Princ Kaspian

Magická síla navrátila sourozence Petra, Zuzanu, Edmunda a Lucii do Narnie, kterou ničí občanská válka. Zachránit ji může jen mladý princ Kaspian, ale potřebuje pomoc. Podaří se mu s podporou dětí a lva Aslana zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí?

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2272/letopisy-narnie-princ-kaspian-xEe-2272.jpg 4.11718

Letopisy Narnie 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fragment (ČR)

Prince Caspian, 1951

Kniha Princ Kaspian

PeterBahn

Druhý a snad ještě dobrodružnější díl. Jaké bylo zklamání na konci knihy, když bylo nejstarším Petrovi a Zuzaně řečeno, že už do Narnie nevstoupí. Jenže posloupnost dílů série neodpovídá úplně časové ose, a to je dobře, takže se ještě v jednom díle Petr a Zuzana objeví. I když ne až tak zásadně. Opět nutno číst oproštěn dospěláckého pragmatismu.

Gabriela_K

Přiznám se, že je to, zatím, nejlepší kniha z této série, kterou jsem zatím četla. Nevím jestli je to tím, že jsem si dala od čtení pauzu nebo jsem při čtení byla v nějakém lepším rozpoložení :-) Každopádně, když porovnám knihu a film, za mě tam bylo, zatím, nejvíce rozdílů.
Věc, kterou v knize postrádám a to opakovaně jsou bitvy konkrétně jejich popis, který se v knihách objevuje jen letmo, což byl případ i této knihy. Skóre ale zlepšilo to, že jsme se v knize dočkali aspoň souboje Miráze s Petrem.

Selve

Kniha nezklamala, tehdy jako kluk jsem hltal stránku po stránce. Celkem by mě zajímalo, jaké by to bylo číst sérii znovu ;)

Ailee

Další pohádková rychlovka.

tanuki
23.12.2020

Princ Kaspian se drží totožného schématu jako předchozí díl Narnie. Děti jsou přivolány z našeho světa, aby pomohly vyhnat krále usurpátora. Půl knihy zabírá vyprávění, co se stalo v Narnii v minulosti a druhá půlka se již odehrává v současnosti. Možná je to mým věkem, ale příběh pro mě postrádá napínavost. I vypjaté momenty jsou pojaté tak, že se o hrdiny vůbec nebojím. Aslan je kapitola sama pro sebe. Stejně jako děti zřejmě přichází z jiného světa, vždy přesně v ten správný moment, kdy ho všichni potřebují, aby jim ukázal cestu, sestavil armádu, vytvořil Dveře. Je všemocný, vševědoucí, umí probouzet vědomí, léčit zranění, vytvářet průchody mezi světy. Evidentně se jedná o vyšší bytost, která by všechno dokázala zařídit mávnutím tlapou bez cizí pomoci, ale přece jen část práce nechává našim lidským hrdinům. Správně delegovat úkoly se vyplácelo odnepaměti a to i v jiných světech. :o)

vmatusko
08.11.2020

(+ SPOILER) Deti sa proti svojej vôle vracajú do Narnie - Narnia ich potrebuje - privolali ich trúbením na roh. Svoje bývalé kráľovstvo našli spustošené. Vládu zlého kráľa Miraza chce nahradiť Kaspián, pred tým sa ale musí uskutočniť boj.
Deti a samozrejme Aslan pomôžu Kaspiánovi stať sa kráľom.

Wasdy
06.09.2020

(+ SPOILER) Kniha se mi líbila ale je škoda že bylo vše pobořené.

Knihomolka506
27.08.2020

Příběh dobrý, popis postav a celého děje taky super , ale co mi vadilo stejně jako ostatním bylo, že je povídání příběhu o princi Kaspianovi a o jeho životě přes polovinu knihy... proto hvezdy dolů.