Duch znojemských katakomb

Duch znojemských katakomb https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392596/bmid_duch-znojemskych-katakomb-nNU-392596.jpg 4 421 89

Oldřich z Chlumu přijíždí spolu s panošem Otou jako jeden z vyslanců českého krále do Znojma, kde se koná jednání o smíru mezi moravskou a rakouskou šlechtou. Vše je předem dohodnuto a jde jen o to, aby se ochota ze smíru veřejně potvrdila. Purkrabí znojemského hradu proto očekává spíše dvorskou slavnost než ostrou půtku vyslanců. Jenže hned druhý den zmizí jeden z mladých českých šlechticů. Je to o to víc znepokojivé, že o čtyři roky dříve tu stejně nevysvětlitelně zmizel jeho starší bratr. K dovršení všeho se duch staršího bratra objeví přímo na hradě a pak zmizí v tajemných katakombách, jimiž je město pod zemí doslova protkáno.... celý text

raty
09.05.2019 5 z 5

Číst další knihu z edice Hříšní lidé království českého je jako návštěva starých přátel. Poklidné, odpočinkové čtení. 24. díl - že by závislost?

Dae
08.05.2019 5 z 5

Už jsem se bál, že se mi vondrušovky přestávají líbit, ale jak Jičínské pole mrtvých, tak i Duch znojemských katakomb mi zase sedly. Krev tu tedy stříká nadprůměrně :o), ale děj má spád a nemám co vytknout.

cérka
06.05.2019 4 z 5

Pan Vondruška vyprávět opravdu umí a já si u každé jeho knihy skvěle odpočinu. Tato nebyla výjimkou a až na pár listů kde se vyšetřovatelé, potažmo sám autor, točili pořád do kola kolem jedné myšlenky, jsem se i skvěle bavila. Trocha duchařiny, tajemna a pěkných sklepnic (jak jinak :-)).
Knihy z kraje série měli opravdu větší šmrnc, vtip a šťávu, proto jednu hvězdičku ubírám.

alnahu
28.04.2019 3 z 5

Další příběh ze série Hříšní lidé království českého.Tentokrát Oldřich z Chlumu a jeho panoš Ota vyšetřují ve Znojmě záhadné zmizení šlechtice Vojslava z Taubensteinu .Již před lety zmizel stejným způsobem jeho bratr Adam .Místním občanům města se začíná Adam zjevovat ,jako duch.Čtivá historická detektivka,která se odehrává ve 13.století za vlády Přemysla Otakara II.

Raada
21.04.2019 5 z 5

Kniha nezklamala, četla se velmi příjemně, dějově mě zaujala a přiřadila bych ji spíše k těm lepším od Vondrušky.

Pavka.n
21.04.2019 2 z 5

Knihy z této série mám ráda. Přečetla jsem už všechny, hodně z nich i několikrát. Vždy se těším, až vyjde nová.
U téhle jsem se těšila zbytečne. Děj mě nijak zázračně neoslovil. Také nápad s "druhým" Divišem mi tak nějak neseděl.
Mám pocit, že poslední dobou už tyhle detektivky ztrácejí nápaditost.

Boby17
21.04.2019 4 z 5

Příjemná oddychovka pana Vondrušky. Děj se tentokrát odehrává na Moravě a Oldřichovi z Chlumu se podaří odhalit pachatele nejen současného zločinu, ale i uzavřít případ, který před pěti lety musel pro nedostatek času opustit jako nevyřešený. Také oceňuji poslední souvětí příběhu, které je humorně zacíleno na všechny autory a čtenáře detektivek v průběhu staletí ...

Pavlnka
21.04.2019 4 z 5

Knihy od pana Vondrušky nezklamou. Pěkné příjemné čtení, při kterém si člověk odpočine.

zazvorka
07.04.2019 3 z 5

Pana Vondrušku si vždy ráda přečtu, ale dříve to mělo větší šťávu. Některé pasáže nesmírně suchopárné a otravné, jako by to psal někdo jiný.
Chápu, že v praxi vyšetřovatel musí každou teorii stokrát přežvýkat a pohlédnout na ni ze všech stran. Nicméně - je skutečně potřeba, aby to protrpěl i čtenář? Občas si říkám, že při tom množství knih, která pan Vondruška produkuje, musí být těžké udržet kvalitu. Vytříbit text tak, aby se skvěl jako kdysi. Škoda.

davidurban1973
07.04.2019 4 z 5

Čtivé, dobře napsané, uvěřitelné.

Palus
07.04.2019 4 z 5

Pan Vondruška nepřekvapil ani nezklamal. Opakující se klasika, s kterou člověk jaksi počítá...

hanzmb
04.04.2019 4 z 5

Vondruška bude vždy mou srdeční záležitostí. Historii miluji, detektivky mám rád a jeho srovnávání historie s dnešní situací obdivuji. Ale musím přiznat, že i Mistr ztrácí dech. Těch 24 dílů je už opravdu moc. Na rozdíl od Jičínského pole je zde obměna vyšetřovatelů minimální a nic nepřináší. Katakomby je taky taková zprofanovaná záležitost. A jak už psal někdo v komentáři dole, to logické propojení jednotlivých vražd kulhá příšerně. Ale stejně si 25. díl zase přečtu... pokud ještě bude.

karimatka1
03.04.2019 5 z 5

Tradiční dobrý Vondruška

Berca.000
21.03.2019 5 z 5

miluju Vondrušku, krásně se u něj odpočívá

sapphire63
16.03.2019 5 z 5

Detektivky pana Vondrušky mě nikdy nezklamou.

Pavelpi
16.03.2019 5 z 5

Výborná detektivka,zase jsem až do konce nepřišel na rozuzlení.Jako pomocník tady vystupuje bratranec Diviše (také Diviš),který má stejné vlastnosti.A příběh je napínavý až do konce.Jen se mi zdá,že Otovi tady už dochází dech.

ivoiro
12.03.2019 5 z 5

Krásná kniha za plný počet bodů. Chytla mne na začátku a nepustila až do konce.

ditta3718
04.03.2019

Autor jako obvykle nezklamal.

Česneksmedem
28.02.2019 4 z 5

Naprosto souhlasím s tím, že je to klasická historická detektivka pana Vondrušky. Také souhlasím s tím, že je jedna z těch lepších.
SPOILER
Tentokrát zde nevystupuje druhý z pomocníků Oldřicha z Chlumu Diviš, ale jeho náhradník je mu hódně podobný. Ota je opět ve formě, takže u jedné sklepnice nezůstane. Vše ale samozřejmě dělá jen v zájmu spravedlnosti!
A ještě jedno moudro z knihy: ...do ženských duší vidí možná Bůh, ani to není jisté, mužům však je takové poznání obvykle odepřeno.
Knihu doporučuji!

rss11
25.02.2019 4 z 5

Za poslední dobu jedna z těch lepších ze série o Oldřichovi z Chlumu. Přesto už je to trošku vyšeptané. Pan Vondruška by se měl vrátit k věcem, které fungují. Oldřich versus Přemysl, inteligentní dúvtipná mysl proti ambicióznímu vladaři. Jejich interakce skvěle funguje a je zábavná. Autor dobře zvládá machiavellistickou stránku vladnutí. Oldřich versus šlechta, zdá se mi, že Oldřich už dlouho neměl opravdu nebezpečného protivníka z řad šlechty, skoro pokaždé sklapnou podpatky před "obyčejným" královským úředníkem... A za třetí autorův proticírkevní étos je zabavný a já s ním vnitřně souhlasím :-) , ale mohl by být veden trochu sofistikovaněji, ne na první dobrou...