Doktor Proktor a prdicí prášek

Příběh o tom, jak je důležité být sám sebou a jak vám tvořivost a fantazie pomohou k odvaze. Když se klučina jménem Bulík přestěhuje do uličky Dělová, rychle se dává do party s Lízou, šikovným děvčetem ze sousedství, a dobromyslným, byť značně podivínským vynálezcem doktorem Proktorem. Doposud zneuznaný vědátor vynalezl prdicí prášek a zprvu nepříliš použitelná věc se ukazuje jako ten nejbáječnější vynález na světě. Bulík a Líza vymyslí s důvtipem sobě vlastním úžasný plán – prášek nemusí jen obveselovat děti a dospělé, kdyby totiž doktor Proktor zapracoval na mnohem silnější verzi, mohli by supersilný prášek prodat NASA, Národnímu úřadu pro letectví a kosmonautiku, který by ho dokázal využít k počinům důležitým pro celé lidstvo. Jenomže trojlístku hrdinů se nečekaně staví do cesty nemilosrdní padouchové – pan Trán a jeho synové Truls a Trym. Jejich zlovolným přičiněním se Bulík, Líza i doktor Proktor ocitají ve víru celé řady nebezpečných situací, kdy jim jde doslova o krk. Kdoví, jestli by nakonec bylo učiněno spravedlnosti za dost nebýt doktorovy, Bulíkovy a Líziny statečnosti, vynalézavost a kamarádské soudržnosti... Text doprovází půvabné ilustrace předního norského ilustrátora Pera Dybviga, které příběh plný humoru, fantazie, slovních hříček i bláznivých situací dokonale vystihují a podtrhují....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103856/big_doktor-proktor-doktor-proktor-a-prd-6SW-103856.jpg 4.1588

Doktor Proktor / Príbehy doktora Proktora 1.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

Doktor Proktors prompepulver, 2007

Kniha Doktor Proktor a prdicí prášek

yellowbanna
16.12.2021

S dětmi jsme se vrátili ke čtení a tahle knížka nás dost bavila. Teda ty dva starší určitě, přeci jen už to je trochu "pokročilejší" dětská literatura :-) Bavilo mě, že s dětmi zároveň čtu stejného autora, ale úplně rozdílné knihy.

Mudry
17.10.2021

Těžko posuzovat, když už nejste dítětem a od autora jste zvyklí na něco úplně jiného. Četla jsem to synovi a tomu se to líbilo. Pár připomínek měl, čemuž jsem přizpůsobila počet hvězdiček. Dáme si i další díl.

Booksaddict
22.07.2021

Moje hodnocení dospěláka s duší dítěte bude asi zkreslené, ale ačkoliv jsem se na tuto knížku strašně těšila, vůbec mě nebavila. Nedostala jsem se až na konec, přišlo mi to jako napsané za den. Ilustrace byly takové...no, skandinávské :) Ale věřím, že děti baví, a to je hlavní!

jajsemenyk
16.07.2021

Na knihu jsem narazila díky povinné četbě a musím říct, že jsem od ní tedy čekala mnohem víc. Oproti jiným dílům musím hodnotit hůře.

ElikaS
02.07.2021

Je to vtipná první detektivka pro děti. Co si budeme povídat téma prdící prášku nemůže u dětí neuspět. Takže syn byl nadšený a musím říct, že i mě se knížka pěkně četla.

Kal-El
20.06.2021

Dosti praštěná, nicméně příjemná kniha, která se velmi hezky četla. Joovi Nesbømu rozhodně nechybí představivost, protože tohle by málokdo vymyslel. 10/10.

mataj
04.05.2021

Vtipný a potřeštěný příběh o potrhlém vynálezci a jeho dvou odvážných pomocnících - Bulíkovi a Líze. Vše se samozřejmě točí kolem prdicího prášku a jeho možném využití. Jelikož je autorem Jo Nesbø, není se čemu divit, že nechybí ani trocha té kriminální zápletky a napětí. Knihu jsem četla dceři a bavily jsme se obě. Už na nás čeká druhý díl.

sandy.cole
03.04.2021

Velice překvapivý počin toho autora, líbilo se mi to.