Alex.rrr Alex.rrr komentáře u knih

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Knížka mě celkem překvapila. Na to, že jsem se ze začátku nemohla začíst, tak jsem se po překonání tak 30ti stránek docela dobře bavila. Bylo to spíš tím, že nejsem moc milovník blogů, resp. nic takového nesleduji a nečtu (možná zatím) a čekala jsem něco jiného. Příjemně mě překvapil pohled na věc trochu jinýma očima. Určitě jsou pasáže, kde jsem se hodně zasmála. Ke konci mě mrzelo, že už je konec a nebude žádné další zpestření dne, takže doufám, že vyjde další díl :).

13.04.2017 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Druhý díl ze série HH byl o poznání lepší než první, více jsem se bavila, zápletka byla napínavější a celkově to víc mělo spád. Frekvence používání značek výrobků napříč knihou je taky nižší, což oceňuji. Doufám, že touto vzestupnou škálou se spisovatel bude ubírat i dál. Uvidíme, co přinese další díl. Zatím vytvávám, že mě zajímá, jak dopadne Harry :).

13.04.2017 4 z 5

Ďáblův sluha Ďáblův sluha Vlastimil Vondruška

Není to první knížka, kterou jsem od autora četla a jako vždy - nezklamala. Doporučuji přečíst. Nenáročné čtení, pěkná zápletka a hezky se čte. Malé bezvýznamné plus je i formát knížky, který se perfektně vejde do kabelky. :). Příběhy Oldřicha z Chlumu jsou jedny z nej :)

08.04.2017 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Kniha se mi celkově líbila, ale mám z rozčarované pocity.. Nevím, jestli jsem šla do této série s velkým nadšením nebo větším očekáváním. Ze začátku se mi zdál příběh takový nijaký a od třetiny se to rozjelo. Musím dát velké plus za to, že vraha neodhalíte hned na začátku a příběh je tím napínavější a nečekáte jen na dočtení knížky. Na druhou stranu je tu kupa zbytečné omáčky a co mi lezlo na nervy bylo neustálé: Pije pivo značky… Jede v autě značky… čistí si zuby pastou… . Ráda si přečtu další knihy ze série, protože mě zajímá její pokračování, ale jako top četbu bych to asi neuváděla. Nicméně neurazí :)

24.03.2017 3 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Sice přečteno po Aristokratce, ale u této knihy bych vyzdvihla její nenucenou vtipnost. Není tak nabušená hláškami jako Aristokratka a možná je to i tím lepší. Děj mě bavil, byl realistický a takový "ze života". Po pokračování bych určitě ráda šáhla.

17.03.2017 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Jednoduše skvělé. Příchod další postavy do rodiny se mi moc líbí. Kniha neztrácí na čtivosti a rozhodně budu vyhlížet v knihkupectví další díly. Tohle nemůže jen tak skončit :). Svět je báječný, růžový béžový...

16.03.2017 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Trochu mě zklamala délka knížky, ale je "superpsycho" jako první díl. Náboj humoru mě perfektně nastartoval den a vtipná rodinka mě nepřestává bavit. Knihu to chce brát trošinku s nadsázkou, ale i tak budete mít pusu od ucha k uchu. Perfektní humoristické čtení.

15.03.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nečekala jsem nic, proto jsem také byla nadšená. knížku jsem zhltla za dva dny a jsou tam pasáže, že jsem vyprskla nahlas smíchy. Ano, vtipy jsou na každé stránce přehršle, ale zasmát se opravdu neuškodí. Poučení jsem nečekala ani velkou oduševnělost, a proto se mi kniha pro pohodové chvíle líbila a doporučuji rozhodně přečíst. Alespoň pro rozveselení pracovního dne :).

15.03.2017 5 z 5

Tajemný Etrusk Tajemný Etrusk Mika Waltari

Po Sinuhetovi, kterého zbožňuji jsem trochu víc než zklamaná. Kniha mě strašně nebavila. Obtížně se četla, některé pasáže jsou "o ničem" a vypuštění by vůbec nevadilo. Když jsem si vycucla z mnoha námořních a pozemních bitev samotný děj, tak ten už zajímavý byl, ale vešel by se na třetinu rozsahu knihy... Už kvůli Turmsovi, jsem chtěla vědět, jak to dopadne. Knihu jsem dočetla, ale vím, že se k ní nevrátím.

15.03.2017 2 z 5

Syren Syren Angie Sage

Další díl humoristického příběhu o Septimusovi. Musím říct, že mě zatím všechny díly baví. Krásně ubíhající čtení, které není náročné. Perfekto.

