Továrna na sny

Továrna na sny

Jednoduché kroky ke štěstí, které nosíme sami v sobě, proložené příběhy a fejetony že života v Londýně, Thajsku a na Bali.

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/322974/tovarna-na-sny-c96-322974.JPG 4.3213
New Age, Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, vlastním nákladem

heslarova
07. prosince

Velmi inspirativní a motivující knížka, ideální na klidné podzimní/zimní večery. Akorát ve druhé polovině už mi to vše přišlo jako velké klišé, ale přesto jsem dočetla.

Simmminek
06. prosince

Zajímavá kniha, ve které se střídají hluboké myšlenky a vtipné až neuvěřitelné příběhy ze života. Na to že autorkou je mladá žena a jedná se o její první knihu, tak si myslím, že se nemá za co stydět.

Fanny-nka
19. listopadu

Motivačních knížek, které člověka vybízí ke změně pohledu na svět a na sebe samého je spousta. Tahle však vyniká úžasným propojení s životním příběhem autorky. To se jinak čte, když máte důkaz, že to tak opravdu jde. Navíc je tato knížka tak nádherně napsaná a zkonstruovaná, že si musí získat snad každého. Já v ní našla spřízněnou duši. Dostala jsem jí jako dárek a četla ji pro odlehčení od povinné četby a musím říct, že by své místo měla mít i tam.

Gabetina

Byla jsem velmi zvědavá, Annie chvíli už sleduji na sociálních sítích a knížku jsem si chtěla přečíst. Kamarádka mi ji půjčila stím, že jí nedočetla, nezaujala jí a přišlo jí že se autorka v některých částech protiřečí. Tak jsem se do ní pustila s malým očekáváním ale mě mile překvapila! Líbilo se mi vyprávění, životní moudra a hlavně ty malůvky! Chci si jí přečíst minimálně ještě jednou znovu a vychutnat si tu milou a lehkou atmosféru provoněnou Bali. Za mě super! Každý by si měl plnit sny..

Kaetana

Miluju tuhle knihu...Anie je skvělá.Libí se mi kapitola jak si spravně přát....tak jsem si přála a vyplatilo se.Jeden ze snů se mi splnil...

Analady

Tato kniha mě v knihovně zaujala svým názvem i krásnou, romanticky laděnou obálkou. Uvnitř knihy mě překvapilo titěrné písmo, kvůli kterému se mi kniha hůř četla. Autorka se zde s námi podělila o své zážitky a poznatky, přidala i pěkné obrázky. Ráda se nechávám inspirovat lidmi, kteří se nebojí uskutečnit svoje sny, dokáží přijmout výzvu, postavit se obavám i neúspěchům. Obdivuji jejich odvahu a přeji jim úspěch.

DanyGlover

Holka si splnila sen a napsala knihu. Líbí se mi jak žije a jak uvažuje. Pěkná kniha ke kávě.

Stephanie92

Knihu bych popsala dvěma slovy .. velká inspirace.

IvusP

Tak tahle knížka se okamžitě vyšvihla mezi mé srdeční záležitosti. Annie přes rok sleduju jak na instagramu, tak na facebooku, od knížky jsem věděla, co čekat. I přesto ale daleko předčila moje očekávání!
Na začátku byl účel - u knížky se usmívat - splněno, u mně navíc jako bonus hřát u srdíčka - splněno, nechat se kutálet slzy - splněno. Já tleskám a slovy ani neumím vyjádřit, jak moc vděčná za tuhle úžasnou knížku jsem! Takže se klaním a upřímně děkuju!!!

Marčullkas

milé pohlazení na duši

Leniii

WOW! Dlouho jsem se nesetkala s tak výjimečnou knihou jako je tato. Autorka si na nic nehraje a napsala inspirativní myšlenky tak trochu v laickém jazyku, což si za mě zaslouží hvězdičku. Další hvězdičku určitě za krásné ilustrace. Třetí hvězdička je za prostor pro čtenáře, hned si sami můžou napsat svoji myšlenky, pocity, emoce. Poslední dvě hvězdičky jsou za vlastní zkušenosti, které dokazují, že když si člověk za něčím jde, tak to musí vyjít :)

