Doktor Proktor a prdicí prášek

Doktor Proktor a prdicí prášek https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103856/bmid_doktor-proktor-doktor-proktor-a-prd-6SW-103856.jpg 4 740 153

Příběh o tom, jak je důležité být sám sebou a jak vám tvořivost a fantazie pomohou k odvaze. Když se klučina jménem Bulík přestěhuje do uličky Dělová, rychle se dává do party s Lízou, šikovným děvčetem ze sousedství, a dobromyslným, byť značně podivínským vynálezcem doktorem Proktorem. Doposud zneuznaný vědátor vynalezl prdicí prášek a zprvu nepříliš použitelná věc se ukazuje jako ten nejbáječnější vynález na světě. Bulík a Líza vymyslí s důvtipem sobě vlastním úžasný plán – prášek nemusí jen obveselovat děti a dospělé, kdyby totiž doktor Proktor zapracoval na mnohem silnější verzi, mohli by supersilný prášek prodat NASA, Národnímu úřadu pro letectví a kosmonautiku, který by ho dokázal využít k počinům důležitým pro celé lidstvo. Jenomže trojlístku hrdinů se nečekaně staví do cesty nemilosrdní padouchové – pan Trán a jeho synové Truls a Trym. Jejich zlovolným přičiněním se Bulík, Líza i doktor Proktor ocitají ve víru celé řady nebezpečných situací, kdy jim jde doslova o krk. Kdoví, jestli by nakonec bylo učiněno spravedlnosti za dost nebýt doktorovy, Bulíkovy a Líziny statečnosti, vynalézavost a kamarádské soudržnosti... Text doprovází půvabné ilustrace předního norského ilustrátora Pera Dybviga, které příběh plný humoru, fantazie, slovních hříček i bláznivých situací dokonale vystihují a podtrhují.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Doktor Proktors prompepulver , 2007

Marekh
25.06.2018 5 z 5

Kniha se mi celkově líbila. Kniha je vhodná pro děti i dospělé. V knize lze nalézt řadu poučení pro děti i dospělé.

Postavy jsem si oblíbil: Bulík (vzrůstem připomínající skřítka), dvojčata Trulse a Tryma (jakoby neměly mozek a ohánějí se jenom silou, poněvadž jsou silnější postavy) aj. Líbila se mi také minulost doktora Proktora.

V knize se vyskytuje humor, v některých částech jsem se také trochu bál (ale jenom trochu :). Musím pochválit nádherné ilustrace, které vytvářejí dokonalou atmosféru příběhu.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Bulík si povzdychl. "Vy vůbec nedáváte pozor. Idiotus kolossalus měl ve skutečnosti mozek třikrát větší než vaše dva mozky dohromady. Jenže v poměru k osmdesáti tunám svalů byl stejně pořád malý. Chápete? To jsou jednoduché počty."

lenkaabooks
19.06.2018 4 z 5

Prdicí prášek, který přinese nejen spoustu zábavy, ale také dostane potřeštěného vynálezce a maličkého kluka Bulíka do nejstřeženějšího vězení. Ale Bulík je chytrý kluk, z vězení se dostane, z chřtánu anakondy taky a spolu s kamarádkou Lízou a Proktorem zachrání oslavu národního svátku.

Denisa153
31.05.2018 5 z 5

Sice už nejsem dítě, ale bavilo mě to, smála jsem se a hlavně mě čtení bavilo.

chameleonik
21.02.2018

Doktor Proktor je úžasná knížka. Obzvláště Líza je chytrá holka, která vyzrála nad Trulsem a Trymem Tránovými. Moc doporučuji.

