Duch znojemských katakomb

Duch znojemských katakomb https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392596/bmid_duch-znojemskych-katakomb-nNU-392596.jpg 4 421 89

Oldřich z Chlumu přijíždí spolu s panošem Otou jako jeden z vyslanců českého krále do Znojma, kde se koná jednání o smíru mezi moravskou a rakouskou šlechtou. Vše je předem dohodnuto a jde jen o to, aby se ochota ze smíru veřejně potvrdila. Purkrabí znojemského hradu proto očekává spíše dvorskou slavnost než ostrou půtku vyslanců. Jenže hned druhý den zmizí jeden z mladých českých šlechticů. Je to o to víc znepokojivé, že o čtyři roky dříve tu stejně nevysvětlitelně zmizel jeho starší bratr. K dovršení všeho se duch staršího bratra objeví přímo na hradě a pak zmizí v tajemných katakombách, jimiž je město pod zemí doslova protkáno.... celý text

hana4834
hana4834
11.01.2024 4 z 5

Opět dobrá oddychovka

Juri81
Juri81
09.08.2022 1 z 5

Dal jsem si 2 roky oddych od brakové literatury, vrátil se abych tomu dal šanci a prozřel. Renesance se nekoná. Tradičně velmi špatný, konec jako vždy trapný.

Hani77
Hani77
03.04.2022 4 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem a říkala si, že to je vážně dobrý, rychlý rozjezd a pak skvělá jízda až skoro do konce. A právě za ten konec ubírám hvězdičku. Takový uspěchaný konec dokáže celkový dojem zkazit. Škoda, jinak to byla výborná detektivka se skvělou zápletkou.

PREBURDA
PREBURDA
30.03.2022 4 z 5

Pěkný detektivní příběh, spousta vražd nevyřešených z minula a i nových. U tohoto příběhu mě chyběla taková ta touha.......... už, už jí číst dále až dokonce.

olívoil
olívoil
05.10.2021 5 z 5

Další skvělá kniha...........tolik mordů snad v žádné knize nebylo........mám ráda tyto historické dobrodružné příběhy........jde se na další knihu

mcabr
mcabr
01.07.2021 5 z 5

Pěkná historická detektivka. Zase pěkně zamotaná.

Alma-Nacida
Alma-Nacida
12.06.2021 3 z 5

Začínám si myslet, že si autor dělá ze čtenářů trochu srandu a při čtení jsem si párkrát vzpomněla na Patera Knoxe. Chodba, a ne jedna, a navíc vrah je ... . :)

carbici
carbici
28.05.2021 5 z 5

Bylo to ctive a zabavne. Pohodova knizka po narocne praci.

willy9203
willy9203
28.04.2021 4 z 5

Zápletka dobrá, zpracování napínavé, autorova klasika. Jen mi tam připadlo již moc Otova erotického života (nevím, jestli jsem na to starý moc, nebo málo :-)).

Hoshi
Hoshi
06.04.2021 5 z 5

Kdyby nebyla ČV, asi bych se do knih s Oldřichem z Chlumu nepustila. Zatím ale nebyl rok, kdy by se mi do ní nějaká kniha nehodila. Kniha Duch znojemských katakomb byla čtivá, napínavá, zápletka zajímavá, konec překvapivý.

18LenkA12
18LenkA12
05.03.2021 3 z 5

Knihu hodnotím jako průměr. Na můj vkus bylo až moc domněnek a zmatku v postavách a v ději.

Art82
Art82
27.02.2021 5 z 5

Tak tenhle díl mě zase opravdu hodně nadchnul. Krásné počtení k tomu není co dodat.

Jaruš7
Jaruš7
10.01.2021 5 z 5

Hezky se to poslouchalo.
Další pozoruhodnost v zorném poli autora, který si s tím poradil bravurně.
Proč a koho může napadnout myšlenka vyvolat ducha?
Propletenost příběhu zpestřuje jako vždy Otova záliba a církevní dogma namyšlenosti.

Citace:" Je mi vždy těžké si přiznat, že tvé hříchy nejsou jen užitečné, ale často jakoby se jejich prostřednictvím prosazovala sama spravedlnost."

Další audiokniha v mé Vondruškiádě s *****.

Standa24
Standa24
29.11.2020 4 z 5

24. přípěh Oldřicha z Chlumu přečtený. Neurazil, ani nenadchnul. Příběhy za začátku série mi přišly více propracované, teď už mi přijdou tak trochu šité horkou jehlou a objevují se v nich nelogické věci. Možná by měl pan Vondruška snížit rychlost psaní a soustředit se více na kvalitu příběhů než na kvantitu.

Turlogh
Turlogh
17.10.2020 5 z 5

Další z mnoha znamenitých románů od Vlastimila Vondrušky. Tajemné prostředí katakomb Znojma, starý nevyřešený zločin, myslím, že kriminalisté tomu říkají pomník, viď Oldřichu z Chlumu? Přátelé, nečtěte knihu sami doma za temné noci, budete se bát... Věřte mi, vím o čem mluvím, dočetl jsem knihu ve dvě hodiny ráno. Jinak bych řekl, jako věrný čtenář všech románů tohoto spisovatele, velice povedený příběh, řadím jej k těm nejlepším. Howgh.

Hotovson
Hotovson
11.10.2020 4 z 5

Přišlo mi to trošku slabší než obvykle, i když mi to taky bavilo, ale přecejenom ne tolik. Navíc mi to na konci přišlo dost zmatený a celkem jsem se v tom ztrácel, ale to možná bylo tim, že jsem čet v rozmezí čtyř dnů. Navíc to potrestání vraha??? No...

Možná by to chtělo zpomalit a ne ty knížky švihat jak Baťa cvičky.

Madelisi
Madelisi
19.09.2020 3 z 5

Chyba čtivého příběhu je ta, že moc dlouho nevydrží. Toto dobrodružství Oldřicha z Chlumu a Oty bylo obzvláštněno jiným Diviše. Opět byly v ději sklenice, ale zde se spíše jenom mluvilo o tom, co Ota s nimi dělá.
Zápletka měla hlavu a patu, zvládla jsem sledovat všechny indicie.

tittanie
tittanie
24.07.2020

Má oblíbená dvojice detektivů. Zajímavý příběh. Těším se na další díly.

Dani5a
Dani5a
14.04.2020 5 z 5

Další velice čtivá kniha ze série Hříšní lidé Království českého. Panoš Ota a Oldřich z Chlumu jsou tentokrát pověřeni vyšetřováním vražd ve Znojmě.

Le Chat
Le Chat
31.03.2020 5 z 5

Další povedený díl, tentokrát ze Znojma. A poslední odstavec se autorovi obzvláště vydařil. :-)