Lev, čarodějnice a skříň

První díl sedmidílné fantasy Letopisy Narnie. Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa. Projděte do země zázraků a kouzel. Sledujte příběh sourozenců Petra, Zuzany, Edmunda a Lucie v zemi obrů, trpaslíků, kentaurů a dalších tajemných bytostí, zakletých Bílou čarodějnicí...

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29484/lev-carodejnice-a-skrin-OvQ-29484.jpg 4.22470

Letopisy Narnie 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Orbis pictus (ČR)

The Lion, the Witch and the Wardrobe, 1950

Kniha Lev, čarodějnice a skříň

animovanej medv

Já letopisy miluju. Máma mi je četla před spaním, když mi bylo asi 7 a od té doby jsem naprosto nekritická.
Ovšem musím uznat, že konec knihy, především bitva s Bílou čarodějnicí byla nějak rychlá. Klidně bych to prodloužila o pár kapitol :)

Terezka05

Je to zvláštní. Ve většině případů je kniha lepší a detailnější, ale v tomto případě má film více akce a vzrušení než tato kniha.
Nechci tímto knihu shazovat, je skvěla, dobře se čte a má své kouzlo. Připadá mi jako by byla psaná čistou dětskou duší s velkou představivostí.
Mohla by být klidně více rozepsaná.

Wasdy

Když jsem jí četla prve přišla mi skvělá ted mi příde horší než jednička. :D

Johanečkaa

Knížku jsme četli ve škole, takže jsem si ji tak úplně nevychutnala (vždy jsme čekali na ty pomalíky, kteří přečtou jednu větu za tři minuty...). Nicméně i tak se mi líbila, nejspíš si ji někdy přečtu znovu.

ElessaRiverbow

Zfilmované Letopisy Narnie miluju, proto jsem byla nadšená, když se mi pod ruku dostala celá série. Kniha se četla rychle, jen mi vadilo až moc stručné psaní. Bylo to opravdu jako pohádka pro děti, kde je jasné, kdo je špatný a kdo hodný. Přišlo mi, že se v knize vyskytuje spousta scén, které ve filmu nejsou nebo jsou udělané jinak, což je celkem škoda. Narozdíl však ve filmu je více té akce, které knize chybí.

Knihomolka506

Příběh - jeden z dilu super nadupané série přesně pro mě! Plný fantazie, jiných a neexistujících světů, normálních hrdinů se schopnostmi , které ani nevěděli, že je mají a hlavně kouzel, magie a nekonečných možností v jednom mega velkem světě , ve kterém je všechno dovolené a může se zde stát vše.. i to nemožné. Parta děti je zpět a zažívá další dobrodružství, ve kterém nejmladsi z nich otevře kouzelny kus nábytku a dostane se... kam? To si budete muset přečíst :-)

vmatusko

(+ SPOILER) Peter, Susan, Edmund a Lucy odchádzajú na vidiek, domov k jednému profesorovi. Pri hraní sa na skrývačku sa cez skriňu v jednej z jeho izieb dostávajú do Narnie, kde vládne zla čarodejnica. V celej krajine je stále zima, neslávia sa tam Vianoce. Čarodejnica žije na zámku.
Deti v Narnií spoznávajú Aslana a musia bojovať s čarodejnicou, postupne sa jej kliatba prelomí, zima ustúpi a do krajiny prichádza život. Na trón nastúpia tieto 4 deti.
Napokon sa ale vracajú opäť cez šatník domov.

Anickahor

Tohle je prostě moje srdcovka. Asi žádná kniha není tak spjata s mým dětstvím jako tato. Miluju knihu, miluju film a mohla bych si je dávat znovu a znovu :)

Závan klíčovou dírkou
Závan klíčovou dírkou