Dračí náhrdelník

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

V průběhu okázalé slavnosti, kterou na svém hradě uspořádá Jaroslav ze Šternberka, zmizí jeho krásná neteř Elška, manželka veverského purkrabího Drslava. Mezi hosty to vyvolá posměch, protože nemá pověst ctnostné manželky, jenže její manžel vyhledá Oldřicha z Chlumu a se slzami v očích ho prosí o pomoc. Domnívá se, že jeho žena Elška neutekla, ale někdo ji unesl. Záhy poté je nalezen zavražděný trubadúr, který se jí předešlého večera dvořil. Společnost obviňuje z jeho smrti Drslava. Vše by vypadalo jako banální příběh msty podváděného manžela, pokud by mezi věcmi onoho trubadúra nenašel Oldřich z Chlumu důkaz, že jde o záležitost nanejvýše tajemnou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363235/draci-nahrdelnik-YAP-363235.jpg 3.9226

Hříšní lidé Království českého 23.

Detektivky, krimi, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Dračí náhrdelník

helenkan

Zase pěkně propletený příběh. Ty "ctnostné" panny a manželky mě fakt bavily. :-)

marimari

Další povedená ze série, výborné čtení pro oddechové chvíle.

klarence
30.12.2019

opět příjemná oddychovka.. trochu mi přišel zkrácený konec, ale jinak se mi příběh docela líbil

Simi
10.08.2019

Milá vtipná historická detektivka s naším známým “vyšetřovacím týmem”. Občas reptám nad nepřesnostmi a nad příliš novodobým pojetím historie, ale stejně jsem této sérii věrná. Čteme si ji doma nahlas a je to fajn.

kinnesed
31.05.2019

Vondrušku mám ráda, jeho knížky jsou pro mě většinou pohodové oddychovky, Dračí náhrdelník nezklamal. Oldřich má práci na Šternberku, tentokrát se do pátrání zapojuje i Ludmila, která je v Praze s Divišem, Otou a skupinou komediantů.

Vojslava
13.04.2019

Spíše se kloním k hodnocením 3,5 - mám dojem, že už se autor trochu vypsal z nápadů a poslední díly jsou založeny na odlišném rozmístění pana Oldřicha, jeho rodiny a pomocníků a nějakém externím vyšetřovateli či skupině. Nicméně čtivý příběh to je, jen by to chtělo první část trochu popohnat a konec zabrzdit... a stejně si další část přečtu. :-)

janina74
12.04.2019

Já tyhle příběhy prostě miluju. Možná už je to hodně podobné, nicméně stejně nikdy pomalu do poslední chvíle nevím, kdo je vrah. A ve středověku ta spravedlnost fungovala lépe...

Pavelpi
16.03.2019

Příběh Oldřicha jako vždy bezvadný.Sice ten závěr byl takový uspěchanější,ale logicky navazující na předchozí indicie.

Záhada zlaté štoly
Záhada zlaté štoly