Soudné sestry

Na Zeměploše, která je placatá a putuje vesmírem na zádech obrovské želvy, se najednou dějí nepředstavitelné věcí, neboť do královské politiky se zamíchaly tři místopřísežné čarodějky – Bábi Zlopočasná (ta z Čaroprávnosti) a její dvě kolegyně z magického sdružení. Bojují totiž o to, aby na trůn dosedl ten správný král... Příběh, ne nepodobný Macbethovi, se točí okolo tří čarodějek: Bábi Zlopočasné, Stařenky Oggové, stařešiny rozsáhlého klanu Oggů a majitelky nejhorší kočky na světě (Silvera), a Magráty Česnekové, věřící v nefunkční okultní předměty. Z krále Lancre Verence se stane duch poté, co ho zavraždí jeho bratranec Lord Felmet. Jenže Felmetova krutovláda se třem místním čarodějkám nelíbí a znovu se snaží dostat na trůn pravého krále, Verencova syna Tomjana. (Toho po vraždě Verence ukryjí v kočovné společnosti trpaslíka Mášrechta i s královskou korunou.) Protože ale neví, jak se zbavit vévody Felmeta a jeho manžeky, posunou čas v Lancre o patnáct let dopředu, aby mohl mladý Tomjan vznést požadavky na trůn…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/457/zemeplocha-soudne-sestry-457.jpg 4.51191

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem (6.)

Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno:, Talpress

Wyrd Sisters (1988)

Kniha Soudné sestry

Shui-Xian

Pro Macbetha jsem měla vždycky slabost... A Terry si z něj vypůjčil to nejlepší.
Bylo bezvadné ponořit se do lancrerské mlhy a melancholie, rozvířit ji se svéráznou trojicí čarodějek a třást se o další osud království. Užila jsem si šaškovu -dobře skrývanou- duchaplnost, Magrátino zarputilé odhodlání, Stařenčinu hedonickou rozvernost i vévodovo šílenství... A nelze opomenout ani barvité líčení útrap jedné nedoceněné bouřky či krátké (leč nezapomenutelné) účinkování kocoura Silvera ;-)
Přesto... Dojem mám trochu nemastný-neslaný. Bábi neprojevila tolik důmyslnosti jako v předešlé knize čarodějnické série a divadelní závěr, i přes svou geniálnost, už naznačoval poněkud nepřehledné vyústění. Ale co... Soudné sestry určitě nečtu naposled. :-)

JKDelaney

Má oblíbaná od Terryho. Vítr skučel. Hrom bil do země jako šílený vrah..

Sněžková

Je léto, je čas na pana Pratchetta. Ano, zase. Tato kniha nikdy neomrzí. Čarodějky, které toho tolik vědí a přece se občas chovají jako banda rozhádaných holek ze školky. Lancerské království, které ví, že se o něj jeho nový pán nestará dobře. Motivy ze Shakespeara umístěné na desku plující vesmírem na chobotech čtyř slonů a vesmírné želvy A'Tuin...
Miluju knihy páně Pratchetta, překlady pana Kantůrka samozřejmě nesmím opomenout. Těší mě, že se potkali dva mistři a vytvořili něco tak neuvěřitelného, jako je svět Zeměplochy.
Tyto knihy mají jen jediný problém: kdo je nezná, kouká se na jejich čtenáře jako na naprosté idioty, když se při četbě na plnou pusu rozesmějí třeba v autobusu. Ale myslím, že na to už jsme si zvykli...

gladya

"Zemřel přirozenou smrtí. Zemřít s kudlou v zádech je pro krále celkem přirozené"

Není to úplně přesný citát, ale o to nejde, takových hlášek je tam plno. Zkrátka Pratchett.
Posloucháno jako audiokniha.

Petass

Po Barvě kouzel zmizely veškeré pochybnosti a Pratchett je můj nový oblíbený autor. Miluji Zeměplochu, Smrťě, Bábi, Stařenku a všechno ostatní. Moc se mi líbí, jak autor nenápadně pašuje do zábavného příběhu odkazy na problémy společnosti, mezilidských vztahů, prostředí atd... Po Barvě kouzel jsem chtěla pokračovat Lehkým fantastičnem, ale kniha byla půjčená. V knihovně mi doporučili Soudné sestry, že se v příběhu "neztratím" a byla to skvělá volba! Doporučuji!

slawa.cap

Poslouchal jsem jako audioknihu. Klasická pohádka o ukrytém princi a třech sudičkách a od začátku musí být každému jasné, jak to má skončit. Pratchett neustále zvedá laťku a o proti Čaroprávnosti je to obrovský skok k lepšímu.

Rowana

Jsem nadšená. Knihu jsem měla k dispozici ve zvukovém provedení v podání Zuzany Slavíkové, která v jejím přednesu je rozhodně jedinečná. Je tam tak zhruba deset hlavních či hlavnějších postav a ona svým hlasem, intonací dokázala každé z nich vtisknout nezaměnitelnou charakteristickou osobnost. Při poslechu jsem před očima viděla kostnatou postavu a strohou tvář Bábi Zlopočasné i buclatou spokojenou tvářičku a kyprou postavu Stařenky Oggové, o Magrátě a dalších ani nemluvě. Jediné, co mi v nahrávce zpočátku trochu chybělo bylo ono odlišení Smrtě, které bylo používáno v knihách namluvených panem Kantůrkem. Ona dunivost v hlase, která nezaměnitelně naznačovala, že mluví právě on. Je to škoda, myslím, že by se to sem klidně hodilo.
Ale nevadí, příběh je pěkný a podání také.

tannasja

Skvělá kniha, poutavě a zábavně napsaná. Líbila se mi i jevištní adaptace Divadla v Dlouhé. A mám pocit, že se líbila i Pratchettovi :)

Těžké melodično
Těžké melodično