Lev, čarodějnice a skříň

První díl sedmidílné fantasy Letopisy Narnie. Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa. Projděte do země zázraků a kouzel. Sledujte příběh sourozenců Petra, Zuzany, Edmunda a Lucie v zemi obrů, trpaslíků, kentaurů a dalších tajemných bytostí, zakletých Bílou čarodějnicí...

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29484/big_lev-carodejnice-a-skrin-OvQ-29484.jpg 4.32718

Letopisy Narnie 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Orbis pictus (ČR)

The Lion, the Witch and the Wardrobe, 1950

Kniha Lev, čarodějnice a skříň

18LenkA12

Knižní zpracování se mi líbilo mnohem více než filmové zpracování. Musím říct, že změna jazyku na konci knihy u hlavních postav mi přišla zábavná a zároveň patřičná k tomu čím se stali. Tuto knihu doporučuji.

SimonDobes

Tentokrát príbeh, ktorý poznám z filmu, čo som videl už celkom dávno. Preto mi čítanie tejto knižky prišlo nostalgické. Najviac sa mi páčila časť s Lucy a pánom Tumnusom a nájdenie lampy. Bolo to opäť milé a ľahko čitateľné. Čo mi miestami vadilo (tak ako pri Čarodejníkovom synovcovi) bolo vymýšľanie si pravidiel za pochodu. Taktiež oslovovanie "syn Adama" a "dcéra Evy" pôsobilo otravne.

Vendy1993

Ať si říká kdo chce co chce...Lev, čarodějnice a skříň je beze sporu nejlepší díl celé série (alespoň pro mě)....děj krásně plyne, je to srozumitelně napsáno i pro malé dítě a i popisné věci nejsou nijak zdlouhavé a naopak z nich člověk dokáže v mysli vykreslit přesný obrázek toho co zrovna čte....

anonymní.Ilja
31.12.2021

Kniha Lev, čarodějnice a skříň je víc než jen knihou o velkém dobrodružství v magickém světě, do kterého se dá dostat šatní skříní. Je to kniha o vztahu mezi čtyřmi sourozenci a dynamice mezi nimi; o závisti, ctižádosti, pokání, odpuštění a dobrosrdečnosti. Je to kniha, která osloví mladého čtenáře, ale má co nabídnout člověku v každém věku.

ŠTĚPÍNO
28.12.2021

Prostě skvělé...

ondra295
10.12.2021

Musím se ztotožnit s tím, že Narnie je v porovnání s jinými knihami, které jsem četl v dětství (HP, Hraničářův učeň), napsaná velice jednoduše. Ten jazyk je opravdu používán tak, aby mu rozuměl každý, což možná úroveň trochu shazuje.

Když si odmyslím tohle, tak je to opravdu velice pěkná knížka pro děti - druhý díl je daleko lepší, než ten první a i když se postavy chovají opravdu hodně šablonovitě, dokážeme s nimi většinu času sympatizovat. Má to více náboje, děje a celkově se to čte daleko lépe, i když v dospělém věku bych na tom asi našel více much - to ale dělat nejdu, protože koneckonců, pro dospělé tyto knihy z většiny ani určené nejsou.

veverrka11
24.11.2021

Narnie je pro mě jako návrat do dětství.
Kam se čtyři sourozenci dostanou starou skříní?
Jak to popsat. Narnii jsem jako malá strašně žrala a pomalu neminul rok, kdy bych alespoň jeden díl nepřečetla (a podle toho také teď vypadají). Nicméně jsem zjistila, že jsem na tuto sérii oficiálně stará. Ne že by se mi nelíbila, děj je čtivý a rychle ubíhá, ale zjistila jsem, že mi chování některých postav už nepřijde tak samozřejmé, jako tomu bylo dříve...

Lily101
17.11.2021

Knihu bych nečetla, nebýt čtenářské výzvy.

Je psaná pro děti, tedy dost jednoduchým jazykem (aspoň dle českého překladu). Takže pro děti skvělá, pro dospělé vcelku infantilní záležitost (ale čtenářská výzva je čtenářská výzva, že;-)).

Dvě hvězdičky za snahu, třetí za vykreslení světa, který byl dobře vymyšlen (aspoň dle mého skromného názoru si nic nerozporovalo a nápad jiného světa jistě není nic lehkého). Zbývající dvě si umím představit, že bych dala cca v devíti letech, ale holt už nejsem cílová skupina, za což ovšem ani autor, ani kniha nemůže.