Kůň a jeho chlapec

Vydejte se společně s hlavním hrdinou Šastou a jeho mluvícím koněm na cestu plnou záhad, nebezpečí, intrik a strachu. Podaří se Šastovi najít vytouženou Narnii?

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2271/letopisy-narnie-kun-a-jeho-chlapec-wXh-2271.jpg 4.11525

Letopisy Narnie 5.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fragment (ČR)

The Horse and His Boy, 1954

Kniha Kůň a jeho chlapec

Nora759

Téhle díl byl super!

Ailee

Kompletní změna hlavních postav, ačkoliv se tam objevila Zuzana, Edmund i Lucie, i když jen letmo, rozhodně pomohla. Další pohodová, trošku naivní a hloupoučká pohádka. Ale je to pro malé děti, takže vlastně přesně tak akorát.

anna.zahy

Na začátku a uprostřed to bylo skvělé a četla jsem až do noci, jak to bylo napínavé. A na konci už mě to moc nebavilo.

PeterBahn

Pátý díl série zavede do Orientu. Exotická a pro sérii neobvyklá krajina a způsoby, kde informace se předávají pomocí příběhů. Pro ty, komu je smutno za první čtveřici hrdinů nasává další šok, že děj knihy začíná naprosto od nich odtržen, dokonce i od hrdinů novějších. Autor ale pěkně zakompiloval do příběhu, co asi „vyváděli“ právě první čtyři hrdinové v období zlatého věku Narnie.
Za mě asi druhý nejpovedenější díl disponující jak humorem, tak i téměř permanentně přítomným napětím. Píšu to s plným vědomím i s tím, že u mnohých jsem se dopustil intelektuální sebevraždy…:-)

Jiřina18

Tento díl Narnie se mi zatím líbil asi nejvíc

Gabriela_K
27.11.2020

Kniha nebyla špatná. Chápu, že nebyla zfilmována, i proto, že hlavní postavy předchozí knihy byli tentokrát více v pozadí. Oproti předchozí knize jsme se bitvy zúčastnili, sice trochu, ale byla jsem spokojenější než minule. Jinak to nebude kniha, kterou bych opravdu doporučila, ale přečtení nelituji.

vmatusko
04.11.2020

Pohodové čítanie peknej rozprávky.
Chlapec sa dozvie, že jeho otec ho našiel v košíku keď bol malý a teda nieje jeho skutočný otec - rozhodne sa že utečie. Do úteku sa pridá aj hovoriaci kôň. Kôň rozpráva o čarovnom mieste Narnia - kde sa snažia utiecť.
Pri úteku sa stretnú s dievčaťom, ktoré tiež uteká a má aj ona hovoriaceho koňa. Uteká kvôli tomu že ju chcú vydať za niekoho, koho neľúbi.
Útek sa im napriek všetkému podarí. Zažívajú rôzne zaujímavé situácie.

Wasdy
02.09.2020

Tady se my líbil příběh Arvis.