Alex.rrr Alex.rrr komentáře u knih

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Další z pohodových dílů. Určitě je zajímavé oživení, že se vše neodehrává na nějakém dvorci nebo hradě. Knížka se čte sama a za jedno odpoledne není co dělat. Trochu mě zklamalo hodně rychlé a takové useklé zakončení.

16.11.2017 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Z prvotního nadšení přišlo i rychlé zklamání. Štěstí bylo, že jsem knihu četla souvisle a rychle, s větším časovým odstupem nebo víkendovým čtením bych byla ztracená. Příběh vypráví snad celé maloměsto a orientovat se ze začátku v postavách je celkem obtížné. Líbila se mi čtivost knížky, stránky utíkaly celkem rychle, ale děj nějak pokulhával. Pořád jsem čekala.. Jo, teď to začne... a nějak nezačlo. Pořádně jsem nepobrala co se řeší, jestli rozpoutaná minulost nebo současnost. Pár věcí na konci nevyřčených. No...po Dívce ve vlaku nic moc..

15.11.2017 3 z 5

Nečekala jsem, že mě kniha/y zaujmou, ale byla jsem nadšená. Nejsem příznivec filmu, kde jsem 1. díl viděla nejprve zfilmovaný a myslela si, že je to blbost. Kniha je samozřejmě obsáhlejší a hrozně moc se mi líbila. Jsem moc ráda, že se mi dostala do ruky a zhltla jsem ji jedním dechem. Nechybělo zde napětí ani akčnost. Do postav se nejde nevžít. Konec je tedy takový trochu méně happyendingový, ale to také není na škodu. Malilinké mínus za to, že mám na konci ráda trochu té omáčky co a jak bylo dál a ne rychle useknuté konce, což zde trochu bylo.

13.11.2017 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Kniha byla báječná. Ač nemám osobně Alenku a Říši divů ráda, toto mě chytlo. Postavy jsou krásně vykreslené. Po pomalém začátku jsem se víc a víc začítala a postupem děje se přidávaly zápletky a chtěla jsem vědět jak to dopadne. chvílemi se mi stávalo, že jsem se snažila rozhodovat s Catherine a přemýšlela, jak by to mohla udělat jinak. Že nebude happyend jsem tušila, ale předčil očekávání. Určitě jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

03.11.2017 5 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Kniha je hodně silné slovo. Má hodně ilustrací, tak je to čtení tak na tři hodinky... I když je kniha psaná poutavě a stránky ubíhají, příběh jako takový mě moc nechytl. Humor i scénky jsou více než absurdní a toto mi moc vtipné nepřišlo. Neurazí, ale v knihovně bych ji nechtěla..

01.11.2017 3 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Na autorčinu prvotinu je to skvělá knížka. Moc jsem se na ni těšila a nezklamala. Má vše co mám na knihách ráda – žádné zbytečné omáčky, napínavý děj, rychlý spád a překvapující konec. K postavám jsem si rychle našla cestu i sympatie. Nebyla bych ale dobrý detektiv :D, což mě i potěšilo, že konec není předvídatelný. Určitě doporučuji k přečtení.

17.10.2017 5 z 5

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Další skvělý díl. Pěkný tajemný případ, jen mě malinko zklamalo rychlé zakončení. Trochu bych ho rozvedla, na mě moc useklé.

05.10.2017 4 z 5

Znamení Jidáš Znamení Jidáš Vlastimil Vondruška

Další z dílů autorovy povedené série. Pěkné čtení, ale na mě tento díl byl málo akční. Vše se tak nějak vyřešilo skoro samo a nebylo tam takové to správné vyšetřovatelské zapálení. I tak ale stálo za to přečíst. Už se těším na další díl.

27.09.2017 3 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Tak celou knížku jsem si říkala, jak je to super příběh, že se rovná předešlému, ale prostě v závěru zase musí být předimenzováno. Přitom bez toho neskutečného konce by to taky bylo top! Krásně je zde ale zaděláno na nový díl. Trochu mi vadí, že z příběhu začíná hodně vypadávat starost HH o jeho sestru a i Oleg a Dřevák nemají už moc pasáží. Je zde víc důraz na tu hlavní linii a pachatele. Přechody z pasáže do pasáže byly trochu krkolomné, spíš by se hodily do filmu. Ale jinak pěkné čtení a další díl si určitě taky přečtu. Minimálně proto, že jsem četla všechny předchozí :)

21.09.2017 4 z 5

Jedna z povedených knih ze série. Napětí, pěkná zápletka i rozuzlení. Další pohodové čtení, ale bavila víc než některé. Líbilo se mi tajemno a opředení pověstmi z českých zemí.

19.09.2017 5 z 5

Nitranská brána smrti Nitranská brána smrti Vlastimil Vondruška

Další pohodová kniha ze série. Pan Vondruška nezklame, i když mě osobně se tato kniha četla trochu hůř. Jestli je to tím, že se mi dělal špatně přehled ve všech prelátech a představených? Možná ano. Ale i tak to bylo dobré čtení s napětím a dobrým koncem.

