Anavi8912 Anavi8912 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Smutný příběh tří generací židovských žen jedné rodiny. Krásně napsaný a poutavý příběh, který se čte jedním dechem.

05.03.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Opět velmi čtivá knížka. Paní Mornštajnová nikdy nezklame, u ní je to sázka na jistotu. Kniha líčí složité, zapeklite příběhy jedné rozvětvené rodiny, jejíž osud se točí kolem malého hotelu v průběhu minulého století.

17.09.2022 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Krásná kniha, Vtipně a zároveň dojemně napsaný příběh stárnoucího mrzutého, zásadového muže s velkým srdcem, který se těžko vyrovnává se ztrátou milované ženy. Kniha určitě stojí za přečtení a určitě bude patřit k těm knihám, na které jen tak nezapomenu.

12.03.2022 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Skvělá, napínavá kniha s propracovaným historickym příběhem. Líbil se mi též film ikdyž se v mnohém s knihou rozchází. Kniha je plná zápletek, šifer a historických hádanek, drží čtenáře v napětí do poslední stránky. Super, doporučuji.

05.03.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Nádherná kniha, která se čte jedním dechem. Líčí příběh židovské dívky, od narození až do dospělosti. Provází nás životem malé holčičky z bohaté židovské rodiny, obklopené láskou, přepychem a pozorností přátel. Za války postupně o všechno přichází, přežije hrúzy koncentračních táborů a po válce se vrací zpět do rodného města, ale ani potom nemá život lehký. Kniha je velmi pěkně napsaná, stručně a výstižně, bez přímé řeči. Určitě si ještě nějakou knihu této autorky přečtu.

06.02.2023 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Kniha popisuje hrůznost a nesmyslnost války. Popisuje pocity vojáků, často velmi mladých chlapců, kteří válkou ztratili svobodu, mladí, zdraví, ideály,...

24.04.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Velmi krásná kniha. Líčí životní příběh statečné a silné divky, ženy, která všechny nástrahy osudu řeši s nadhledem a životním optimismem. Kniha se mi dobře četla, vyhovaval mi styl psani autorky. Je to moje první setkání s její tvorbou a určitě nebude poslední.

20.09.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásná kniha o neveselém životě jedné chudé rodiny z hornického města. Poslechnuto jako audiokniha v podání Anny Cónové .

23.05.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Poutavě napsaná kniha. Životní příběhy ťří žen - babičky Anny, maminky Alžběty a její dcery Anežky, zachycující velké časové období od 1.světové války až do 90.let 20.století. Přečteno jedním dechem .

27.02.2022 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Knihy paní spisovatelky Aleny Mornštajnové jsou velmi čtivé, poutavé a zároveň nutí čtenáře k zamyšlení. Téma knihy je tentokrát velmi smutné a depresivní. Chování obou dospělých žen, matky a babičky, je pro mě zcela nepochopitelné. Na příběh "Cácory" asi hned tak nezapomenu.

03.07.2023 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zajímavá kniha. Seznámila jsem se s ní diky poslechu Českého rozhlasu, kde knihu převypravěla Drahomíra Hofmanová. Určitě si ráda přečtu i tištěnou podobu.

04.02.2024 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Úžasná kniha. Krásný a dojemný příběh Stelly a Dana, plný lásky,romantiky, touhy, vášně. Vřele doporučuji. Přečteno jedním dechem se slzičkami na závěr.

18.04.2022 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Krásná kniha o velkém přátelství tří kamarádů, kteří společně prošli válečnými hrůzami. Kniha plná přátelství, lásky, ale i zoufalství a bezmoci vůči nevyléčitelné nemoci a smrti. Doporučuji.

04.12.2022

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherná knížka. Dojemný příběh malé holčičky, která žije sama v mokřadech. Příběh plný samoty, lásky k přírodě a nedůvěry k ostatním lidem. Kniha se čte sama.

15.04.2022 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Super detektivka z pera Agathy Christie. Sázka na jistotu. Knihu jsem kdysi četla, viděla zfilmovanou v televizi a nyní jsem zvolila poslech,. Byla to moje první audiokniha. Za mě zklamání, raději dávám přednost vlastní četbě.

23.10.2022 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

(SPOILER) Emočně silný příběh mladé divky z židovské rodiny, která při dopravní nehodě přijde o matku. Její babička přežila hrůzy koncentračních táborů a z člověka, který se stal jejím přítelem, se vyklube bývalý příslušník SS, s nímž se její babička setkala v Osvětimi. Velmi překvapivý konec, který jsem tedy nečekala.

16.06.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Zajímavě napsaná kniha. Zpočatku jsem se nemohla začíst, ale od poloviny mě knížka velmi zaujala. Škoda jen, že se nedozvíme, jak dopadl vztah mezi sestrami a otcem dále

22.10.2021 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

(SPOILER) Krásně a dojemně napsaná knížka. Příběh vypráví o životních osudech německého zvídavého chlapce, sirotka Wernera, nadšeného radioamatéra a francouzské nevidomé dívky Marie Laure. Jejich cesty se na kratičký okamžik během válečných let střetnou. Kniha stojí za přečtení, doporučuji.

23.03.2022

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Zajímavě napsaná kniha, která drží čtenáře v napětí až do konce.

22.03.2021 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Super kniha, zajímavě a vtipně napsaná. Knihu jsem si vybrala jen díky Čtenářské výzvě 2023 a určitě doporučuji přečíst. Přestože scifi literaturu nevyhledávám, moc se mi líbila kniha i film.

14.05.2023 5 z 5