Doktor Proktor a prdicí prášek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh o tom, jak je důležité být sám sebou a jak vám tvořivost a fantazie pomohou k odvaze. Když se klučina jménem Bulík přestěhuje do uličky Dělová, rychle se dává do party s Lízou, šikovným děvčetem ze sousedství, a dobromyslným, byť značně podivínským vynálezcem doktorem Proktorem. Doposud zneuznaný vědátor vynalezl prdicí prášek a zprvu nepříliš použitelná věc se ukazuje jako ten nejbáječnější vynález na světě. Bulík a Líza vymyslí s důvtipem sobě vlastním úžasný plán – prášek nemusí jen obveselovat děti a dospělé, kdyby totiž doktor Proktor zapracoval na mnohem silnější verzi, mohli by supersilný prášek prodat NASA, Národnímu úřadu pro letectví a kosmonautiku, který by ho dokázal využít k počinům důležitým pro celé lidstvo. Jenomže trojlístku hrdinů se nečekaně staví do cesty nemilosrdní padouchové – pan Trán a jeho synové Truls a Trym. Jejich zlovolným přičiněním se Bulík, Líza i doktor Proktor ocitají ve víru celé řady nebezpečných situací, kdy jim jde doslova o krk. Kdoví, jestli by nakonec bylo učiněno spravedlnosti za dost nebýt doktorovy, Bulíkovy a Líziny statečnosti, vynalézavost a kamarádské soudržnosti... Text doprovází půvabné ilustrace předního norského ilustrátora Pera Dybviga, které příběh plný humoru, fantazie, slovních hříček i bláznivých situací dokonale vystihují a podtrhují....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103856/big_doktor-proktor-doktor-proktor-a-prd-6SW-103856.jpg 4.1664
Série:

Doktor Proktor / Príbehy doktora Proktora 1.


Žánr:
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota
Originální název:

Doktor Proktors prompepulver, 2007


více info...
Nahrávám...

Komentáře (146)

Kniha Doktor Proktor a prdicí prášek

Timkim
11. února

Docela dobrá četba pro náctileté. Pokud si potřebujete odpočinout od HH, je to ideální volba. Mě se to líbilo, ale paradoxně dcera mi pověděla "co je na tom vtipného"?
Zase se pustím do pátrání s Harrym a postupem času to proložím zase Doktorem.

Petr13103
20. ledna

Jakože celkem ok, ale další díly lepší


haki34
23.12.2022

zakoupeno dětem do rodiny pod stromeček, tak jsem musela přečíst :) a pobavila jsem se fakt dobře...je vidět, že mistr Nesbo to s perem umí, i když detektivky od něj jsem díky velké propagaci nečetla. Pár atypických účastníků - záhadný vynálezce, pidichlapeček, anakonda, zlorodina Trymsova...a jedna celkem obyčejná holčička Líza...a svítící a prdící prášek...ke slovu přijde městská kanalizace, trumpeta, policie i krysy. A co myslíte, jak dopadne oslava 17.května ?? budou salvy ?? A co na to Jan Tleskač ??
Doporučuji a jsem zvědavá, co na ni řeknou malí čtenáři :)

janamaluveckova
01.12.2022

Doporučuju audioverzi - podání D. Novotného je geniální, katapultuje knihu mnohem výš. A ráčkování dr. Proktora nedostanete z hlavy.

Hakate
15.11.2022

Vtipná příjemná oddechovka, nejen pro děti, která pobaví, ideální jako audio do práce, k úklidu, nebo jako četba, pokud opravdu nechcete přemýšlet, ale vyčistit si hlavu.
Vtipný příběh o h***, tedy o prdu :).
Až zase budu potřebovat vyčistit hlavu určitě sáhnu po dalším příběhu Doktora Proktora.

evismaior
24.10.2022

45% - Když už máte jednou oblíbeného autora, který umí vystavět působivý detektivní příběh s uvěřitelně lidskými postavami, tak si blahopřejete, že máte taky děti a tudíž i ospravedlnění pro to, začíst se s nimi do knížky, kterou tento autor pro děti napsal. Ovšem tento počin mi až tak nesedl. Hlavní myšlenka, kdy se spojí dva outsideři, Líza a nově přistěhovaný maličký Bulík, proti známým šikanérům Trulsovi a Trymovi je sice vděčná, ovšem postavy zavánějí klišé (ti nesympatičtí jsou prostě hrubí a tlustí, vynálezce doktor Proktor je samozřejmě osamělý podivín), i Líza mi přišla nezajímavá a Bulík s tou svojí schopností přijímat šikanu s nadřazeným až bohorovným klidem mi byl až protivný. No a konečně zápletka postavená na prdícím humoru - já nevím, ony ty popisy veleprdů poprvé fakt rozesmějí, podruhé až popáté ještě pobaví, ale pak se alespoň pro mě, rychle vyčerpaly a sklouzly až do pocitu trapnosti. A podle syna bohužel posuzovat nemůžu, protože ten trpí u jakékoli četby, která není suchým popisem počítačů a techniky obecně, a čte knížky s příběhy jen kvůli škole. Ovšem autora mám příliš ráda na to, abych to s ním po prvním dílu série vzdala, takže jsem zvědavá na další Proktorovy vynálezy a další malý vhled do reálií norského hlavního města.
Edit 13.12.2022 - po zhlédnutí stejnojmenného filmu musím konstatovat, že tam situační komika (na které je příběh založený) funguje mnohem lépe než v knížce - docela jsme se se synem zasmáli a zhodnotili, že bychom tudíž doporučili spíše film.

Pítrs85
04.05.2022

Jo Nesbo, to je hlavně král současné (nejen) severské detektivky. Ale nejspíš aby z těch všech drsných příběhů Harry Holeho Nesbomu nepřeskočilo, vymyslel si postavu Doktora Proktora, vynálezce tak akorát ztřeštěného. Knížka je to v první řadě dětská a být mi asi tolik, kolik je hlavnímu hrdinovi Bulíkovi ("Chce k tomu jménu někdo něco dodat?"), užil bych si tenhle bláznivý příběh jistě ještě o mnoho víc. Ale Nesbomu nelze upřít smysl pro humor, těším se na další tři Proktorovi dobrodružství.

simon9946
14.04.2022

Za mě výborné. Asi to není úplně TOP, ale skoro určitě to pobaví a zabaví.

1 ...