Princ Kaspian

Magická síla navrátila sourozence Petra, Zuzanu, Edmunda a Lucii do Narnie, kterou ničí občanská válka. Zachránit ji může jen mladý princ Kaspian, ale potřebuje pomoc. Podaří se mu s podporou dětí a lva Aslana zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí?

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/2272/letopisy-narnie-princ-kaspian-xEe-2272.jpg 4.11399

Letopisy Narnie (2.)

Prince Caspian (1951)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)

Miro.slav
předevčírem

Naozaj kniha pre deti. Narozdiel od Hobbita ma ale toto nejako vôbec nenadchlo.

NinušFantasy

Znám i lepší knihy, ale moc ráda si Narnií proložím čtení složitých, nebo drsnějších knih. Takové oddechové čtení. :)

zanetkov77

Předchozí díly byly docela milé a zajímavé, i když mě tahle série celkově zase tolik nechytila, ale tento díl mě značně nudil, připadal mi docela o ničem a prostě tomu příběhu chybělo nějaké kouzlo. Doufám, že další budou zase o něco lepší.

Zelený_Drak

Trpaslík, myšák a jezevec byli fajn, ale "Aslan ex machina" je v těch prvních knihách, které Lewis v rámci Narnie napsal, opravdu ničitel dynamiky děje. Jde o prakticky stejnou zápletku jako u Lev, čarodějnice a skříň. Narnii nevládne právoplatný vládce, tak vybojujeme pár bitev a necháme Petra zamávat mečem. Vlastně se tu neodehraje nic nového a kniha jen informuje čtenáře, jak se Narnie změnila a seznamuje ho s Kaspianem. Také si myslím, že Lewisovi se s hlavními postavami pracuje lépe, když jsou jen dvě. Zuzana je zbytečná ve všech (chronologicky) dosavadních dílech s vyjímkou Kůň a jeho chlapec, kde hraje vedlejší ale pro zápletku důležitou úlohu. Celkově Lewis svoji sérii hodně poškodil tím, že s ní evidentně spěchal a vydával jeden díl ročně. Sázku s Tolkienem sice vyhrál, ale zároveň přitom prohrál.

Laf

Poutavá kniha, která mě hned vtáhla do děje a kterou bylo těžké na chvilku pustit z ruky.

Netopyr07

Milý jednoduchý příběh pro "děcka" jakéhokoli věku :-) Dá se přelousknout za pár dní, lepší čtenáři i za pár hodin. Rípčíp je výborný :-D Hodně mě pobavil popis, který medvěd je "k sežrání" a který ne. Lanýžníka bych chtěla za kamaráda.

pavelvanura

Zatím nejslabší díl Narnie. Ale i tak hezké čtení :)

DuncanIdaho

Pěkná oddechová pohádka.

Alex.rrr

Nevím, ale takto si prostě Fantasy nepředstavuju... Všechno mi v knize přijde takové nedotažené. Nápad s Narnií se mi moc líbí, ale proč se vraceli do Narnie všichni, když opravdu bojoval akorát Petr? Pokud se dá říct bojoval tím jedním soubojem… Trochu bych si poslechla i o historii za těch x staletí co tam děti nebyli, ale o tom není taky ani zmínka. Co se vlastně stalo s jejich hradem a proč ho další vládci opustili ? Na druhou stranu zbytečně se pitvají detaily – medvěd si cucá packu, myš řeší svůj ocas… Nehledě na to, že o Zuzaně a Edmundovi skoro není ani psáno. Nevím, tenhle žánr mám moc ráda, ale pořád bych celou sérii vzala a přesunula do kategorie pro děti do deseti let…

dia.riedl

Kniha se mi líbila, i když se tam toho tolik nědělo, až asi na poslední 4 kapitoly. Jinak se brouzdalo v minulosti. Závěrečná bitva byla super, konečně trochu akce. Hlavně jakmile se objevjí Aslan, tak se to čte jedna báseň. Na konci jsem byla mimo jiné dost smutná. Těším se na další díl.

MOu598

Hezká knížka. Film je ale dost jiný.

