Alex.rrr Alex.rrr komentáře u knih

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Hodně povedený díl, kde jsem se hodně nasmála. Nejlepší je výběr jmen, stará Chlebochníková mě hodně rozsekala. Jinak příběh se rychle čte a poté co se šašek Magrátě představil, tak už jsem čekala, že konec bude tak nějak v duchu jak dopadl. Věta, která se mi bude hodit i v praxi - Vím přesně kde jsem, jen tak docela nevím, kde je všechno ostatní – je naprosto vystihující. Doufám, že v dalších dílech se opět setkám s triem čarodějnic a jejich svérázným pohledem na svět.

24.04.2018 5 z 5

Vládcové ostatků Vládcové ostatků Vlastimil Vondruška

Pokračování příběhu Martina ze Stvolna nabírá na obrátkách. Když už to vypadá, že se mu začne dařit, tak se zase někde něco pokazí. Konečně se v tomto díle zvládl zbavit inkvizice a jeho bývalého přítele Konráda. Znovu se setká s Janou z Rožmberka, se kterou v tomto díle má dítě. Škoda, že o něm je zde psáno tak málo. Valná část knihy je pak o cestě do Itálie s Karlem IV., kde jeho Jana umírá a pak se dozví, že vlastně jeho manželka je naživu, kterou nechala Jana zavřít do Kláštera. Doufám, že v dalším díle bude velké rozuzlení.

24.04.2018 4 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Další z příjemných překvapení od této ságy. Měním svůj názor, a myslím si, že kdybych si twilight prvně přečetla než viděla, tak nejsem tak zařeknutá proti tomuto příběhu. Kniha se krásně čte, líbí se mi, že je napsaná tak obyčejným způsobem, kde mladá dívka vyjadřuje svoje pocity a proč vůbec jedná jak jedná. Ztracená láska a znovunalezení je zde trochu zdlouhavé, ale na akčnosti to moc neubírá. Více prostoru zde zaplňuje Jacob. Který se objevuje již častěji, ale ke konci mi přijde takový zvláštně useklý, že ani nechtěl vědět důvody nebo se nějak s Belou bavit. Trochu moc mi to na kluka přijde přecitlivělé..

23.04.2018 4 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Další z vynikajících dílů. I když se přiznám, že Mort nebo Čaroprávnost mě bavili asi víc. Souboj kouzelníků, Jakokalypsa a nejvíc "Hlavyčku umyjeme a pak usekneme?" se mi teda neskutečně líbily a pobavily. Knihu jsem zhltla za pár dní a už se chystám na další ze série. Trochu mi chybělo Zavazadlo, ač Mrakoplaš se vrací do děje, tak o něm je tam toho celkem málo. Ale i tak skvělé dílo.

14.04.2018 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Ač skeptik k twilight filmům jsem se pustila do této série v tištěné formě poté, co jsem si od autorky přečetla Hostitele. Říkala jsem si, že třeba překvapí i toto. A Překvapilo. Rozhodně to není tak přeslazené jako tupé filmy pro náctileté. Romantický příběh je pro chvíle kdy nechcete nic náročného ke čtení ideální. Trochu mě štvala Edwardova paličatost a umíněnost…což bych osobně nesnesla, ale brala jsem ho vlastně jako devadesátiletého dědu, který má nárok si prosazovat svou a své vrtochy. Bella je zde líčená jako trochu nešikovnější křehká zamilovaná duše. Příběh se hezky četl a stránky celkem rychle utíkali.

11.04.2018 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Jedním slovem skvělé. Ač nemám ráda moc téma vesmír a technika (to bylo hodně i znát na mé rychlosti čtení, že jsem se na to musela pekelně soustředit), tak mě kniha nadchla. Bála jsem se stylu výstřižků, ale nakonec se mi to četlo moc dobře a utvářela jsem si vlastní „film“ v představách a stránky jsem nestačila otáčet. Pobavil mě styl cenzury, že tolik sprostých slov jsem si dlouho nedomýšlela :D. Excelentní je závěr. Ezrova matka a celkový konec nechává čtenáře doslova s otevřenou pusou. Už abych měla druhý díl.. .:). Doufám, že se zase předvede SPIRO i náš mladý galaktický pár.

