměru, ale přesto čtivá a dobrá

Adell-ka
předevčírem

Moc fajn čtení o dívce s autismem, příběh mě opravdu chytil, chvílemi byl i napínavý, a myslím si že autor velmi dobře vystihl v jednání a myšlení hlavní hrdinky podstatu autismu. Super!

bararich8

Vskutku odzbrojující, tenhle pojem Ginny i celou knihu nejlépe vystihuje. Jde o velice zajímavou sondu do neobyčejných myšlenkových pochodů autistické holčičky, kterou si prostě musíte zamilovat. Už hned po dočtení poslední stránky se mi po Ginny stýská.

Mona85

Opravdu silny pribeh autisticke divky,bylo mi ji az líto.Zajimave a k zamyšlení co se jim v těch hlavičkách honí.Krasne je tam i popsaný přístup ní.

Hania932

Na tuhle knížku jsem se strašně těšila. Líbil se mi ten nápad o autismu. Knížka mě překvapila. Autor krásně psal a hezky pospsal myšlenky autistické dívky. Příběh byl zajímavý a napínavý. Ale přišlo mi že se děj v některých částech opakoval. Ale jinak to bylo hezké a příjemné čtení.

jiri77

Autor skvěle popsal myšlení a uvažování autistické dívky.Velmi zajímavé jak autisté některé věci berou úplně jinak než my a některé zvládají s přehledem. Příběh velmi čtivý a konec pro mě naprosto skvělý ,posledních padesát stran jsem přečetl jedním dechem.

klara0597

Moc pěkná,čtivá s velmi poutavým příběhem nelehkých osudu hrdinu.S,kterými proživate každou stránku knížky.Životy jednotlivých postav vás nutí přemýšlet nad jejich záměry a donutí vás se zamyslet zda-li jsou jejich postoje a rozhodnuti správná....

kristyna7552

Prostě wow! Od téhle knížky jsem toho moc neočekávala, ale jak mě překvapila! Bylo to vážně skvělé čtení. Prostě jsem knížku nemohla pustit z rukou, potřebovala jsem vědět, jak to skončí. Tolik emocí a citů vecpaných do knihy, která je ještě o autismu. Prostě klobouk dolů.

L.Helena

Úžasná knížka! Příběh autistické dívky, který autor dokázal na chlup přesně vyprávět jazykem a uvažováním hlavní hrdinky, která je hodně speciální, dostala jméno podle flašky alkoholu, v dětství byla týraná, ocitla se "napořád" již v několikáté adoptivní rodině, ale hlavně byla o hodně zodpovědnější, než mnozí "normální" dospělí, aniž by si to ona nebo její okolí uvědomovalo.
Přečteno jedním dechem. Nezbývá než dodat: "No výbordelně!"

Eleanor-ka

Pro mě to bylo poněkud zvláštní čtení. Rozhodně dost autentické. Téma této knihy je celkem netypický a autor se se zpracováním popral opravdu statečně. Některé myšlenky autistického dítěte byly dle mého věrohodné, je zajímavé co se těmto dětem běžně honí hlavou. Kniha ve mě zanechala spoustu smíšených pocitů.. nemohu říct, že bych jí četla s nadšením, ale spíše ze zvědavosti.

markettH

Naprosto perfektní. Zpočátku jsem nevěděla do čeho jdu, i když všude okolo byly na knihu pozitivní reakce. Přečtenou jsem ji měla během chvíle, protože děj krásně plynul a musela jsem se dozvědět, jak to skončí. Rozhodně můžu doporučit :-).

certik003

Tak tuhle knížku budu rozhodně doporučovat! O autismu mám jenom povrchní vědomosti, proto bylo pro mě zvolené téma hodně zajímavé. O to víc, že je kniha psaná z pohledu autistické holčičky.

Kirtans

Vynikající kniha. Jedna z nejpovedenějších s daným tématem autismu.

rode

Nevšední téma, které nám ukazuje, jak to lidé s autismem mají těžké.
Určitě mi tato knížka zůstane v hlavě přibližně napořád.

ajka91

Wau...tak to tohle byla síla. Úplně něco jiného než jsem doposud četla. Na konci jsem jen tajila dech. Chválím autora za neotřelý nápad sepsat román o autistické dívce. Ginny je úžasná holčička, přirostla mi k srdci. Tuhle knihu si budu dlouho pamatovat.

