Dračí náhrdelník

Dračí náhrdelník https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363235/mid_draci-nahrdelnik-YAP-363235.jpg 4 379 78

V průběhu okázalé slavnosti, kterou na svém hradě uspořádá Jaroslav ze Šternberka, zmizí jeho krásná neteř Elška, manželka veverského purkrabího Drslava. Mezi hosty to vyvolá posměch, protože nemá pověst ctnostné manželky, jenže její manžel vyhledá Oldřicha z Chlumu a se slzami v očích ho prosí o pomoc. Domnívá se, že jeho žena Elška neutekla, ale někdo ji unesl. Záhy poté je nalezen zavražděný trubadúr, který se jí předešlého večera dvořil. Společnost obviňuje z jeho smrti Drslava. Vše by vypadalo jako banální příběh msty podváděného manžela, pokud by mezi věcmi onoho trubadúra nenašel Oldřich z Chlumu důkaz, že jde o záležitost nanejvýše tajemnou.... celý text

Fatis04
Fatis04
11.07.2023 4 z 5

Tak zase jsem po čase sáhla po Vondruškovi, nevybočuje z řady, příběh je hezký a dobře se čte, jen mě osobně prostě vadí, že polovina děje je o tom, jak se s kým kdo chce nebo nechce vyspat a všechny ženy v románu (tedy mimo Ludmily) se víceméně chlapům podbízejí, myslím, že takhle se ve skutečnosti ženy nechovaly, tak zase na dlouho klid než možná sáhnu po další dílu

Dol.l
Dol.l
10.02.2023 3 z 5

Tentokrát bohužel celkem zklamání. Dlouho mi trvalo, než jsem se do příběhu začetla, dokonce jsem přemýšlela, že to ani nedočtu. Rozdělení hlavních postav moc nefunguje, je to samá náhoda, zmatek a useknutý konec. Slabé 3*.

Atara16
Atara16
11.04.2022 4 z 5

Nakonec jsem ji dočetla, ale měla namále - táhla se ,zasahující Ludmila co se snaží prosadit, hromada postav kdy za chvíli nevím kdo je kdo a nuda. Třeba další díl bude lepší.

viweb
viweb
25.02.2022 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Spousta postav ve kterých se ztrácím a proto se jenom nechávám unášet dějem. Opět na konci překvapení v podobě odhalení zločince. Příjemná, historická detektivka. Díky panu Vondruškovi mě více baví historie českého království.

Anoliy
Anoliy
03.01.2022 5 z 5

Zase jedna moc pěkná. Knihy pana Vondrušky jsou moc hezké a jejich čtení mne baví. Dokáži přečíst jedním dechem. :-) Prostě super. Tak jak je občas psáno v komentářích - měla jsem trošku chaos - kde, kdo, jak, proč..., ale Oldřich a ostatní jsou borci :-)

PREBURDA
PREBURDA
12.12.2021 5 z 5

Budu se opakovat, ale opět musím a velmi ráda napsat.......... čtivý, příběh velmi zapeklitý a propletený vraždami na různých místech, a lstivost těchto zločinů vede jen k jedinému pravému zločinu.................. který se však zajímavým nápadem a chytrostí Oty, neuskuteční.

olívoil
olívoil
20.09.2021 5 z 5

Pan Vondruška opět nezklamal........tentokrát šlo o život samotné královně, ale objevil se zde trikse záměnou osob a dokonce první "neprůstřelnou vestou"............zajímavý počin.

hnatlubo
hnatlubo
17.07.2021 4 z 5

Rozhodně jedna z těch povedenějších Vondruškových detektivek.

Riccia
Riccia
17.06.2021 4 z 5

Opět čtivá pohodovka, jen jsem se v jejích kličkách už ztrácela víc, než obvykle. Co mne překvapilo nejvíc bylo, že mi nakonec bylo úplně jedno, kdo byl vlastně kdo a proč se vraždí, naprosto mi stačila společnost starého dobrého vyšetřovacího "týmu" :-)

Alma-Nacida
Alma-Nacida
02.06.2021 3 z 5

Čtivá oddychovka jako už tradičně, jen tentokrát to bylo trochu ve stylu středověkého agenta Bonda, ale proč ne. Četlo se to dobře a bavilo mě to.

sodmic
sodmic
27.12.2020 4 z 5

Prijemna oddechovka, jez se cetla sama

helenkan
helenkan
21.08.2020 4 z 5

Zase pěkně propletený příběh. Ty "ctnostné" panny a manželky mě fakt bavily. :-)

marimari
marimari
20.08.2020 4 z 5

Další povedená ze série, výborné čtení pro oddechové chvíle.

klarence
klarence
30.12.2019 3 z 5

opět příjemná oddychovka.. trochu mi přišel zkrácený konec, ale jinak se mi příběh docela líbil

Simi
Simi
10.08.2019 4 z 5

Milá vtipná historická detektivka s naším známým “vyšetřovacím týmem”. Občas reptám nad nepřesnostmi a nad příliš novodobým pojetím historie, ale stejně jsem této sérii věrná. Čteme si ji doma nahlas a je to fajn.

kinnesed
kinnesed
31.05.2019 5 z 5

Vondrušku mám ráda, jeho knížky jsou pro mě většinou pohodové oddychovky, Dračí náhrdelník nezklamal. Oldřich má práci na Šternberku, tentokrát se do pátrání zapojuje i Ludmila, která je v Praze s Divišem, Otou a skupinou komediantů.

Vojslava
Vojslava
13.04.2019 4 z 5

Spíše se kloním k hodnocením 3,5 - mám dojem, že už se autor trochu vypsal z nápadů a poslední díly jsou založeny na odlišném rozmístění pana Oldřicha, jeho rodiny a pomocníků a nějakém externím vyšetřovateli či skupině. Nicméně čtivý příběh to je, jen by to chtělo první část trochu popohnat a konec zabrzdit... a stejně si další část přečtu. :-)

janina74
janina74
12.04.2019 5 z 5

Já tyhle příběhy prostě miluju. Možná už je to hodně podobné, nicméně stejně nikdy pomalu do poslední chvíle nevím, kdo je vrah. A ve středověku ta spravedlnost fungovala lépe...

Pavelpi
Pavelpi
16.03.2019 5 z 5

Příběh Oldřicha jako vždy bezvadný.Sice ten závěr byl takový uspěchanější,ale logicky navazující na předchozí indicie.

Blanchi
Blanchi
11.03.2019

Kniha je typickým příběhem pana Oldřicha z Chlumu, ale poslední dobou mám pocit, že se autor tak trochu vyčerpal a rozuzlení píše "podle svého gusta" a nečekaně, bez předchozích indícií.