Princ Kaspian

Narnie… kde zvířata mluví… kde stromy chodí… kde právě začíná bitva… Princ Kaspian, oloupený o své právo na trůn, shromažďuje armádu, aby zbavil zemi falešného krále. Ale nakonec je to čestný souboj mezi dvěma muži, který má rozhodnout o osudu celé země.

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76738/big_princ-kaspian-mYT-76738.png 4.11940

Letopisy Narnie 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Orbis pictus (ČR)

Prince Caspian, 1951

Kniha Princ Kaspian

Ivanka83
včera

Kniha mě bavila víc jak film.

Hakate

2. díl úspěšné serie, velmi dobré pokračování.

Obelix15

Pokračování úspěšné série. Mnoho lidí srovnává s filmy - to však v tomto případě nelze. Kniha i film se každý zaměřuje na něco jiného. Za mě skvělý příběh.

puczmeloun

Pohádka, která v sobě ale skrývá zajímavá témata, jinak v tomto druhu literatury pomíjená:
- Zpochybňování významu hlavních hrdinů jinými postavami a jejich neustávající zkoušky
- Oportunismus některých postav (např. vztah k dřívějšímu "režimu" Bílé čarodějnice)
- Vnitřní rozbroje "revoluce"
- Intriky ve "vládnoucí třídě", kdy pak nejde jen o sílu a čest hlavních hrdinů
- Zajímavé předkládání sporu konzervativních a liberálních/pokrokových názorů (i když značně přehnané - např. zda je lepší most nebo brod)

Samotný příběh je pak jen lineární rozvíjení předchozích knih, kdy vlastně nenastane nic převratného. Kromě výše zajímavých témat mě tak spíše než děj, zaujaly dva "pánoprstenovské" momenty - putování divočinou jako by vypadlo z knihy Společenstvo Prstenu a strašidelný bojový přesun stromů jako by odkazoval na Dvě věže (ty jsou ale přitom o tři roky mladší).

Luna7

Lépe napsané než první díl. Nové postavy jako Kaspian, jezevec Lanýžník nebo Dýnil jsou fajn a vůbec mi nevadilo, že sourozenci dostali méně prostoru než v předchozí knize.
Je tady znát velká rozdílnost mezi filmem a knihou. Film je plný dobrodružné akce, zatímco v knize moc o tu akci nejde. Líbil se mi film i kniha, i když jsou tak rozdílné. Akorát se přiznám, že putování od Cair Paravelu k Aslanovu vrchu mi přišlo trochu nudnější a mírně zdlouhavé.
Už jsem v polovině Jitřního poutníka a přijde mi, že se autor s každou další knihou zlepšuje.

LuckaH2

Druhý dil jsem si uzila daleko vic, zricenina hradu, cesta lesem pri hledani Kaspiana, vse bylo takové vic detailnější, popisnějsi a zaroven napinave.

maryska09

Mé druhé setkání s Narnií a opět nezklamalo. Krásné vylíčení bohaté přírody, kouzelných tvorů i velké odvahy, plné nadpřirozené síly Aslana. Doporučuju každému s bohatou fantazií.

Hanncha

Poutavé, čtivé. Doporučuji :)