PaluškaB

Kdybych měla popsat knihu pouze jedním slovem, tak by to bylo slovo INSPIRATIVNÍ.
Protože tahle kniha prostě je INSPIRATIVNÍ. Je to životní příběh holky, která, i když se bála, tak prostě zaťala zuby a šla žít svůj život naplno.
Ukazuje nám dospělou dívku s duší dítěte, která věří, že i ty nejblázivnější sny se nám mohou vyplnit, když opravdu věříme a jdeme si za tím.

lenamor

Krásně napsaná kniha plná vlastních zkušeností ale i rad, jak se ničeho nebát a jít si za svým

Deena_

Precetla jsem ji tak rychle! Nemohla jsem se odtrhnout..prectu si ji znova a pomalu..aspon 10x! Neskutecne inspirativni..nektere pasaze vam otevrou oci! Dekuju Anie :)

Veeria

Jedinečná kniha, pohlazení po duši, jako kdyby k vám promlouvala kamarádka.... při čtení jsem cítila spřízněnost a podporu. Víc takových milých knih!

hana.hanigerova

Ano, dá se koupit zde - https://www.tovarnanaradost.cz

iveta0686

Dá de knížka zakoupit v tištěné podobě? Nikde jsem ji nenašla

Ver-ča

Po celou dobu čtení jsem se musela usmívat a měla jsem pocit ,jako by mi to vyprávěla kamarádka :) A co si z knihy odnesu ? Ať děláte cokoliv,nevzdávejte to,jednou to vyjít prostě musí :)

Klara484

Krásná kniha. Člověk se u ní pořád hloupě usmívá. Otevřela mi oči a ukázala, že můžu žít jinak, krásněji.

Nikyyy

A co se mě nejvíc na knížce líbilo? Knížka byla krásná, ale jedna věta mě pobavila a chvíli jsem se na ni musela zamyslet.
Věta zní: ,,Nech mě už prosím tě na pokoji,knížky potřebují taky oddych". :)

Kiki22

Moc milá knížka od nejspíš moc milé slečny. Motivační pasáže střídají humorné i smutné příběhy ze života, které mají ale vždy dobrý konec, protože především o to tu jde - abychom vše dokázali v dobré obrátit. Já se chvílemi ohromně bavila, chvílemi se ponořila do vymalovávání omalovánek a chvílemi přemýšlela nad tím, jak být pozitivnějším člověkem. Snad poprvé v životě jsem si do knihy kreslila, čmárala a psala... teď mám pocit, že je jednoduše moje! A vůbec se mi ta filozofie od Anie líbí. Protože víly a skřítci a mořské panny jsou! :) (za ty chyby v interpunkci bych sice normálně hvězdičku asi strhla, ale tohle je tak milé, že nechám plný počet :))

rada.klas

Hrozně milá knížka plná krásných ilustrací a pozitivních myšlenek. Spoustu věcí si beru k srdci. :)
Jednu hvězdičku ale prostě musím strhnout za jazykovou stránku věci - chyby, špatně napsané čárky a stylisticky místy dost neobratná souvětí. Ve formátu blogu mi to vůbec nevadí, nicméně když už to chci přetavit do formátu knížky, bylo by fajn to vychytat. Občas to prostě trochu bilo do očí.

tatafa

Musím říci, že ke knížce jsem původně přistupovala značně skepticky, protože nejsem úplně zastáncem východních filosofických směrů (např. ve stylu Čtyř dohod), a proto mne knížka velice mile překvapila.
Hlavně mne zaujala moudrost a nadhled, který dokáže autorka i přes své mládí předat, protože je to rozhodně velmi neobvyklé a inspirující. Přeci jen napsat knihu, nad kterou se dokáží zamyslet čtenáři více generací, a která je zároveň velice čtivá, to jen tak někdo neumí.
Zároveň je Továrna na sny knihou u které zcela nezáleží na tom, čemu člověk věří, protože nevychází pouze z jedné víry nebo filosofického směru, ale zajímavě propojuje naše křesťanské i východní myšlenky do jednoho celku ze kterého se může naučit de facto každý.
I když hlavní myšlenka je vlastně velice jednoduchá a možná proto na ní všichni zapomínáme - být dětmi, které věří a sní své sny...

