AndulinaU AndulinaU komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Tuto knihu jsem četla poprvé už asi v 8 letech a stále se k ní ráda vracím a četla jsem ji už minimálně desetkrát. I když už většinu knihy znám zpaměti, stále mě baví. Mám ráda apokalyptické příběhy, ještě spojené se scifi a i romantikou, pro mě skvělá kombinace. Jednoznačně patří k mým top 10 knihám a možná je i na úplném vrcholu. Myslím, že by stálo za to, kdyby k tomu byl udělán i pěkný film, nicméně ten, který k této knize je již natočený, za mě totálně béčkový film...

01.07.2019 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Grace i Rocky byli hrozní sympaťáci. Knížka mě bavila, nejlepší byly samozřejmě části ve vesmíru. Konec byl trošku pohádkový, ale za mě super scifi se zajímavými zvraty a poznáváním jiné kultury. Konečně byl někde hodný mimozemšťan :)

09.02.2022 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tuto knihu jsem četla už někdy v 6 letech, kdy poprvé v Česku vyšla. Od té doby jsem ji četla ještě minimálně 10 krát a filmy jsem viděla snad ještě víckrát. Teď jsem si ji znovu asi po 10ti leté pauze přečetla a dobře jsem udělala. Jak člověk zná filmy v podstatě z paměti, zapomene na spoustu krásných detailů a jsem moc ráda, že jsem se rozhodla celou sérii znovu přečíst. Trochu mě mrzí, že ty filmy znám tak dobře, že si u toho spíše představuji film, než aby pracovala moje představivost, ale co se dá dělat

28.02.2021 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Když porovnám jeho knihy, tak 1. Marťan, 2. Spasitel a 3. Artemis. Mark Watney je sympaťák a jeho osobnost tomu dala prostě šťávu, kdyby zvolil jiný charakter, nebylo by to ono. Ale je to takový hodně americký, trošku až moc, ale 5 hvězdiček nechám.

26.06.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Skvěle poutavě napsané. Dozvěděla jsem se toho hodně o jejich ideologii, historii a hlavně běžném životě, díky tomu, že je to psané formou rozhovorů, se to čte "jednoduše". Nemáte při čtení pocit, jako byste četli nějakou odbornou literaturu, ale já osobně si z toho budu pamatovat více, než z nějaké učebnice. Je neuvěřitelné, že ještě v této době existují takovéto světy a pro nás v dnešní době a když jsme mladí a nezažili komunismus, je to vše těžko představitelné. A taky se mi moc líbily ilustrace, celé to krásně doladily

24.09.2021 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Kniha se mi líbila moc, i když jsem jí čekala trochu více akčnější. Je to spíš román a abych řekla pravdu, tak mi to ani jako scifi tolik nepřišlo. Trošku mě zklamal úplný závěr, kdy jsem se zklamala v některých postavách a i v úmrtích. Nicméně i přesto všechno si ode mě 5 hvězdiček tato kniha zaslouží a někdy si ji přečtu znovu.

28.09.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Tak nějak jsem věděla odkud vítr vane hned od začátku, ale i tak mě to bavilo. Určitě budu pokračovat v sérii dál.

10.03.2024 4 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Hledala jsem nějaké knihy s amišskou tématikou, tak jsem si řekla, proč nezkusit detektivku. Přímo vraha jsem neuhádla, jen z jakého byl prostředí, jak to bylo s Danielem Lappem mě překvapilo a něco jsem se dozvěděla i o amišské kultuře. Zároveň mi vyhovovala i děsivá a nechutná stránka knížky, takže jsem spokojená.

06.05.2022 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Společně s Kodaní zatím má nejoblíbenější knížka této série. Prostředí Islandu se mi strašně líbilo, hledala jsem si fotky míst a představovala jsem si tu krásnou přírodu a vzhled hotelu. Alex se mi líbil i v předešlé knížce o Paříži. Celkově je knížka hrozně milá, přinese domů teplo z krbů a svíček. Přečíst celou sérii hned po sobě bych asi nenohla, ale prokládat to jiným druhem literatury je super. Člověk si odpočine od těžších a temnějších témat

11.02.2022 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Prostě milá knížka, když potřebujete nemyslet na starosti, problémy a jen si odpočinout u čtení. Může se to zdát jako tuctová červená knihovna, ale knížka je pěkně napsaná, kromě Justina jsou tam samé milé postavy a knížka prostě pohladí po duši. Myslím, že občas každá žena potřebuje jednou za čas vzít podobnou knížku do ruky a tahle je na odreagování jako dělaná.

