Poslední bitva

Narnie… kde lež plodí strach… kde oddanost prochází těžkou zkouškou… kde se všechny naděje zdají ztracené… V posledních dne své existence Narnie prožívá nejtěžší boj – nikoli proti útočníku zvenčí, ale proti nepříteli z vlastních řad. V zemi se rozmáhají lži a faleš a pouze král spolu s hrstkou oddaných může zabránit zničení všeho, co je jim tak drahé v krásné a tajuplné zemi Narnii....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76798/big_posledni-bitva-x3e-76798.jpg 4.11355

Letopisy Narnie 7.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Orbis pictus (ČR)

The Last Battle, 1956

Kniha Poslední bitva

knedlíček55

Hodně dobrá kniha. Ale nestihla jsem jí celou přečíst. A baví mě to.

Abukšákul

Přečteno s klukama už dávněji, moc se nám líbila =)

helenah

Připojím se k těm čtenářům, které Poslední bitva opravdu zasáhla a posadila na zadek...Kolik mi toho běželo během čtení hlavou a srdcem.
Třeba že jde zakrýt hloupost a vypočítavost pláštěm "ušlechtilosti" a není snadné poznat, jak odporná je to lež.
Nebo že musíme bojovat i zdánlivě marný boj, když jsme přesvědčení že je to dobrý boj.
A taky věřit, vytrvat, umět žasnout...a taky dokázat pokorně přijmout že k pravdě a dobru přicházíme z různých stran.

Pane Lewisi, děkuji vám.

(+ SPOILER) Celou sérii jsem jako malá čítávala vždycky, když jsem byla malá, jen k Poslední bitvě jsem se tehdy nedokázala dokopat víckrát, než dvakrát. Kouzlo a přesah tohoto dílu dokážu pochopit až teď, jako starší. A stal se mým nejoblíbenějším. Je to úplně jiný díl, než všechny předchozí. Má v sobě nesmírnou filozofickou a především náboženskou hloubku. Narnie zanikne, ale vlastně ne tak docela. Občas musíme nechat něco odejít, aby začalo cosi jiného, mnohem lepšího a krásnějšího.

Verunka289

Poslední díl teda rozhodně není tak pohádkový jako ostatní příběhy, pro děti mi možná přijde docela složitý. A teda ten konec mě docela rozsekal... to jako vážně?

Dija

Čekala jsem další pohádkový příběh z Narnie. To co ale přišlo mě absolutně dostalo...

Katka_Malfoy

(+ SPOILER) Na tohle jsem nebyla připravená. A nikdo tady o tom nemluví. Vždyť Zuzana zůstala sama. Nemá ani rodiče, ani sourozence, copak vy jste nebrečeli?

Ale kniha byla slabší, na bitvy moc nejsem.

18LenkA12

Nádherné zakončení série Letopisy Narnie. Celou sérii jsem četla před 15 lety a musím říct, že je krásné si číst o vysněném světě. Kdo celý život na něco věří tak se mu to po smrti uskuteční nebo aspoň dle Aslana a země Narnie. Poslední díl doporučuji stejně jako ostatní díly. Autor umí vtáhnout do děje a knihy jsou čtivé.