Najkol1

Velice pekne a motivovaně napsane. Moc se mi to libilo

New-radus

O Anie jsem se poprvé doslechla od kamarádky. Zpočátku mi některé její citace přišly takové ploché. Nicméně postupně jsem začala sledovat blog, instagram a naprosto jí propadla. V podivném rozpoložení jsem se rozhodla knihu objednat s tím, že už jsem přišla o víc než o 300Kč. A udělala jsem dobře!
Knihu jsem se snažila si šetřit, přesto jsem ji přečetla za 3 dny. Je velmi inspirativní a je z ní cítit taková mladistvá nezávislost, což autorka uznává a několikrát naráží na to, že si můžeme myslet, že na to či ono je mladá...
Řekla bych ale, že je to čtení pro čtenáře otevřené a tolerantní. Pro čtenáře, kteří se chtějí nechat inspirovat, nechat se unášet příběhem ve své podstatě naivní snící holky, která jde vstříc čtenářům se srdcem na dlani. Ne hnidopichům, kteří očekávají propracovaný cestopis nebo všeobjímající jediný správný návod na život. Užila jsem si to, dostane čestné místo v poličce mezi podobnými knihami a budu se těšít na každý článek blogu a snad i další knihu.

Luciluc

Poměrně dlouho jsem se rozmýšlela, zda si knihu koupit. Nakonec jsem ji dostala jako dárek k narozeninám od mého bratra a jsem ráda, že je knížka moje, že není jen vypůjčená, protože se k ní chci vracet. Čtu i blog autorky, ale kniha je zkrátka kniha :) Navíc s moc pěknými ilustracemi a povedeným konceptem.
Moc se mi líbila část "pošli to do vesmíru". Zastávám totiž stejný názor, že zákon přitažlivosti funguje a vesmír neslyší NE.
U kapitolky "Jak jsme jeli nomádit do Chorvatska" jsem se dobře pobavila. Ne, že bych se smála tomu, jaké měli Anie s Lukášem peripetie, ale líbilo se mi, jak to bylo celé podané - lehce a vtipně, i když jim to v tu chvíli asi moc zábavné nepřipadalo. "Ať děláte cokoliv, nevzdávejte to, jednou to vyjít prostě musí."
V kapitole "mám strach" jsem se doslova ztotožnila s jedním odstavcem, jako bych ho psala já.. "Víme, že duše nemůže umřít - protože prostě nemůže." ..:)
Kniha byla příjemným relaxem, zamyšlením, inspirací, radostí, tak "Žijme teď a tady, protože to je to jediný, co je momentálně jistý." Jo!

Devorah

Kniha naštěstí zapůjčena v knihovně. Optimisticky tudíž hodnotím ušetřené peníze, negativně vynaloženou energii a můj čas na toto čtivo. Reálně musím říct, že kniha nejspíš není určena pro mou cílovou skupinu, obsahuje spoustu rádoby inspirace a motivačních vět, ke kterým se každý reálně uvažující člověk dopracuje sám.

karolina0346
24. červenceodpad!

Hrůza! Autorka vůbec neumí psát. Možná je myšlenka dobrá, ale jen o tom psaní není...

goldiex

Je to vlastně docela milá malá knížečka. Jen nečekejte, že se dozvíte něco nového, protože všechny ty "hluboké" myšlenky jste už určitě četli někde jinde, možná ne jednou - a stejně to nepomohlo. Zbývá pár úsměvných příhod ze života na Bali a vzpomínky na dětství. Budiž.
Autorka si rozhodně protiřečí, když vám tvrdí, že na penězích vůbec nezáleží a že se máte radovat z maličkostí, například z toho, jak krájíte mrkev do polévky, současně se ale minimálně polovina knihy kolem peněz točí. Anie vypráví, jak s Lukášem neměli peníze a zoufale se je snažili vydělat. Proč, když na penězích nezáleží?
Také popisuje, jak ona sama od dětství podnikala a snažila se při minimálních investicích vydělat maximum, zkrátka vyráběla z prdu kuličku, jak to sama označila.
Obávám se, že takhle knížka je toho jasným důkazem.
Samotný text se vejde tak na 85 stran, zbytek jsou malůvky a prázdná místa a stránky s jednou větou, takže je to celé tak nějak uměle nastavované, aby se to vůbec dalo vydat jako knížka, přitom prodávané za nemalé peníze.
Poměr kvality a ceny? Za mě rozhodně palec dolů.

Pechule

Jedním slovem: úžasná. V tak mladém věku napsat něco takového zasluhuje oprávněně 5 hvězd. Dávkovala jsem si ji a užívala si její čtení...A už teď je mi jasné, že se k ní budu ráda vracet.