19.03.2021 5 z 5

Zatím nejlepší knížka o Severní Koreji, co se týče poměru čtivosti a množství informací. O něco lépe se čte kniha svědectví o životě v KLDR, ale tady v té je více informací. Občas jsem se ztrácela v postavách, kniha není rozdělena podle jednotlivých uprchlíků, ale chronologicky, takže se příběhy dosti míchají. Více méně to asi ani nevadí, poselství a informace to stále přináší, i když je těžké z toho vytáhnout ucelený přehled života jednotlivých uprchlíků.

17.02.2022 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Pro mě skvělá knížka. Ano, je zde plno nepravděpodobných náhod, ale to mi nevadí. Není to šílené přeslazená knížka, i když happy end je. Je to i dost na zamyšlení, že je třeba si šťastných chvil vážit. Četla jsem knížku už podruhý a pokaždý jsem začala z jiné strany a z obou stran je to jiný zážitek, i když u Veroniky bych stála ještě o pár stránek víc, abych si ten happy end mohla více užít.

18.12.2020 5 z 5

Šepoty a lži Šepoty a lži Joy Fielding

Ten konec mě teda překvapil. Čekala jsem úplně jiný konec a jiného záporáka. Tahle knížka od Fieldingový mě opravdu tím koncem dostala. Líbala se mi celá knížka, ale to rozuzlení prostě nemělo chybu

21.08.2020 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Měla jsem podezření na někoho úplně jiného, protože tenhle vrah by byl až moc jednoznačný a říkala jsem si, že by to bylo moc jednoduché. Rozuzlení mě zklamalo, klidně se tomu pár stránek navíc věnovat mohlo, a ne tady máte vraha a čau.

21.01.2023 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Tahle určitě patří k mým nejoblíbenějším z této série. Sympatické postavy, zase hezky popsané Irsko a super příběh, nevím co víc dodat :)

10.05.2022 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Mně se kniha líbila moc. Souhlasím, že je to hodně podobné knížkám od Agathy Christie, ale nějak mi to nevadilo. Vraha jsem teda vůbec neodhadla. Možná by to chtělo nějaký originálnější místo, než hotel, ale to je jediné co bych vytkla

20.09.2021 4 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Taková brazilsko švýcarská Pretty woman. Příběh ničím až tak zvláštní není, ale je tam plno hlubokých myšlenek, hlavně z deníku Marii.

13.04.2021 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Byla to fajn oddechovka. Podobný styl jako Saturnin. Jediné co mi trochu vadilo, byli otravný Josef a otec, kteří furt fňukají a už to chvílemi bylo otravné.

24.08.2023 4 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Trapné, laciné a hloupé. Bez jakéhokoliv náboje a nápadu. Tohle téma, kdy pannu sbalí milionář, který předtím střídal holky jako ponožky, už je tolikrát ohrané. Jsou daleko lepší romantické knížky než toto.

13.09.2022 1 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Knížka byl můj šálek kávy. Ke konci už to bylo tedy trochu více přitažené za vlasy, ale věřím tomu, že se stávají věci, které vysvětlit nejde. Škoda, že to vysvětlit nejde, docela by mě zajímalo, jak to bylo doopravdy, co se stalo, jestli si Igor některé věci vymyslel nebo jenom si myslí, že se stali. Knížka vyvolává víc otázek než odpovědí. Ale co jsem koukala i na fotky zmiňovaných míst a po přečtení knížky, tak asi nemám chuť se na Tribeč podívat. Nebo podívat ano, ale byla bych po***** až za ušima, muselo by to být v létě, v jasný den a stejně bych tam dobrý pocit neměla

22.04.2022 4 z 5