Duch znojemských katakomb

Duch znojemských katakomb https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392596/bmid_duch-znojemskych-katakomb-nNU-392596.jpg 4 421 89

Oldřich z Chlumu přijíždí spolu s panošem Otou jako jeden z vyslanců českého krále do Znojma, kde se koná jednání o smíru mezi moravskou a rakouskou šlechtou. Vše je předem dohodnuto a jde jen o to, aby se ochota ze smíru veřejně potvrdila. Purkrabí znojemského hradu proto očekává spíše dvorskou slavnost než ostrou půtku vyslanců. Jenže hned druhý den zmizí jeden z mladých českých šlechticů. Je to o to víc znepokojivé, že o čtyři roky dříve tu stejně nevysvětlitelně zmizel jeho starší bratr. K dovršení všeho se duch staršího bratra objeví přímo na hradě a pak zmizí v tajemných katakombách, jimiž je město pod zemí doslova protkáno.... celý text

Runkyna
27.03.2020 2 z 5

Nevím čím to, ale tenhle díl patří dle mého mezi nejslabší. Překombinované a zároveň romanticky neuspokojivé, sterilní.

gimli35
24.03.2020 5 z 5

Moc rád jsem si s Oldřichem, Otou a dalšími prolezl tajuplné znojemské katakomby. Tradičně skvělé, zajímavý konec a poslední věta knihy obzvlášť.

cmelda26
09.03.2020 5 z 5

Klasika od pana Vondrušky , opět čtivé , napínavé a zábavné. Zatím mě žádná kniha z této serie nezklamala.

Alex.rrr
04.03.2020 5 z 5

Nejprve jsem si myslela, že kniha bude podobná a podle stejné předlohy jako ostatní - případ, chytré sklepnice atp. Pak jsem se začetla a neodložila knihu, dokud jsem ji neodložila. Případ je do poslední strany napínavý a řešení nápadité.
SPOILER!:
Pátá hvězdička je za poslední větu knihy, která mě rozesmála ze všeho nejvíc - "Tenhle případ se určitě zapíše do dějin zločinu v našem království, protože se ještě nikdy nestalo, aby vrahem byl zahradník." :D

monulam
07.02.2020 4 z 5

Knihy od pana Vondrušky mám moc ráda. Ještě se nestalo, že by se mi nějaká nelíbila

Radka2564
01.02.2020 4 z 5

Pan Vondruška opět nezklamal

Koudyna
19.01.2020 4 z 5

Opět Vondruška nezklamal!!

Isew
16.01.2020 4 z 5

Od Oldřicha z Chlumu jsem si dala nějaký čas oddych. A pauza prospěla. Možná je to i tím, že jsem sáhla po zdařilejší knize ze série, ale opravdu mě to bavilo. Ani proutník Ota, kterému padají všechny ženy k nohám a žadoní, aby si jich všiml a strávil s nimi noc, mě neiiritoval tolik, jako obvykle. Vondrušku beru jako výplň k mezi jinými knihami. Počítám, že brzy zapomenu, o čem tato kniha byla. Stejně tak, jako u většiny jeho ostatních knih. Do čtenářské výzvy by se mi hodila Podivná svatba na Lichnici. Mrkla jsem na ní a zjistila jsem, že už jí mám mezi přečtenými knihami. Ale vůbec si nepamatuji zápletku. Vondruškovy knihy jsou jednohubka na pobavení, ale nějaká zapamatováníhodná literatura to není.

tetepoko
13.01.2020 4 z 5

Knihy od V. Vondrušky čteme společně s manželem, máme rádi příběhy i zápletky, společně se nad nimi vždy zasmějeme a hledáme možné řešení. Tato kniha se nám líbila méně než obvykle. Měli jsme problém se zvoleným jazykem v knize, zejména nás chytalo za uši slovo "hypotéza", které se v tomto příběhu objevuje na skoro každé dvojstranně.

Kami33
06.01.2020 5 z 5

Oldřich z Chlumu s Otou ve Znojmě. Mrtvoly postupně přibývají... Čtivé a milé jako vždy

Opatov
20.12.2019 5 z 5

Na knihu od Vondrušky se vždycky těším. Oldřich z Chlumu a Ota mají nového Diviše, sklepnic a tajných chodeb je nadbytek. Ale i tak to byla krásná audiokniha.

Vojslava
17.12.2019 4 z 5

Klasická, na čtení příjemná detektivka, která vyloženě neuchvátí, ale ani neurazí. Linii vyprávění lze relativně sledovat, ale těch náhod v podzemních skrýších bylo tak akorát. Jinak mne pobavilo odborné ohledání ranhojičem jak opsané z análů krimipatologie a závěrečná věta, k té se dočtěte sami... :-)

Fillipa
17.12.2019

Příběhy Oldřicha z Chlumu budu jako kulisu poslouchat dál, ale už je v nich tolik nesrovnalostí (ty historické přecházím), že je nechci hodnotit. Navíc musím souhlasit se čtenáři, kteří tvrdí, že příběhy jsou jeden jako druhý, serie je už příliš dlouhá.

hapac
04.12.2019 4 z 5

Hezký příběh, napínavý, zkrátka mne to opět bavilo a hezky jsem si početla.

Ajrad1981
12.11.2019 5 z 5

Vondruška se nějak rozjel, tolik mrtvol snad v jeho knížkách ještě nebylo (a pokud ano, tak v díle, který jsem nečetla). Každopádně o to víc to bylo zajímavé.
A pobavila mě poslední věta Oldřicha z Chlumu - tedy poslední v téhle knize, Oldřich nemůže umřít, když už je vydaný další díl. :-) Ráda bych ji ocitovala, ale byl by to spoiler jak hrom, takže se nechte překvapit. :-D

Hobo
09.11.2019 5 z 5

Na Vondruškových knihách oceňuji především to, jak dobře ukazuje, že ve středověku žili stejní lidé jako jsme my, se stejnými chybami, touhami a vášněmi.

helenkan
17.10.2019 5 z 5

Záhadné a napínavé až do konce.

Schamila
17.10.2019 5 z 5

Tak to byla zase jízda s příběhem pana Vondrušky, jak to děláte, že čtenáře tak napnete, ale co napnete, já chodila těmi všemi sklepy, chodbičkami a šenky, jako bych se tam narodila, že je příběh tohoto autora poutavý, to už vím, ale tentokrát jsem si všímala vyobrazení prostředí a mohu říct, že jsem nevynechala ani písmenko (což se mi u některých jiných autorů stává), když jsem se toulala Znojmem. Jo - kdo umí - ten umí, určitě doporučuji - bylo to fakt bezva, zkrátka Ota a jeho pán Oldřich to válejí vždy...

levac
14.09.2019 5 z 5

Při Vondruškových knihách jako by člověk prošel branou času a sám se ocitl ve středověku. Chodí po dlážděných ulicích, nahlíží do šenků, v podzemních chodbách mu běhá mráz po zádech. Navozená iluze je dokonalá a odtrhnout se od ní dá až na konci knihy...

Iwíček
05.09.2019 5 z 5

Musím říci, že tato kniha se mi hodně líbila. Zaujala mě svou čtivostí, ale i pěkně zašmodrchanou zápletkou, která vás nutí číst do té chvíle, dokud nezjistíte, jak to vše dopadlo.