Andělla Andělla komentáře u knih

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Opět další skvělá knížka od Collen. Líbilo se mi prolínání kapitol ze součastnosti a minulosti. Quinn mě občas dost štvala a Grahama mi bylo líto. Příběh měl pro mě hluboký význam, bylo to zase něco jiného a bylo až bolestné si uvědomit, jak si myslíme, že vše co je na začátku dokonalé, bude dokonalé už napořád. Konec mě vážně dojal a brečela jsem jak malé dítě.

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Takhle knížka byla tedy něco! Už dlouho jsem nenarazila na knížku, která by měla tak hluboký příběh. Smála jsem se i jsem si poplakala. Collen opět nezklamala.

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Takový typický hororový příběh - dům plný duchů a skupina lidí co se v něm rozhodne strávit nějakou dobu.. přesto se mi knížka libila zatím nejvíc ze všech knich o strašidelných domech od Darcy. Bylo to napínavé, bála jsem se a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Líbila se mi atmosféra strašidelného domu, která na mě z knihy doléhala. Konec byl zajímavý, i když mi přišel trochu utažený za vlasy, ale vlastně proč ne.

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Moje první kniha od autorky. Nevěděla jsem, jak mi tenhle žánr sedne, bála jsem se, že se budu bát - a taky, že ano :D. Od začátku to bylo napínavé, strašidelné a vzrušující. Četla jsem večer sama doma - nedoporučuji, ale knihu doporučuji :D. Zajímavý příběh.

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Další úžasná emoční jízda od mé milované Colleen Hoover.
Knížka mě okamžitě vtáhla do děje, s Kennou jsem celou dobu soucítila a to i přesto, že nejsem matka. Scottyho rodiče jsem naprosto chápala a s Ledgerem jsem prožívala jeho rozpolcení. No nedokázala jsem si představit, jak tenhle propletený emoční uzel může dopadnout.
Líbilo se mi vyprávění příběhu ze dvou pohledů a dopisy Scottymu.
Velmi působivý příběh o ztrátě a bolesti, ale i o lásce a porozumění. Každý můžeme mít svou pravdu, ale je důležité najít, i kdyby jen maličký střípek pochopení jeden druhého a umět odpustit nejen sám sobě.

08.11.2023 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Nemám slov a přesto mi myšlenky v hlavě skáčou jedna přes druhou. Kniha byla parádní, místy se to sice trochu vleklo, ale byla jsem nesmírně zvědavá, co se z toho vyvine.
Myslím, že kniha je skvělým prostředkem jak nahlédnout do lesů Tríbeče a celé záhady pohoří Tríbeč. Z knihy jde skvělá atmosféra, celý ten konec a náhled na tuto věc ve mě zanechal hluboký pocit s trhlinou v čase, či snad prolínáním různých vesmírů a vrstev. Myslím, že o tomhle budu přemýšlet ještě hodně dlouho. Co dál k tomu dodat, každý ať si udělá názor sám.
Chystám se taky na film a už jsem moc zvědavá, jak to celé bude zpracované a co to ve mě zanechá.

13.04.2023 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Kdybych asi před měsícem nečetla Trhlinu od Kariky, působila by na mě kniha jinak a měla bych z ní větší zážitek. Přesto však tyhle dva příběhy nelze srovnávat.
Knihu jsem zhltla asi na tři otevření, musím přiznat, že jsem čekala větší napětí a docela mě mrzelo, že se to všechno vyřešilo tak rychle. Musím ale říct, že pointa mě za celou dobu nenapadla a úplný konec se mi líbil.
Autorka píše dobře, krátké kapitoly rychle utíkají. Odbočka v lesích se mi líbila víc, chystám se teď na Zítřek ti nikdo neslíbil a už jsem zvědavá, jaký zážitek mi kniha přinese.

22.05.2023 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Další skvělá knížka od Colleen plná emocí. Zhltla jsem ji za dva dny. Příběh Fallon a Bena mě chytnul za srdce, všechny pocity byli tak skutečné, nejednou jsem měla slzy na krajíčku. Colleen je prostě bohyně, každá další knížka od ní je skvělá.

Objevení Iana, Tate a Milese v příběhu? Doufám, že to nebyla jen shoda jmen a zaměstnání, protože to mi přišlo naprosto dokonalé.

31.08.2022 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Po pár recenzích tady jsem měla strach, že to nebude ono a nevtáhne mě to tak jako knihy o strašidelných domech od Darcy, ale šla jsem do toho a wow! Darcy opět nezklamala. Napínavé, od první kapitoly jsem nemohla přestat číst dál. Skvěle popsaná atmosféra lesa. Fandila jsem všem od samého začátku. Konec jsem nečekala, takže super, doporučuji.

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Už po přečtení anotace tak nějak víte, co vás čeká. Přesto se ale kniha četla až neuvěřitelně sama, nebylo jediné místo kde bych se nudila. Bude to nejspíš i tím, že mi sedl styl autorčina psaní. Úplně obyčejná rodina a ještě obyčejnější příběh, který se ale bohužel, i když nechceme, může stát každému z nás.

