Mort

Smrť si dříve nebo později najde každého. Když ovšem přijde k Mortovi, nabídne mu zaměstnání. Ten zjistí, že kvůli tomu nemusí zemřít, a nabídku přijímá, netrvá však dlouho a pochopí, že se jeho romantické touhy jen málo snášejí s vážnou úlohou Smrťova asistenta, a když pozná překrásnou princeznu Keli, která má být zavražděna a kterou má pravé Mort dopravit na onen svět, začnou se věci rychle zaplétat... Nejlegračnější a nejoriginálnější fantasy v této i jakékoli jiné galaxii!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/455/mort-S4D-455.jpg 4.61617

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem (4.)

Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno:, Talpress

Kniha Mort

slaska77

Morta, Izabell i Dobrořeze jsem si velmi oblíbila (Smrtě tedy miluju už dávno ještě z dob Barvy kouzel), zhruba od půlky knihy jsem přemýšlela, jak z toho tentokrát pan Pratchett vybruslí a co udělá se Smrťem, který se tak spustil. Zase to vše vyřešil bravůrně a mně nezbývá, než opět zaslouženě se vrátit k hodnocení 5 hvězdami. Celá kniha je protkána opět mnoha sarkastickými narážkami, za všechny zmíním 2, které opravdu dostaly - rozhovor Smrtě v agentuře práce a rozhovor s Mrakoplašem poté, co odmítl Albertovi podat hůl při obřadu.... to se snad ani nedalo vymyslet, to se muselo stát:-) (březen 1300 str.)

MacHammer

Představa Smrťe jak si váže mušky na ryby je naprosto dokonalá. Nemůžu si pomoct ale Smrť je nejsympatičtější knižní postava vůbec. Jednoznačně 10 z 10. Smekám pomyslný klobouk.

Loginus

Moje první kniha ze Zeměplochy. A už jsem byl chycený.

Karcoolka2210

Čo dodať, Pratchett je jednoducho pán spisovateľ a toto je ďalší z jeho skvostov :)

Allys

Úžasný príbeh zo sveta Zeměplochy. Zo všetkých dielov mi Mort príde ako jeden z najlepších a ak niekto nevie, čím začať, vždy odporúčam na začiatok práve Morta. Je to veľmi chytlavý príbeh plný humorných situácií a niekedy sa neubránite a proste sa v tej MHD cestou do práce zasmejete nahlas :-D

slawa.cap

Poslouchal jsem jako audioknihu. Zatím určitě nejlepší díl Zeměplochy. Mnohem ztřeštěnější námět, než u prvních třech dílů, ale o to uvěřitelnější příběh. Rozhodně mám mnohem větší chuť pustit se do dalších příběhů.

Pan Petr

Mé první setkání se Zeměplochou nedopadlo moc dobře a říkal jsem si, co na ní u všech všudy všichni vidí. Po letech jsem jí dal znovu šanci a už to vím. Hlavně proto, že jsem se chopil zrovna téhle knihy. Humor v ní mi sedl, děj není nijak rozvláčný a soustředí se hlavně na to, co (podle mě) dělá Pratchetta Pratchettem. Byla to jízda a udělat ze Smrtě milou osůbku mi přišlo jako skvělý nápad. Pravda, zhruba ve třech čtvrtinách se příběh začínal zamotávat, ale autor z toho dobře vybruslil. Z hlavy paradoxně nemůžu dostat scénku, která byla krátká a spíše okrajová, a sice tu s Terpsikem Mimákem a s popisem jeho manželství s "milovanou" Gwladys. Nemám Zeměplochu ani zdaleka načtenou, ale Mort se Soudnými sestrami pro mě zatím top...

Omnis

Dost možná nejlepší kousek z celé série.