Tři kamarádi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Robby, Otto a Gottfried se stali přáteli na život a na smrt během první světové války. Jako demobilizovaní vojáci neměli v poválečném rozvráceném a vyhladovělém Německu život o mnoho lehčí. Kamarádství jim však pomáhá obstát v boji o holé živobytí a dokážou se postarat i o dívku jednoho z nich, když ztratí zaměstnání a těžce onemocní. Kamarádství je to jediné, čemu dobrému je válka a bezvýchodnost po návratu z ní naučila, a právě kamarádství a láska muže k ženě, opravdová láska bez frází a patosu, obyčejná, silná, ohrožená nepřízní osudu je to, pro co stojí za to žít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30635/big_tri-kamaradi-9CK-30635.png 4.62880
Nahrávám...

Komentáře (323)

Kniha Tři kamarádi

n.ezn.amy
21. července

Příběh tří kamarádů, navrátilců z první světové války zpátky domů do běžného života, který v poválečném Německu vůbec není jednoduchý, ale ač nemají lehký život a těžce se protloukají, o to víc stále při sobě stojí a drží je vzájemné pouto kamarádství. Skvěle popsaná atmosféra tehdejšího Německa, kdy na pozadí všech událostí pomalu nastupuje éra Adolfa Hitlera. Kniha ač výborně napsaná na mě působí hodně melancholicky až smutně. Osobně tuto knihu považuji za nejlepší co Erich Maria Remarque napsal.

samkko
10. července

Jakože hej, napsáno to bylo mistrovsky, k tomu nemám co dodat a dodat nemám ani co k myšlenkovým pochodům a filozofickým úvahám, jenže 91% je podle mě kapku přestřelené číslo. Protože v dějově se příběh od začátku až do konce skoro vůbec neposune.


Kabuky
29. května

Výborná kniha.

O77
27. května

Podle mě je to malinko přeceňované. Pro mě osobně to má význam hlavně jako výpověď o životě autora samotného a jeho doby. Jediné co se mi při četbě pořád honilo hlavou bylo: "Jaký život a v jakých časech musíte žít, abyste napsali podobnou knihu?"

Peter73
23. května

Smutná kniha, ale výborné čítanie. Traja kamaráti prežívajú ťažké časy tridsiatych rokov v Nemecku, nezamestnanosť, inflácia, ťažká politická situácia, rozvrátenosť krajiny a krachy osobné aj bankroty. V tejto povojnovej dobe Ronny stretne osudovú lásku. Remarque napísal depresívny príbeh postáv, kde bol každodenný strach o prácu, bieda a smútok sa riešil veľkou konzumáciou alkoholu. Aj napriek tomuto skľučujúcemu príbehu sa kniha veľmi dobre číta, Remarque je dobrý spisovateľ, aj keď sú jeho knihy také "smutné".

Janina2609
13. května

“Melancholickým se člověk stává, když o životě přemýšlí. Cynickým, když vidí, jak se s ním většina lidí vypořádává. Je taky dobré, že lidé mají ještě pořád své důležité nicotnosti, které je drží a chrání. Být sám, doopravdy sám bez jakékoli iluze, to vede brzy k šílenství a sebevraždě.”

Hluboký, laskavý příběh o přátelství a lásce zasažené hrozbou smrti díky nevyléčitelné nemoci. Četla jsem i Nebe… a obě díla jsem si moc užila.

BaruJ.
20. dubna

Má druhá kniha od Remarqua. Poprvé jsem ji četla z donucení k maturitě.
Po dočtení jsem se cítila citově zraněná. Je to silný příběh, který může potkat každého z nás.
Vždy si říkám u Remarqua, že chci aby to skončilo dobře, ale jsem naivní. Nakonec jsem vždy ráda, že to není jak americký happy end, ale na konci jeho knih vždy přemýšlím, proč takhle Remarque píše. To je ten důvod, kvůli čemu ho miluju.

Filomena1961
10. dubna

(+ SPOILER) Tři kamarádi je kniha, která mě velice obohatila. Poprvé jsem ji četla v době gymnaziálních let a během života jsem se k ní opakovaně vracela. Přes veškeré těžkosti, které hrdinové prožívali, byli spolu propojeni přátelstvím, láskou a to jim pomáhalo přežít. Bohužel hlavní hrdinka Pat v závěru románů umírá. Dle mě nejlepší kniha E. M. Remarqua.

1 ...