Princ Kaspian

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Magická síla navrátila sourozence Petra, Zuzanu, Edmunda a Lucii do Narnie, kterou ničí občanská válka. Zachránit ji může jen mladý princ Kaspian, ale potřebuje pomoc. Podaří se mu s podporou dětí a lva Aslana zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí?

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2272/big_letopisy-narnie-princ-kaspian-xEe-2272.jpg 4.11892
Série:

Letopisy Narnie 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

Prince Caspian, 1951


více info...
Nahrávám...

Komentáře (133)

Kniha Princ Kaspian

maryska09
19. června

Mé druhé setkání s Narnií a opět nezklamalo. Krásné vylíčení bohaté přírody, kouzelných tvorů i velké odvahy, plné nadpřirozené síly Aslana. Doporučuju každému s bohatou fantazií.

Hanncha
25. května

Poutavé, čtivé. Doporučuji :)


Taťka Hraboš
27. dubna

Ani druhý díl nezklamal. Pravda je, že půlku knihy byla hlavní čtveřice hrdinů poněkud odsunutá stranou, ale to nijak nevadilo (mně osobně se dokonce asi líbilo nejvíc to postupné seznamování prince Kaspiana s tvory staré Narnie). Opětovně tu nechybí milý humor, pro který našel právě mezi tou roztomilou narnijskou cháskou autor spoustu prostoru. A závěrečný střet a „dobytí“ hlavního města nemají chybu.

Abukšákul
06. dubna

Přečteno s klukama už dávněji, moc se nám líbila =)

gratia
03. dubna

Tenhle díl mám moc ráda. Často si vybavím Aslanova slova - Nikdy se nedozvíš, co se mohlo stát. Ale můžeš zjistit, co se stane, když to uděláš teď. Škoda, že ani jedno filmové zpracování tuhle knihu nezvládlo. V tom starším je to jakýsi přechod ke třetímu dílu. A to novější je úplně příšerné, jako by tvůrci filmu knihu vůbec nepochopili. Myslím, že je v ní hodně scén, které by se daly rozehrát, ale vnikl jen jakýsi dobrodružný odvar, jenž nemá s knihou nic společného.

Miliarda
13. března

Prozatím nejlepší kniha z Letopisů Narnie. Barvité postavy, zajímavý příběh a celkově povedené zakončení. Určitě mě navnadila na další příběh z této série a na další dobrodružství prince Kaspiana, lva Aslana a dalších.

18LenkA12
10. ledna

Autor opětovně nezklamal. Příběh byl velice čtivý a dobrodružný. Je krásně vidět a uvědomit si že příroda se mění každý den a to co bylo dřív už dávno tak není, vše se může změnit a my pak naše známá místa nemusíme poznat. Knihu můžu jen doporučit.

anonymní.Ilja
31.12.2021

Druhý díl (nebo třetí, pokud za první počítáte Čarodějova synovce) knižní série o Narnii je v něčem mnohem dobrodružnější než první, kde mám pocit, že jsou postavy mírně vláčeny osudem. Děti se vracejí do světa, který znaly, ale nalézají jen trosky a ztracený lesk starého dobrého světa. Je na nich, aby svrhly zlého vládce a opět zavládl v Narnii klid.

1