Duch znojemských katakomb

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Oldřich z Chlumu přijíždí spolu s panošem Otou jako jeden z vyslanců českého krále do Znojma, kde se koná jednání o smíru mezi moravskou a rakouskou šlechtou. Vše je předem dohodnuto a jde jen o to, aby se ochota ze smíru veřejně potvrdila. Purkrabí znojemského hradu proto očekává spíše dvorskou slavnost než ostrou půtku vyslanců. Jenže hned druhý den zmizí jeden z mladých českých šlechticů. Je to o to víc znepokojivé, že o čtyři roky dříve tu stejně nevysvětlitelně zmizel jeho starší bratr. K dovršení všeho se duch staršího bratra objeví přímo na hradě a pak zmizí v tajemných katakombách, jimiž je město pod zemí doslova protkáno....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392596/duch-znojemskych-katakomb-nNU-392596.jpg 4.3227
Série

Hříšní lidé Království českého 24.

Žánr
Detektivky, krimi, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (75)

Kniha Duch znojemských katakomb

Přidat komentář
Turlogh
17. října

Další z mnoha znamenitých románů od Vlastimila Vondrušky. Tajemné prostředí katakomb Znojma, starý nevyřešený zločin, myslím, že kriminalisté tomu říkají pomník, viď Oldřichu z Chlumu? Přátelé, nečtěte knihu sami doma za temné noci, budete se bát... Věřte mi, vím o čem mluvím, dočetl jsem knihu ve dvě hodiny ráno. Jinak bych řekl, jako věrný čtenář všech románů tohoto spisovatele, velice povedený příběh, řadím jej k těm nejlepším. Howgh.

Hotovson
11. října

Přišlo mi to trošku slabší než obvykle, i když mi to taky bavilo, ale přecejenom ne tolik. Navíc mi to na konci přišlo dost zmatený a celkem jsem se v tom ztrácel, ale to možná bylo tim, že jsem čet v rozmezí čtyř dnů. Navíc to potrestání vraha??? No...

Možná by to chtělo zpomalit a ne ty knížky švihat jak Baťa cvičky.


Madelisi
19. září

Chyba čtivého příběhu je ta, že moc dlouho nevydrží. Toto dobrodružství Oldřicha z Chlumu a Oty bylo obzvláštněno jiným Diviše. Opět byly v ději sklenice, ale zde se spíše jenom mluvilo o tom, co Ota s nimi dělá.
Zápletka měla hlavu a patu, zvládla jsem sledovat všechny indicie.

tittanie
24. července

Má oblíbená dvojice detektivů. Zajímavý příběh. Těším se na další díly.

Dani5a
14. dubna

Další velice čtivá kniha ze série Hříšní lidé Království českého. Panoš Ota a Oldřich z Chlumu jsou tentokrát pověřeni vyšetřováním vražd ve Znojmě.

Le Chat
31. března

Další povedený díl, tentokrát ze Znojma. A poslední odstavec se autorovi obzvláště vydařil. :-)

Runkyna
27. března

Nevím čím to, ale tenhle díl patří dle mého mezi nejslabší. Překombinované a zároveň romanticky neuspokojivé, sterilní.

gimli35
24. března

Moc rád jsem si s Oldřichem, Otou a dalšími prolezl tajuplné znojemské katakomby. Tradičně skvělé, zajímavý konec a poslední věta knihy obzvlášť.

1

Doporučujeme

Jáchymovští démoni
Jáchymovští démoni
Adventní kletba
Adventní kletba
Velhartické pastorále, Vražda v lázních
Velhartické pastorále, Vražda v lázních
Osmanský tábor
Osmanský tábor