Pomsta bílého jednorožce

Častolov z Frýdlantu, který se honosí erbem Ronovců, přijde za nevyjasněných okolností o manželku Anežku, kterou najdou mrtvou pod skálou, na níž se jeho hrad tyčí nad krajinou jako orlí hnízdo. Její smrt uzavře královský popravce jako nešťastnou nehodu, jenže záhy poté je zabit i on. O tom, že nejnevděčnějším úkolem je pomáhat příbuzným, se přesvědčí Oldřich z Chlumu, když své ženě Ludmile slíbí celou záležitost vyšetřit. Jakmile se pustí do pátrání, začnou mysteriózními způsoby umírat další lidé a vše se točí kolem soutěsky, zvané Peklo. Co je ovšem nejhorší, nikdo z případných podezřelých ty vraždy spáchat nemohl, a tak nakonec nastupuje církev, neboť ďáblova stopa je nepopiratelná....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424946/pomsta-bileho-jednorozce-paV-424946.jpg 4.2140

Hříšní lidé Království českého 26.

Detektivky, krimi, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Pomsta bílého jednorožce

wooloong

Tentokrát to bylo hodně překombinované a na mě poněkud nepoměr mezi dle mého slabým motivem a hromadou obětí. Také mě (jako Andulka VK) dost vytáčelo to vymýtání ďábla. Ďábel se nemýtí, ale vymetá/vymítá. Tuším, že už to nejméně jednou autor chybně použil v jiném příběhu.

Val

Pro mě opravdu příjemná změna . Člověk se při čtení přenese daleko do středověku a spolu s Oldřichem z Chlumu , Otou a Divišem se pustí do vyšetřování zapeklitého případu. Ti tři jsou skvěle sehraní a Oldřichova žena Ludmila je výborně doplňuje. Pro mě je pomyslnou třešničkou na dortu Bezděz , který miluju a dobře to tam znám . To pak fantazie pracuje na plné obrátky .

Pavlnka

Zdárné pokračování. Časově to neodpovídá (ještě nemá syna), ale příběhu to vůbec nevadí. Určitě si budu hlídat další díly.

TeaPeter

Dobrá zápletka, dobře napsaná kniha. Ale dvě hvězdy dolů za krutě odbytý konec. To se pan Vondruška ty konce nikdy nenaučí psát?

ivoiro

Opět velice příjemná kniha mé oblíbené série. Skvělé počtení pro oddech.

mcabr

Vcelku pěkná detektivka.

Lenka4

Na začátku jsem měla pocit, že jsem příběh už četla. Tyto obavy se naštěstí postupně rozplynuly. Není snadné nacházet nová prostředí, vymýšlet situace a postavy, jejichž jednání by bylo zcela jiné a přitom uvěřitelné.

jaja1989

Ach jo zase jeden z jeho slabších románů.
Vrah jasný od začátku jen se čeká na to až se vykecaji.

Dýka s hadem
Dýka s hadem