Noční hlídka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kapitán Elánius z ankh-morporské Noční hlídky měl všechno. Ale nyní je zpět ve své vlastní drsné, nesnadné minulosti, pouze v šatech, které měl právě na sobě, když se Zablesklo. Žít v minulosti je těžké. Umřít v minulosti je neuvěřitelně snadné. Ale on musí přežít, protože má velmi důležitý úkol. Musí vystopovat a chytit vraha, naučit sama sebe mladšího, jak být dobrým poldou, a změnit výsledek krvavé rebelie. Je tu ale problém: když vyhraje, nebude mít ani ženu, ani dítě, ani žádnou budoucnost. Zeměplošský příběh Jednoho města, s kompletním sborem pouličních výrostků, dam pochybné pověsti, rebelů, tajných policistů a dětí revoluce. „Pravda! Spravedlnost! Svoboda! A vejce natvrdo!“....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/478/uzasna-zemeplocha-nocni-hlidka-es0-478.jpg 4.7975
Série

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem 27.

Žánr
Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno, Talpress
Orig. název

Night Watch, 2002

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (76)

Kniha Noční hlídka

Přidat komentář
iskovsky
26. února

Zatiaľ to najlepšie čo som od Terryho čítal... humor sa tu možno neváľa na povrchu ako sú mnohí zvyknutí, ale je trocha hlbšie a treba pri ňom aj premýšľať... a to už sa približuje k umeniu... akcia, napätie a dokonca dej, ktorý dáva zmysel... jednoducho skvelá kniha... škoda, že po tejto knihe už postava Elánia začína metamorfovať ...

Atlantis
12. února

Dodnes si pamatuji, jak jsem kdysi v mládí skončil se Zeměplochou u dílu Zloděj času a Noční hlídku jsem nebral jako pokračování. A to vše jen kvůli odlišnému stylu obálky. Díky bohu jsem ale prozřel a dal tomuto dílu šanci. Je totiž skvělý. Opět Hlídka v hlavní roli, ale tentokrát lehce odlišně. Hrátky s časem, krásný vývoj postav a hlavně je celou knihou prodchnutý pocit zvláštní nejistoty, jestli se vše vrátí do svých kolejí.

aruba
17. ledna

Naprosto souhlasím s tím, že je to jedna z nejlepších knížek zeměplochy. Rozhodně všem doporučuji!

petr_
27.12.2019

Zeměplocha měla ten čas trochu pomíchaný, což se ukázalo v jiných knížkách, ale fascinu je mě nápad čelit davu s kakaem v ruce. To je prostě hlavologie jako vyšitá.

Slůník
17.11.2019

Kpt. Elánius? S tím bych se moc ráda seznámila!

david9690
12.06.2019

Zajímavá věc. Rozhodně výborný nápad o cestování v čase, lidském osudu a neobyčejném umění být člověkem všem ostatním navzdory. Krásné čtení, zajímavé myšlenky a dobře nastavené zrcadlo společnosti a intrikanstvi mocných, všudypřítomných patolizalů a vlezdoprdelků. Věci jsou zde předkládány s humorem a ironií a přitom tak reálné.

SydBarrett
31.05.2019

Úžasná a napínavá knížka a navzdory tomu, že na Zeměplochu vcelku dlouhá, tak neuvěřitelně čtivá. Navíc s mým (hned po Časnačajovi, samozřejmě) nejoblíbenějším hrdinou a spoustou dalších zajímavých postav. O tom, jak tohle cestování časem vlastně fungovalo, jsem si preventivně zakázala uvažovat, protože bych se do toho zamotala a určitě tam našla i nějaké prapodivné chyby... No to je jedno.

alzbeta4340
14.12.2018

Terry Pratchett byl génius a jeho Noční hlídka by klidně mohla být zařazená do povinné středoškolské četby. Spousta chytrých myšlenek zabalených v humoru.

1