Duch znojemských katakomb

Duch znojemských katakomb https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392596/bmid_duch-znojemskych-katakomb-nNU-392596.jpg 4 421 89

Oldřich z Chlumu přijíždí spolu s panošem Otou jako jeden z vyslanců českého krále do Znojma, kde se koná jednání o smíru mezi moravskou a rakouskou šlechtou. Vše je předem dohodnuto a jde jen o to, aby se ochota ze smíru veřejně potvrdila. Purkrabí znojemského hradu proto očekává spíše dvorskou slavnost než ostrou půtku vyslanců. Jenže hned druhý den zmizí jeden z mladých českých šlechticů. Je to o to víc znepokojivé, že o čtyři roky dříve tu stejně nevysvětlitelně zmizel jeho starší bratr. K dovršení všeho se duch staršího bratra objeví přímo na hradě a pak zmizí v tajemných katakombách, jimiž je město pod zemí doslova protkáno.... celý text

Srbo
24.02.2019 4 z 5

Klasika p. Vondrušky.

Ramiel
24.02.2019 2 z 5

Už název sám ubírá ději na záhadnosti. Když totiž Oldřich s Otou pátrají ve sklepeních a nemohou na nic přijít, tak čtenář ví, že vrah prostě zmizel někde v katakombách. Ale je pravda, že název prodává, takže těžko říct, jak jinak knihu pojmenovat, aby byl název dostatečně atraktivní. Jinak mám, stejně jako Kyri v předchozím komentáři, výhrady... k dvěma Divišům... krásné Anežce, které se odpustí spoluúčast na vraždě... Klárce, která zamlčuje důležitá fakta, ale přece se na ni musí zlehka a něžně... A těch náhod bylo taky víc než dost... Myšlenka, že vrah (Křelina) nezná podobu oběti, tak zabije (pokusí se zabít) všechno a všechny, co se ochomítnou kolem šenku je úsměvná.
P.S. Nejstarší části znojemských katakomb jsou datovány až do 14. století.

Kyri
23.02.2019 2 z 5

Nějak mám pocit, že jsem s těmito detektivkami skončila.
Celé se to hrozně vleklo v nudných a bezobsažných dialozích. Občas jsem zjistila, že jsem zapomněla otočit stránku a pořád koukám na tu stejnou :(
Kdyby si autor dal aspoň práci, aby to trochu dalo hlavu a patu. Krásná sklepnice, která žije se svým bratrem, který ji znásilnil, když se opil. Žárlí na jeho milenku tak, že se ji chystá zavraždit, ale někdo ji předejde a tak její mrtvole aspoň rozmašíruje kamenem obličej, že ji nikdo nepozná. Ale stejně ji hlavní hrdinové milují a taky je hrozně citlivá, křehká a nevinná.... Nebo Diviš, který s nimi nejede, tak se tam objeví druhý Diviš. Jejich rodiny se sice nesnášejí, protože se synové oba jmenují Diviš, ale oni dva o sobě vědí celkem nepodstatné detaily ze života, jako by si obden telefonovali? (nebojte, vím, že v té době nebyl telefon, ale že by za sebou pravidelně jezdili z Prahy do Znojma, to asi taky ne, že?)

Ignis
22.02.2019 3 z 5

Typický Vondruška. Myslím, že víc to není potřeba rozvádět.

Modrina
18.02.2019 5 z 5

Velmi pěkné, pro mě jeden z lepších páně Vondruškových příběhů. A ten konec byl prostě geniální. :) Rozhodně doporučuji k přečtení.

Mili115
16.02.2019 4 z 5

Čtivá detektivka, která rozhodně nezklame. Hlavní hrdinové nakonec zvítězí a zlo .....

babystar
16.02.2019 4 z 5

Pro mne jedna z lepších detektivek s Oldřichem z Chlumu. Docela dost mrtvých, krásné sklepnice, s nimiž si Ota užije, nechutné rodinné vztahy, tajemná sklepení a nesympatičtí mnichové. A nakonec jsem se i nečekaně zasmála. Za mne dobrý!

Lenka4
11.02.2019 4 z 5

Pěkná detektivka splňující očekávání, tentokrát navíc s vtipným koncem.

RogiS
29.01.2019

!!! Možná SPOILER !!!
Přečteno, vše souvisí se vším, parchanti najednou mají otce (a mimo neteří i bratrance, ti spolu sice nemluví ale všechno si řeknou) Znojemský purkrabí vše vyřeší, pár nevinných panen je zachráněno a vrahem je, jako vždy, Brodský. :-)