Noční hlídka

Noční hlídka https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478/bmid_uzasna-zemeplocha-nocni-hlidka-es0-478.jpg 5 1327 104

Kapitán Elánius z ankh-morporské Noční hlídky měl všechno. Ale nyní je zpět ve své vlastní drsné, nesnadné minulosti, pouze v šatech, které měl právě na sobě, když se Zablesklo. Žít v minulosti je těžké. Umřít v minulosti je neuvěřitelně snadné. Ale on musí přežít, protože má velmi důležitý úkol. Musí vystopovat a chytit vraha, naučit sama sebe mladšího, jak být dobrým poldou, a změnit výsledek krvavé rebelie. Je tu ale problém: když vyhraje, nebude mít ani ženu, ani dítě, ani žádnou budoucnost. Zeměplošský příběh Jednoho města, s kompletním sborem pouličních výrostků, dam pochybné pověsti, rebelů, tajných policistů a dětí revoluce. „Pravda! Spravedlnost! Svoboda! A vejce natvrdo!“.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

Night Watch , 2002

astarte
30.11.-0001 5 z 5

Opravdu nádherná kniha. Tak nějak jiná než ostatní Zeměplochy, ale se stejným humorem, který pohladí a příběhem, který vás hned vtrhne do děje. Užila jsem si to a určitě se budu k Noční hlídce vracet.

Selhan
30.11.-0001 5 z 5

Tahle kniha mě opravdu překvapila. Je to něco jiného než potrhlé osudy Mrakoplašovy, ani to není ta rovná čára, kterou za sebou zanechává v příběhu Bábi. Je to... Vlastně je to sci-fi. Cestování časem a boj proti policejnímu státu. Zažijeme chytání vraha, řešení mnohých komplikací časové turistiky (hlavní hrdina vychovává sám ze sebe dobrého policajta) a velkou vzpouru pod hesly "Svoboda! Rovnost! Bratrství! Láska za rozumné ceny! A vejce na tvrdo!", to celé zabaleno perfektním vypravěčským umem. Tahle knížka se vážně vyrovná i "vážně" literatuře.

Okřídlená li
30.11.-0001 5 z 5

Tohle byla jedna z prvních knížek, kterou jsem od Pratchetta četla, a musím ji hodnotit jako jednu z nejlepší co se týče kvality příběhu. Zhltla jsem ji téměř hned a rozhodně si tento zážitek ještě párkrát zopakuju :)

Wishkah
30.11.-0001 5 z 5

One Man Show cynického velitele Elánia v době minulé.