10.04.2018 5 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Krásně vtipně popsaný příběh o smrti a její nevyhnutelnosti. Není zde nic zlehčováno, což je celkem u tohoto tématu ožehavé. Smrť a Mort jsou dokonalí. Originální humor a hlášky. Tahle kniha se mi moc líbila. Konec tedy překvapil hodně, ale jsem ráda, že to takto dopadlo.

04.04.2018 5 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

U Pratchetta se skvěle bavím. Trochu mě zamrzelo, že nebylo popsáno samotné dámské studium na univerzitě, na které jsem se celkem těšila. Jinak se mi kniha velice líbila. Bábi je skvělá postavička a doufám, že na ní v dalších dílech narazím :)

04.04.2018 4 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Konečně dočteno. Teda... horší sérii jsem si vybrat nemohla. Absolutně se mi to nelíbilo. Od prvních dětinských dílů plných citoslovců místo textu po absolutní vyhlazení ? Hmm... hodně v komentech jsem si všimla "odsuzování" Zuzany... vždyť ta jediná přežila ? Jak pak asi jí by bylo, to už kniha nezmiňuje. Nevím jestli se autor vyžíval v tom, že nechal všechny pomřít. Nějak mě to v pojetí dětí a zvířat nevzalo... Jsem ráda, že jsem knihy přečetla, dočetla a nikdy se k tomu nemusím vracet. Vůbec nevím, jaké kategorii bych to doporučila k přečtení, ale ač miluju fantasy, tak tohle není můj šálek...

27.03.2018 2 z 5

Stříbrná židle Stříbrná židle C. S. Lewis (p)

Nevím jestli je série tak nudná nebo nezajímavá. Nápad s Narinií se mi strašně líbí, ale podle mě by šlo z příběhu dostat víc. Celé bych to volila pro děti, ale na konci kdy se děti mlátí bičíkem... no nevím. Asi spolu s dílem Kůň a jeho chlapec se mi líbil nejvíc. Má trochu příběh a není tak dětinský. Pěkné zakončení, ale už se těším až budu mít sérii za sebou..

21.03.2018 3 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Dokonalé :D. skvěle jsem se zasmála. Bohužel, práce s lidma, je někdy opravdu o nervy.. škoda, že se dá kniha zhltnout během jednoho dne.

15.03.2018 4 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Další skvělý díl o putování Mrakoplaše s Dvoukvítka. Hodně jsem se bavila a dávka humoru je zde skvělá. Trochu jsem se ztrácela v čase, jak dlouho byli vlastně na tom jejich putování. V závěru bylo něco o roce, ale jsem ovlivněná filmem, kde to stihli podstatně rychleji. Nicméně, kniha je stokrát lepší a doporučuji přečíst.

15.03.2018 4 z 5

Dračí náhrdelník Dračí náhrdelník Vlastimil Vondruška

Bála jsem se, že další pokračování budou slabší a slabší, ale tento díl se mi moc líbil. Na orientaci je zde sice mnoho postav a konec je takový moc překombinovaný, ale celkově se mi to i tak líbilo. Hlavně mi přišlo, že na každé stránce se něco dělo, tím si mě kniha získala. Za mě plný počet.

12.03.2018 5 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Tahle série je něco strašného, všechno sluncem zalité, strach nahání škleb…a takové je všechno poučné a naučné.Grrrr… Plytký děj bez zápletky. Nuda, nuda. Čím víc jsem hlídala stránky, ať to konečně dočtu, tím víc jsem chtěla hlavou třískat do stolu. „Voda je moc mokrá…“ – jako fakt ??? Vůbec nechápu, proč to není určené pro nejmenší. Nějak mi uniká, proč tam vůbec byl jejich bratranec…proč vůbec tam byli Edmund a Lucie… Co mělo za výsledek celá plavba. Obdivuju autora za jedno… jak z ničeho dovede napsat tak dlouhý příběh, dalo by se to scuknout do možná i zajímavé slohovky…

