Právo první noci

Během cesty po Moravě se panoš Ota setká se svou vzdálenou sestřenicí Miladou ze Zástřizlí. Je zoufalá a prosí ho o pomoc. Žije s rodiči na Krakovci nedaleko Prostějova, kde se v poslední době stalo několik podivných událostí, které vyvrcholily vraždou jejího snoubence. Co je však nejhorší, z jeho smrti podezírají ji. Panoš Ota se obrátí na svého pána, ale ten nemá chuť a ani pravomoc tu vyšetřovat. Jenže pak dojde k pokusu unést Miladu. To Oldřicha z Chlumu přesvědčí, že nejde o obyčejný zločin. Společně začnou rozplétat neuvěřitelný příběh, jehož nitky vedou hluboko do minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410512/big_pravo-prvni-noci-EYj-410512.jpg 4282

Kniha Právo první noci

PREBURDA

Pěkná detektivka, klasika od pana Vondrušky. Nechybí "tradiční" opakující se popis hlavních postav. :o(( V tomto díle je velmi zajímavé rozuzlení vražd, tohoto detektivního příběhu. Moc mne mrzí, že postavy se stále dále nevyvíjí, při tolika již vydaných knih, této série.

PierRe Vesper

Úplně klasický Vondruška, ale až moc.

Nechybí zde klasický popis charakterů postav, kdo jaký je a proč, vysvětlení která byla v přechozích knihách a pro mě už jsou prostě otravná. Ota je prostopášník, Diviš tvrdý voják a Oldřich zástance rozumu. Stále dokola ten stejný popis z jiných knih.
Prosté ctrl-c a následně ctrl-v.

Začátek má ohromit, ale všem je jasné, že tohle by Vondruška prostě neudělal.

Zločinec známý od prvních stran knihy a s přibývajícím koncem je jen zřetelnější.
Jediné na co čekáte je teda shrnutí jak to provedl, abyste si potvrdili, jak se to stalo.
Druhý pachatel dobře zasazený i s dobrým motivem a zápletkou.

Hodnotím tentokrát dvěma hvězdami, jelikož si opravdu tento díl ničím extra nezaslouží takto vysoké hodnocení.

DámaMáma

Skvělá kniha před spaním…

zdenaR

Klasický Vondruška - dobře se čte, trocha napětí, poněkud překombinované, ale vcelku pohoda. Jako audiokniha dobré před spaním.

olívoil
15.10.2021

Opět skvělá kniha..........na začátku ve mě hrklo, ale pak mě napadlo to, co jsem se dočetla v závěru knihy, uf.
Každá kniha má v sobě schované něco jiného, i když systém je stále stejný. Těším se na další knihu.

kopeceli
25.09.2021

Nečetla jsem mnoho detektivek pana Vondrušky, ale ty, které ano, byly stejné. Dobře se četly, snažily se s ohledem na historii být přístupné současníkovi a byly složitě kombinované, přičemž královští vyšetřovatelé vše nakonec uhodli naprosto zázračně. Ale to neznamená, že je to špatné čtení, je jen jiné, přesto odpočinkové, nevyžadující od čtenáře mnoho námahy. Vzhledem k podzimnímu chladu venku a teplu kachlových kamen doma, jsem přesně v tom rozpoložení.

Art82
19.09.2021

Další pěkná detektivka. Co dodat prostě klasika Vondrušky taková lepší.

evelýny
31.07.2021

Audiokniha: čte Jan Hyhlik, zastřeně, ukolébavě

,,Štěstí si nevybírá podle tváří lidí, ale podle jejich srdcí."

Štěstí si mě při výběru této knihy tentokrát nevybralo.
Dvě detektivní záhady v jedné, známé postavy ,,kriminalistů" z příběhů pana Vondrušky: Oldřich z Chlumu, který vždy a za všech okolností chrání čest krále, Ota ze Zástřizlí, kterému neodolá žádná žena. Ze zadu vše jistí přítel Diviš.
Děj překombinovaný, zmatečný, zdlouhavý, nudný. Konec parodie.
Jediná zajímavá byla zápletka se stříbrný medailonem. Trochu málo na 80% v této databázi.
Audioknihu jsem poslouchala dlouho. Obsah této detektivky a hlas pana Hyhlíka mě vždy přesvědčil, že je lepší spát.

,,Pocit viny dělal z křesťanů lepší lidi, protože krokem k nápravě bylo, aby si člověk své chyby uvědomoval. Hříšníkům je třeba odpouštět, pokud se hodlají upřímně napravit."

Tak snad někdy příště.

P.S.: Tímto uděluji panu Vondruškovi a panu Hyhlíkovi ,,Řád uspávače hadů." (Princezna Lada)