Doktor Proktor a prdicí prášek

Příběh o tom, jak je důležité být sám sebou a jak vám tvořivost a fantazie pomohou k odvaze. Když se klučina jménem Bulík přestěhuje do uličky Dělová, rychle se dává do party s Lízou, šikovným děvčetem ze sousedství, a dobromyslným, byť značně podivínským vynálezcem doktorem Proktorem. Doposud zneuznaný vědátor vynalezl prdicí prášek a zprvu nepříliš použitelná věc se ukazuje jako ten nejbáječnější vynález na světě. Bulík a Líza vymyslí s důvtipem sobě vlastním úžasný plán – prášek nemusí jen obveselovat děti a dospělé, kdyby totiž doktor Proktor zapracoval na mnohem silnější verzi, mohli by supersilný prášek prodat NASA, Národnímu úřadu pro letectví a kosmonautiku, který by ho dokázal využít k počinům důležitým pro celé lidstvo. Jenomže trojlístku hrdinů se nečekaně staví do cesty nemilosrdní padouchové – pan Trán a jeho synové Truls a Trym. Jejich zlovolným přičiněním se Bulík, Líza i doktor Proktor ocitají ve víru celé řady nebezpečných situací, kdy jim jde doslova o krk. Kdoví, jestli by nakonec bylo učiněno spravedlnosti za dost nebýt doktorovy, Bulíkovy a Líziny statečnosti, vynalézavost a kamarádské soudržnosti... Text doprovází půvabné ilustrace předního norského ilustrátora Pera Dybviga, které příběh plný humoru, fantazie, slovních hříček i bláznivých situací dokonale vystihují a podtrhují....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/103856/doktor-proktor-doktor-proktor-a-prd-6SW-103856.jpg 4.1455

Doktor Proktor / Príbehy doktora Proktora 1.

Humor, Pro děti a mládež
Vydáno, Jota

Doktor Proktors prompepulver, 2007

Kniha Doktor Proktor a prdicí prášek

Nello
15. červenceodpad!

Moje kluky to rozhodně nebavilo.. Nechápu smysl všech těhle knih..Nesba zbožňuju,ale pro děti psát rozhodně neumí.

Dikyld

Tuto spíše dětskou knihu opravdu doporučuji. Miluji styl psaní autora a ilustrace k tomu jsou opravdu nádherné. Film se sice nepovedl, ale kniha úžasná :)

FilDaV

I když trochu bláznivá, přesto velmi příjemná a zábavná kniha. Zrovna od Jo Nesba jsme to nečekali, nicméně to asi nikdo :-) Ale líbilo se, podařilo se. Možná by měl Jo tyhle odskoky od Thrillerů zkoušet častěji.

Blue

Je to milé počtení, někdy trochu přitažené za vlasy, ale vcelku důmyslně promyšlené. Několikrát jsem se i upřímně zasmál.

Korala

Pohádková knížka plná bujné dětské fantazie.

Knihomolka582

Kniha byla zajímavá velmi čtivá. Nejlepší díl za mě, téhle série byla Vana času.

Toms16

Kniha byla psaná velmi dobře.
Byla vtipná.

slezakmartajh

Krásná vtipná,pro mě oddychovka,musím dát přečíst dětem:-)