Dračí náhrdelník

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V průběhu okázalé slavnosti, kterou na svém hradě uspořádá Jaroslav ze Šternberka, zmizí jeho krásná neteř Elška, manželka veverského purkrabího Drslava. Mezi hosty to vyvolá posměch, protože nemá pověst ctnostné manželky, jenže její manžel vyhledá Oldřicha z Chlumu a se slzami v očích ho prosí o pomoc. Domnívá se, že jeho žena Elška neutekla, ale někdo ji unesl. Záhy poté je nalezen zavražděný trubadúr, který se jí předešlého večera dvořil. Společnost obviňuje z jeho smrti Drslava. Vše by vypadalo jako banální příběh msty podváděného manžela, pokud by mezi věcmi onoho trubadúra nenašel Oldřich z Chlumu důkaz, že jde o záležitost nanejvýše tajemnou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/363235/draci-nahrdelnik-YAP-363235.jpg 3.9176
Série:

Hříšní lidé Království českého (23.)

Žánr:
Detektivky, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (64)

Kniha Dračí náhrdelník

Přidat komentář
kinnesed
31. května

Vondrušku mám ráda, jeho knížky jsou pro mě většinou pohodové oddychovky, Dračí náhrdelník nezklamal. Oldřich má práci na Šternberku, tentokrát se do pátrání zapojuje i Ludmila, která je v Praze s Divišem, Otou a skupinou komediantů.

Vojslava
13. dubna

Spíše se kloním k hodnocením 3,5 - mám dojem, že už se autor trochu vypsal z nápadů a poslední díly jsou založeny na odlišném rozmístění pana Oldřicha, jeho rodiny a pomocníků a nějakém externím vyšetřovateli či skupině. Nicméně čtivý příběh to je, jen by to chtělo první část trochu popohnat a konec zabrzdit... a stejně si další část přečtu. :-)

janina74
12. dubna

Já tyhle příběhy prostě miluju. Možná už je to hodně podobné, nicméně stejně nikdy pomalu do poslední chvíle nevím, kdo je vrah. A ve středověku ta spravedlnost fungovala lépe...

Pavelpi
16. března

Příběh Oldřicha jako vždy bezvadný.Sice ten závěr byl takový uspěchanější,ale logicky navazující na předchozí indicie.

Blanchi
11. března

Kniha je typickým příběhem pana Oldřicha z Chlumu, ale poslední dobou mám pocit, že se autor tak trochu vyčerpal a rozuzlení píše "podle svého gusta" a nečekaně, bez předchozích indícií.

Standa24
01. března

Souhlasím, že tento příběh je až moc překombinovaný a plný náhod. Ale jinak jako vždy - příjemné oddychové čtení.

hapac
12. února

Jak tu někteří píší, trochu překombinované, ale jinak zkrátka pan Vondruška, takže za mě ano.

čef
07. února

Netuším, kolik je v této knize historické pravdy a kolik autorské licence, ale u pana autora je mi to vcelku jedno, protože mu dost věřím. Kulisy staré Prahy a Šternberka jsou už sami o sobě dost podnětné, abych se chytil. Příběh je dostatečně temný a možná až trochu moc komplikovaný, samá vražda a moře jmen s přídomky, takže se dá hodně hloubat a stimulovat šedé buňky. Nakonec je vše rozluštěno, ale také čtenář dostatečně navnaděn, aby se dozvěděl další podrobnosti z této doby třeba ve Wikipédii. A tak jsem dopadl i já.