06.03.2018 1 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Konečně jsem se dala do této úžasné série. Terryho si buď zamilujete nebo knihu odložíte a řeknete si, že nikdy víc. Já se přiznám, že jsem mu dala druhou šanci. Poprvé to byla spíše moje chyba, že jsem četla knihu vytrženou ze série a nezačala hezky od začátku. Možná pro lepší utváření fantazie bych doporučila i film. Samozřejmě je kniha mnohem lepší a obsáhlejší, ale trochu mi to pomohlo nastartovat pratchettovský svět v mé hlavě. Kniha mě bavila, správná dávka humoru a sakrasmu, vtáhla do děje a na to, jak je malinkatá, tak je napěchovaná různými zvraty. To si prostě musíte přečíst :)

05.03.2018 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Naprosto skvělá kniha! Začátek jsem si říkala co to bude, trochu jsem se cítila i zamotaně a představa trochu sci-fi, nedejboha zombíci mě děsila. Pak jsem se ale začetla a fakt to stálo za to. Příběh je krásně napsaný, není nějak přehnaně vyumělkovaný a líbilo se mi, že Mel/Poutnice měly takové reálné myšlenkové pochody. To jsem hodně ocenila. Postupem, jak jsem se pročítala knížkou jsem nestačila ani otáčet stránky. Pořád jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Ke konci jsem musela držet knihu dál od sebe, abych si nezabrečela stránky. Byly chvíle, jako bych byla přímo s nimi v jeskyních. Rozhodně doporučuji přečíst.

26.02.2018 5 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Nevím, ale takto si prostě Fantasy nepředstavuju... Všechno mi v knize přijde takové nedotažené. Nápad s Narnií se mi moc líbí, ale proč se vraceli do Narnie všichni, když opravdu bojoval akorát Petr? Pokud se dá říct bojoval tím jedním soubojem… Trochu bych si poslechla i o historii za těch x staletí co tam děti nebyli, ale o tom není taky ani zmínka. Co se vlastně stalo s jejich hradem a proč ho další vládci opustili ? Na druhou stranu zbytečně se pitvají detaily – medvěd si cucá packu, myš řeší svůj ocas… Nehledě na to, že o Zuzaně a Edmundovi skoro není ani psáno. Nevím, tenhle žánr mám moc ráda, ale pořád bych celou sérii vzala a přesunula do kategorie pro děti do deseti let…

23.02.2018 2 z 5

Doktor Proktor a konec světa. Možná... Doktor Proktor a konec světa. Možná... Jo Nesbø

Když si zvyknete na styl psaní těchto příběhů, tak se těšíte, jak budou pokračovat. 3 hvězdy dávám pro používání přisprostlých výrazů, které si myslím, že do dětských knih nepatří. Že šlápl do hovna a jde o průser by šlo napsat určitě i jinak a ne to opakovat xkrát v pasážích. Vím, že děti znají i horší výrazy, ale takhle mi to ztrácí na úrovni. Nicméně jsou příběh od příběhu lepší a lepší.

17.02.2018 3 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Asi zatím nejlepší z dílů. nepřišel mi tak dětinský a ráda jsem si odpočinula od přímého vyprávění o Narnijských a 4ce Petra, Zuzany, Lucie a Edmunda, kteří se zde vyskytují jen ojediněle. Tři hvězdy jen proto, že polovina textu by se dala vyškrtnout a nemělo by to žádný dopad na obsah.

16.02.2018 3 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Tess Gerritsen

Tento příběh je napínavý do posledních stran. Úžasně popsané postavy, do kterých nebyl problém se vžít. Jen už mě od autorky nebaví to lékařské prostředí. Trochu moc bylo i krve oproti jejím jiným knihám. Závěr byl rozhodně zajímavý, ale zbytečně zveličený a překombinovaný. Trochu mi přišel na motivy akčního amerického filmu se šťastným koncem pro všechny (u kterých to ještě šlo). V souhrnu jsem z knihy byla ale nadšená. Postavy Lincolna a Claire jsem si oblíbila.

14.02.2018 3 z 5