Duch znojemských katakomb

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Oldřich z Chlumu přijíždí spolu s panošem Otou jako jeden z vyslanců českého krále do Znojma, kde se koná jednání o smíru mezi moravskou a rakouskou šlechtou. Vše je předem dohodnuto a jde jen o to, aby se ochota ze smíru veřejně potvrdila. Purkrabí znojemského hradu proto očekává spíše dvorskou slavnost než ostrou půtku vyslanců. Jenže hned druhý den zmizí jeden z mladých českých šlechticů. Je to o to víc znepokojivé, že o čtyři roky dříve tu stejně nevysvětlitelně zmizel jeho starší bratr. K dovršení všeho se duch staršího bratra objeví přímo na hradě a pak zmizí v tajemných katakombách, jimiž je město pod zemí doslova protkáno....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392596/duch-znojemskych-katakomb-nNU-392596.jpg 4.3227

Hříšní lidé Království českého 24.

Detektivky, krimi, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Duch znojemských katakomb

Turlogh

Další z mnoha znamenitých románů od Vlastimila Vondrušky. Tajemné prostředí katakomb Znojma, starý nevyřešený zločin, myslím, že kriminalisté tomu říkají pomník, viď Oldřichu z Chlumu? Přátelé, nečtěte knihu sami doma za temné noci, budete se bát... Věřte mi, vím o čem mluvím, dočetl jsem knihu ve dvě hodiny ráno. Jinak bych řekl, jako věrný čtenář všech románů tohoto spisovatele, velice povedený příběh, řadím jej k těm nejlepším. Howgh.

Hotovson

Přišlo mi to trošku slabší než obvykle, i když mi to taky bavilo, ale přecejenom ne tolik. Navíc mi to na konci přišlo dost zmatený a celkem jsem se v tom ztrácel, ale to možná bylo tim, že jsem čet v rozmezí čtyř dnů. Navíc to potrestání vraha??? No...

Možná by to chtělo zpomalit a ne ty knížky švihat jak Baťa cvičky.

Madelisi

Chyba čtivého příběhu je ta, že moc dlouho nevydrží. Toto dobrodružství Oldřicha z Chlumu a Oty bylo obzvláštněno jiným Diviše. Opět byly v ději sklenice, ale zde se spíše jenom mluvilo o tom, co Ota s nimi dělá.
Zápletka měla hlavu a patu, zvládla jsem sledovat všechny indicie.

tittanie

Má oblíbená dvojice detektivů. Zajímavý příběh. Těším se na další díly.

Dani5a

Další velice čtivá kniha ze série Hříšní lidé Království českého. Panoš Ota a Oldřich z Chlumu jsou tentokrát pověřeni vyšetřováním vražd ve Znojmě.

Le Chat

Další povedený díl, tentokrát ze Znojma. A poslední odstavec se autorovi obzvláště vydařil. :-)

Runkyna

Nevím čím to, ale tenhle díl patří dle mého mezi nejslabší. Překombinované a zároveň romanticky neuspokojivé, sterilní.

gimli35

Moc rád jsem si s Oldřichem, Otou a dalšími prolezl tajuplné znojemské katakomby. Tradičně skvělé, zajímavý konec a poslední věta knihy obzvlášť.

Jáchymovští démoni
Jáchymovští démoni