KOKOS77789
27.12.2017

Knihu velmi doporučuji. Je velmi čtivá i přes to, že byste viděli film, který je i v tomto případě mnohdy velmi odlišný od knihy.

andie6001
10.10.2017

Líbil se mi fakt, že je to úplně jiné jako ve filmu, ale nakonec asi vím proč je film tak moc odlišný.

punktruhlicka
26.09.2017

Kniha se čte skoro sama, ale nějak mi tam chyběl děj.
Když to srovnám s filmem, tak je pravda, že knížka byla o něco lepší :)

Peťulka3
22.09.2017

Hezké :-)

kacenka7206
27.08.2017

Pěkný díl, mně se líbil. :)

tsal
23.08.2017

Druhý díl (čteno v pořadí původního vydání, nikoliv chronologicky) je slabší než ten první. Vlastně jsem váhala, jestli mu dát tři nebo čtyři hvězdy, protože nejvýstižnější by bylo něco mezi. Narnie doslova ztratila spoustu ze svého kouzla, rámec příběhu mi přijde takový nějaký menší a zanedbatelnější, než byl boj s Bílou čarodějnicí, a přestože se Kaspian snažil oživit a přitáhnout pozornost, známá čtveřice sourozenců nám tu jen povlávala. Chvílemi jsem měla pocit, že v příběhu vlastně vůbec nemuseli být a fungovalo by to lépe. Takhle bloumali kolem, snažili se tvářit důležitě, ve skutečnosti však jen zabírali místo zajímavějším věcem.

DUNIKO
17.08.2017

Pěkné.

Romžiry
10.07.2017

Nádhera, nadčasová kniha. Doporučuji.

kacenka7206
26.06.2017

Díl od dílu je to lepší. Ale konec mě zase naštval! :\

helusa2
02.06.2017

Pěkné. Rozhodně se mi líbila mnohem víc kniha než film - ten jsem viděla později a byla jsem velice zklamaná. Tak nějak jsem si to představovala úplně jinak ;-)

tomas8334
17.05.2017

Pro nás je Narnie docela objev. Jako malej jsem to nečetl, filmy mě taky minuly, tak to až teď čteme s holkama před spaním. A jako jo, baví nás to všechny :-)

PinkAlicorn
11.05.2017

Můj asi nejoblíbenější díl! :) Letopisy Narnie jsou prostě kouzelná série!

Půca4
29.04.2017

Kdybych knihu četla, když jsem byla malá ... dostala by rozhodně stejný počet hvězd, jako teď! Vážně uvažuji, že bych si v nejbližší době přečetla i ostatní díly, protože přesto, že mi bude za chvíli 18, knihu jsem si užila. Jde o to, jestli máte představivost a chuť. Hlavně se četla příjemně rychle.

fajka
16.04.2017

Nádherná knížka, moc se mi líbila jako všechny ostatní. Trochu jsem se bála u té bitvy. Chtěla bych se tam dostat, ale taky aby se dalo někdy vrátit a zase přijít to by se mi líbilo. A taky bych chtěla potkat Aslana a dotknout se jeho hebké hřívy a pohladit na hřbetu. Nedá se nic o tom říct, že to bylo špatné. Doporučuji všem co mají rádi knížky a těm co mají rádi napínavé knížky!

PetraMishka
15.03.2017

Kniha se dobře a rychle četla, ale nemělo to kouzlo prvního dílu. Vlastně tam jenom přišli a byl konec, protože zbytek děje je vlastně vyprávění o věcech minulých.

Sárče
05.02.2017

Kniha je úasná !

Tiny24
02.02.2017

Lewis umí psát opravdu krásně. Pro děti určitě skvělá kniha, já už z těchto příběhů ale dávno vyrostl. I tak je to ale moc pěkné čtení.

tatafa
07.01.2017

Krásná a velice čtivá série. která mne, na základce, bohužel neoslovila natolik, jako ostatní fantasy. Nicméně, teď, když vím i křesťanské pozadí, hodlám jí dát novou šanci.

reader.007
25.11.2016

Ať koukám, jak koukám, ať hledám, jak hledám, já tam žádnou křesťanskou symboliku nevidím. Po překvapivě dobrém prvním díle je tohle ale o dost slabší. A mimochodem obrázky v českém vydání z roku 1991 jsou hrozné až otravné.