Devil-Ivet
24.12.2017 4 z 5

Doktor Proktor a moje seznámení s Nesbem vůbec. Příběh krásně utíkal, byl napínavý, dobrodružný, veselý. Pro děti jako dělané. Ale dospělým se bude také líbit.

pedroK
14.12.2017 4 z 5

Jasněže nejvtipnější pasáže jsou ty, kde se prdí ostošest! Četly jsme s dcerou nahlas a pobavily jsme se obě. Je to Nesbo, takže děj má spád, je to napínavé i vtipné. Teď vezmem Konec světa (možná).. :)
Nejsem překvapená, že Jo napsal knihu o prdění. V jednom rozhovoru popisoval, jak se s bratry předháněli, kdo bude prdět nejvíc..a když nebyla máma doma, přidal se i táta :)

musska
26.11.2017 5 z 5

Četla jsem knihu nahlas pro děti a společně jsme se smáli a trošku báli. Prdění jak z děla je přesně to,co je baví :)

PlayEasy34
23.11.2017 5 z 5

Úžasná, bláznivá a komická kniha spisovatele jediné dětské serie Jo Nesba.

Alex.rrr
01.11.2017 3 z 5

Kniha je hodně silné slovo. Má hodně ilustrací, tak je to čtení tak na tři hodinky... I když je kniha psaná poutavě a stránky ubíhají, příběh jako takový mě moc nechytl. Humor i scénky jsou více než absurdní a toto mi moc vtipné nepřišlo. Neurazí, ale v knihovně bych ji nechtěla..

tlllk
22.08.2017 4 z 5

cielovka je celkom jasná, moje deti prechádzajú práve "prďacím" obdobím, takže tie si to užili, ale na prekvapenie to chytili aj dospelých.

Aleen
16.08.2017 5 z 5

Jestli si chcete příběh opravdicky užít, poslechněte si ho načtený od pana Novotného. Doktor Proktor v jeho podání tak luxusně ráčkuje, že se budete smát nahlas jako blázni. A pokud máte děti, nechte je si užít skutečnosti, že dospělý člověk vypráví tak skvěle o prdech, prdění a prdonautech!!! To rozveselí snad každé dítě!!!

Kate_Hall
13.08.2017 5 z 5

Příběh byl originální, dobře napsaný. Četla se rychle a určitě budu číst i pokračování. jen mě trochu zaskočilo, že byla knížní děj ukončen, a nerozvinul v mé mysli žádné otázky na další díl.

Ajinka126
30.07.2017 4 z 5

To je take milé. Tohle musí děti zbožňovat. Příběh je založený na přátelství, soucitu a odvaze. A taky se tam prdí. Co jiného může děti pobavit víc? Jo Nesbo je génius.

starliza
04.07.2017 5 z 5

Moc vtipný

Samira
17.06.2017 4 z 5

Nesbův styl je mi blízký, ať napíše cokoli, takže jsem i zde byla spokojena. Úvod do této vskutku bizardní moderní pohádky se zdařil a mě moc zajímá, kam nás zavede příště.
Musím, ale připustit, že nevím, jestli bych ho stejně ocenila jako dítě. Celkově bych řekla, že samotný příběh, ale i specifické zpracování nebude sedět každému.
Jsem však teprve napočátku a věřím, že příběh ještě rozkvete:).

hancijar
05.06.2017 5 z 5

Kniha pro detit, ale moc fajn.

martina.culik
29.05.2017 3 z 5

Kniha je určená dětem a možná právě proto mě to zase tolik nebavilo. Další knihy s doktorem Proktorem určitě číst nebudu.

Mr.Money
09.05.2017 5 z 5

Zábavné! Zajímavé ilustrace! Doporučuji!

sola_lupa
06.05.2017 2 z 5

Nápad s prdicím práškem je hodně originální a věřím, že se to dětem asi líbí, mně to bohužel nechytlo.

jesterka.as
24.04.2017 4 z 5

Kniha o tom, jak z velkého prd (tedy ničeho) udělat něco (tedy bestseller) :). Líbil se mi styl psaní a myslím, že malí kluci z takových pohádek musí být absolutně nadšení :))