Princ Kaspian

Magická síla navrátila sourozence Petra, Zuzanu, Edmunda a Lucii do Narnie, kterou ničí občanská válka. Zachránit ji může jen mladý princ Kaspian, ale potřebuje pomoc. Podaří se mu s podporou dětí a lva Aslana zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí?

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/2272/letopisy-narnie-princ-kaspian-xEe-2272.jpg 4.11522

Letopisy Narnie (2.)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)

Prince Caspian (1951)

Kniha Princ Kaspian

smudlajs

Dle mého je tento díl srovnatelný s tím prvním. Možná trochu slabší, protože je dost podobný, ale i přes to je to moc milé oddychové čtení.

Jarmila97

I tento díl se mi velice líbíl kniha přečtena jedním dechem ♡♡♡

MirijamFrankl

Přestože dějově podobné Lvu, čarodějnici a skříni a musím souhlasit i s předešlými komentáři, které Aslana přirovnávají k deux es machina, pořád je to krásná pohádka (nejen) pro děti jakéhokoli věku plná dobrodružství, různorodých postaviček, které čtenáři přirostou k srdci, ale také námětů na zamyšlení.

PhoebePollard

Tenhle díl se spolu se Lvem dělí o první příčku v mém seznamu nejoblíbenějších knih z téhle série. Kaspian je sympaťák a i když zápletka je oproti jiným dílům trocu slabší, mám tenhle díl hrozně ráda. prostě skvělý a úžasný a geniální a... všechna možná superlativa.

Kaytria

Přidám se k ostatním s tvrzením, že tenhle příběh je z těch prozatímních čtyřech (čtu 2. vydání v boxu se lvem na hřbetech) nejslabší. Nicméně stále zahřeje u srdce a ani podruhé mě nezklamal =)

Pegasus

Narnii mám moc ráda. V tomto díle se toho zas až tak moc nedělo, ale ani mi to nevadilo, bylo to pěkné, plné fantazie.

ElleNora

Pro mě jeden ze slabších dílů série. Zdálo se mi, že ve filmu se toho stalo dokonce víc, možná proto jsem trochu zklamaná.
Jsem ráda, že na začátku se sourozenci dost handrkují a mají dostatečný prostor. Ale byla bych radši, kdyby i samotná bitva byla trochu delší.

Ivka14

Bylo hezké se vrátit do Narnie. Bohužel tento díl mě neoslovi tak jak první,ale bylo to velice hezké pohádkové čtení.

Stříbrná židle
Stříbrná židle