02.03.2017 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Vyšetřovatelka je sympatická a příběh rychle ubíhá, ale od poloviny knihy tušíte kdo je vrah a celé je to takové divně poskládané. Tady přiznám, že jsem se nechala víc unést předchozími hodnoceními. Není to špatné čtení, ale čekala bych víc.

02.03.2017 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Dokonalá detektivka. Absolutně skvěle napsané, perfektní zpracování. Do posledních stránek tápete a s napnutím čekáte, jak to celé dopadne. Nic přikrášleného. Jedním slovem perfektní a tuto knihu rozhodně doporučuji přečíst. Nemohla jsem od Mii a Holgera odtrhnout oči. :)

02.03.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Musím říct, že kniha mě neoslovila tak, jak jsem čekala. Určitě kladně hodnotím skvělý nápad, krásně propojené děje a čtivost knihy. Ale chybělo mi tam nějaké zakončení nebo odpovědi na vyřčené otázky z příběhů. Nicméně je to dobrá oddychovka.

02.03.2017 3 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Absolutní blbost. Ať mám tento žánr ráda sebevíc, kniha mě nezaujala. Nápad je dobrý, ale je to takové nedotažené. Pořád jsem si říkala, že to přijde, jen se začíst...Jenže jsem byla na konci knížky a nebyl tam ani děj ani nic.. Evidentně je zaděláno na další díl, protože knížka nekončí nějak vyhraněně. Za mě tedy velké zklamání.

02.03.2017 1 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Romantika pojatá trochu jinak. Knihu jsem zhltla skoro na jeden zátah. Krásný dojemný příběh, který chytne za srdce. Krásně je zde ukázáno, na čem vlastně záleží a jak si to uvědomíme, až přijdeme o ty možnosti to prožít. Opravdu krásná kniha, kterou doporučuji přečíst.

22.02.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Když jsem knihu otáčela v ruce, tak jsem se hodně bála válečné tematiky. Přiznám se, že tyto knihy nevyhledávám, ani nejsem podobného žánru velký fanda. Rozhodla jsem se na základě hodnocení knihy, že bych mohla přečíst i něco jiného. A rozhodně jsem nelitovala. Kniha se četla celkem sama. Během 4 dnů přečteno. Příběh je silný, ale je tak nenásilně podaný, že mi přišel skvěle srozumitelný. Autor použil skvělou vypravěčku, která neubírá na vážnosti situace a ani není dané téma nijak zlehčováno. Kniha mě chytila za srdce. Jsem ráda, že posledních několik stran jsem četla doma, kde jsem mohla v klidu brečet jak želva, aniž by se na mě někdo otáčel ( i když celý příběh na takový konec pomalu čtenáře připravuje). Určitě bych doporučila k přečtení.

12.02.2017 5 z 5

Výprava za hrdinstvím Výprava za hrdinstvím Angie Sage

Tento díl mi přišel zatím ze všech nejméně záživný, i když začetla jsem se celkem snadno a musím uznat, že nápaditost je zde bezmezná. Další díl plynule navazuje, tak snad se příběh zase rozjede.

12.02.2017 4 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Absolutní nadšení. Jako ostatní díly je předzvěst, kam to lidstvo může dovést velmi reálná. Díl jsem přečetla jedním dechem. Autor se nebojí nemilosrdných okamžiků a tím je pro mě knížka zajímavější, než sladký happy ending. Napětí, akce a zvědavost Vás prostě nutí číst až do konce.

06.02.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Na tuto knihu jsem byla velice zvědavá. Nejen, že osobně moc české autory nemusím, ale od osudů české rodiny jsem moc nečekala. Velké plusy jsou za čtivost, ani jsem nemrkla a knihu jsem přečetla za pár dní. Příběh má spád, i když mi přijde, že každý v knize ne nesmírně úspěšný a každý v rodině má nějakého boháče nebo slavnou celebritu. Takhle to asi nefunguje, ale i bez toho by ty příběhy mohly být skoro stejné. Konec byl trochu smutný a trochu jsem musela rozhánět slzy. Knihu určitě doporučuji, i přesto je zajímavá, vtipná a myslím, že je tam v úryvcích napsáno opravdu pár pasáží ze života :).

22.01.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Dívka ve vlaku se mi dostala do ruky náhodou a překvapila mě forma deníku. Trochu jsem se toho bála, ale velice příjemně mě překvapila. Kniha je nesmírně čtivá. Příběh zaujme a chvílemi jsem se vžívala do psychiky hrdinů. Trochu mě na knize zklamal hodně rychlý, ač překvapivý, závěr. Některé pasáže jsou delší než by bylo nutné a závěr byl vyřešen na pár posledních stránkách. Myslím, že by zasloužil rozepsat. Ale i tak doporučuji přečíst.

20.01.2017 4 z 5