Princ Kaspian

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Magická síla navrátila sourozence Petra, Zuzanu, Edmunda a Lucii do Narnie, kterou ničí občanská válka. Zachránit ji může jen mladý princ Kaspian, ale potřebuje pomoc. Podaří se mu s podporou dětí a lva Aslana zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí?

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2272/letopisy-narnie-princ-kaspian-xEe-2272.jpg 4.11718
Série

Letopisy Narnie 2.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fragment (ČR)
Orig. název

Prince Caspian, 1951

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (112)

Kniha Princ Kaspian

Přidat komentář
PeterBahn
16. ledna

Druhý a snad ještě dobrodružnější díl. Jaké bylo zklamání na konci knihy, když bylo nejstarším Petrovi a Zuzaně řečeno, že už do Narnie nevstoupí. Jenže posloupnost dílů série neodpovídá úplně časové ose, a to je dobře, takže se ještě v jednom díle Petr a Zuzana objeví. I když ne až tak zásadně. Opět nutno číst oproštěn dospěláckého pragmatismu.

Gabriela_K
11. ledna

Přiznám se, že je to, zatím, nejlepší kniha z této série, kterou jsem zatím četla. Nevím jestli je to tím, že jsem si dala od čtení pauzu nebo jsem při čtení byla v nějakém lepším rozpoložení :-) Každopádně, když porovnám knihu a film, za mě tam bylo, zatím, nejvíce rozdílů.
Věc, kterou v knize postrádám a to opakovaně jsou bitvy konkrétně jejich popis, který se v knihách objevuje jen letmo, což byl případ i této knihy. Skóre ale zlepšilo to, že jsme se v knize dočkali aspoň souboje Miráze s Petrem.


Selve
05. ledna

Kniha nezklamala, tehdy jako kluk jsem hltal stránku po stránce. Celkem by mě zajímalo, jaké by to bylo číst sérii znovu ;)

Ailee
03. ledna

Další pohádková rychlovka.

tanuki
23.12.2020

Princ Kaspian se drží totožného schématu jako předchozí díl Narnie. Děti jsou přivolány z našeho světa, aby pomohly vyhnat krále usurpátora. Půl knihy zabírá vyprávění, co se stalo v Narnii v minulosti a druhá půlka se již odehrává v současnosti. Možná je to mým věkem, ale příběh pro mě postrádá napínavost. I vypjaté momenty jsou pojaté tak, že se o hrdiny vůbec nebojím. Aslan je kapitola sama pro sebe. Stejně jako děti zřejmě přichází z jiného světa, vždy přesně v ten správný moment, kdy ho všichni potřebují, aby jim ukázal cestu, sestavil armádu, vytvořil Dveře. Je všemocný, vševědoucí, umí probouzet vědomí, léčit zranění, vytvářet průchody mezi světy. Evidentně se jedná o vyšší bytost, která by všechno dokázala zařídit mávnutím tlapou bez cizí pomoci, ale přece jen část práce nechává našim lidským hrdinům. Správně delegovat úkoly se vyplácelo odnepaměti a to i v jiných světech. :o)

vmatusko
08.11.2020

(+ SPOILER) Deti sa proti svojej vôle vracajú do Narnie - Narnia ich potrebuje - privolali ich trúbením na roh. Svoje bývalé kráľovstvo našli spustošené. Vládu zlého kráľa Miraza chce nahradiť Kaspián, pred tým sa ale musí uskutočniť boj.
Deti a samozrejme Aslan pomôžu Kaspiánovi stať sa kráľom.

Wasdy
06.09.2020

(+ SPOILER) Kniha se mi líbila ale je škoda že bylo vše pobořené.

Knihomolka506
27.08.2020

Příběh dobrý, popis postav a celého děje taky super , ale co mi vadilo stejně jako ostatním bylo, že je povídání příběhu o princi Kaspianovi a o jeho životě přes polovinu knihy... proto hvezdy dolů.

1