15.09.2017 4 z 5

Říše milosti Říše milosti Jørgen Brekke

Z knihy mám trochu smíšené pocity. Kladně bych hodnotila nápad, zápletku, to že v závěru pachatel nepřednesl na talíři proč co a jak udělal – což je pravidelně skoro v každé detektivce… Ale co mě trochu mrzelo, tak že si v knize s žádnou z postav neuděláte takové to bližší pouto. Hodně příběhů vyšetřovatelů i postav je nakouslých, ale kusých. Takže vztah se všemi je takový povrchní. Vyvrcholení knihy moc nepřekvapí, ale líbilo se mi to tajemno opředené historií. Za co dávám bod navíc, tak za nejvtipnější scénu, kde se naráží na Nesbova Harryho Holea, kdy Oslo má vyšetřovatele sériových vražd, ale je prý věčně pod parou, tak ho nebudou k vyšetřování zvát . Kniha není postavená ani na faktech, tak ani moc neobohatí. Neurazí, ale nezapamatujete si.

06.09.2017 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Po předchozím hodně nepovedeném dílu je tento pecka! Autor vystřízlivěl a do této knihy zahrnul vše - napětí, normální uvěřitelné scény, dobře zpracovaný děj a posloupnost. Rozhodně čtete jedním dechem. Krásné zakončení. Už se těším na další díl.

19.08.2017 5 z 5

Smrt na Karlštejně Smrt na Karlštejně Jan Bauer

Kniha se četla moc dobře. Historické detektivky mám ráda, proto jsem chtěla po Vondruškovi vyzkoušet něco jiného. Příběh je čtivý a zábavný, ale na můj vkus hodně až zbytečných vulgarismů. Zde by opravdu platilo, že méně je někdy více. Za toto dávám hvězdičku dolů.

18.08.2017 4 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Tento díl příběhů pana Oldřicha se mi hodně líbil. I netradičně 2 případy v 1 knize. Zajímavé rozuzlení, pěkné, čtivé jako vždy.

15.08.2017 5 z 5

Prokletí brněnských řeholníků Prokletí brněnských řeholníků Vlastimil Vondruška

Další ze čtivých příběhů. Nejde dát nízké hodnocení, příběh je poutavý a čte se sám. Osobně jsem měla trošinku problém se orientovat v jednotlivých duchovních řádech, tak jen doporučuji od začátku si pamatovat jednotlivé jmenované pečlivě.

07.08.2017 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Tak tento díl série je hodně špatný… nejen že Harry, jehož příběhy jsem měla ráda, začíná trochu být jako MacGyver, ale jeho postava začíná být i pěkně protivná. Drogovou tematiku nemusím, ale přijde mi, že v Oslu je běžné si koupit gram čehokoliv lépe jak rohlík a člověk s granátometem na ulici je vlastně úplně v pohodě.. Scéna s lahví od Whisky mě dorazila, že snad i autor si něčeho přihnul.. Celkem se mi líbilo prolínání Gustova monologu s příběhem, to bylo ale asi jediné povedené a nenásilné.

01.08.2017 3 z 5

Němý Němý Andrew Taylor

Rozhodovala jsem se mezi 2 a 3 hvězdičkami. Nakonec 3 za čtivost. Z francouzské revoluce kniha obsahuje akorát 4 názvy ulic a první 4 stránky, které se odehrávají ve Francii. Zbytek, jak bylo řečeno je v Anglii. Budiž. Příběh jako takový má dobrý nápad, ale neustále unášení, utíkání, zase unášení a utíkání mi přišlo trochu přitažené za vlasy. Místy jsou detailně popisovány pasáže, které nemají vůbec spojitost s příběhem a dají se přeskočit. Trochu mě i zarazilo, že na jednu stranu autor ukazuje krutost té doby – to je ok, ale na druhou mi místy přišlo až absurdní, že by „zloduch“ jednal tak v rukavičkách… Ke knize bych se nevrátila a příběh za chvíli zapomenu.

31.07.2017 3 z 5

Přečteno skoro jedním dechem. Jsem ráda, že jsem se na chvíli mohla opět ponořit do světa čar a kouzel. Sice nejsem fanda scénářů, ale kniha je tak hezky napsaná, že jsem si na to rychle zvykla. Dokonce ve filmu je věta navíc ;) – ale to je spíš pro fajnšmekry :D

26.07.2017 5 z 5

Oheň Oheň Angie Sage

Závěr knižní série byl naprosto úžasný. Autorka myslela na vše a přiznám se, že mi postavy budou chybět. Skrytě doufám, že třeba ještě přibude další příběh :). Jako ostatní díly je tento čtivý a má rychlý spád. Potěšil mě osud Balvánka a to, že se myslelo i na osud méně důležitých postav. Jen jsem trochu postrádala, jak to dopadne s Ohnivákem až doroste.

25.07.2017 5 z 5