Magický prazdroj

Zrodil se mág tak mocný, že proti němu jsou ostatní mágové jen varietní hudlaři, a sama jeho existence přivede Zeměplochu na pokraj panmagické války. Jediný, kdo mu stojí v cestě, je Mrakoplaš, nedostudovaný kouzelník, jenž chce zachránit svět, nebo alespoň tu jeho část, na které se sám právě nachází. K zeměplošským hrdinům, které už známe, se připojují další: Conina – barbarská kadeřnice, Nijel-ničitel (jehož matička stále dohlíží na to, aby nosil vlněné spodní prádlo), a pravděpodobně první městský džin, který podniká v mosazných lampách, kde by rád objevil prostor pro vlastní růst....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456/zemeplocha-magicky-prazdroj-456.jpg 4.31238

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem 5.

Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno, Talpress

Sourcery, 1988

Kniha Magický prazdroj

š.m.i.k
05. listopadu

Předchozí dva díly mágů se mi líbily víc, ale pořád to bylo super. Studnice vtípků byla naplněna k mé naprosté spokojenosti.

Koza3

Řekl bych, že se jedná o slabší díl v porovnání se zeměplošskou konkurencí, ale i přesto se jedná o velmi vtipné dílko. Mrakoplaš zrochu dospěl, je tady zase pár vtípků Smrťe i dalších jezdců apokalypsy a barbar s bavlněným spodním prádlem. Slupl jsem za týden a těším se na další trampoty z Ankh-Morporku

mataj

(audiokniha) Tentokrát jde Mrakoplaš, spolu s novými pomocníky Coninou (dcerou největšího barbara) a Nijelem (ničitelem, který se zatím učí), zachraňovat Zeměplochu před velkou magickou válkou a jakokalypsou. Opět další díl plný absurdního humoru a hlášek. Nevím co bych vytkla, bavila jsem se dokonale.
..."Jseš živej?" řekl Mrakoplaš. "Jestli nejsi, byl bych raději, kdybys mi neodpovídal."...

JKDelaney

Příjemný, pro mě trochu zamotaný příběh, hlavně ke konci. Zavazadlo baví, Smrtě mohlo být klidně o mnoho víc. Mrakoplaš klasika.

Etule

Já ten jeho dokonalý smysl pro humor naprosto zbožňuji. Mrakoplaš opět perlil, Smrť na začátku taky. :D Velká poklona i panu překladateli, protože jména jsou za mě prostě na jedničku s hvězdičkou a ještě dvakrát podtrženou! :) Kebab z Ovce mě rozsekal. :D

Kami33

V rámci objektivity, nechci všechny Pratchettovy knihy hodnotit stejně. Takže ustoupím o hvězdičku, i když Mrakoplašovi fandím a jsem zvědavá, kdy se zase objeví.

kurama45

Kniha ako vždy super. Len ten chlapec u mňa úplne skončil vo chvíli, keď rozkázal podpáliť knižnicu.

terimila

Trošku lepší 3. Začátek byl výborný - nástup šíleného děcka, které zreformuje zkostnatělou instituci a vůbec celou magii, to slibuje velkou jízdu. A ona to jízda byla. Jenže pak se mi nějak okoukala, zevšedněla... a vlastně ani to závěrečný poražení zlého a zachránění malého mě vlastně nijak zvlášť nezaujalo. Zjišťuju, že Pratchett si stále drží svou kvalitu, ale určitým způsobem se jaksi opakuje. I když jasně, udělejte si to u sci-fi pohádek nějak jinak, já vím... :) Ale prostě když čtu pátý, šestý díl ze série, tak už to nemá takovej ten wow-efekt jako první, druhej, třetí díl.
Z celé knihy mi nakonec nejvíc utkvěl skoro úvodní dialog Faktradica se Smrtěm:
"Co na světě je takové, aby stálo za to žít?"
Smrť se na chvíli zamyslel. "KOČKY," odpověděl nakonec. "KOČKY JSOU MOC MILÁ STVOŘENÍ."

Nevídaní akademikové
Nevídaní akademikové