02.08.2023 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Collen je moje nejoblíbenější autorka a tohle byla první knížka, kterou jsem od ní četla. Zamilovala jsem se do postav, děj je plný zvratů, líbilo se mi jak byl příběh dokonale promyšlený.

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tak tahle knížka mi přirostla k srdíčku. Naprosto jsem se vžila do postav, prožívala jsem s nimi každý smutek i radost. Líbilo se mi střídání kapitol, kdy součastnost byla vyprávěna z pohledu Tate a kapitoly vyprávěné Milesem o jeho minulosti postupně odhalovali co se vlastně v jeho životě stalo.

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Knížka mě velmi rychle vtáhla do děje, přečetla jsem jí za jediný den. Krátké kapitoly jen vyvolávaly potřebu číst dál a dál. S partou přátel jsem se dost zžila a fandila jsem jim. S každým dalším náznakem nečeho divného či snad nadpřirozeného jsem se jen ptala, co se to vlastně děje. Měla jsem spoustu teorií, ale konec tedy překvapil. Takže za mě vážně super!

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Knížku jsem poprvé četla k maturitě a netušila jsem, že se stane jednou z mých nejoblíbenějších. Ráda se k ní vracím a vracet budu. Čte se úplně sama. Prostě čtete a čtete a najednou jste v půlce knížky. Zápletka super, pak mě Marta dost štve, ale sama nevím, jak bych se v takové situaci chovala.
Jsou zde skvělá slovní spojení, autorka dle mého moc dobře vystihla styl psaní devatenáctileté holky.
Styl nejspíš nesedne každému, ale mladším generacím rozhodně doporučuju.
Pro mě je to prostě srdcovka.

14.04.2023 5 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Knihy od Darcy miluju, ale tuhle mezi ty nejlepší nezařadím. První půlka knihy byla skvělá, nemohla jsem se odtrhnout, napětí stoupalo, atmosféra dokonale popsaná, prostě tak, jak to Darcy umí. Druhá půlka knihy už mě tolik nebavila, napětí kleslo a přišlo mi, že se děj tak nějak táhne. Samozřejmě i zde byli momenty, kdy jsem se nemohla odtrhnout, ale poslední část jsem dočítala asi týden.
Každopádně kladně hodnotím zasazení příbehu do jiné doby, nejdřív jsem byla trochu překvapená a říkala jsem si, jestli mě to vlastně takhle bude bavit ale nakonec proč ne, bylo to zase něco jiného. Taky se mi líbilo, že se děj celou dobu neodehrával jen v “jednom domě”, i když druhá půlka, jak už jsem psala, pro mě byla slabší.
Knížku tedy doporučím, protože prostě Darcy, ale jak už tady z recenzí vyplývá, ne každému sedne.

15.02.2023 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Knížka mě hned po pár stránkách oslovila, líbilo se mi, že to bylo zase něco jiného. Collen jako vždy nezklamala, konec za mě super.

24.08.2022 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Líbila se mi změna, kdy příběh vypraví někdo jiný, než ten kdo ve strašidelném domě žije. Děj mě bavil, bylo to zase něco jiného. Knížku jsem opět zhltla za necelé dva dny.

24.08.2022 4 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Na začátku mě kniha hodně chytla, byla jsem napjatá a zvědavá co se bude dít dál. Opravdu velmi mě zaujal námět knihy, s něčím takovým jsem se ještě v žádné knížce nesetkala a nečekala jsem to. Po odhalení už mě kniha ale moc nebavila a některé části mi přišly až moc zdlouhavé, ale pravdou je, že autorka nejspíš chtěla o tématu polemizovat a proto bylo všechno tak rozebíráno. Malá detektivní linka se mi líbila, i když jsem čekala, že bude mít trochu větší boom. Příběh mohl klidně ještě chvíli pokračovat ale konec se mi líbil, vše se tam vlastně hezky propojilo a ukázalo se, jak jeden člověk odstartoval pád dalších třech lidí.

25.06.2023 4 z 5

Hra o přežití Hra o přežití David Urban

Velmi se mi líbil námět knihy, kdy děti hrají nevinnou hru na mobilu, která se pro ně může stát osudná. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, napětí stoupalo s každou další kapitolou. Někde od půlky jsem měla tip na pachatele, ale ke konci jsem začala pochybovat, a jediné co snad můžu ještě dodat je, že do posledních šesti vět jsem takový konec opravdu nečekala.
Jednoduše skvělá detektivka, která stojí za přečtení!

26.01.2023 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Na začátku jsem měla trochu problém zapamatovat si kdo je kdo, ale po pár stránkách už jsem znala všechny. Líbila se mi atmosféra, kdy všichni zůstanou “uvězneni” v hotelu, který bouře odřízne od okolního světa a někdo mezi nimi je vrah, nebo že v hotelu možná nejsou sami. Za mě fajn oddechová detektivka.

24.01.2023 3 z 5