Dračí náhrdelník

Dračí náhrdelník

V průběhu okázalé slavnosti, kterou na svém hradě uspořádá Jaroslav ze Šternberka, zmizí jeho krásná neteř Elška, manželka veverského purkrabího Drslava. Mezi hosty to vyvolá posměch, protože nemá pověst ctnostné manželky, jenže její manžel vyhledá Oldřicha z Chlumu a se slzami v očích ho prosí o pomoc. Domnívá se, že jeho žena Elška neutekla, ale někdo ji unesl. Záhy poté je nalezen zavražděný trubadúr, který se jí předešlého večera dvořil. Společnost obviňuje z jeho smrti Drslava. Vše by vypadalo jako banální příběh msty podváděného manžela, pokud by mezi věcmi onoho trubadúra nenašel Oldřich z Chlumu důkaz, že jde o záležitost nanejvýše tajemnou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/363235/draci-nahrdelnik-YAP-363235.jpg 499

Hříšní lidé Království českého (23.)

Detektivky, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

gimli35

A mně se to vlastně líbilo, asi už jsem si, coby pravidelný čtenář, na vondruškovskou překombinovanost zvykl.

J.šťastná

Opět dobré, akorát já potřebuji méně postav.

bara0452

Kniha se mi líbila jako každá z této série, ale snad poprvé jsem se v tom zamotala, a jak se říká, nevěděla která bije :D Každopádně příběh poutavý s humornými okamžiky.

Anna69

Styl Vlastimila Vondrušky se nezapře,

SSTknihy

Tedy ne, že bych si nejnovější případ slovutného královského vyšetřovatele a jeho pomocníků opět neužila, ale posuďte sami: Vyšetřování se ujímá Ludmila, Ota za celou dobu nesvede ani jednu holku, Diviš vtipkuje, kudy chodí a Oldřich se ohlíží za ženskými půvaby. Tak nevím, buď pan Vondruška vypil při psaní příliš mnoho medoviny, nebo tenhle příběh už celý napsala paní Vondrušková :-) V každém případě se těším, jak se to bude vyvíjet dál!

TomHr

Vondrušku a jeho Hříšné lidi mám moc rád, ale tady se autor vrhnul po hlavě do krajně překombinované zápletky a jen několik vysoce nepravděpodobných náhod a logických nesrovnalostí mu z ní pomohlo ven. No nic, příště se třeba zadaří líp. Těším se!

aktijnov

Kniha mě zklamala. Moc překombinované.

Petass

Přečteno během pár dní s mužem na rybách, splnilo účel, pobavilo, zaplnilo čas, ale jinak nic. Kvalita knih s každou další klesá... Bylo to složité, zamotané, moc dvojníků, masek, jmen, dost nepřehledné... Knihy z počátku série jsou určitě zajímavější a to jak příběhem, tak jazykem. Chtělo by to zpomalit tempo psaní, nebo nechat Oldřicha úplně chvíli u ledu... Do další "nové" knihy teď nepůjdu. Spíš se třeba vrátím na dovolené k některé ze začátku série.

babystar

Knihy pana Vondrušky mám ráda, ale možná jsem už "převondruškovaná"(přečetla jsem v zátahu celou řadu "hříšných lidí"), nebo už pan Vondruška ztrácí "šmrnc". Tentokrát se jedná o jakési uherské spiknutí proti královně Kunhutě. Spousta úplně zbytečně zavražděných, nepřehledné množství podivných mužů v maskách, určité nelogičnosti v jednání Oldřicha z Chlumu (ve svých úvahách vychází z událostí, které nemůže znát, protože se staly v době jeho nepřítomnosti a nikdo ho nemohl tak rychle informovat, jelikož mobily tenkrát ještě nebyly) a nakonec mi nějak uniklo, kdo to všechno vlastně vraždil.

jindrich7442

Opět mohu hodnotit jen 4*, od jisté chvíle mi v příbězích něco chybí. Nebo přebývá? Nesedí mi, když se do vyšetřování tak "násilně" plete Ludmila. Ota zřejmě stárne a chvíli už jsem se bál, že přijede něco jako "před svatbou né..." velký počet postav a zápletka udržují pozornost a napětí až do konce. Jen to rozuzlení bylo dost rychlé. Co mě trochu rozladilo byla ta neprůstřelná vesta... :-D

alabra

Tak tahle kniha se mi zdála ne moc zdařilá, nuda, zmatek, chyběla tomu vondruškovská jiskra. Autora čtu ráda, ale Náhrdelník se podle mě moc nevyvedl.

kuruteku

Na začátku jsem jásal, že jde zase jednou o klasického Vondrušku s detektivní zápletkou a reáliemi z doby Přemysla Otakara II. A oblíbené postavy. Jenže ve snaze dokončit místně rozvětvený (Praha a Šternberk) příběh v normálním časem se najednou vše sejde očekávaně (náhrdelníky mají společného jmenovatele, který se dá od půlky vytušit), i když se spoustou umělých náhod. Ale četl jsem i slabší.

vitavita

Přečte se jedním dechem ...

