Doktor Proktor a prdicí prášek

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Příběh o tom, jak je důležité být sám sebou a jak vám tvořivost a fantazie pomohou k odvaze. Když se klučina jménem Bulík přestěhuje do uličky Dělová, rychle se dává do party s Lízou, šikovným děvčetem ze sousedství, a dobromyslným, byť značně podivínským vynálezcem doktorem Proktorem. Doposud zneuznaný vědátor vynalezl prdicí prášek a zprvu nepříliš použitelná věc se ukazuje jako ten nejbáječnější vynález na světě. Bulík a Líza vymyslí s důvtipem sobě vlastním úžasný plán – prášek nemusí jen obveselovat děti a dospělé, kdyby totiž doktor Proktor zapracoval na mnohem silnější verzi, mohli by supersilný prášek prodat NASA, Národnímu úřadu pro letectví a kosmonautiku, který by ho dokázal využít k počinům důležitým pro celé lidstvo. Jenomže trojlístku hrdinů se nečekaně staví do cesty nemilosrdní padouchové – pan Trán a jeho synové Truls a Trym. Jejich zlovolným přičiněním se Bulík, Líza i doktor Proktor ocitají ve víru celé řady nebezpečných situací, kdy jim jde doslova o krk. Kdoví, jestli by nakonec bylo učiněno spravedlnosti za dost nebýt doktorovy, Bulíkovy a Líziny statečnosti, vynalézavost a kamarádské soudržnosti... Text doprovází půvabné ilustrace předního norského ilustrátora Pera Dybviga, které příběh plný humoru, fantazie, slovních hříček i bláznivých situací dokonale vystihují a podtrhují....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103856/doktor-proktor-doktor-proktor-a-prd-6SW-103856.jpg 4.1524
Série

Doktor Proktor / Príbehy doktora Proktora 1.

Žánr
Literatura světová, Humor, Pro děti a mládež
Vydáno, Jota
Orig. název

Doktor Proktors prompepulver, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (127)

Kniha Doktor Proktor a prdicí prášek

Přidat komentář
SueD
23. listopadu

Zabavné, napínavé, svižné. Je to takový hodně jiný Nesbo.

KatieWolfLover
31. října

Dobrodružství Bulíka, Lízy a potřeštěného profesora mě kupodivu bavily. Zaujalo mne autorovo vyprávění z prostředí Osla a zároveň trochu potrhlé ilustrace. Oblíbila jsem si postavy včetně rodiny Trámů, ale občas mi některé vtipy nepřišly vtipné, ale spíše nechutné, ale věřím, že někoho jiného naopak pobavily.


Atlantis
02. října

Doktor Proktor a prdící prášek je krávovina. Ale v tom nejlepším slova smyslu. Příběh je střelený, na hlavu postavený, ale vtipný a svižný. Já sám jsem byl překvapen, jak mne pohádka o prdění baví.
Celou knížkou prostupuje Nesboův styl psaní. Náznaky budoucího děje, kusy a útržky, kterým zatím nemůžete rozumět, ale ve finále dávají naprostý smysl.

Corso
11. září

Vypocute audio. Dalo sa, a mat o 30 rokov menej, tak by som sa este viac bavil. My sme vtedy mali jedineho vynalezcu, Uja Elektrona :) Zaujimave je ze Nesbo dokaze hrat uspesne na poli detektivok aj detskej literatury. Asi potrebuje mat obcas pokoj od Harryho Holea.

nicoolka25
31. srpna

Knihu jsem zvolila díky čtenářské výzvě. Četla se dobře

mcabr
17. srpna

Úžasná a vtipná knížka. Dětem i mě se moc líbila.Doporučuju.

Cajda
29. květnaodpad!

No to je ale blbina...přijde mi to tak padlé na hlavu, že mi to ani směšné není. Dětem se to možná líbí, jak píšete, ale za mne teda "nebrat". Ani obrázky nejsou ničím krásné.. Ty detektivky tedy píše mnohem lepší. Tohle nemůžu číst ani jako oddechovku....a ani audioknihu zkoušet nebudu....

mazlak
06. května

Pěkná, moderní pohádka. Opravdu vtipné a pohodové čtení.

1

Doporučujeme

Mikulášovy patálie
Mikulášovy patálie
Mladík v chomoutu
Mladík v chomoutu
Doktor Proktor a vana času
Doktor Proktor a vana času
Tajný deník Adriana Molea
Tajný deník Adriana Molea