Dračí náhrdelník

V průběhu okázalé slavnosti, kterou na svém hradě uspořádá Jaroslav ze Šternberka, zmizí jeho krásná neteř Elška, manželka veverského purkrabího Drslava. Mezi hosty to vyvolá posměch, protože nemá pověst ctnostné manželky, jenže její manžel vyhledá Oldřicha z Chlumu a se slzami v očích ho prosí o pomoc. Domnívá se, že jeho žena Elška neutekla, ale někdo ji unesl. Záhy poté je nalezen zavražděný trubadúr, který se jí předešlého večera dvořil. Společnost obviňuje z jeho smrti Drslava. Vše by vypadalo jako banální příběh msty podváděného manžela, pokud by mezi věcmi onoho trubadúra nenašel Oldřich z Chlumu důkaz, že jde o záležitost nanejvýše tajemnou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363235/big_draci-nahrdelnik-YAP-363235.jpg 4317

Kniha Dračí náhrdelník

Atara16

Nakonec jsem ji dočetla, ale měla namále - táhla se ,zasahující Ludmila co se snaží prosadit, hromada postav kdy za chvíli nevím kdo je kdo a nuda. Třeba další díl bude lepší.

viweb

Poslechnuto jako audiokniha. Spousta postav ve kterých se ztrácím a proto se jenom nechávám unášet dějem. Opět na konci překvapení v podobě odhalení zločince. Příjemná, historická detektivka. Díky panu Vondruškovi mě více baví historie českého království.

Anoliy

Zase jedna moc pěkná. Knihy pana Vondrušky jsou moc hezké a jejich čtení mne baví. Dokáži přečíst jedním dechem. :-) Prostě super. Tak jak je občas psáno v komentářích - měla jsem trošku chaos - kde, kdo, jak, proč..., ale Oldřich a ostatní jsou borci :-)

PREBURDA
12.12.2021

Budu se opakovat, ale opět musím a velmi ráda napsat.......... čtivý, příběh velmi zapeklitý a propletený vraždami na různých místech, a lstivost těchto zločinů vede jen k jedinému pravému zločinu.................. který se však zajímavým nápadem a chytrostí Oty, neuskuteční.

olívoil
20.09.2021

Pan Vondruška opět nezklamal........tentokrát šlo o život samotné královně, ale objevil se zde trikse záměnou osob a dokonce první "neprůstřelnou vestou"............zajímavý počin.

hnatlubo
17.07.2021

Rozhodně jedna z těch povedenějších Vondruškových detektivek.

Riccia
17.06.2021

Opět čtivá pohodovka, jen jsem se v jejích kličkách už ztrácela víc, než obvykle. Co mne překvapilo nejvíc bylo, že mi nakonec bylo úplně jedno, kdo byl vlastně kdo a proč se vraždí, naprosto mi stačila společnost starého dobrého vyšetřovacího "týmu" :-)

Alma-Nacida
02.06.2021

Čtivá oddychovka jako už tradičně, jen tentokrát to bylo trochu ve stylu středověkého agenta Bonda, ale proč ne. Četlo se to dobře a bavilo mě to.