Právo první noci

Během cesty po Moravě se panoš Ota setká se svou vzdálenou sestřenicí Miladou ze Zástřizlí. Je zoufalá a prosí ho o pomoc. Žije s rodiči na Krakovci nedaleko Prostějova, kde se v poslední době stalo několik podivných událostí, které vyvrcholily vraždou jejího snoubence. Co je však nejhorší, z jeho smrti podezírají ji. Panoš Ota se obrátí na svého pána, ale ten nemá chuť a ani pravomoc tu vyšetřovat. Jenže pak dojde k pokusu unést Miladu. To Oldřicha z Chlumu přesvědčí, že nejde o obyčejný zločin. Společně začnou rozplétat neuvěřitelný příběh, jehož nitky vedou hluboko do minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410512/pravo-prvni-noci-EYj-410512.jpg 4226

Hříšní lidé Království českého 25.

Detektivky, krimi, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Právo první noci

malýčtenář

Nevím, ale od autora jsem již četla několik knih,které zaujaly. Bohužel o této knize to nemohu říci. Nějaké zdlouhavé a stále nic neříkající děj. Musela jsem knihu odložit, možná někdy jindy.

Standa24

Pokud čtete již 25. díl z této série, tak už víte, co můžete od Oldřicha z Chlumu a jeho pomocníků čekat. Tento příběh se mi líbil a hodnotím ho jako lehký nadprůměr v celé sérii.

hana4834

Tenhle příběh me dostal nejvíc se mi libilo, když je muž bez sexu tak chrape ????

mcabr
30.12.2020

Pěkné, jen občas zdlouhavé.

Jaruš7
08.10.2020

Audiokniha ve skvělém stylu Vondruškiády.
Případ nedecentního tématu ze známých míst našeho kraje.
Bohatý příběh se zápletkou dokonale zamaskovanou falší a zradou.
Tohle" " Právo první noci" mi v mysli jako cejch na tom hradním místě zůstane.

Historie kterou fantazie ztvárnila do příběhu se v mysli usazuje a dovedu si představit, že by opět, už ze sympatií k autorovi, mohl být hostincem "U bezhlavého Tatara" ozdoben štít soudobého kiosku v lesoparku, už za tu úžasnou historku.
Z patriotismu v NEJ co chci.

Hotovson
10.09.2020

Vzal jsem si to v knihovně jako oddechovou četbu a nebyl jsem zklamán. Dlouho jsem od Vondrušky nic nečet a tohle mi přišlo jako takovej standard, co se Oldřicha z Chlumu týče. Akorát mi teda přišlo, že dost věcí tu záviselo na štěstí a náhodě.

Jonna
31.08.2020odpad!

Opravdu jen ve výjimečných případech knihu odložím, a to se stalo u této knihy, nudné, jednoduché líčení podivného příběhu, nešlo se začíst. Opět jsem si ověřila, že Vondruškovy "detektivky" nemá smysl číst.

tlllk
26.08.2020

Balzam na dušu, po Remarque som potreboval oddychovku a pán Oldřich mi ju opäť poskytol. Táto trojica ja zaručená kombinácia.

Dýka s hadem
Dýka s hadem