Madla686

Jako vzdy, perfektni zapletka a tim i perfektni kniha!

cérka

Tak těžce se mi už dlouho žádná kniha nečetla a nehodnotila. Dokonce jsem několikrát zcela vážně zvažovala zda ji vůbec dočíst. Bohužel, velké zklamání, tři hvězdičky a to jen díky mým velkým sympatiím a oblibě autora.
Překombinováno, děj postaven na jedné náhodě za druhou. Chaos v postavách, tři nebo čtyři Raimondi, spousta postav které jsem si ani nedokázala zapamatovat. Knize chybí život a myšlenka. Pointa je nepromyšlená a nedotažená, potenciál knihy nevyužitý.
Dělala jsem si legraci z rychlosti jakou pan Vondruška píše a vydává knihy a toto jsou výsledky nebo spíše následky. Tak raději pomaleji.

Dandulka

Opět velmi hezká kniha, i když na můj vkus byl příběh malinko zamotaný. Jinak super, ostatně jako vždy.

lenka7348

Typická kniha od pana Vondrušky s Oldřichem z Chlumu v čele. Tentokrát se dostává více na scénu i jeho žena Ludmila, což oceňuji. :-)

Pavlnka

Opět skvělá.

iveta3689

Tento díl mě nenadchl. Moc lidí, ve kterých jsem se ztrácela, divné dialogy. Ale autora mám ráda, určitě se podívám po jiné jeho knize.

Daecius

Šedesát Raimundů, deset kilo náhrdelníků... překombinované, přehnané, jedna náhoda vedle druhé... Vlastimile prosím! Příštího Oldřicha tak za dva roky a trochu si s tím pohrát. Chápu, že nakladatel tlačí, páč se to dobře prodává, ale sestupná tendence bolí.

kaja77

No... mám po přečtení rozpačité pocity.byla to moje první kniha od p.Vondrušky.musim se přiznat, že jsem měla dost dlouhou chvíli neodbytny pocit, že místo čtení hraju PC hru jako zamlada "ve stínu havrana" to se taky odehrávalo ve středověku, vyšetřovatel chodil a ptal se lidiček na co si vzpomínají (většinou byli taky všichni po opici), sem tam objevil předmět doličný apod. No... příběh se tedy táhl, chvílemi to bylo vážně moc protáhlé... nevím zda ještě někdy nějakou knihu zkusím přečíst...no uvidíme

Lenka4

Pěkně spletité vyprávění. Obdivuji pana Vondrušku, že stále nachází další možnosti zločinů.

p.pavlina

Skvělý příběh. Až do poslední chvíle jsem absolutně netušila, kdo je zločincem. A že bylo rozuzlení až na několika posledních stránkách? Nevadí, alespoň to bylo opravdu napínavé až do konce.

jiripa

Miluji příběhy Oldřicha z Chlumu, panoše Oty, Diviše, ale tento příběh se mi zdál velmi rozvleklý, překombinovaný. Mnoho osob a obsazení. Nejprve dva v masce pak tři. Čtyři náhrdelníky apod. Nejprve 290 stránek žádná stopa ovšem dvě dějové linky a nakonec posledních 10 stránek velmi zvláštní rozuzlení.
Za mě tentokráte palec dolů

martin9929

Super počtení. Jako ostatně vždy.

lassse

Bohužel z prvního setkání s panem Vondruškou jsou ve mě jen rozpaky. Čekal jsem víc, snad se to s dalšími knihami zlepší.

Ajrad1981

Další čtivý případ pana Oldřicha z Chlumu. Stále mi dělá potíž orientovat se ve vztazích jednotlivých šlechticů, kdo si koho vzal, kdo koho miluje, nenávidí, kolikátá je to manželka a tak, ale ty hlavní jsem zvládala a i v ostatních postavách se dalo celkem dobře orientovat. Vysvětlení jasné, logické, a že bylo až na konci? Tak to u detektivek většinou bývá :-)

diamanttka

Detektivky s Oldřichem,Otou a Divišem mám nejradši. Byla to taková klasika.

bgott

Pěkný příběh od oblíbeného autora. Četl se mi dobře i přes větší množství postav a v podstatě dvě dějové linie. Navíc se jedna z postav jmenuje jako já, takže šup s knihou do Čtenářské výzvy.

Kerberos

Příběh byl tentokrát složitější,vyšetřování dvou týmů,hodně jmen,všechno je nakonec vyřešeno a vysvětleno.Oldřich z Chlumu a panoš Ota jsou mí oblíbenci a doufám,že jejich osudy budou pokračovat.