PetraSkurkova

Zajímavý pohled do světa autistů. Velmi silný závěr knihy!

Renatecka

Čtivý společenský román o autistické dívce, občas mě svým jednáním rozčilovala jak sama Ginny, tak její máma Napořád. Ale vcelku bych knížku doporučila, zajímavé, jak autisté věci pobírají jinak než většina lidí.

Dadula118

Hodně emotivní knížka,dlouho mě zůstane v hlavě....

Ildi

Autizmus, veľmi ťažká téma... prečítala som už niekoľko kníh a obzor sa mi otvára. Aj keď neviem, či je takáto realita...

veronika0382

Tento román, který je vyprávěný z pohledu autistické holčičky, je prostě úžasně jiný. Je nádherný, a je to jeden z nejkrásnějších příběhů, který jsem kdy četla. :)

martina.culik
27.12.2017

Zajímavé, neotřelé, od poloviny trochu předvídatelné, přesto překvapivé.

Leeonteena
21.12.2017

Právě jsem knihu dočetla a jsem plná emocí! Je to nádherný, čtivý a zároveň srdcervoucí román. Ale hlavně jinej! Jsem z knížky opravdu nadšená, originální téma a díky tomu, že autor čerpal z vlastních zkušeností je to ztvárněno opravdu velmi povedeně. Doporučuji a dávám s čistým svědomím 5*

Adi.h
09.12.2017

Zajímavě napsaná kniha. Zase něco trošku jiného, jiný námět. Jen se některé věci docela opakovaly.

kdu
05.12.2017

Autor přinesl zajímavý pohled na život autistů, kteří se mnohdy setkávají s nepochopením, jelikož je složité porozumět jejich způsobu uvažování.
Ačkoliv mají autisti svůj svět, mnohdy oplývají vysokou inteligencí, což dokazuje i to, jak se Ginny byla schopna o svou Mimi pannu starat.
Svět si zaslouží více příběhů jako je tento, aby pochopil, že autisti opravdu nejsou zvláštní, ale SPECIÁLNÍ.

Ditules
06.11.2017

Zajímavá kniha s neobvyklou hrdinkou, která se dívá na svět trochu jinak než ostatní. Nejvíc ze všeho si přeje setkat se znovu se svou ,,mimi pannou", kterou byla nucena opustit.

Tereziee
20.10.2017

Opravdu nádherná knížka. Žádnou podobnou jsem zatím nečetla. Nespravedlivý svět z pohledu mladé slečny, která trpí autismem. Je zajímavé vnímat příběh z jejího pohledu. Jak se snaží dostat ke své biologické matce a ke své "mimi panně" a co vše musí obětovat a zkusit. Opravdu krása, čtení jsem si moc užila.

BigFan
18.10.2017

Moc milá knížka s originálním tématem a zápletkou. Od začátku do konce čtivá bez dlouhých popisů či nezáživných dialogů, i když konec byl trochu předvídatelný, ale nechybělo napětí.
Díky ní jsem se mohla dozvědět, co se autistům odehrává v hlavě a jak vidí svět oni.
Vyvolala ve mně hodně pocitů, hlavně smutek, ale občas mě iritovala Ginny svým chováním a její mamka Napořád také.

parvitas
17.10.2017

Bolo to veľmi zaujímavé a aj trochu smutné čítanie. Ako vníma svet mladá adoptovaná autistka, ako sa vyrovnáva s tým, že sa už nemôže starať o svoju Bábiku (až neskôr sa zistí, že ide o skutočné bábätko, jej malú sestričku), ako ju kŕmila a chránila pred týraním, ale seba nie, z toho ma bolelo srdce... Ako ju jej noví rodičia Navždymama a Navždyotec ľúbia, aj keď je to ťažké, ako sa učí vyjadrovať svoje pocity. Dobrý príbeh, stojí za prečítanie. Verím mu, lebo autor má sám adoptované dieťa so špeciálnymi potrebami. A myslím, že vychádzal aj z vlastných skúseností (odpovede na otázky, presný rozvrh, "návody" a pod.).

karolina0560
23.09.2017

Knížka je úžasná od začátku do konce! Určitě stojí za přečtení!!